Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, piszę aby dowiedzieć się która kamizelka będzie lepsza do przenoszenia:

-1x ładownica potrójna na magi m4

-1x Medic pouch

-1x Kieszeń pionowa

-1x Ładownica na granat dymny

-1x Admin panel

Dylemat mam głównie z tego powodu że RRV jest o wiele droższa od mbss, a i do tej pierwszej pewnie musiałbym dokupić plecy (mam plecaczek hydracyjny, narazie noszę na szelkach, ale jako że do mojego aktualnego racka noszę jeszcze paso-szelki... no 3 warstwy pasków na ramionach to troszkę za dużo :icon_razz:). Z kolei mbss ma chyba dość małą powierzchnię z przodu. Która będzie lepsza pod względem wygody, ładowności i stosunku cena/jakość/zadowolenie (400zł vs. 250zł) :icon_razz: Odrazu mówię że ciras czy inny MTV jest dla mnie za ciężki/ za drogi. A raczka zamieniam bo bawię się w stylizację usmc. Pozdrawiam serdecznie.

Edited by Kryhan
Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na MBSS (z MAPem, czyli plecaczkiem hydracyjnym) na pewno zmieścisz:

-1x ładownica potrójna na magi m4

-1x Medic pouch

-1x Ładownica na granat dymny

-1x Admin panel

 

Co do ładownicy pionowej - jej raczej nie wciśniesz, najlepiej walnąć na pas (przynajmniej ja tak zrobiłem), na kamizelce zostanie Ci jeszcze miejsce na jedną ładownicę wielkości tej na granat ( z tyłu) i troszkę z przodu.

 

Jeśli nie chcesz balistyki, to weź RRV (ma też więcej miejsca), ale pamiętaj, że jeśli nie jesteś "większy", to będzie na tobie wisieć, niczym bluza po większym (dużo większym) bracie.

Sam MBSS nie jest zły, całkiem okej.

 

Pozdrawiam :icon_wink:

Edited by Krepel
Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia dopowiem, że MBSS noszony sam, bez kamizelki niskoprofilowej, jest troszeczkę niewygodny :icon_wink: .

 

Dodatkowo, tak jak Krepel prawi, na MBSSa dużo nie upchniesz, zwłaszcza na samym froncie. Wszystkie kieszenie, które wymieniłeś, zmieszczą się na froncie RRV.

Link to post
Share on other sites

 

Jeśli nie chcesz balistyki, to weź RRV (ma też więcej miejsca), ale pamiętaj, że jeśli nie jesteś "większy", to będzie na tobie wisieć, niczym bluza po większym (dużo większym) bracie.

 

 

Atrapę balistyki w RRV noszę, zarówno z przodu, jak i z tyłu - jest wygodna i nic nie zwisa ;)

 

Na przód wchodzi: medic pouch, 4x2m4, fastmag i 2xładownica na magi pistoletowe, na górze oczywiście admin panel.

Link to post
Share on other sites

Jak tak liczę, jeśli masz RRV na 14 komórek, to masz mały medical, na 2 komórki. Większość używa na 3. Czesty na 14 komórek to takie najuniwersalniejsze, na średniej budowy użytkownika.

Inna sprawa to ładownica potrójna na klacie. Wielki cyc.

2x2 to 4 komórki, cargo na 3/4 komórki, medical na 3 komórki. granat 2 komórki. Zostają 1/2 na komórki na duperele, admin na biba RRVki. Czysta matma, dodawanie ;)

 

Co do pasków które tak ci przeszkadzają to oznacza tylko tyle, że masz złe paski. Regularnie nosze 3 taśmy na ramionach i nie narzekam.

Wybrałbym RRV bez pleców, płaskie szelki ucieczkowe do pasa i płaskie szelki plecaka hydracyjnego.

Link to post
Share on other sites

Używałem i tego i tego i mówiąc szczerze - teoretycznie RRV jest bardziej ładowne (mówię teoretycznie, bo bez pleców nie podłączysz camela). Obecnie z MBSS zrezygnowałem na rzecz MMAC (nie tylko ze względu na ładowność, ale też ogólnie większą funkcjonalność tego PC). RRV może ew. być jeżeli nie zamierzasz faktycznie przenosić na nim nic poza wspomnianym zestawem. Ale w pewnym momencie może się okazać, że jednak potrzebne ci będzie coś więcej.

Link to post
Share on other sites

Mam pas na wysokość 2 taśm, i noszę na nim aktualnie torbę na zrzut, ładownicę na granat i małą kieszeń ogólną. Skoro np. na front mbss wejdzie mi potrójna ładownica na magi, medic pouch, admin, to ładownicę na granat i cargo musiałbym wrzucić na pas= będzie bardziej załadowany od kamizelki i słabo to będzie wyglądać. Pomyślałem że w sumie mogę rozbudować szpej o ładownicę udową, i wtedy na kamizelce zostałaby ładownica podwójna, a kolejna podwójna powędrowałaby na udo, i na front może by weszła druga kieszeń. Takie coś byłoby wygodne? I jeszcze pytanko, czy możecie polecić mi jakąś kamizelkę która jest/była na użyciu usmc i zmieściłaby przynajmniej większość tego szpeju? Cirasy odpadają bo nie stać mnie na wydatek 700zł a ona sama gabarytowo to jakiś koszmar :) Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

RRV, jak juz koledzy napisali jest pojemniejszy ( bierem pod uwagę samą kamizelkę ). Ale jesli nie przeszkadza Ci proszenie ludzi z teamu o wyjęcie czegoś z tylnych paneli bądź plecaka, to MBSS będzie OK.

NA RRV-a możesz wcisnąć coś na bok, ale w terenie grzebanie w bocznych panelach nie jest wcle takie różowe.

