Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mundur policyjny


Recommended Posts

http://www.hero-collection.com.pl/content/index.html

 

Czy mi się wydaje , czy przeciętny KOWALSKI moze sobie tutaj kupic mundur policyjny aktualnego używanego wzoru ?? Co sądzicie na ten temat ?? BO kupic takie cos jest teoretycznie legalnie , a paradować w takim czymś juz nie. Kiedyś pewna gazeta zrobila prwokacje i kupila mundur policyjny bez namnniejszego problem po czym zaniosła go do WYSOKO postawionego policjanta ( jakiego nie poweim , bo nie pamietam ) a owy policjant poczuł sie oburzony i powiedział ze takie cos jest zabronione i nie legalne....

Link to post
Share on other sites

Bez problemu mozna kupic mundury policyjne itp.

W Łodzkiej gazecie wlasnie bylo cos takiego udokumentowanego i zaraz paru dresikow sobie nakupowalo takie mundury.

i to chyba jest legalne :idea: sie ma znaczyc kupno a co do chodzenia w nim po miescie to chyba tylko debile by to robily

Link to post
Share on other sites

Funkcjonariusze Policji (nie wiem jak jest w innych słuzbach) nie dostają przydziału mundurowego tylko pieniądze i powinni je wydawac na mundury i różne takie. Kupować mogą własnie w takich frimach a czy firma "przestrzega prawa" i sprzedaje swoje towary "odpowiednim służbom" to już jest inna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Macie wszyscy całkowitą rację. Ja dorzucę tu tylko swój kamyczek do tego ogródka.

 

Już na pierwszych zajęciach z K.P.K. ćwiczeniowiec stwierdził, że możliwość legalnego handlu i praktycznie powszechnej dostępności do umundurowania policji jest w cywilizowanyum kraju co najmniej chorą sytuacją (ba, nawet odzanki można kupić na giełdach staroci w Gdańsku, czy bydgoskim klubie P.O.W. - gliniarze doskonale o tym wiedzą, ale mają to głęboko w d... ekhm.. w poważaniu :? ).

 

Efektem takiego podejścia jest choćby to, że byle wiejski ciołek może na allegro czy jarmarku dominikańskim skompletować mundur policyjny, pod przykrywką którego popełnia się obecnie wiele przestępstw. W zeszłym roku odnotowano ok. 20 napadów dokonanych przez "policyjnych przebierańców" Jedna z najbardziej niebezpiecznych grup opisana została tutaj http://www.kwp.radom.pl/tir.htm - zauważcie na zdjęciach i w opisach mundury policyjne.

 

Niektórzy mówią, że prawdziwe bandziory i tak załatwią sobie mundury policyjne mimo jakichś zakazów. Racja, tyle że:

- takie grupy to tylko część problemu. Spory odsetek to jednorazowi "wolni strzecy", którzy nie mają takich kontaktów - robią napad w mundurach z allego lub bazaru, ciuchy w krzaki i w chodu... Im właśnie taki zakaz utrudniłby zdobycie "łatwej kasy".

- idąc tokiem rozumowania takich ludzi należałoby pozwolić każdemu kupować broń palną - w końcu prawdziwe bandziory i tak ją mają nielegalnie ;) (nie przejaskrawiam tu problemu "przebierańców", a tylko pokazuję do jakich skrajnych wniosków prowadzi takie ględzenie :twisted: )

Link to post
Share on other sites
- idąc tokiem rozumowania takich ludzi należałoby pozwolić każdemu kupować broń palną - w końcu prawdziwe bandziory i tak ją mają nielegalnie ;) (nie przejaskrawiam tu problemu "przebierańców", a tylko pokazuję do jakich skrajnych wniosków prowadzi takie ględzenie  :twisted: )
Jakich skrajnych?? W dużej mierze słusznych ...
Link to post
Share on other sites
[...]Jakich skrajnych?? W dużej mierze słusznych ...

W sumie masz rację 8)

Może nie doprecyzowałem ;) Chodziło mi w tej skrajności o to, że nie uważam za słuszne dawania każdemu broni palnej (znaczy takiego niekontrolowanego dostępu jak do policyjnych mundurów - allegro, bazary itp.), bo to juz potworne przegięcie :?

Liberalizacja dostępu do broni i owszem :D Moim skromnym zdaniem jeśli ktoś spełnia wymaganie kryteria niekaralności, wieku, zdrowotne itp. to pownien, a nawet musi dostać na nią pozwolenie (oczywiście mowa tu o normalnym systemie prawnym dotyczącym wydawania pozwoleń na broń - czytaj: nie w Polsce ;) ).

