Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zastanów się o czym mówisz.

 

Piach i pył, dostając się w gearbox, powodują zwiększone opory z racji tego, że raczej nie smarują, prawda?

 

Skutkiem czego mechanizm będzie działał wolniej i z większym oporem.

 

JAK ma to się niby przyczynić do pęknięcia Gearboxa???

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Przyszedł czas na wymiane głowicy tłoka i szukam "najlepszej" w niskiej cenie. Element odpada widziałem, jakość wykonania jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Może SHS POM (ok. 22 PLN) czy ultimae (ale już 50 PLN). Dodam ze chodzi o nie wyciszoną. Ktos ma w swojej KWA? Jest te kilka fps więcej niż przy aluminiowych? Zawsze do tuningu używałem aluminiowych...

Link to post
Share on other sites

Ok ale ich cena to min 50 PLN a do 30 mam głowicę alu SHS (która bardzo dobrze się sprawdzała w CM 041 z 130 guardera). Czy te głowice POM owe za 20 30 PLN mogą pęknąc czy coś? gdzi leżi ich niedoskonałość w stosunku do tych za 50 PLN.

Link to post
Share on other sites

Witam

Pisałem juz w innym temacie ale szukam bardziej szczegółowych odpowiedzi.

Otóż chcę zamontować głowicę tłoka z torzywa (niewyciszona) i dostałem takie podpowiedzi:

 

POM-owe

 

Ultimate

SYSTEMA

Modify

 

Niestety wszystkie to koszt ok 50 PLN, za ok 30 mogę mieć głowicę z alu (jak dotad tylko takie stosowałem) i nie wiem czy jest sens dopłacać do POM owych?

Czy tańsze głowice pomowe dadzą radę (SHS itp) czy jeśli POM to tylko z wyższej półki?

Link to post
Share on other sites

Matko Boska, lisek, czy ty przypadkiem nie jesteś "serwisantem"???

 

Ok, Aluminiowa głowica tłoka też spisze Ci się świetnie, pakujesz ją do KWA więc nie masz się co obawiać o zniszczenie szkieletu, ale ponieważ zakładam że będziesz to pakował do jakiejś nie-megamocnej sprężyny to polecam ci POM-owe, bo są lżejsze, powodują mniejszy udar na głowicę cylindra (która jak pewnie wiesz jest plastikowa) i w konsekwencji na szkielet.

 

Co do tych magicznych 20,-. Nie wiem jaka jest jakość głowicy SHS-a. Pewnie nie leży gdzieś na dnie, ale z drugiej strony nie wiem czy jest aż tak super jak w przypadku innych części. I dlatego, człowieku, masz 2 dychy do dołożenia, to są 2 paczki fajek, do markowych części z dobrą renomą. Nie wiem jak ty ale ja lubię mieć w replice jak najmniej chińskich części, poza tym wiem że Modify robi super swoje wszystkie głowice, Ultimate'a mam i używam a SYSTEMA jest klasa. Więc kurna nie zastanawiam się nad przycięciem 20,- na części, która ma znosić obciążenia uderzeń i to paręnaście razy na sekundę.

Link to post
Share on other sites

No mniej więcej o taka opinie mi chodziło. Z głowicami z tworzywa nie miałem do czynienia (nie licząc stockowych) więc dlatego pytam, montowałem alu SHS przeważnie. O obciążenie szkieletu raczej się nie obawiam zależy mi bardziej na tych kilku fpsach przy lżejszej głowicy.

Link to post
Share on other sites

Witam. Również jestem ciekaw co sądzicie o M4 CQR MOD1 lub M4 CQR MOD0 Warto? Jak jest z tym plastikiem ? :icon_smile:

 

Nie jest warty swojej ceny i wcale nie ze względu na zewnetrzny plastik, tylko ze wzgledu na to ile bedziesz musiał zainwestować żeby zaczęlo to jakos przyzwoicie strzelać...

