Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Znalazłem na http://topguns.eu/sorbopad-1-8cala-70-v7.html sorbo do v7. chcę zamontować m120 jaki rodzaj polecacie?

Kompletnie się na tym nie znam więc proszę o konkretną odpowiedź.

Z góry dzięki. Pozdrawiam.

 

Sprawdź ten filmik:

 

I zrób tak:

 

1. Spiłuj drugi, ewentualnie trzeci (jeśli zahacza) ząb tak jak na filmie.

2. Ustaw tłok względem zębatki tak jak na filmie (zębatka ma "brać" pierwszy ząb tłoka całą powierzchnią)

3. Zaznacz na prowadnicy tłoka gdzie się kończy tłok przy odpowiednim ustawieniu

4. Wciśnij i zaznacz na prowadnicy tłoka gdzie się kończy tłok obecnie

5. Zmierz odstęp między zaznaczeniami = masz grubość sorbo

 

Bierz twardość 70d.

 

Zaznaczam że wszelkie pomyłki mogę się smutno zakończyć dla tłoka/zębatek więc jeśli się nie czujesz na siłach to znajdź serwisanta.

 

[edit] a tutaj masz filmik na którym widać dlaczego czasem trzeba przyciąć trzeci ząbek:

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dodam swoje 3 grosze do tematu:

Zamontowanie sorbo (kupione kiedyś na allegro ;) ) w l96 od wella. oraz podklejone gumą z głowicy cylindra, dało niesamowity wrecz efekt. Strzela nieporównywalnie ciszej od stocka, ludzie nie mogli uwierzyć że strzleało to na m180.

 

To samo sorbo w kałaszku boyi dało taki rezultat, że na granicy zasięgu strzału w ogóle nie słychać (Jednak sorbo działało wspólnie i w porozumieniu z tłumikiem i dobrym złożreniem gb). Taki efekt udało się uzyskać na sprężynie m120, płaskie głowice (cylindra alu, tłoka pom, obydwie shs), sorbo w miejsce oryginalnej gumy, bez żadnej osłony.

 

Mam też pytanie do reszty:

Co da lepszy efekt? głowice płaskie, czy wyciszone? W obydwu zakładam użycie sorbo, znalazłem też gdzieś sorbo pod głowice wyciszone, byłoby to lepszym wyborem? Czy oprócz różnicy w wyciszeniu będą jeszcze jakieś dodatkowe efektu któregoś z wyborów? Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Efekt będzie mimo wszystko podobny, ciche głowice są ciche tylko z nazwy.

Jak chcesz dobre wygłuszenie to polecam dodatkowo przednią część GB obkleić pianką tak by ciasno siedziała w body, chyba, że to emka, to się nie da, choć też bym pod uppera piankę pchał kosztem wyrzucenia atrapy zamka.

Link to post
Share on other sites

Sorbo nic nie wycisza. Mam sorbo na płaskich i na zwykłych i to bardzo soczystą ilość, wyciszanie to mit. Różnicy w stosunku do zwykłej gumy nie ma. Wydaje się ciszej w porównaniu do chińskich dentek grubości moszny komara, ale taki sam efekt daje naklejenie stosownej grubości zderzaka z gumy.

Link to post
Share on other sites

Emcet, niestety śmiem się nie zgodzić. tzn o ile np w aksu kolega montował sorbo, to różnicy wyraźnej nie było. Ale jak w swojej l96 zamontowałem to po prostu nie do porównania. Dla niedowiarków mogę spróbować jakoś nagrać odgłos wystrzału :icon_wink:

Zauważyłem ciekawą zależność.

W aksu prawie bez różnicy

Mp5k jest niesamowicie głośna, ale dawałem ją na serwis, i nie wiem czy sorbo które było na głowicy działało.

Ak74 i l96 obydwie z sorbo, (ak74 tylko sorbo +rłumik, l96 sorbo+guma z głowicy) bardzo cicho. Ak 74 niesłyszalne na granicy zasięgu, l96 nie testowałem jeszcze, ale wydaje się być jeszcze cicho. Sprężyna w ak m120, a l96 m180.

Zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje, i myślę czy dużo wpływu nie ma na to pojemność cylindra.

Może pełny cylinder szybciej wyhamowuje tłok? Jakieś pomysły?

Edited by Alanos
Link to post
Share on other sites

Im bardziej przewymiarowane powietrze w cylindrze do lufy, tym głośniejszy odgłos wystrzału. Dlatego mp5 jest takie głośne, bo nawet na najmniejszym do kupienia cylindrze typu 2 jest wciąż o wiele za dużo powietrza jak na te lufę.

 

W L96 u ciebie jest takie wyciszenie, ponieważ zmniejszyłeś pojemność cylindra poprzez sorbo.

Link to post
Share on other sites

Ale aż taka różnica, przy tak małej zmianie pojemności? Podkładka sorbo to może 5% pojemności.

Cylinder typ dwa najmniejszy? Typy 3 są też dostępne, udało mi się nawet znaleźć typ 4 - http://www.asgshop.p...ukt.php?id=1738 .

 

Prawie każdy producent ma swoje własne nazwy typów. Faktycznie Typ 3 widziałem wcześniej, ale Typ 4 to dla mnie nowość.

Osobiście dla mnie zamknięte cylindry to Typ 0, takie z nacięciami na końcu Typ 1 a wsyzstkie które mają otwory po długości Typ 2.

 

Ale nie o tym:

 

Nawet ten Systema Typ 4 co podesłałes dalej ma z 25mm używalnej długości. Co daje nam przy 110 mm lufie w MP5K stosunek 3.5 co jest naprawdę dużo.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Będę teraz składał nową replikę i chcę użyć sorbopad. Wiem że najlepiej użyć d70 oraz grubość 3/16. Z jakim zestawem cylindrów/bore upem najlepiej by działało? Czytałem że jest jakiś problem z guarderem. Jak by się sprawdziło z modyfi, albo deep fire? Mam nadzieję że nie będzie to zły dział, ale jest to dosyć mocno związane z sorbopadem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...