Dodatkowo musisz sobie odpowiedzeić w co i jak się bawisz. Jebankowo czy simowo. Reco, stylizacja czy po prostu "żeby się postrzelać". Czy w teren wychodzisz na trzy godziny czy trzy dni ?

A najlepiej podgadaj ludzi od siebie używających tego i tego, ubierz się w jedno i drugie, połaź postrzelaj i sam podejmij decyzję.

 

BTW. Brałeś pod uwagę LBT 6094 lub JPC :>?

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Robię tak: Tańsze rzeczy (mundur/buty, jakieś akcesoria) mam kontrakty, podstawowy szpej to dobrej jakości kopie natomiast oporządzenie które niekoniecznie jest mi zawsze potrzebne (hełm, pas, plecak) to chińczyki albo krawiec. Strzelanki jeszcze jakiś czas temu to były zwykłe jebanki 3-4h, ostatnio strzelamy się po 6h czyli jest progress :icon_smile: ale nie jest to jakieś bieganie po bagnach czy 30 min. czołgania się w torfie, chociaż jak nabiorę więcej doświadczenia i poprawię się fizycznie to myślę że na mislimy będę uczęszczać. Ten JPC raczej odpada, nawet jeśli jest wygodny, sympatyczny, miły w dotyku itp. to jak dla mnie toto jest ohydne wizualnie. LBT wygląda super, sprawia wrażenie funkcjonalnego i lżejszego ciraska ale z tego co na szybko przejrzałem to najdostępniejsze są kopie TMC, czyli zamiast cb biegałbym w dziwnym różowym tworze (400zł to absolutne MAX, najchętniej skusiłbym się na używkę za ok. 250-300). Cholerka, najbardziej czoko byłby mbss z zabudowanymi i opalsowanymi bokami, tylko że jak już to taka kamizelka nie jest używana przez usmc, albo jest niesamowicie droga i niedostępna, albo za bardzo przefajniona (pod względem gabarytowym) Pozdrawiam i liczę na dalsze porady.

 

Edit:

MMAC też niezły i podchodzi pod moje preferencje, nie czytałem jeszcze o nim, nie wiem czy nadawałby się nawet na stylizację.

Edited by Kryhan
Link to post
Share on other sites

Kiedyś już o tym pisałem, ale się powtórzę - przerabiałem kamizelki zintegrowane, kamizelki taktyczne modułowe, teraz po wielu bólach i setek godzin doświadczeń używam RRV. W różnych konfiguracjach, bo w końcu jest to system modularny. Mym zdaniem RRV jest najrozsądniejszym kompromisem. Ganiam z plecakiem (na milsimach), bez na niedzielnych strzelankach, odczepiam, doczepiam różne ładownice na magi, granaty, GPS, PMR, latarkę, czy mapę. RRV jest przewiewna w porównaniu do PC, czy innych kamizelek ( ma niezabudowane plecy). Tak jak Kolega Danesz napisał, popróbuj popytaj i podejmij decyzję sam. W razie czego służę poradą foto - info przez PW. :icon_smile:

No to już po napisaniu posta dałeś odp. Mi tam dobrze w czym wygodniej i nie stylizuję się na żadną formację zbrojną :icon_smile:.

No cóż RRV i skompletować według uznania za 400 złotych zdołasz i to nie najgorzej np. "pantaka" albo "flaja":)

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Mam 170cm wzrostu, typowe M (nie amerykańskie ;p) RRV nie będzie się na mnie telepać, da radę dopasować? (Coś jak w RACKU, który pod tym względem jest dla mnie absolutnym mistrzem) Btw. jak już Rhodesian to nosiłbym bez wkładów, plecak na szelkach, myślę że podarowałbym sobie plecy mbss. No może kiedyś mi coś odwali i zamontowałbym i nosił na paca :) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

RRV ma regulację w pasie, szelki też sporo można podciągnąć. Poza tym szelki można nosić przez plecy na "X" albo na "H". Do plecaka wygodniej w opcji nr 2. Moi koledzy z ekipy są szczuplejsi znacznie ode mnie i wszyscy używamy RRV, część ACM, część Pantac, albo Flyee, Na weekendowe spotkania używamy ich bez płyt i w zasadzie w konfiguracji na 6 magazynków, małe cargo i manierka.

Link to post
Share on other sites

Jak tak liczę, jeśli masz RRV na 14 komórek, to masz mały medical, na 2 komórki. Większość używa na 3. Czesty na 14 komórek to takie najuniwersalniejsze, na średniej budowy użytkownika.

 

Błąd - RRV ma 16 kolumn pals, nie 14 :icon_wink:. Medic poucha mam standardowego - na 3 kolumny, tak więc przy takiej konfiguracji, jaką opisałem w poprzednim poście, zostaje mi jedna kolumienka wolna - tam swoje miejsce znalazło awaryjne światło chemiczne ;)

 

Co do szycia TMC - znajomy ma od nich 6094 i sobie chwali, ja mam jedną małą ładownicę, jakość szycia jest bardzo przyjemna, a cordura to cordura - w standardowych warunkach airsofotwych raczej tego nie zniszczysz.

Edited by Afrati89
Link to post
Share on other sites

Ale RRV by pantak,/flaj/tymycy to twarda cordura, palsy tak ciasne, że śrubokręnt płaski potrzebny to każdego przemeblowania ładownic. JA sam zarzuciłem RRV na rzecz lżejszego i elastyczniejszego czesta MTG i w ten deseń bym szukał jakiegoś zamiennika.

 

 

Edit.

Nie dotyczytałem, że chodzi o stylizacje.... Sorryy

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...