Jak masz wontpliwości , to rzuć mi maila na PW podeslę foty.... 316 fps w stocku... :(

 

Witam

Przyszedł czas na wymiane głowicy tłoka i szukam "najlepszej" w niskiej cenie. Element odpada widziałem, jakość wykonania jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Może SHS POM (ok. 22 PLN) czy ultimae (ale już 50 PLN). Dodam ze chodzi o nie wyciszoną. Ktos ma w swojej KWA? Jest te kilka fps więcej niż przy aluminiowych? Zawsze do tuningu używałem aluminiowych...

 

Pom - Ultimate. - Mocny polimer bardzo twarde łożysko.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Witam

Dzięki za pomoc, już się nastawiłem na te ultimate (po 48 PLN) jednak w sklepie mieli tylko blue bragon (wyglada jak tani plastik ale to ponoć POM) no i zakupiłem. Sprawdze jak się rozsypie to będę szukał ultimate.

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

Nie jest warty swojej ceny i wcale nie ze względu na zewnetrzny plastik, tylko ze wzgledu na to ile bedziesz musiał zainwestować żeby zaczęlo to jakos przyzwoicie strzelać...

Jak masz wontpliwości , to rzuć mi maila na PW podeslę foty.... 316 fps w stocku... :(

 

Ojjjć...Aż tak cienko? Dziękuję za informację. Będę się trzymał z daleka tych wersji. No cóż trzeba będzie zakupić full metal :D Boję się kupywać używanych, ale może się przemogę.. :D Jeszcze raz dzięki :)

Link to post
Share on other sites

@kombat, nie muszę składać od podstaw żeby takie rzeczy wiedzieć. W mojej najbliższej okolicy śmigają 2 czy 3 zrobione właśnie w ten sposób. Którą głowicę masz na myśli? Jeżeli tak bardzo boisz się o tą plastikową cylindra, to śpieszę Cię uspokoić że na M120 sporo czasu upłynie, nim pęknie. Tak, wiem że pękają. Ale to we wszystkich KWA, nie tylko CQR-ach.

Link to post
Share on other sites

@kombat, nie muszę składać od podstaw żeby takie rzeczy wiedzieć. W mojej najbliższej okolicy śmigają 2 czy 3 zrobione właśnie w ten sposób. Którą głowicę masz na myśli? Jeżeli tak bardzo boisz się o tą plastikową cylindra, to śpieszę Cię uspokoić że na M120 sporo czasu upłynie, nim pęknie. Tak, wiem że pękają. Ale to we wszystkich KWA, nie tylko CQR-ach.

 

Chodzi mi o głowicę tłoka... Czyli pełny aluminiowy krążek....

316 fps to najlepszy wynik jaki uzyskała przed rozbiórką....

Po złożeniu na Cylindrze typ 1 zmianie głowicy springa i dyszy łaskawie pokazała 405 fps na M130.

I mógł bym tak długo i nie o niej jednej...

Z resztą wiesz zatem co jest w środku w serii mod...

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o głowicę tłoka... Czyli pełny aluminiowy krążek....

316 fps to najlepszy wynik jaki uzyskała przed rozbiórką....

Po złożeniu na Cylindrze typ 1 zmianie głowicy springa i dyszy łaskawie pokazała 405 fps na M130.

I mógł bym tak długo i nie o niej jednej...

Z resztą wiesz zatem co jest w środku w serii mod...

 

hmm, akurat zamawiałem 4 repliki kwa cqr mod 1, w tym 3 ze springiem 130 i wiem z doświadczenia, na cylindrze "0" pokozała najmniej 460 fps, a najwięcej 520, w zależności od "cholera wie czego". Zamawialiśmy też mod 1 z guarderem 130 i cylindrem typ 1, tyle że tej akurat nie miałem okazji pomierzyć. Tak wiec, obstawiał bym raczej fakt, że ten Kolegi cylinder mod "1" albo za lużny i nieszczelny, bo "od borka", albo za ciasny. Sugerwał bym dać inny cylinder - polecam SHS i poskładać jeszcze raz.

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Panie 'serwisancie' co to żeś od podstaw milijiony replik poskładał:

 

Po cholerę żeś dyszę zmieniał?

 

A co do głowicy tłoka, tak, wiem jaka jest. Ale nawet z nią delikatnie poprawioną można wyciągnąć 500FPS na M130.

