Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najbardziej grywalna replika historyczna


Recommended Posts

Na dwóch edycjach Arden był kolega z BARem (na ostatniej już nie). Bardzo ładny kawałek repliki :icon_biggrin: Tylko jest problem z dostępnością dodatkowych magazynków.

 

Mnie garand już przestał się podobać - chyba przez to, że tyle się na niego czeka. Bardziej interesuje mnie M1 Carabine. Może kiedyś, w dalekiej przyszłości Ares zrealizuje swe plany co do serii Classic Line.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na dwóch edycjach Arden był kolega z BARem (na ostatniej już nie). Bardzo ładny kawałek repliki :icon_biggrin: Tylko jest problem z dostępnością dodatkowych magazynków.

 

Mnie garand już przestał się podobać - chyba przez to, że tyle się na niego czeka. Bardziej interesuje mnie M1 Carabine. Może kiedyś, w dalekiej przyszłości Ares zrealizuje swe plany co do serii Classic Line.

 

Nie trzeba czekać na M1 Aresa. Wyszła całkiem fajna replika Marushina M1 Carbine z blowbackiem i 440 fps, mag 32 kulki, co prawda karabin w wersji late ale jednak. Był na Gunfire i szybko zniknął.

 

http://gunfire.pl/pr...inu-M1-CO2.html

 

Dzwoniłem do nich i może będzie znowu dostępny przed swiętami lub po. Pytałem też o BARa ACM ale dalej cisza o tym.

 

Ja mam thompsona M 1928 CG i polecam. Jedynym problemem są magazynki - dość drogie no i tylko w wersji hicap.

A tak z zupełnie innej beczki skoro przerabia się m 14 na Garanda to może jakiś magik przerobiłby ZB 26 na Brena, albo stena na lanchestera. Rozmarzyłem się :icon_wink:

 

Myślę, że magik prędzej zrobiłby BRENA z miniaka (cenowo byłoby chyba taniej). Jak do przyszłego roku Brena nie wypuszczą Chińczycy to będę kombinował sam ze znajomym emerytowanym rusznikarzem. Na razie zbieram dokumentację.

 

Lanchester jest bardzo ciekawy ale chyba zbyt mało rozpoznawalny jak na replikę drugowojenną. Podobno jeden batalion spadaków z 1 DPD pod Arnhem był w nie wyposażony ale i to niepotwierdzona informacja. Ja bym optował za Stenem w wersji MkV ale to też marzenie. :icon_biggrin:

Edited by historian1970
Link to post
Share on other sites

Lanchester jest bardzo ciekawy ale chyba zbyt mało rozpoznawalny jak na replikę drugowojenną. Podobno jeden batalion spadaków z 1 DPD pod Arnhem był w nie wyposażony ale i to niepotwierdzona informacja. Ja bym optował za Stenem w wersji MkV ale to też marzenie. :icon_biggrin:

 

Plany są:

http://www.jedendojednego.fora.pl/przerobione-repliki-asg-i-atrapy,15/sten-mk-v-ze-stena-mk-ii-agm,2778.html

Link to post
Share on other sites

Pisałem w tej sprawie na ich fb. Gunfire czeka na ostateczną wersję tego karabinka z drewnianymi okładzinami, wtedy wprowadzi go do sprzedaży.

 

Swietnie , po lekkiej przeróbce może też robić za naszego Browninga wz.28. Mam zdjęcie dziadka z 1937 roku jak nadzoruje obsługę tego rkmu podczas strzelania w 1 PP Legionów.

Edited by historian1970
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

M14 od biedy udaje też drugowojennego Garanda (tylko ten długi magazynek ciężko przerobić na krótki). :icon_cry:

 

a bo widzicie kolego- wcale nie trzeba (i nie wolno!) rżnąć oryginalnych od M14! Kolega z Wielkopolski zdaje się który przerobił ślicznie swojego M14 na Garandziora jeszcze w 2007r (gość na ostatnim D-Dayu Paraglite'ów na wybrzeżu) opracował piknie adaptację tanich magów do strzelby sprężynowej oraz magwella do nich. Praca prosta, znacznie łatwiejsza niż rzezanie metalmagów do M14 bo w tworzywie a i cena ŚMIESZNIE mała. Podobny system znalazlem u Jankesów na forum WW2.

 

A w temacie BARa u Gunfire to czuję się zrobiony w CH.. lekko mówiąc. Kaska czekała, ja odświeżałem forum co kilka minut a tu pojawiło się i od razu niedostępny. Od redakcji WMASG dowiedziałem się że sprowadzili 1-2 sztuki dla siebie i dla znajomego. RZEKOMO jedna z nich poszła do JAKIEJŚ recenzji, ale z pewnością nie do WMASG. Nieładnie. Teraz miesiącami przyjdzie czekać na dostawę. Niski chwyt kurna.... :(

Link to post
Share on other sites

Tylko właśnie to zewnętrzne zasilanie - butla, przewody nie bardzo pasują do klimatu WW2.

Sam mam zrobionego Mosina na bazie MB03 ale zanim poprawię osiągi stockowego MB upłynie trochę czasu i pieniędzy.

Najlepszym wyjściem dla strony niemieckiej w kierunku snajperskim jest zrobienie G43 na bazie M14.

Tylko zrobienie pokrywy zamka jest praktycznie nie możliwe bez użycia projesjonalnego sprzetu do obróbki metalu...

Edited by wania56
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kumpel miał coś podobnego, tylko bardziej chałupniczego. Po prostu połączył osłone żyłką z głowicą tłoka. Efekt bardzo fajnie wyglądał. Co do różnic fps - nie był mierzony na chrono, jednak tak na oko porównując z innym nie tuningowanym to wielkich różnic nie było.

 

 

A tak z innej beczki, miał już ktoś w łapach tego Garanda z ICSa? Jak to cudo się sprawuje ?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...