Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najbardziej grywalna replika historyczna


Recommended Posts

Witam kolegów. Przyszedł u mnie czas na zmiany w airsoftowym arsenale; chcę pozbyć się mojego KM, a kupić sobie coś 'dla ludzi', jako że moja dotychczasowa replika jest długa i ciężka, a mi znudziła się już rola stacjonarnego strzelca karabinu maszynowego. I oto zwracam się do Was, Braci Airsoftowa, o pomoc w dokonaniu wyboru. Czy jest na rynku replika broni historycznej, która dotrzyma pola zwykłym Cymom i Boyiom? Może być dosłownie cokolwiek, co nada się zarówno do reko, jak i do zwykłej je*anki, z tym, że mam już niestrzelającą replikę PPSz stricte do rekonstrukcji, w związku z czym Aresowy twór odpada. Interesuje mnie więc cały przegląd broni drugowojennej, ale nie ukrywam że preferowałbym coś niemieckiego. Najprostszym rozwiązaniem byłby zakup jakiegoś kałacha od Cymy, i flecktarnu, to wiem. W tym momencie jednak ważniejszy od fragowania jest dla mnie klimat, więc takie rozwiązanie mnie nie interesuje. Ponadto, gdybym miał kupić replikę historyczną i strzelać w mundurze używanym do reko, mogłbym wyprzedać inny sprzęt i więcej środków przeznaczyć na replikę. Proszę Was o podzielenie się doświadczeniami; czy warto na siłę mieszać drugowojenne reko z airsoftem, czy lepiej oddzielić od siebie te dwie rzeczy? Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Warto, w ASG chodzi chyba o to żebyś ty się czuł dobrze, wcielił w żołnierza takiego jakim chciałbyś być :icon_wink:

Jeśli dla Ciebie spełnieniem jest druga wojna, to idź w tym kierunku.

Replik WWII niestety z wyższej półki jest niewiele, ale coś się znajdzie.

Edited by KrukPabianice
Link to post
Share on other sites

ASG historyczny bardzo polecam. Jeżeli kogoś choć trochę interesują takie klimaty to jest to idealny wybór. Na żadnej rekonstrukcji historycznej nie przeżyje się tego co na strzelance historycznej :icon_wink:

Sporą grywalność posiada mp40 ASG lub mp40 SRC. MP40 SRC jest lepiej wykonany i ma większy zasięg i możliwości tuningu.

Polecam też mausera g&g i tanake. Poza nimi zostają repliki customowe...

Edited by Witzland-942
Link to post
Share on other sites

Tak się składa że posiadam i Stg44 od GFC i Mp40 od SRC, więc mogę coś nie coś powiedzieć. Większość czasu latam z Stg, wymieniłem komorę na G&P i wstawiłem lipola 11,1.

Zalety Stg

-Moc (430 fps w stocku )

-Hi cap ( dla jednych + dla innych - , ale jak ma się tylko jednego maga to wolę żeby był to Hi niż mid/real )

-Bezawaryjność i solidne jak na chińczyka części ( stalowa prowadnica, łożyska 8mm, M135 spring )

-Cały GB i zespół lufa + HU w standardzie M4

Wady Stg

- Brak szczelności na komorze ( komora z plastiku )

- Trzeba uważać na piny i na osłonę muszki.

- Słabo z magazynkami

 

Mp40 SRC kupiłem sobie, żeby kulturalnie strzelać się na budynkach ( no i dlatego że podobała mi się opcja blow backu i solidnego wykonania ). Szybko okazało się że po za funkcjami ozdobnymi bardzo mało z niego strzelam. Brak trybu single ( choć jest 100% real ) utrudnia życie bo jakoś zawsze słyszę " w budynkach Cqb i na singlu :(

Zalety Mp40 SRC

-Wykonanie ( śmieszne waffenmaty ) + dobrej jakoś imitacja bakelitu ( nylon ) + dużo stali.

-Ma 360 fps +/- a strzela na przyzwoite odległości

-Blowback :icon_smile:

-Dostępność magazynków ( większa niż w stg )

Wady Mp40 SRC

-Fabrycznie skopana regulacja hop upa ( pierścień wygląda jak połamany i ma ostre nadlewki

-Bardzo mało miejsca na baterię ( 8,4 Firefox się mieści ale już 9,6 mini FF w dwóch stickach nie [ różnica 5mm na długości ])

 

W sumie to tak mniej więcej wygląda. Najlepiej było by żebyś dorwał kogoś z tymi replikami i sam zobaczył co i jak i co lepiej tobie pasuje.