U nas w dużej mierze wciąż decyduje "widzimisię" policjantów wydających pozwolenia, a nie spełnienie jakichkolwiek wymagań :evil:

 

sorry za lekki OT ;)

Link to post
Share on other sites

Z dostępnością broni nie był bym tak bardzo za, widziałem niedawno "wesoły" obrazek jak facet kupował sobie na bazarze wiatrówkę, oglądał ją zadowolony, obok stała sobie jego żona, lufa była idealnie wycelowana w jej głowę, a facecik szczęśliwy trzymał nowy nabytek i beztrosko naciskał na spust 8O . Całe szczęście że są ograniczenia, bo gdyby ich nie było, pewnie ten misio kupił by sobie ostrą broń, a obawiam się że takich jak on jest wielu.

Link to post
Share on other sites
Funkcjonariusze Policji (nie wiem jak jest w innych słuzbach) nie dostają przydziału mundurowego tylko pieniądze i powinni je wydawac na mundury i różne takie.

 

Nie wiem jak jest teraz ale jeszcze kilka lat temu każdy policjant dostawał mundur z przydziału - nikt nie dostawał kasy na mundur! Jeśli się to zmieniło to mnie uświadomcie bo jak znam życie to jestem trochę zacofany :roll:

Link to post
Share on other sites
Funkcjonariusze Policji (nie wiem jak jest w innych słuzbach) nie dostają przydziału mundurowego tylko pieniądze i powinni je wydawac na mundury i różne takie.

 

Nie wiem jak jest teraz ale jeszcze kilka lat temu każdy policjant dostawał mundur z przydziału - nikt nie dostawał kasy na mundur! Jeśli się to zmieniło to mnie uświadomcie bo jak znam życie to jestem trochę zacofany :roll:

 

nie wiem jak jest w policji, ale w wojsku jest mniej-wiecej własnie tak ze dostają rzeczone pieniadze i kupują sobie elementy munduru

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jak ustaliłem - mundury są w policji kupowane za gotówkę którą dostają raz w roku na ten cel. Kupują w sklepach z militariami lub szyją u wyznaczonych krawców po uprzednim okazaniu legitymacji służbowej (a czy krawiec lub sprzedawca w takim sklepie przykłada się do sprawdzania takich dokumentów - czytaj: czy chce mocno zarobić - to już inna sprawa). W przeszłości dostawali mundury co określony czas np. marynarka raz na 2 lata. Jak nie zużyl jej to mimo, że nie potrzebował drugiej to i tak dostawał kolejną z którą nie miał co zrobić.

Co do kupowania/posiadania munduru to różni policjanci dawali różne odpowiedzi. jedni twierdzili że można posiadać w domu w celach kolekcjonerskich, inni że wogóle mieć nie wolno a jeszcze inni twierdzili, że można mieć tylko te typy co obecnie nie obowiązują. Nie znalazłem żadnego jednoznacznie brzmiącego przepisu poza jednym zabraniającym występowania w takim mundurze czyli domyślać się można, że w celach kolekcjonerskich można posiadać w domu ale to tylko moje przypuszczenie. Taka sama sytuacja jest z napisami MILICJA na samochodach/motocyklach biorących udział w zlotach pojazdów militarnych czy zabytkowych.

Co do tego czy normalne jest to, że na jarmarkach, bazarach, sklepach z militariami czy Allegro można kupić umundurowanie policyjne/milicyjne - odczucia mam podzielone. Z jednej strony nie chciał bym by jakiś bydlak kupił mundur policji a później go wykorzystując okradł mnie czy kogokolwiek innego. Z drugiej zaś strony miłośnicy militariów, kolekcjonerzy czy grupy rekonstrukcyjne (w Warszawie jest nawet grupa rekonstrukcyjna ZOMO z okresu stanu wojennego) gdzieś powinny coś takiego nabyć. Nawiązując do mocno naciągniętego stwierdzenia "czy każdemu sprzedać broń bo bandyta i tak sobie ją załatwi nielegalnie" może by użyć lżejszego sformułowania: wprowadzić zakaz sprzedawania farb, lakierów, kredek i pisaków bo niektóre osoby używają je do niszczenia mienia w postaci bazgrania po ścianach (szczególnie widać to w dużych miastach: wszechobecne pseudografitti).

