Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka taktyczna


Recommended Posts

Ja się zastanawiam, po co polecacie mu kamizelki w dupę piasek i szpadelek mocne i w które trzeba zainwestować w ładownice, jak może chłopak chce się tylko niedzielnie postrzelać i wystarczy mu ACM? A ja ci polecę DMV polskie, i te brytyjskie coś wysiada.

Link to post
Share on other sites

Tę w Alicji?

 

Ale to będzie oznaczało niewielką ładowność. I poza ładownicami na 2 magazynki do MP5 (albo Uzi, nie pamiętam) na Vest.pl innych nie widziałem, czyli znów bawienie się w customy.

 

Bo tej nowszej (w Molle) przyznam, że tak tanio nie widziałem. Ale i tak - Gieniu chesta szuka, nie kamizelki.

 

Tę nową - w molle, opartą na siatce. 35zł, sprawdzałem przed chwilą. W innym sklepie za 45zł.

 

Było też kilka sztuk w oliwce po 65zł, ale wyszły.

Link to post
Share on other sites

Fiu, fiu, 35zł?

 

Dzięki :happy: dobrze wiedzieć.

Toż prawie że darmo dają - a sprzęt solidny.

 

...jaka szkoda, że taka kamizela nie jest mi absolutnie do niczego potrzebna :happy:

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/panel-piersiowy-amunicyjny.html - trochę podobny przedział cenowy,możesz poprosić o jakąś przeróbkę jak coś lub inne ładownice. Tylko trochę trzeba wtedy poczekać na taką kamizelkę.

Też miałem kamizelkę mil-teca,ale po pół roku zaczynała się lekko pruć już,a klamry i zamek były już popękane,po prostu żadna rewelacja,lepiej oszczędzić i kupić coś lepszego lub z demobilu.

Mnie akurat interesuje kamizelka modułowa, ale widzę że i takie posiadają. Także widzę że jest jakaś alternatywa, dzięki za naprowadzenia :maniak_OK:

 

Do 200zł najlepiej jest kupić chyba LBV mam jednego i jestem zadowolony, zawsze można na pasie LC2 lub 3 które są zazwyczaj razem z kamizelką zawiesić ten sam szpej co na ALICE i to zawsze oryginalny solidne sprzęt.

LBV mi zupełnie nie podchodzi, zresztą szukam czegoś w molle'ach

 

Gieniu - obawiam się, że w granicach 120zł ciężko Ci będzie coś sensownego znaleźć. Za 50-60zł na Allegro można (czasem) trafić na brytyjskie chesty od PLCE: pancerne, ale jakby trochę się zestarzały moralnie. No i modułowej budowy nie mają. Są dość popularne, więc na pewno znajdziesz taki wśród kolegów i będziesz mógł pożyczyć do przymiarki :) to się dowiesz, czy Ci to odpowiada w ogóle.

120zł to nie jakaś sztywna granica do przekroczenia, powiedzmy że do 200PLN mogę wyłożyć na jakąś sensownego chesta :maniak_OK:

Brytyjskie chesty w ogóle mi nie odpowiadają, poza tym nie spełniają jednych z głównych założeń - nie są w olivie i nie mają molle'ów :icon_confused3:

 

Ja bym wziął kamizelkę holenderską. W zależności od stanu 35/65zł. Zasadniczo są w DPMie, ale widziałem niedawno w oliwce za 65zł.

Widziałem te kamizelki, w ostateczności jeśli nie uda mi się znaleźć jakiegoś chesta pewnie skończy się właśnie na tej kamizelce :maniak_OK:

 

Ja się zastanawiam, po co polecacie mu kamizelki w dupę piasek i szpadelek mocne i w które trzeba zainwestować w ładownice, jak może chłopak chce się tylko niedzielnie postrzelać i wystarczy mu ACM? A ja ci polecę DMV polskie, i te brytyjskie coś wysiada.

 

Strzelam faktycznie od święta, ale chcę zainwestować w kamizelkę raz a porządnie, stąd wolałbym ominąć firmy które nie mają najlepszej opinii jeśli chodzi o wykonanie, jakość czy wygodę noszenia...

Polski DMV odpada, nie ma molle'i, nie jest chestem i nie jest w olivie :maniak_jezyk2:

 

BTW są u nas na wmasg.pl osoby które robią na zamówienie oporządzenie. Ktoś może orientuje się ile średnio mogło by kosztować zamówienie chesta u takiego "magika". Ewentualnie, może ktoś mógłby mi wskazać kto by mi takiego chesta zrobił?

Edited by Gieniu
Link to post
Share on other sites

Osobiście używam w tej chwili czegoś dość podobnego: mini chest-rig i każdy krawiec uszyje Ci toto z palcem w nosie, bo konstrukcja jest prosta jak drut.

 

Względnie, jeśli małe, coś takiego. Znów - niemal każdy krawiec ma w ofercie jakąś zieloną cordurę (a czy to precyzyjnie będzie Olive Green, Olive Drab, Nato Olive, Ranger Green, Army Green... a jeden czort!).

 

Gdybym miał MP5 a nie P90, to zmieścił bym sześć magazynków (zamiast czterech), radio i opatrunek... tak, na mini-cheście. Reszta na pasie (pistolet, zrzutówka, zapasowy mag do pistoletu, latarka, apteczka) i w plecaku (woda i cokolwiek jeszcze akurat potrzeba).

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Ahhhh, nie bd tworzył nowego tematu bo zaraz zostanie zamknięty, więc zabawiłęm się w archeologa i napisałem tu, chodzi o coś podobnego jak chest - plate z bokami w molle. Jakieś propozycje?

 

Zapoznaj się z regulaminem, za następny post/temat niezgodny z zasadami panującymi na forum dostaniesz krótki urlop.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...