Link to post
Share on other sites

Ze Stg 44 jest taki problem, że pasuje tylko na sam koniec wojny i to też nie dla każdej jednostki. Maus od Tanaki to wydatek rzędu 3k, za co mogę sobie kupić 2 zdekowane Mosiny. Replika od G&G to też chyba koszt koło dwóch koła... To największy problem dobrych czterotaktów- są zabawkami kosztującymi tyle, co prawdziwa broń. Myślałem właśnie o MP 40 SRC- chyba całkiem grywalne, a z tego co wiem to dopuszczalne do rekonstrukcji, o ile nie podejdzie się doń bliżej, niż na metr :icon_mrgreen: Czekam na nowe propozycje- budżet w przypadku repliki historycznej to około 1000 złociszy.

Link to post
Share on other sites

a z tego co wiem to dopuszczalne do rekonstrukcji, o ile nie podejdzie się doń bliżej, niż na metr

 

Akurat produkt SRC jest najlepiej odwzorowaną repliką MP40, jedyne co go może przewyższać pod względem oddania całokształtu oryginału to Marushin. A "grywalność" już w stock'u posiada bardzo dobrą, może spokojnie stawać w szranki ze współczesnymi replikami.

Edited by SturmFJ
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Używam Mp40 AGM, po kilku zmianach polepszyła się kultura pracy i grywalność, kolega który serwisuje repliki (nick na pw) już kilka 40stek "polepszył" ja jestem zadowolony, podstawa to zmiana okablowania, łożyska, sprężyny, (usztywnienie całości korpusu) oraz lipo 7,4V 1300-1600 25/50C w zupełności wystarcza, przy sprężynie M110 generuje około 380fps w miarę stabilnie. Używam magazynków AGMowskich oraz mid capów KA. ps. największym problemem to ta "szajsowata" komora HU.

Link to post
Share on other sites

Ze swej strony mogę polecić:

- http://www.taiwangun...-metal-agm.html miałem, spełnia się na średnim poziomie zarówno w "reko" (można mieć zastrzeżenia do estetyki wykonania), jak i w walce (niestety w stocku minimalnie ustępuje replikom z tej samej półki),

- http://gunfire.pl/pr...ego-PPSH41.html jako zdobyczny od "Ruskiego".

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Witajcie

Jak dla mnie MP40 z magami low największa frajda i nie chodzi tu o to że mało fps w stocku ale jak temat mówi najbardziej grywalna HISTORYCZNA replika(co do wyglądu i estetyki kwestia włożenia w nią trochę wysiłku usunięcie selektora i blaszki pod suwadłem , dobre przytarcie i prawie jak org.

Na drugim miejscu STG44-----> Kozak- jedyny minus: gabaryty :icon_smile:

 

 

Grenadier:

http://ww2airsoft-as...play&thread=815

 

A od siebie polece stena AGM i thompsona SW - części są w razie awarii zewnętrzne jak i wewnętrzne (no troche gorzej jeśli chodzi o stena) a na stocku strzelają przyzwoicie.

 

 

A że tak zapytam gdzie można zamówić te części zew. do Tomka

chodzi mi o lufę zew. dla kolegi bo niestety się złamała.No i lipa bo ani to przyspawać ani skleić w żaden sposób nie chce się to trzymać.Żeby to chociaż było czyste aluminium to po problemie, ale to jest jakaś chińska lipa ZnAl i tego się nie pospawa.

Będę wdzięczny za odpowiedz.

pozdrawiam

Edited by HerGuliwer
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Tutaj pojawia się G&H, które przerobi nam M14 na... pseudo Garanda.

Od biedy to przejdzie, jako elektryk stosunkowo niskim kosztem... Do czasu opracowania przez kogokolwiek dobrego garanda (nie mówią o piekielnie drogich, trudnych do złapania, i delikatnych maruzenach i tanakach) zostaje to jako jedyna, i chyba najlepsza alternatywa ;)

 

Swego czasu sam poważnie się zastanawiałem nad przeróbką thompsona M28 tego stockowego z błędnie odwzorowanym suwadłem z boku, na przeniesienie go na górę, zaślepienie bocznego otworu, przerobienie kolby i szczerbinki.. skończyło się, że latałem z M1A1 w drewnie tylko.

A teraz przemyśliwam zakup garanda od G&H, jeżeli sam siebie przekonam- opiszę czy warto ^^

 

A może ktoś z Was miał go w łapach? Opinie? :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...