Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń do nauki na strzelca wyborowego


Recommended Posts

Witam.

Na wstępie ostrzegam że jestem zielony, więc proszę przed przeczytaniem mojego postu sie wyciszyć, gdyż mozliwe że was wkurwi, badź nie =]

Chce zacząć grać w ASG, i mieć za "stylówę" strzelca wyborowego (Dokładne strzały z ukrycia.)

Wiem że te wszystkie tanie repliki to przysłowiowe gówna (Zdążyłem już to wyczytać), lecz myslałem nad repliką l96a1. Jako jeszcze bardziej zielonego, uwodził mnie jej wygląd i parametry, ale później wyczytałem żeby zacząć grać inną bronią, i tutaj pytanie :

 

- Jaką broń polecacie?

- Czy na pewno o wiele lepiej wyjdzie gdy zacznę od karabinków maszynowych/szturmowych?

- Na pewno tania replika przysłowiowego "gówna" jest taka zła? Chciałbym uczyć się sztuki kamuflażu, i jak już pisałem, wymierzać celne strzały z ukrycia ..

- Jak w końcu uczyć się kamuflażu ? (Chodzi mi, czy był by ktoś na tyle dobry i wysłał link do wypowiedzi ustnej osoby, jak robić to w teori, jakie pozycje przybierać, wiecie o co chodzi)

 

Na prawdę chciałbym być strzelcem wyborowym, taka mi się już przyjęła .. Nie wiem, usposobienie ataku? P oprostu jakoś mnie do tego ciągnie, być takim "Assassynem" ^.^ (Oczywiście w żarcie =] )

teraz tez taki Off Top : Znacie, polecicie jakąś książkę o snajperstwie?

 

EDIT:

Damn it! Przepraszam, dałem temat do złego działu, prosił bym o przeniesienie, przepraszam =(

Edited by Mattek127
Link to post
Share on other sites

Pierwsze i zasadnicze pytanie: Ile możesz przeznaczyć na to pieniędzy ? Jeżeli dużo ( powyżej 2k ) to możesz czytać dalej, jeżeli nie to zapomnij o tym.

 

Jak już ustaliliśmy że masz dużo $ to:

 

Tu masz porady jak zrobić GS:

1

2

 

Jeżeli chodzi o snajpę to IMO lepszy będzie elektryk, ponieważ zawsze jak zrobi się "gorąco" przełączasz tryb ognia z pojedynczego na auto.

Inwestujesz w tuning elektryka czyli: Gumka HU, preclufa, sprężyna itp. ( znajdziesz co wymienić w odpowiednich działach )

oraz inwestujesz w wyciszenie repliki: tłumik itp. ( znajdziesz w odpowiednich działach )

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na snajperkach, ale w Broni Przyszłości na Discovery mówili, że najlepszym karabinem wyborowym jest Cheytac 2000. Daleko strzela też Barret. Są na pewno droższe, niż L96, ale myślę, że warto dołożyć. Jak dobrze potrenujesz, to z 1.5 km powinieneś ściągać przeciwników.

Link to post
Share on other sites
(...)- Czy na pewno o wiele lepiej wyjdzie gdy zacznę od karabinków maszynowych/szturmowych?

- Na pewno tania replika przysłowiowego "gówna" jest taka zła? Chciałbym uczyć się sztuki kamuflażu, i jak już pisałem, wymierzać celne strzały z ukrycia ..

- Jak w końcu uczyć się kamuflażu ?

 

Na te pytania masz te odpowiedzi:

 

Jak jesteś początkujący to nie myśl nawet o byciu snajperem, a tak w ogóle to poczytaj forum. I tak tania replika to naprawdę "gówno".
Uczyć się sztuki kamuflażu i wymierzać strzały z ukrycia możesz równie dobrze z AEGiem.

Nic dodać nic ująć.

Link to post
Share on other sites

Ok, SenkuPH - Przepraszam za bluzgi.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Nie znam się na snajperkach, ale w Broni Przyszłości na Discovery mówili, że najlepszym karabinem wyborowym jest Cheytac 2000. Daleko strzela też Barret. Są na pewno droższe, niż L96, ale myślę, że warto dołożyć. Jak dobrze potrenujesz, to z 1.5 km powinieneś ściągać przeciwników.

Rozumiem że to aluzja? :D

Link to post
Share on other sites

Na sam początek aeg jest dobrym rozwiązaniem.

Jeśli jednak chcesz koniecznie springa to polecam zestaw SWD A&K, sprężyna guarder m170, i preclufa.

