Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moja pierwsza replika M4


Recommended Posts

Po 1. Kolego piszesz wszystko w taki sposób jakbyś sie natychmiastowo domagał aby twój lokaj podał śniadanie. Odechciewa się wręcz czytać. Ale przebrnąłem przez ten temat, bo nie mam nic innego w tej chwili do roboty.

 

Po 2. Chcesz mi powiedzieć, że wydałeś łącznie 1000 zł na emkę GFC? Rozumiem, że 400 złotych to szmery bajery taktyczne? To wiedz, że mogłeś wydać te 400 złotych lepiej. np. na ładowarkę mikroprocesorową i dobrej jakości baterię litowo-polimerową.

 

Po 3. Kierowałeś się przy jej zakupie gwarancją, która przy okazji (zapewne) jest skonstruowana tak, że przy pewnego typu awariach panowie z GF powiedzą ci "bujaj sie". Np. pęknięty szkielet gearboxa- mogą nie uznać reklamacji ze względu na niewłaściwe używanie repliki. A jak już uznają, to musisz odesłać do nich replikę aby 'superfajny' sklepowy serwis ci ją naprawił? Czyli przez dwa lata jesteś uwiązany do repliki, której nie możesz stuningować, przerobić wewnętrznie, wzmocnić. Nie mówie nawet nic o wymianie kabli, która to wymiana jest wręcz obligatoryjna przy większości replik. I serio, tysiąc razy lepiej by się nią zajął pierwszy lepszy serwisant na tym portalu.

 

Po 4. W tej zabawie tak już jest, że to co wydasz to jak niebo a ziemia w stosunku do tego, co planowałeś wydać. Przygotuj się na to psychicznie, mniej boli :icon_smile:

 

Po 5. Musisz kupić kamizelkę? Tzn jeśli nie kupisz tej kamizelki, to umrzesz w wyniku ran po kul(k)ach? Czy musisz, bo np. w kamizelce którą kupujesz jest narysowany czerwony krzyżyk który dodaje punkty zdrowia na strzelance? Nie oszukujmy się. Nie musisz kupić kamizelki. Chcesz ją kupić.

 

Podsumujmy: Wow. Tyle błędnych decyzji mimo ogromnej skarbnicy wiedzy (zgromadzonej w jednym miejscu!) i dziesiątek lat doświadczenia niektórych użytkowników tego portalu. A wystarczyło poświęcić parę minut na poszukanie i przeczytanie. Odrobina chęci.

 

Skoro już masz te taktyczne pierdoły warte 400 złotych i wątpliwej jakości emkę której nie możesz nawet rozebrać aby przesmarować (co jest obligatoryjne żeby części dobrze pracowały, a smar nie jest wieczny przecież...), to kasę zamiast przeznaczać na kozacką lansiarską kamizelkę ACM rozdysponuj mądrze: kup Imaxa b6 albo inną polecaną ładowarkę mikroprocesorową. Spokojnie naładujesz nią swoją baterię, gdyż ona ładuje nawet akumulatory żelowe. Będzie to pierwszy Twój rozsądny wydatek, wydłuży pracę i tak już wątpliwej jakości batki.

 

Wybacz że tak długo, ale jak ja już zacznę, to sie eseje zaczynają tworzyć.

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koledzy ja na serwis GF nie narzekam trzeba umiejętnie rozmawiać i domagać się swojego.

Kolego KnightMoritz zejdź na ziemię. Jestem początkującym i nie będę rozkładam repliki na bebech najwyżej zapłacę te 20 zł za przegląd.

Szmery bajery? Mka kosztowała mnie 900 zł GF03, jedziemy google taktyczne ESS - 150 zł, kulki GG-40 zł, maska na twarz(zęby) 40 zł. To są bajery? Mam latać bez oczu i zębów? Oczywiście rękawice taktyczne aby ręce nie marzły i można było strzelać gdy jest wiatr - 60 zł, 4 low-cap - 80 zł, szybkoładowarka - 10 zł.

A kamizelka jest mi potrzebna bo nie mam gdzie zamocowc apteczki, camelbacka a przede wszystkim magazynków. Muszę je nosić w kieszeni co w sytuacji szybkiej wymiany magazynka jest kłopotliwe.