Nie będę wnikał jak się ma ilość przestępstw "na policjanta" w stosunku do wszystkich przestępstw (pewnie nawet nie 0,01 procenta) bo nie o to tu chodzi. W takim przypadku nie powinny być w sprzedaży żadne mundury, bo strażak jest również funkcjonariuszem i przebieraniec mógł by chodzić po domach i wypisywać lewe mandaty za stan instalacji wentylacyjno-kominowej, osoba posiadająca mundur policjanta amerykańskiego czy angielskiego nie mogla by mieć takiego munduru bo mogła by go odsprzedać komuś kto pojechał by do tamtego kraju i tam by dokonywał za jego pomocą jakichś przestępstw, żołnierz korzysta z darmowych środków komunikacji miejskiej więc przebieraniec wyłudzał by przejazdy za friko (że o mundurze kolejowym czy ZKM na i wyłudzaniu przejazdów na podobnej zasadzie nie wspomnę), niemieckich mundurów nie wolno nosić bo to jest propagowanie idei hitlerowsko-nacjonalistycznych, listonosza, bo pod pozorem czegokolwiek chodzil by po domach i okradał staruszki itp. Czyli każdy kto bawi się w ASG, grupy reaktywacyjne, paintbale, survivale, zloty militarne itp nie mógł by nosić żadnego munduru (ani nawet broni na kulki bo też mogła by posłużyć do napadów). Jeszcze trochę i zaczniemy gonić Anglię z jej zakazami dotyczącymi broni i zabawek przypominających broń gdzie sportem narodowym jest myślistwo i strzelanie do rzutek i mnóstwo osob posiada dubeltówki i sztucery a policjanci na słuzbie poza AT i detektywami nie wolno nosić broni.

Tak więc dziwię się przedmówcy że jest "przeciw" a sam bawi się w ASG. Według mnie jest dobrze jak jest: nie można mieć ale ci którzy na prawdę potrzebują to przy odrobinie chęci znajdą dla siebie sprzęt do ASG i podobnych zabaw. Na zachodzie czyli w krajach bardziej "cywilizowanych" można kupić legalnie dowolny typ munduru w celach kolekcjonerskich i nosić go na zlotach. Jednak aby nie posądzono mnie że idę bandytom na rękę to postuluję, by każdemu złapanemu z przedmiotem choćby przypominającym broń lub w mundurze jakikolwiek by on nie był - a wykorzystany by był w celach niezgodnych z prawem lub gdyby mu taki czyn udowodniono - dawać 3 razy wyższą karę niż normalnie ( że o obcinaniu jaj nie nie wspomnę).

Link to post
Share on other sites
(...)Co do tego czy normalne jest to, że na jarmarkach, bazarach, sklepach z militariami czy Allegro można kupić umundurowanie policyjne/milicyjne - odczucia mam podzielone(...)

Na Jarmarku widziałęm mundury milicyjne. Z jednym sprzedawca rozmawiali straznicy miejscy najzupełniej przyjaźnie a sam mundur wisiał ładnie wyeksponowany. Nawet policjanci obok tego przechodzili i nic nierobili sobie z wiszacych milicyjnych mundurów.

Link to post
Share on other sites

orginalny mundur policyjny ( czytac prewencja) kosztuje nie wiecej niz 30 zl :D ale trzeba miec dojscia :D

aaa i niewolno go nosic officjalnie z naszywkami odblaskowymi ani niebieskimi.

 

jak dorwa mowisz ze strazacki lub ochrony to puszczaja

Link to post
Share on other sites

zle mnie zrozumiales chyba :| nie chodzi mi o to, zeby kazdy paradowal w ich ciuchach...bo to wiadomo nie jest najlepsze i calkowicie odradzam tego, ale chodzi mi o to ze skoro oni sie nie martwia, ze ich mundury moze kupic kazdy Pan Kowalski, to dlaczego my mamy sie tym przejmowac i czytac takie tematy. Wydaje mi sie, ze kazdy powinien pilnowac "swoich" klockow

Link to post
Share on other sites

To ja moze teraz oswiece i pociesze wszystkich chetnych do kupienia munduru policji. Otoz z tego co sie wczoraj dowiedzialem sprzedaz munduru jest mozliwa tylko i wylacznie kiedy potwierdzimy swoja przynaleznosc do sluzb mundurowych (przynajmniej w tej firmie i jeszcze kilku innych ktorzy maja pelna autoryzacje do prowadzenia czegos takiego). Kiedys rzeczywiscie mozna bylo sobie kupic spokojnie mundur, jednak po kilku wypadkach sprzedaz tego typu asortymentu jest juz dokladnie kontrolowana. Co wiecej z tego co wiem obecnie posiadanie kombinezonow AT (slynny i upragniony przez niektorych plamiak) jest juz w 100% nielegalne, nawet po zmienieniu kroju, a to z prostego powodu: wzor plam zostal zastrzezony i aby takie cos posiadac legalnie (vide patrol pana R) trzeba miec specjalne pozwolenie z MSWiA, a jak wiadomo nasz rzad niechetnie wydaje pozwolenia osoba publicznym... tak wiec chyba plany i marzenia niektorych zeby wygladac jak np. Warsaw Blue spalily na panewce :]

