Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czolem!

 

Zakupilem w dosc atrakcyjnej cenie druga, górną część GB do ICS.

 

Posiadam wersje metalową, C15 zakupioną w madonionie.

 

W nowym GB chciałbym włożyć M140i zestaw bore-up. Co proponujecie? Kupić cały gotowy zestaw ?

 

Z racji, ze ICS ma dość specyficzne części, to chciałbym się poradzić czy wszystko będzie pasować.

 

Lufe chce założyć 550 - 590

 

Druga sprawa - komora HU. Czy jest jakas zastepcza? Czy tylko ta plastikowa ISC bedzie pasowac?

Link to post
Share on other sites

Jak narazie w stockowym GB wymienilem prowadnice sprezyny na metalowa i wsadzilem jakies M120. Czekam az tlok sie sam zje, ale jak narazie po jednej strzelance wyglada zadziwiajaco dobrze.

 

Nie bardzo jest gdzie kupic czesci ICS. Na Madonionie nie ma. Sa tylko cale zestawy, a skoro mam juz GB to zawsze pare groszy taniej ;)

Link to post
Share on other sites

Cześć.

 

Ja tam wolałbym wsadzić BU Systemy lub Guardera.

Taka "ciężka" głowica tłoka jest zbędna.

Po za tym na głowice cylindra BU wchodzi standardowa dysza... :bialaflaga:

 

Jest już kilka tematów z pyt. o BU.

Jeśli ma być dobry to 2 w/w.

Dostosuj się finansowo i kup.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Miałem "przyjemność" mieć wsadzony BU Guardera w moim ICS'ie i powiem szczerze, dysza nawet ta ICSowska nie pasuje, są nieszczelności. Chcesz wyciągać pełną moc z borka, kup borek ICS + ich metalową uszczelnioną dysze. Gwarantuje, że będziesz bardziej zadowolony niż byś był z zestawu BU Guardera.

Z BU Systemy i próbami jego montażu w ICSie nie miałem styczności, wybrałem zestaw ICSa.

 

Na stronie mają zestaw bez szkieletu

http://www.madonion.eu/Powiekszona_glowica_cylindra_i_tloka_p293.html

http://www.madonion.eu/Uszczelniona_metalowa_dysza_do_M4M16_ICS_p1483.html

 

A sorki faktycznie nie mają na stanie cylindra. Myślę że warto napisać do nich maila w tej sprawie zdarza się że czasem coś serwisant ma w swoich magicznych szufladach ;)

Edited by dreyko
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

@ werner :

 

U siebie mam założoną komorę od madbulla, tzn giwera przechodzi gruntowny tuning, i górny gb już złozyłem , lecz wo dolnym potrzeba podkładkowanie zrobić, i czekam na kabelki silikonowe, i dopiero będę wiedział czy wszustko bangla , a co mam świerzo założone:

 

cylinder typ A promyk

gł cylindra z lejkiem promyk

cicha gł. tłoka systema

dysza od m16a2 promyk

komora madbulla

gumka guarder biały

 

mała uwaga, do komory madbulla nie pasują gumki systemy i G&G zielona, wcześniej przy starej komorze miałem właśnie G&G zieloną i musiałem kupić guarder biały...

 

PS. stock dysza ma duuuże przedmuchy...

 

jeśli będę miał chwilkę to wrzucę test szczelność swojego górnego gb, tzn mam założoną m120 guardera, i napnę tłok , a następnie zatkam dyszę...

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi. Generalnie moglem sie wstrzymac i kupić cały GB od madoniona z gwarancja i system BU. Wychodzi podobnie cenowo. Jedynie poprosiłbym ich o wsadzenie M130.

 

Słyszałem ze generalnie BU moze dac wieksze osiagi, ale nie musi. Jak to jest ? Co w ogole daje BU? 10-20% wiecej FPS? Czym sie to rozni od założenia lepszej sprezyny ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam.

A próbował ktoś z was dopasować jakąkolwiek uszczelnioną dyszę do zestawu bore up guardera, tak aby wszystko pasowało ladnie w M16 ICS?? Kupiłem tego borka i okazało się, że są duże nieszczelności między dyszą a komorą hopupa. Szkoda, że wcześniej nie doczytałem i wyłożyłem tyle kasy na coś co nie działa w ICS, z drugiej strony w sklepie też by mogli to jakoś określić na stronie. No ale nic, moja wina, dlatego zanim będę musiał podjąć się ostatniego rozwiązania, czyli zakupu nowej głowicy cylindra od ICS, pytam czy jest jakaś szansa na to że będzie po prostu pasowała inna dysza do tego borka, która będzie kompatybilna z ICS?

Link to post
Share on other sites

Fajny avatar, kibicujesz? :F

 

Poważnie to:

a) Zmieniałeś popychacz?

b) Słabo widzę sytuację kiedy bore ICS'a nie pasuje do ICS'a.

c) Jaka gumka?

d) Skąd wiesz, że nieszczelne?