Tak jak widzisz wyszło ponad 1000 zł i uważam, że kupiłem najpotrzebniejsze rzeczy.

Mialem wydać ok 500 zł bo to moja pierwsza replika. Kupiłbym Boyi zaraz byście pisali, że sknerus etc. kupiłem za 900zł, kup GG za 1500 zł. Powiem tak, jakby moim źródłem utrzymania było ASG to bym kupił i za 2000 zł ale nie mam złotej karty jak wy i nie mogę sobie pozwolić na takie wydatki.

 

Załadowali mi złą ładowarkę albo baterię i ja mam stać i się przyglądać? Kolego nie wiem jak Ty ale ja za to płacę i wymagam aby towar spełniał moje wymagania. Ok kupie nową baterię i ładowarkę mikroprocesorową a z tym co zrobię? Oddam na recykling bo złe? Mam pecha z tą replika od samego początku ale jestem cierpliwy i swoje uzyskam.

Dzwoniłem dzisiaj do serwisu powiedział mi Pan, żebym ładował dłużej i sprawdzał czy bateria jest ciepła. Ładowałem ok 12 H i bateria jak była zimna tak pozostała. Jutro zadzwonię i będę to reklamował.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze kolego to sam rozpocząłeś atak na jednego z użytkowników. Ignorujesz rady i wykłócasz się z innymi kto ma rację.

Proponuję trochę więcej opanowania i dystansu,ci ludzie naprawdę próbują pomóc.

 

Co do sprawy-Jak najbardziej kłóć się ze sklepem,nikt nie neguje tego ,że powinieneś.

Ładowarka mikroprocesorowa to zakup, który prędziej czy później Cię czeka i szybko się zwróci. Pomyś jeszcze raz nad kamizelką. Jeśli chodzi o oporządzenie to tanim i całkiem niezłym wyborem są szelki BW jeśli odpowiada Ci flecktarn.

Camelback to nie jest rzecz niezbędna acz przydatna. Warto sobie rozplanować wydatki i przemyśleć każdy pomysł.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Link to post
Share on other sites

Polać dexterowi!

 

Szmery bajery? Mka kosztowała mnie 900 zł GF03, jedziemy google taktyczne ESS - 150 zł, kulki GG-40 zł, maska na twarz(zęby) 40 zł. To są bajery? Mam latać bez oczu i zębów? Oczywiście rękawice taktyczne aby ręce nie marzły i można było strzelać gdy jest wiatr - 60 zł, 4 low-cap - 80 zł, szybkoładowarka - 10 zł.

A kamizelka jest mi potrzebna bo nie mam gdzie zamocowc apteczki, camelbacka a przede wszystkim magazynków. Muszę je nosić w kieszeni co w sytuacji szybkiej wymiany magazynka jest kłopotliwe.

Tak jak widzisz wyszło ponad 1000 zł i uważam, że kupiłem najpotrzebniejsze rzeczy.

Mialem wydać ok 500 zł bo to moja pierwsza replika. Kupiłbym Boyi zaraz byście pisali, że sknerus etc. kupiłem za 900zł, kup GG za 1500 zł. Powiem tak, jakby moim źródłem utrzymania było ASG to bym kupił i za 2000 zł ale nie mam złotej karty jak wy i nie mogę sobie pozwolić na takie wydatki.

 

Po 1 nie unoś się, bo złość piękności szkodzi :icon_biggrin:

 

Nie wymieniłeś co kupiłeś dokładnie, więc uznałem że kupiłeś szmery bajery- miałem rację, po części. Gogle ess- elegancko, maska też ok, kulki bardzo dobre. Reszta- po co?

Jesteś początkującym, na niedzielnych rąbankach nie będziesz latał z lowcapami, a cztery na pewno ci nie pomogą. Ja mam osiem lowów i czekają cierpliwie aż ich użyję. W końcu. Kiedyś...

 

Apteczka? No, pewnie mnie objadą jak psa, ale nie jest ci to potrzebne. Nic ponad plastry, bandaż, wodę utlenioną/spirytus salicylowy raczej ci sie nie przyda. W wypadku poważniejszego urazu i tak niewiele zrobisz bez poważnego sprzętu ratowniczego, chyba że jesteś wykwalifikowanym ratownikiem po kursie- ale dalej uważam jak wyżej.

