Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adapter z G36 na M4 + magazyenk bębnowy


Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie o spasowanie magazynka bębnowego z adapterem:

http://www.taiwangun.com/magazynki/elektryczne-magazynki-boxy/elektryczny-magazynek-bebnowy-do-m4-boyi.html

z takim adapterem jaki siedzi w mojej Giecie:

http://www.taiwangun.com/magazynki/elektryczne-magazynki-boxy/elektryczny-magazynek-bebnowy-do-m4-boyi.html

 

Sprawdzałem na Boxie, ale jest za mało miejsca (adapter jest za szeroki)

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie o spasowanie magazynka bębnowego z adapterem:

http://www.taiwangun.com/magazynki/elektryczne-magazynki-boxy/elektryczny-magazynek-bebnowy-do-m4-boyi.html

z takim adapterem jaki siedzi w mojej Giecie:

http://www.taiwangun.com/magazynki/dodatki-do-magazynkow/adapter-magazynkow-od-m4-do-g36-p-j.html

 

Sprawdzałem na Boxie, ale jest za mało miejsca (adapter jest za szeroki)

Link to post
Share on other sites

@Michał25, mam dwa pytanka:

1. Po co Ci adapter, jeśli są "bębenki" dedykowane do G36 i to do wyboru i koloru? :zastanawia:

2. W ogóle po co Ci "bębenek"? Z Giety taki RKM jak ze mnie hurysa. Z doświadczenia, sam próbowałem, teraz "bębenek" poniewiera się w zbrojowni, pewnie już nigdy nie będzie w użyciu.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

@Michał25, mam dwa pytanka:

1. Po co Ci adapter, jeśli są "bębenki" dedykowane do G36 i to do wyboru i koloru? :zastanawia:

2. W ogóle po co Ci "bębenek"? Z Giety taki RKM jak ze mnie hurysa. Z doświadczenia, sam próbowałem, teraz "bębenek" poniewiera się w zbrojowni, pewnie już nigdy nie będzie w użyciu.

 

Nie pomyślałeś,że już ma ten adapter i magi od M4? :P

Link to post
Share on other sites

@Michał25, mam dwa pytanka:

1. Po co Ci adapter, jeśli są "bębenki" dedykowane do G36 i to do wyboru i koloru? :zastanawia:

2. W ogóle po co Ci "bębenek"? Z Giety taki RKM jak ze mnie hurysa. Z doświadczenia, sam próbowałem, teraz "bębenek" poniewiera się w zbrojowni, pewnie już nigdy nie będzie w użyciu.

Sorry za taki mały off-top, a co jest nie tak żeby G36 przerobić na RKM (czyli coś w rodzaju MG36)?

(Może odpowiedź się przyda autorowi.)

Link to post
Share on other sites

Nie pomyślałeś,że już ma ten adapter i magi od M4? :P

Pardone, masz rację nie pomyślałem.

 

Sorry za taki mały off-top, a co jest nie tak żeby G36 przerobić na RKM (czyli coś w rodzaju MG36)?

(Może odpowiedź się przyda autorowi.)

Niestety, właśnie tylko "coś w rodzaju". Jak już pisałem, próbowałem, niestety wynik użycia G36 z "bębenkiem" jak RKM, jest dość mizerny. Próbowałem tego rozwiązania (G36 [JG] - 420 fps, bateria 9,6V) dwukrotnie w tym roku na Ardenach i na Manguście, PORAŻKA. :maniak_zle:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Niestety, właśnie tylko "coś w rodzaju". Jak już pisałem, próbowałem, niestety wynik użycia G36 z "bębenkiem" jak RKM, jest dość mizerny. Próbowałem tego rozwiązania (G36 [JG] - 420 fps, bateria 9,6V) dwukrotnie w tym roku na Ardenach i na Manguście, PORAŻKA. :maniak_zle:

A co było nie tak?

Link to post
Share on other sites

Znaczy tak mam gietĘ która jest już trochę styrana i chcĘ ja jeszcze trochę pomęczyć,a jeśli magazynek nie będzie pasował to trudno mam jeszcze m4 sporo mocniejsze od giety. Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Znaczy tak mam giete która jest już trochę styrana i chce ja jeszcze trochę pomęczyć,a jeśli magazynek nie będzie pasował to trudno mam jeszcze m4 sporo mocniejsze od giety. Dzięki wszystkim za odpowiedź

Napisz mi na PW czy to ładnie pasuje, bo też chciałbym tak zrobić.

Link to post
Share on other sites

A co było nie tak?

W oddziale mieliśmy Minimi i porównanie obydwu replik wypadło bardzo mizernie.

Bieganie z "bębenkiem" jest średnio wygodne. Masz świadomość, że posiadasz replikę szturmową, a magazynek zawadza koszmarnie. Jedynym plusem jest nieporównywalna z innymi replikami pojemność magazynka (3000 kulek).

Używaliśmy jej we trzech na zmianę i opinie były zbieżne.

Ale zależy co kto lubi.

Link to post
Share on other sites

W oddziale mieliśmy Minimi i porównanie obydwu replik wypadło bardzo mizernie.

Bieganie z "bębenkiem" jest średnio wygodne. Masz świadomość, że posiadasz replikę szturmową, a magazynek zawadza koszmarnie. Jedynym plusem jest nieporównywalna z innymi replikami pojemność magazynka (3000 kulek).

Używaliśmy jej we trzech na zmianę i opinie były zbieżne.

Ale zależy co kto lubi.

Ok. Dzięki myślałem, że ten bębenek nie będzie przeszkadzał.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

A to BOX w m249 niby ne przeszkadza?

 

W realach ASG to jeden z grubsza pies z przewagą raczej gutka- masa o wieeele niższa niż krówki.

Nie zrozumiałeś mnie. Posiadacz "świnimi" ma tę świadomość, że to replika broni wsparcia, że w szturmie dość trudno się nią posługiwać. Posiadacz G36 z bębnem ma świadomość (a przynajmniej powinien ją mieć), że to nie jest replika broni wsparcia, bo w tej roli to zawsze tylko ersazt, a przy szturmie bęben jest raczej niewygodny.

Wszelkie "krzyżówki" i próby dostosowania repliki do roli, do której nie jest przeznaczona uważam za chybione. Z G36 z bębnem, taka sama replika broni wsparcia, jak z tego samego G36 z super lunetą, replika karabinu wyborowego.

Ersazt, ersatz, ersatz... :maniak_zle:

Link to post
Share on other sites

Tak uważam, choćby ze względu na parametry repliki szturmowej, gdzie standardem jest zasięg 40-50 m, gdy tymczasem od snajperki oczekujemy minimum 70 m, a od broni wsparcia dużej szybkostrzelności. Ani zastosowanie samego bębna szybkostrzelności, ani sama luneta zasięgu - raczej nie zwiększą...

 

Ps

Dobra, czekam na argumenty przeciwne.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powała nie wie, że repliki da się tuningować zależnie od roli w jakiej się nią widzi.

 

To tylko ASG i na upartego z prawie każdej broni da się zrobić karabin wsparcia do celów stricte jebankowych.

 

Bez wycieczek osobistych proszę. Buniek92

Edited by Buniek92
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...