Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5- jakiego producenta polecacie?


Recommended Posts

Jeśli chodzi o "bebeszki", to chyba jednak najlepsze CA, ale i chyba najdroższe.

Ja mam już czwarty rok MP5SD6[JG] i chodzi bezawaryjnie. Fakt, że to druga replika i w związku z tym niewiele używana, ale przez pierwszy rok była używana dość intensywnie i nic jej nie dolegało.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Miałem ostatnio przyjemność strzelać z MP5 cymy i celność mnie baaaardzo pozytywne zaskoczyła. Inna sprawa, że z zewnątrz są wykonane tak sobie - to przeziernik poszedł, to selektor luźno lata

Link to post
Share on other sites

Z SRC ostrożnie. Od razu przyznaję, że z ich MP5 nie miałem kontaktu, ale emka to była tragedia (mówię o III generacji) - metal ładny, ale plastiki trzeszczały, a z GB było sporo problemów już w pierwszym miesiącu użytkowania.

 

Od siebie poleciłbym Cymę lub CA. Wydaje mi się, że osobiście zdecydowałbym się na Cymę (CM.041).

 

JG tylko w przypadku ograniczonych funduszy (chyba, że wersję metalową). Strzela przyzwoicie, ale awaryjność jest większa (choć zależy od egzemplarza), a wykonanie odstaje na minus od wszystkich replik wcześniej wymienionych.

Link to post
Share on other sites
(...) JG tylko w przypadku ograniczonych funduszy (chyba, że wersję metalową). Strzela przyzwoicie, ale awaryjność jest większa (choć zależy od egzemplarza), a wykonanie odstaje na minus od wszystkich replik wcześniej wymienionych.

To niestety prawda, choć musieliśmy trafić na dobrą partię, bo w naszej ekipie kupiliśmy jednocześnie 4 sztuki MP5SD6 i dotąd 3 chodzą bezawaryjnie (o jednej nie mam informacji, bo jeden z użytkowników po 2 latach wycofal się z ASG i sprzedał replikę), ale zewnętrznie, faktycznie "odstają".

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Kiedyś to było opisywane na forum - chodzi o to, że w pewnym momencie jakość części wewnętrznych się pogorszyła. Repliki kupione od pewnego momentu miały częściej problemy choćby z pękającym szkieletem GB. Czy tak jest nadal - trudno powiedzieć. Wiem jedynie, że moje obserwacje odnośnie awaryjności tych replik w środowisku pokrywały się z informacjami z forum.

Link to post
Share on other sites

Aj tam nie gadajcie źle od JG...

 

Mam mp5 JG od maja, na strzelankach był sporo wszystko pięknie,super a powiem więcej kupiłem UŻYWKĘ a spisuje się jakby na nówkę.

 

Ja osobiście polecam mp5 jg jeśli chcesz mniej wydać ALE kupuj metalowe body :icon_wink: Wymień hopka, precke i jest super mp5 za nizszą cene od CA której nienawidzę :icon_razz:

Edited by Kemonator
Link to post
Share on other sites

Teraz was zaskoczę :D Mp5a4 od JG działa znakomicie do dziś a w tym roku biję jej 5 roczek. Co prawda jest ona u kumpla ale on nic z nią nie robił oprócz wymiany gumki ^^ Nie wiem nawet czy gb był rozbierany. Strzela bardzo dobrze jak na swoje lata :) Wiadomo, że przydałoby się z nią trochę porobić żeby nabrała nowej pary no ale to nie jest już moja replika. Od siebie polecę tą replikę, ponieważ od 5 lat nie było z nią żadnych problemów, strzela ładnie, a przede wszystkim jest tania :)

Link to post
Share on other sites

STOP! Przestańcie polecać taki złom jakim jest SRC...

Fajna replika, ale tylko na stronie i w opisie, w realu nawet na serwis nie chcą jej brać (a po zakupie większość czasu tam będzie spędzała).

Masz do wyboru takie opcje (najlepsze):

-MP5 JG, za krótko miałem do czynienia, żeby się wypowiadać

-MP5 CM, fajna replika, ładnie strzela, ogólnie spoko

-MP5 CA, replika przerażająca na początku, wymagająca sporooo roboty, ale za to efekt jest przepiękny.

-MP5 ICS, nie ręczę za nią, ale podobno jest to jedna z najlepiej wykonanych MP5.

 

Daruj sobie natomiast taki szit jak MP5 SRC, MP5 TM i wszelkie "bazarkowe" repliki mp5. :P

Link to post
Share on other sites

Ktoś polecił G&G, ale zapomniał dodać, że cały gearbox jest mocno niestandardowy i sam szkielet jest bardzo trudno dostępny.

 

Nie polecił,a jedynie wspomniał.Dla mnie niestandardowość nie jest problemem,jeżeli replika jest niezawodna,a g&g jest ;p.A części można zawsze sprowadzić z zagranicy,albo coś upolować w komisie ;p

Link to post
Share on other sites
Przepraszam, od kiedy mp5 od TM jest shitem? Posiadam 7mioletniego kurca od TM i nie powiedziałbym że jest słaby. Dostępny na bank nie jest ale shitem też nie jest.