 

Rękawiczki żeby można było strzelać gdy jest wiatr?

What the hell? Bardziej ci dupę uratują nakolanniki niż badziewne rękawiczki za 60 złotych. Wspomnisz moje słowa jak wpadniesz w dziurę po słupie/zarośniętą studzienkę/stary bunkier/wyrżniesz sie o konar/zrobisz taktyczny wślizg na lodzie czy śniegu. Ani Cie nie uratują rękawiczki za 6 dych, a brak nakolanek może sie skończyć tragicznie- od poważnego zbicia przez poszatkowanie skóry szkłem aż po wbicie się stalowego, zardzewiałego jeszcze za gierka pręta czy blachy.

 

Camel? Planujesz dwudniowe, forsowne marsze, że potrzebny ci camelbak? Mi 3 litry wody w camelu nie zeszły przez ośmiogodzinną grę terenową, to przestałem go używać i przerzuciłem się na najtańszą manierkę plastikową + pokrowiec co mnie łącznie kosztowało 40 zł+ przesyłka. Świadomie i z pełną premedytacją. nie jest lansiarsko, ale nie przeszkadza mi to.

 

Replika+Kulki+ochrona oczu i twarzy+lipol+mikroprocesorówka to w zupełności podstawa podstaw jaką mieć trzeba. Reszta to de facto widzimisię-widziwamsię. Kulki, kanapki, butelkę wody i zdjęcie dziewczyny możesz nosić nawet w nietaktycznym plecaczku. Do lowów trzeba dojrzeć (szybka wymiana, liczenie kulek które wyszły, oszczędzanie amunicji), kamizelkę należy wybrać świadomie (tzn pod kątem tego, co rzeczywiście POTRZEBUJESZ, a nie tona taśm molle i wszystkie puste bo hajsu nie stykło na najtańsze ładownice), wszelki szpej kupujesz dopiero w momencie, gdy stwierdzasz zapotrzebowanie. Tego wszystkiego, co napisałem powyżej sam nie dawno jeszcze nie wiedziałem. Dopiero praktyka i jakieś tam doświadczenia własne oraz rozmowy z weteranami podczas gier i strzelanek oraz dziesiątki godzin czytania, śledzenia, dowiadywania się i grzebania w temacie do wyrzygania momentami.

 

Koledzy ja na serwis GF nie narzekam trzeba umiejętnie rozmawiać i domagać się swojego.

Kolego KnightMoritz zejdź na ziemię. Jestem początkującym i nie będę rozkładam repliki na bebech najwyżej zapłacę te 20 zł za przegląd.

O proszę, a ja pierwsze co zrobiłem to zrobiłem przegląd swojej pierwszej repliki. Wyglądało to tak, że po prostu rozebrałem ją na części pierwsze razem z gb z miną "I have completely no idea what i'm doing". I żyję ja i żyje replika.

PS. Zawiode Cie, serio nie ma tam krasnoludków.

 

I bardzo dobrze, ale z tego co wiem na batkę

Załadowali mi złą ładowarkę albo baterię i ja mam stać i się przyglądać? Kolego nie wiem jak Ty ale ja za to płacę i wymagam aby towar spełniał moje wymagania. Ok kupie nową baterię i ładowarkę mikroprocesorową a z tym co zrobię? Oddam na recykling bo złe? Mam pecha z tą replika od samego początku ale jestem cierpliwy i swoje uzyskam.

Dzwoniłem dzisiaj do serwisu powiedział mi Pan, żebym ładował dłużej i sprawdzał czy bateria jest ciepła. Ładowałem ok 12 H i bateria jak była zimna tak pozostała. Jutro zadzwonię i będę to reklamował.

I bardzo dobrze, walcz o swoje, ale z tego co wiem na batkę i ładowarkę nie udzielana jest gwarancja, więc mogliby ci równie dobrze dać dwa paluszki i kabelki do kontaktu...

Widzisz, nie masz pecha z repliką, po prostu kupiłeś szajs- nie oszukuj się. 9 stów dużo lepiej można rozdysponować niż kupując DżiEfSi które jest generalnie rebrandem chyba JG. Ale nie zadałeś sobie trudu by wysłuchać rad, poczytać, zaznajomić się z tematem-

to masz babo placek.