 

Od święta kibicuję reprezentacji PZPNu, ale że już po święcie... ;p A tak poważnie, to lubiłem tę bluzę, ale to staaaary avatar i już jej nie mam :( ;p

 

a) Popychacz wzmocniony SYSTEMY

b) Ja kupiłem Bore-up Guardera i wszystko pasuje do GB, tylko dysza nie dochodzi do komory hopupa tak jak należy, jest duża przerwa między nimi w przeciwieństwie do stockowej dyszy.

c) Gumka SYSTEMA czarna

d) Patrz C ;p

 

A objawy po wymianie były takie: najpierw strzelał na jakieś 15-20m, następnie moze z 5m. Czasami wypadały po 2 kulki. Po zamontowaniu stockowego GB wszystko działa jak powinno.

Link to post
Share on other sites

Patrz, skąd wiedziałem, że popychacz wymieniłeś. :P Porównaj jego grubość ze stockowym. Pewnie jest o wiele grubszy. Możesz zniwelować różnicę poprzez piłowanie jego czoła, ale trzeba uważać, bo się może przesadzić. Ile ma dysza stock i dysza z bu?

Link to post
Share on other sites

No faktycznie, popychacz jest szerszy w miejscu,które wchodzi w dolny GB, ten języczek ;p nie wiem jak to się fachowo nazywa ;p O to chodzi? Może to być przyczyną a nie dysza? Za bardzo nie mam jak zmierzyć stockowej, bo mam naklejkę gwarancyjną na nim, ale zaraz poszukam w necie. Wizualnie jak sprawdzałem dwa złożone GB, ta z zestawu BU jest mniejsza o jakieś 2 mm, no chyba, że mam oczopląs ;p

Link to post
Share on other sites

A w jaki sposób to zrobić? Jakieś podkładki? Teraz patrzyłem jeszcze raz, włożyłem stuningowany GB do komory hopsiupa, jest może milimetrowa przerwa patrząc przez podajnik kulki, między dyszą a lufą. Przy stockowym przerwy nie ma.

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli muszę trochę oszlifować popychacz. Zdam relację wieczorem, bo muszę rozebrać GB,żeby napisac w którym miejscu. Niestety nie mam jeszcze schematu tego mechanizmu we łbie, to pierwszy GB który sam rozbieram i składam ;p

Link to post
Share on other sites

AnR masz u mnie dobrą wódkę, jeśli się kiedyś spotkamy na jakims zlocie ;p Po przeszlifowaniu przedniej części popychacza, która trzyma dyszę, wszystko hula aż miło ;p Ciekawe tylko ile wytrzyma popychacz, bo brałem wzmocniony, dlatego pewnie miał być grubszy, no i spręzyna 140 siedzi. Chyba, że tam nie działają z przodu jakieś wielkie siły?

 

Dzięki za radę!

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

No właśnie. Bo "naciąga go" sprężynka. Dlatego ,ja zamiast szlifować, mam inny patent. Podgrzewam lekko popychacz, między "czołem" a zaczepem na sprężynkę, tak,żeby zaczął być elastyczny, ale nie zaczął się topić. I wyginam do dołu, lub góry, zależnie ,czy potrzeba dyszę "przysunąć" ,czy "oddalić" od komory. I to bez osłabiania przodu i szybciej :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
Guest Jedi Knight

Witam. Pytanie typu ICS vs SYSTEMA jeśli chodzi o Bore Up.

 

Tutaj zestawy na którymi mam dylemat: (jeden jest nie dostępny, ale nie istotne to teraz)

 

ICS:

http://www.madonion.eu/powiekszony-cylinder-typ-0-ics-p302.html

http://www.madonion.eu/powiekszona-glowica-cylindra-i-tloka-p293.html

http://www.madonion.eu/dysza-cnc-214-mm-p1633.html

 

Sytema:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=135

 

ICS, jak już zostało wcześniej nadmienione, używa standartowych dysz (według sklepu wchodzi ciaśniej niż na standartowe wielkości, ale wchodzi i siedzi mocno) Co do systemy nie mam zdania, nie miałem zestawu bore tej firmy, ale oczywiście miałem inne części systemy wiec wiem że są wysokiej jakości. Pytanie czy wykonanie, dokładność, kultura pracy, oraz standartowa dysza daje rade przeciwko całemu zestawowi Systemy. Przyznam że jestem skłonny zaryzykować, ICS'a, chodź nigdy z nim styczności nie miałem. Prosze o rady :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam! Koniecznie potrzebuje zestawu bore up ics. Najlepiej gdyby był to cały bore up lecz od biedy może być sama głowica cylindra. W związku z tym potrzebuje pomocy: chłopaki, pomóżcie, gdzie to cholera tworzenie znaleźć? Przeszukałem dużo znanych mi sklepów i nic :(. Polski dystrybutor ics nie ma tego BU. Naprawdę pilnie potrzebuje pomocy. Może być sklep zagraniczny lecz najlepiej żeby był europejski.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...