Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-02 Full Metal [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 509
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Potrzebuję dodatkowej repliki awaryjnej, albo do pożyczania i wybór padł właśnie na rk-02. Obecna jego cena 502 zł w sklepie na T, jest średnio zadowalająca mój niski budżet, więc skłaniam się ku używanym. Mam 3 interesujące propozycje, w których jak wiadomo można cenę nieco stargować:

 

1. http://rus.mil.pl/forum/discussion/6454/1/s-repliki-ak74m-aks74--pokrowiec/#Item_0 wersja Full Steel (mam zdjęcia z magnesami potwierdzające prawdziwość FS'a) Drugi właściciel, replika przeleżała u niego parę miesięcy nieużywana. Wada: śruba w selektorze coby się trzymał.("Z tego, co widzę jest tam nawiercenie, położona podkładka i śruba. Wątpię, czy możliwe jest przywrócenie standardowej śruby w tym miejscu (gdyby było, to zapewne pierwszy właściciel w ogóle by nie pakował tam śruby"- właściciel). Ogromna ujma na wyglądzie, chyba, że uda się ją jakoś odwrócić. Za repliką przemawia wszystko stalowe, za to odpycha nieco cena, która wynosi tyle co za nowego rk-02 + gumka.

2. http://olx.pl/oferta/sprzedam-rk-02-firmy-boyi-ak74-CID767-ID9mqut.html Na plus cena, replika bez zastrzeżeń, tylko kilka rys.

3. http://olx.pl/oferta/ak74s-rk02-asg-CID767-ID9Eq9Z.html#f69059e40c Tak samo bez zastrzeżeń. Właściciel sprzedaje, bo inwestuje w "snajperstwo". Przebieg 10k.

 

Proszę o pomoc w wyborze. Która replika według was bardziej się opłaca? (Cena za nowy zestaw replika+gumka+4 magazynki wyjdzie ok 650zł, jednak jeśli będzie wyjściem najlepszym, to się na niego skuszę).

 

Sprzedający wydają się być uczciwymi.

W zależności od utargowanej ceny skłaniałbym się raczej między 1. a 2.

Link to post
Share on other sites

Oferta nr.3 trąci gimbazą, oferta nr.2 z "tylko jedną strzelanką" to również typowy bullshit w stylu przebieg 173000 w dwudziestoletnim passerati w tedeiku.

 

Bierz zdecydowanie nr. 1 ze względu na stalową obsadę kolby.

 

BTW, do zapasowej repliki raczej nie potrzebujesz dodatkowych magów.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Chciałbym się spytać o wytrzymałość zębatek nowych boyiców , a dokładniej czy pociągną m130 (np:guardera) razem ze stockowym silnikiem , czy wytrzymają krótkie serie po 7-10 kulek i nie rozpadną się .(części takie jak tłok itd będą wymienione).

Link to post
Share on other sites

mam taki problem że za nic nie da się wybić tego mniejszego pinu trzymającego lufę zew.. Dziwnie to wygląda, tak jakby z jednej strony został spłaszczony jakimś młotkiem w serwisie pewnego sklepu na t jakieś dwa miesiące temu. Ni cholery też nie mogę odkręcić śruby trzymającej chłyt :/ jakieś pomysły?

Jutro po 15 dam zdj.

 

DED, myślę, że silnik nie uciągnie za bardzo m130

Link to post
Share on other sites

Ok, śruba poszła, ale pin nie. Zdj niestety nie mogę wrzucić. z prawej strony jest normalny, okrągły, a z lewej jest nieregularny i kawałek metalu wychodzi poza kształt okręgu :/. Da się może wyciągnąć komorę HU i lufę wew. bez zdejmowania zewnętrznej?

Link to post
Share on other sites

No jest ten pin, ale co innego mamy Ci poradzić? Bierzesz wybijak, a nie płaski śrubokręt, który będzie się wbijał w kołek, i wybijasz z użyciem siły. Jeśli z jednej strony jest zaklepany, to bierzesz Dremla albo klasyczną szlifierkę i szlifujesz zaklepany łebek, a następnie wybijasz. To naprawdę nie jest "rocket science". Wystarczy odrobina pomyślunku i zaradności.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...