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Kolego teraz planuje kupić tą kamizelkę z nakolannikami ale na jakieś aukcji czekam na okazję a potem tą ładowarkę mikroprocesorową. Rękawiczki są potrzebne latasz na jesieni lub teraz w zimie gdy jest taka plucha bez rękawiczek? przecież po kilku minutach czasami już są drętwe bo nie cały czas się biega.

Pokaż mi za 900 zł replikę, która ma 410fps.ps. Camelback został mi jeszcze ze strzelca gdzie dużo się biegało a mało strzelało.

Edited by lordpakernik
Link to post
Share on other sites

Hmm...Jeżeli działasz głównie w lesie to kamizelka jest "średnim" wyborem.

Replika za 900zł mająca 410 fps...

Po pierwsze od kiedy fps to wyznacznik jakości?!

Po drugie:Jeżeli miało to znaczyć, że przez swą moc jest wyjątkowa to mam dla Ciebie nieapodziankę- PJ4RIS które posiadam ma 460 fps,a kosztowała ok. 200-250 zł mniej.Zaskoczony? Inną rzeczą jest, że teraz bym się na taką moc raczej nie zdecydował ponownie.

Kolejność także nieprawidłowa. Najpierw nakolanniki,później oporządzenie. Jak sie je...uderzysz kolanem w coś i je uszkodzisz to zrozumiesz.

 

Kolejna sprawa-"Kolego" weź zmień ton i podejście,traktujesz nas jak jakiś gorszy podgatunek człowieka... Chcesz pomocy czy musisz się wyżyć na kimś?

Link to post
Share on other sites

Na rozpoczęcie dobierania oporządzenia pod siebie polecam kupić prosty pas + szelki pierwszej linii. Taki prosty, ale użyteczny zestaw przyda Ci się zawsze, nawet jak kupisz sobie wymarzoną kamizelkę. Wrzucisz sobie ładownicę, albo dwie na magazynki, małą kieszeń na różne bzdurki i co tam sobie jeszcze chcesz. Będzie lekko i skutecznie. Dobranie szpeju to nie jest takie hop siup, najpierw postrzelaj się, pooglądaj, poprzymierzaj, wyjdzie w praniu czego tak naprawdę potrzebujesz.

 

A porządne nakolanniki to rzecz bardzo ważna, nikt nam nie płaci za strzelanie się, za zabawę i nie warto narażać kolan na bliskie spotkania z odłamkami szkła, gruzem, kamieniami itd. A na temat porządnych nakolanników znajdziesz informacje na forum, na taniochę szkoda pieniędzy.

Edited by falloutpl
Link to post
Share on other sites

Klojtex tylko porówaj gearbox mojego a twojego. Masz mosffet? Nie wyznacznik jakości ale czym większa siła tym większy zasięg a o to mi chodziło.

 

Czy ja na forum kogoś obraziłem? Nie wydaje mi się, żeby napisanie swojej opinii było obrażaniem kogoś więc jak masz coś do mnie to pisz na PW.

Różnie strzelamy, budynki las etc. i kamizelka będzie kupiona na aukcji a jak się trafi za miesiąc to za miesiąc kupie. Nakolanniki własnie wybieram.

falloutpl też tak myślałem ale pas to też wydatek więc wole kupić od razu dobrą rzecz. Ładowarka mikroprocesorowa jakiej firmy?

Edited by lordpakernik
Link to post
Share on other sites

... czym większa siła tym większy zasięg.

 

W teorii tak, ale w przypadku naszych zabawek większy wpływ na zasięg ma sprawność systemu HU. Weź replikę nadającą niższą prędkość wylotową niż twoja i swoją, ustaw w obu HU na 0 i postrzelaj. Pas to też jest dobra rzecz, przyda Ci się nawet gdy będziesz miał kamizelkę, a zresztą, sam zobaczysz.