 

Hooah

Link to post
Share on other sites
Co wiecej z tego co wiem obecnie posiadanie kombinezonow AT (slynny i upragniony przez niektorych plamiak) jest juz w 100% nielegalne, nawet po zmienieniu kroju, a to z prostego powodu: wzor plam zostal zastrzezony i aby takie cos posiadac legalnie (vide patrol pana R) trzeba miec specjalne pozwolenie z MSWiA, a jak wiadomo nasz rzad niechetnie wydaje pozwolenia osoba publicznym...

Yyyyy a po co? Przecież policja sama odchodzi od plamiaków i AT noszą się na czarno.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

a jeśli ktoś już posiada plamiak to co???

mój znajomy z AT mówił że woli czrne bo niewidać chronionych miejsc i że czrny bardziej wpływa psychicznie na przeciwnika, bowiem mówił gdy wchodziliśmy w plamiakach to za dużego wrażenia to na przestępcach nie robiło ale gdy wpadali w czrnych kombinezonach to odrazu się ludzie kładą na ziemie.

Jednym słowem uroda czarnego koloru (mroczny,przerażający) :)

Link to post
Share on other sites

pytanie:

a jeśli ktoś już posiada plamiak to co???

 

odpowiedz:

Co wiecej z tego co wiem obecnie posiadanie kombinezonow AT (slynny i upragniony przez niektorych plamiak) jest juz w 100% nielegalne, nawet po zmienieniu kroju, a to z prostego powodu: wzor plam zostal zastrzezony i aby takie cos posiadac legalnie (vide patrol pana R) trzeba miec specjalne pozwolenie z MSWiA, a jak wiadomo nasz rzad niechetnie wydaje pozwolenia osoba publicznym

 

czytanie ze zrozumieniem :P

 

 

mój znajomy z AT mówił że woli czrne bo niewidać chronionych miejsc i że czrny bardziej wpływa psychicznie na przeciwnika, bowiem mówił gdy wchodziliśmy w plamiakach to za dużego wrażenia to na przestępcach nie robiło ale gdy wpadali w czrnych kombinezonach to odrazu się ludzie kładą na ziemie.  

Jednym słowem uroda czarnego koloru (mroczny,przerażający)

 

nic nowego swoja wypowiedzia nie wniosles :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

O cholera, jesteśmy świadkami naprawdę niezłego odkopu.

No ale warte pochwalenia użycie opcji szukaj :)

 

No to już niewiele zaszkodzę, jak też coś napiszę, zaintrygowało mnie to:

 

mój znajomy z AT mówił że woli czrne bo niewidać chronionych miejsc i że czrny bardziej wpływa psychicznie na przeciwnika, bowiem mówił gdy wchodziliśmy w plamiakach to za dużego wrażenia to na przestępcach nie robiło ale gdy wpadali w czrnych kombinezonach to odrazu się ludzie kładą na ziemie.

Jednym słowem uroda czarnego koloru (mroczny,przerażający)

 

Obserwując ostatnio np. imprezy masowe coraz więcej firm ochroniarskich ubiera swoich w ubranka w camo metro (nie wersja AT - a'la flectarn, tylko amerykańskie metro kształt plam niczym woodland).

 

Osobiście mnie taki wystrój bawił, bo wyglądali niczym "mała armia" pilnująca ludzi i piekących się w namiotach kiełbasek ;)

 

Aczkolwiek zaintrygowało mnie to co podałem w cytacie. Gdyż mając na uwadze coraz częstsze przyjmowanie camo przez firmy ochroniarske domyślałbym się iż to właśnie takie ubarwienie ma większe oddziaływanie. Studiował ktoś może głębiej wpływ wyglądu, munduru, kamuflażu itd., nazwijmy to, na psychikę napastników z tak ubranymi osobami wchodzących w 'spór'?

 

Ktoś powie może, że pierdzielę bzdury i doszukuję się filozofii ale chyba coś w tym jest.

Edited by qwmx
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...