Jeśli chodzi o MP5K, to bardzo dobre były od GALAXY. Też mamy, moja Pani używa jej już 4-ty rok do CQB, ale w lesie też nieźle sobie radzi. Jak na tak krótką lufę (14 cm) i 300 fps, strzela genialnie Cena o połowę niższa niż CYMA, a trzykrotnie od CA (ceny TM nie znam). Niestety ostatnio GALAXY zniknęła z polskiego rynku. :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ja JG nie polecam, mam 4 letnie, mało męczone MP5 Navy w wersji ze składaną kolbą Pełny stock ze zmienianą gumką i sprężyną M110. Blokada kolby zniszczyła się po 2 strzelankach, farba odłazi płatami, celność bardzo słaba. Zamontowali jednak ciekawy bajer, recoil shock, szczelność GB jest tak marna, że przy strzale PM bije w ramię wydając przy okazji donośny huk.

Dla porównania 5'cio letnia, podobnie eksploatowana CM.028s działa znakomicie(przemilczę body).

 

Ale jeżeli jedynym kryterium jest niezawodność to wszystkie z wyżej wymienionych firm na M100/110 będą chodzić długo

Link to post
Share on other sites

STOP! Przestańcie polecać taki złom jakim jest SRC...

Fajna replika, ale tylko na stronie i w opisie, w realu nawet na serwis nie chcą jej brać (a po zakupie większość czasu tam będzie spędzała).

Masz do wyboru takie opcje (najlepsze):

-MP5 JG, za krótko miałem do czynienia, żeby się wypowiadać

-MP5 CM, fajna replika, ładnie strzela, ogólnie spoko

-MP5 CA, replika przerażająca na początku, wymagająca sporooo roboty, ale za to efekt jest przepiękny.

-MP5 ICS, nie ręczę za nią, ale podobno jest to jedna z najlepiej wykonanych MP5.

 

Daruj sobie natomiast taki szit jak MP5 SRC, MP5 TM i wszelkie "bazarkowe" repliki mp5. :icon_razz:

 

Ciekawe co piszesz. Mam od ponad półtora roku SRC, miała być jako druga zapasowa, a okazało się że używam jej jako głownej, jestem drugim właścicielem i nie uwierzysz, zero problemów.

 

Co do CA, też miałem spory czas, też byłem drugim właścicielem i nic się nie sypało.

 

Ogólnie przez cały czas użytkowania, repliki nigdy mnie nie zawiodły, co ważniejsze, CA nie była a SRC nie jest w żaden sposób tuningowana, może tutaj jest Twój problem

 

Tokyo Marui bazarkowy shit.... kurde widzę że się znasz, ale chyba na maszynach do pisania.

 

Osobiście polecam MP5 obydwu producentów.

Edited by Moses
Link to post
Share on other sites

SRC.... u mnie w teamie g36 lata bezproblemowo.

Mówimy tutaj o MP5.

 

 

Ciekawe co piszesz. Mam od ponad półtora roku SRC, miała być jako druga zapasowa, a okazało się że używam jej jako głownej, jestem drugim właścicielem i nie uwierzysz, zero problemów.

 

Co do CA, też miałem spory czas, też byłem drugim właścicielem i nic się nie sypało.

 

Ogólnie przez cały czas użytkowania, repliki nigdy mnie nie zawiodły, co ważniejsze, CA nie była a SRC nie jest w żaden sposób tuningowana, może tutaj jest Twój problem

 

Tokyo Marui bazarkowy shit.... kurde widzę że się znasz, ale chyba na maszynach do pisania.

 

Osobiście polecam MP5 obydwu producentów.

 

Nie napisałem, że TM to bazarkowy shit, przeczytaj jeszcze raz.

Do SRC mnie nie przekonasz, ma gearbox tak specjalny, że serwis nawet nie przyjął jej do naprawy, gdy tylko usłyszał nazwę "MP5 SRC".

Zależy czego oczekujesz od repliki, ale jeśli SRC Cię zadowala, to cóż...

Może Ci się perełka trafiła? Nie wiem, ale wierzyć mi się nie chce, że MP5 SRC jest bezawaryjna.

 

Do CA nic nie mam, nie wiem czemu to odebrałeś, jakbym nie polecał CA MP5.

Sam mam MP5 tej firmy, ale mnie trochę zmęczyła, np śrubki do wymiany, wymienienie kabli itp, a najbardziej wkurzało mnie łamiące się suwadło zamka i musiałem latać po całej Warszawie, żeby tokarza znaleźć i wytłumaczyć co i jak. Przynajmniej już wiem, gdzie są wszyscy tokarze w Warszawie. :P

 

Mi najbardziej odpowiada CA z tych wszystkich MP5, po dopieszczeniu tego cuda mamy siejącą zniszczenie replikę. :P

Wrażenie robiło też MP5 galaxy, gdyby była dostępna pewnie by u mnie zagościła zamiast CA.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...