Z takiego zestawu można wykrzesać naprawdę sporo, lecz musisz pamiętać o tym że im większa moc tym większa odpowiedzialność na tobie spoczywa.

Bawić się w snajpera można wszystkim, bo w asg chodzi bardziej o sposób działania niż przewagę zasięgu.

Pokuszę się o stwierdzenie że 90% nowych, którzy chcą być drugim Zajcewem zraża się do asg na dobre.

Początki są dużo trudniejsze niż w przypadku szturmu, musisz uczyć się opanowania, i nie oddawać strzału za każdym razem kiedy jest ku temu okazja, musisz myśleć inaczej niż wszyscy i dobrze się maskować.

W snajperce masz dużą moc, musisz o tym pamiętać, i kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem swojej przyszłej "ofiary".

Z AEG-iem możesz nauczyć się działać i myśleć jak strzelec wyborowy z mniejszą możliwością zrobienia komuś "kuku".

Polecam ci wszelakiej maści m14-stki sr-25 itp.

 

Pozdrawiam serdecznie Wojtasasg.

Edited by Wojtasasg
Link to post
Share on other sites

WojtasASG - Dzięki wielkie, rzeczywiście na początek kupię sobie jakiś karabinek, później zainwestuje w snajperkę. Mam jeszcze jedną prośbę, podał byś mi kilka snajperek, które są w przedziale cenowym do 1000zł? Oczywiście prec lufę i sprężynę wlicze osobno, ale polecileś mi SWD A&K, z tego co widzę to na tej (http://zbrojownia.linuxpl.com/index.php?cPath=24_36) stronie kilka snajperek o tym tytule, o którą konkretnie Ci chodzi? ^.^

A, i jak prosiłem - podał byś jeszcze kilka innych modeli, jako baza na dalszy tuning, lecz nie za droga ?

Link to post
Share on other sites

Możesz kupić cokolwiek. Ale najpierw naucz się maskowania, skradania, leżenia godzinami we własnym gównie, w niepogodę i pogodę. Jak już przez to przejdziesz, to podejdź tak blisko sarnę, że kopniesz ją w kulkę na zadku. Jak Ci się to uda, jesteś gotowy do bycia snajperem. Reszta kolegów Ci poradzi, jak zostać snajperem w ASG i jak się fajnie bawić :)

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze.... idź sobie do lasu, połóż się w miejscu gdzie jest najwięcej błota, najwięcej owadów itd.

Po drugie... załóż na siebie najgorętsze ubranie jakie posiadasz.

Po trzecie... weź jakiś kij i udawaj, że to replika.

 

Leż w miejscu tak z 4 godziny bez żadnego ruchu cały czas w coś celując. Jak wytrwasz i Ci się spodoba, to gratulacje, bo właśnie tak będzie wyglądało 90% Twoich snajperek.

Akcje jak z filmów się tu nie zdarzają.

Dodaj do tego smutną zasadę słabej repliki - jeden niecelny lub celny strzał i giniesz przysypany gradem kulek od elektryka tańszego niż Twój.

 

A tak w ogóle? W ASG nawet z MP5 możesz zrobić snajperkę.

 

EDIT.

 

No i pamiętaj, że do "krainy wiecznych łowów" musisz dojść, a raczej... no właśnie, doczołgać się. Powolutku, pomalutku, bezszelestnie. Bo inaczej zginiesz zanim dojdziesz na miejsce. Serio... żaden pistolecik Ci tu drogi nie utoruje.

Edited by Mortis
Link to post
Share on other sites

Nie, nie kpię. Po prostu jest takie szeroko znane powiedzenie którego tutaj po prostu użyłem.

I tak, da się. wzmacniasz co tylko się da, mega długi tłumik do zakrycia dłuższej lufy i jeszczesz. Luneta nie potrzebna, co najwyżej koli x3. Przynajmniej na odległości walk AS.

 

EDIT.

 

Dla uber pro poważnych panów - nie mówię tu o tym, że takowa snajmp5 miałaby dorównywać waszym przedłużaczom wartym 5tys. :)

Edited by Mortis
Link to post
Share on other sites

Dobra panowie, nie kłóćcie się już o tą MP5. Zobaczyłem że macie racje, na razie w ogóle muszę wejść w to ASG, później dopiero zobaczę czy dalej chcę iść w strzelca wyborowego. Jak doradziliście, na razie pouczę się kamuflażu, wytrzymalości itp. Teraz ostatnie pytanie, czy ta pukawka jest dobra na start ? http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_33&%20products_id=458

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...