Link to post
Share on other sites

Ej, ty, KOLEGO, (...)

od początku tego wątku masz ton rozkapryszonej królewny, i oczekujesz że każdy twój problem sam sie rozwiaze, a my będziemy biegać dookoła ciebie i pytać czy może jeszcze frytki do tego.

mógłbym dać ci tonę replik, które mają więcej niż 400 EFPEESÓW za mniej niż te dziwińcet zlotych.

twoja super mega replika z wyznacznikiem jakości w gearboxie prawie niczym nie różni się od emki pejota Klojtexa. po prawdzie to mógłby sobie dołożyć do niej mosfffffet, i bie roznilyby się niczym.

te gearboxy to prawie to samo. i tu prawie wcale nie robi dużej różnicy.

i nie, czym większa moc tym wcale niekoniecznie większy zasięg.

jakbyś poczytal to byś wiedział. ale ewidentnie nie czytasz.

co do ladowarki: było milion razy, won szukać i czytać leniu.

 

cały ten temat bardzo mi sie nie podoba i chyba się z niego zaraz wypisze...

 

1. Regulamin działu zabrania odsyłania do wyszukiwarki.

2. Wyzwiska również nie są tu mile widziane.

Proszę o trzymanie poziomu dyskusji. Buniek92

Link to post
Share on other sites

Eee...No,powiem Ci, że z zasiegiem też nie do końca trafiłeś. To TYLKO prędkość kulki jest,a to nie jedyny czynnik.

Co do repliki-ja nie narzekam,śmiga i nie marudzi.Nie muszę się też na szczęście użerać z zawalatym sklepem.

Co do kamizelki-zważ na to, że w walce typowo leśnej jest ona raczej mało wygodna.

Nakolanniki...Różne są opinie,królują Alty i Bijansy.Ja od siebie mogę z czystym sumieniem polecić Alty superflex.Co prawda są ludzie którym ponoć się zsuwają z nóg,ja jednak tego na doświadczyłem-są to chyba najtańsze nakolanniki do dostania, które jednocześnie świetnie spełniają swoją rolę.Ktoś kiedyś polecał też sprzęt od KRK Ochrona ale nie powiem Ci o nich nic ponadto,że są trochę "skejtowskie".

Nad kamizelką się też zastanów-może jednak jakieś pasoszelki od Miwo lub prywatnych krawców?

Z góry mówię-nie licz na to, że kupisz "raz, a dobrze". :icon_biggrin:

Po miesiącu strzelania okaże się, że czegoś brak,czegoś za dużo,za ciepło,niewygodnie,etc.

 

Powodzenia w poszukiwaniach.

 

Co do ładowarki- Imax B6 jest ok,innych nie kojarzę. ;P

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Link to post
Share on other sites

Foxtrot29 przyhamuj bo na forum to każdy może cwaniaka rżnąć. Bo przeczytaj sobie opis mojej repliki a kolegi Klojtexa.

Poza tym nie rzucaj mi słówkami "tonę replik" tylko wskaż mi je w sklepie Gf. Po prostu mam pecha do tej repliki i tyle.

Co do mki to nic z podanych przez was rzeczy nie było uszkodzone problem leżał w czym innym. To teraz ta ładowarka muszę załatwić i będzie dobrze. Zresztą jak się wkurzę to sobie wezmę i sam zlutuję coś na LM337 etc.

Kamizelkę chcę kupić z cordury ale to nie jest takie pilne. Właśnie zamówiłem nakolanniki:)

 

Powiem tak. Na gwarancję w GF nie narzekam ale trzeba dzwonić i pilnować swojego inaczej lipa, olewka.

Link to post
Share on other sites
... czym większa siła tym większy zasięg.

 

Mhm, powiedz to mojej już byłem G36 od JG, gdzie ludzie dziwili się jak replika z 280fps na pokładzie, przewyższa repliki z 400-450fps zasięgiem.

 

A jeszcze takie pytanie retoryczne

 

Czy tylko ja zauważyłem że dla większości ludzi z emkami liczy sie fps?

Edited by szymx1
Link to post
Share on other sites

no wlasnie 'lordzie pakerniku', miloby bylo jakbyś takiego wielmoznego pana przestał odstawiać.

 

nawet nie musze czytać tych opisów, bo pewnie w opisie twojej jest zr jest super hiper turbo mega, ta? czy co niby jest w tym opisie?

te repliki to prawie to samo, nie wierzysz twoja sprawa, ja wystarczająco znam się na replikach żeby to powiedziec.

a co do takich replik, to nie chce mi się zwyczajnie, ale podpowiem, ze świat nie kończy się na gunfire...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...