 

Dlaczego do lufy poniżej 300mm dajesz cylinder typ 1 też mnie to zastanawia.

 

A ten wynik sądzę że nieźle oddaje Twoje umiejętności serwisowe... No offence.

Link to post
Share on other sites

Panie 'serwisancie' co to żeś od podstaw milijiony replik poskładał:

 

Po cholerę żeś dyszę zmieniał?

 

A co do głowicy tłoka, tak, wiem jaka jest. Ale nawet z nią delikatnie poprawioną można wyciągnąć 500FPS na M130.

 

Dlaczego do lufy poniżej 300mm dajesz cylinder typ 1 też mnie to zastanawia.

 

A ten wynik sądzę że nieźle oddaje Twoje umiejętności serwisowe... No offence.

 

Dysze pewnie zmieniał, bo niesczelności muszą gdzie być Niektórzy nie lubią szczelnych replik. A CQR sa w dwóch wersjach. Jedna z lufą 40 cm - mod1, druga z lufa 28 cm, mod 2. Cylinder typ "1" do mod 1 jak najbardziej pasuje, aczkolwiek takie trole jak ja, wpakują najlepiej typ "0" i z czasem lufę 509 :icon_smile:

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

A co to przeszkadza, wystarczy wymienić oring i jest dobrze. Zdolny serwisant i bez super części dobrze poskłada, mało zdolny no cóż...

Oczywiście, jeśli przynosi to efekty porzadane...

 

Panie 'serwisancie' co to żeś od podstaw milijiony replik poskładał:

 

1. Po cholerę żeś dyszę zmieniał?

 

2. A co do głowicy tłoka, tak, wiem jaka jest. Ale nawet z nią delikatnie poprawioną można wyciągnąć 500FPS na M130.

 

3. Dlaczego do lufy poniżej 300mm dajesz cylinder typ 1 też mnie to zastanawia.

 

4. A ten wynik sądzę że nieźle oddaje Twoje umiejętności serwisowe... No offence.

 

1. Bo wiatr we włosach to ja lubie na motorze, a nie z komory...

2. Co w niej można poprawić ? Otwory nawiercać żeby oring zaczął pracować, czy dać taki oring żeby w dwie strony mial ciężko ? 500 fps to może i mozna osiągnąć na mocno przerośniętym Guarderze + Bore up + chrono ASG Pro super uber.

3. Cylinder jest odpowiedni do lufy, zapewniam.

4. Dobrze tato :icon_smile:

 

A co to przeszkadza, wystarczy wymienić oring i jest dobrze. Zdolny serwisant i bez super części dobrze poskłada, mało zdolny no cóż...

 

Hmm... Cóż :icon_wink:

 

Dysze pewnie zmieniał, bo niesczelności muszą gdzie być Niektórzy nie lubią szczelnych replik. A CQR sa w dwóch wersjach. Jedna z lufą 40 cm - mod1, druga z lufa 28 cm, mod 2. Cylinder typ "1" do mod 1 jak najbardziej pasuje, aczkolwiek takie trole jak ja, wpakują najlepiej typ "0" i z czasem lufę 509 :icon_smile:

 

Słuszna dedukcja.

Edited by kombat69
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jako posiadacz KWA mod1 chciałem dorzucić do tematu swoje 5 groszy.

Mam KWA mod 1 od niedawna a więc o trwałości nie mogę się wypowiedzieć, zobaczymy jak to będzie. Natomiast co do jakości jak to jest zrobione to mogę. Replika nie wiem ile miała w stocku, bo nie przestrzeliwałem jej. Od razu została wymieniona sprężyna na SP130 guardera, cylinder typu 0 SHS oraz zielona gumka G&G. Broń po tych zmianach ma 519 fps, a więc sporo więcej jak się spodziewałem. Strzela fajnie a kulki mają całkiem dobre skupienie. Tak więc inwestując nieduże pieniądze można mieć na "dzień dobry" bardzo mocną replikę.

Ja z zakupu jestem zadowolony i uważam, że to dobra replika w tym przedziale cenowych.

 

Pozdrawiam

Dakota

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...