Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabiny wyborowe


Recommended Posts

Witajcie

Temat zakładam bo takiego jeszcze nie widziałem a jestem ciekaw Waszych opinii i Waszych sprzętów.

Zaczynając od 1 pytania. Jakich sprzętów używacie - gaziak, sprężyna,elektryk - jako karabinów wyborowych?

2 Pytanie:

Ile posiadacie fps?

3 stwierdzenie:

Na strzelankach często widzę ograniczenia fps na karabiny wyborowe... np do 500-600fps, a na maszynowe 450fps przykładowo... to daje 50-150 fps różnicy co przekłada się na nie dużą przewagę, a przecież to główna broń prawdziwych snajperów... Ubiór,maskowanie,sposób inteligentnego działania to jedno, ale nie duża (bo ograniczona przez organizatora) przewaga mocy to drugie... Jak sobie radzicie/co o tym myślicie? zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 pytania. Jakich sprzętów używacie - gaziak, sprężyna,elektryk - jako karabinów wyborowych?

CA SR25

 

2 Pytanie: Ile posiadacie fps?

Obecnie jakieś 580. Ale czasem mam sprężynę dającą 530 fps

 

3 stwierdzenie:

Na strzelankach często widzę ograniczenia fps na karabiny wyborowe... np do 500-600fps, a na maszynowe 450fps przykładowo... to daje 50-150 fps różnicy co przekłada się na nie dużą przewagę, a przecież to główna broń prawdziwych snajperów... Ubiór,maskowanie,sposób inteligentnego działania to jedno, ale nie duża (bo ograniczona przez organizatora) przewaga mocy to drugie...

Od dawna wałkowany temat który spowodował już morze flamu. Według mnie tak zwany "snajper ASG" ma przechlapane w 2 przypadkach. Jak posługuje się "sprężyną". Czyli musi po każdym strzale przeładowywać. Oraz w grach w których na broń auto nie większych ograniczeń.

W moim środowisku niektórzy ludzie posługujący się automatami 450 fps zaczęli domagać się ograniczeń dla sr-ek semiauto max 500 fps dla wyrównania szans dla posiadaczy cymowych kałaszy. :)

 

Co do mnie lubię rolę "snajpera" w grze, nie narzekam na mniejsze szanse. Wiem natomiast, że muszę jeszcze sporo poćwiczyć, zwłaszcza celne strzelanie.

Link to post
Share on other sites

@yakuz: A.. zabijamy ich, wszystkich! :)

 

W pierwszej chwili pomyślałem, że trochę śmieszne te pytania ale z drugiej strony warto co jakiś czas wracać do takich rozmów. Jesteśmy w tym dziale już tacy "pro", że na dobrą sprawę, nie ma prawie o czym gadać. Ja do tego stałem się zrzędliwy.. ;)

 

Każdy ma preferencje dot. rodzaju snajpy. Większość wyrobiła je sobie na podstawie własnych doświadczeń. Każdy z "napędów" ma swoje zalety i wady. Ja pozostawiłem sobie snajpy gazowe i elektryczne świadomie rezygnując z tzw. sprężynowych ponieważ mnie to przeszkadza.

Ile fps? Różnie. Giwery, które używam obecnie mają tylko 550, 500 i 450 fps. To wystarcza do uzyskania przewagi.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

P.S.

Aurendil: podlinkuj jakąś fotke tego "bzidala".. ;) proszę. Mam na myśli SR25

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Aurendil: podlinkuj jakąś fotke tego "bzidala".. :icon_wink: proszę. Mam na myśli SR25

Ale ona naprawdę jest już sterana licznymi grami, obdrapana, i nie nadaje się na lans-fotke. Nie pokażę jej przy tych wszystkich "pięknisiach" z "Repliki karabinów wyborowych [zdjęcia]" :)

Link to post
Share on other sites

Lambert zgadzam się z Tobą, że nie które kwestie już były wielokrotnie poruszane na forum, sam je czytałem godzinami. Patrząc z drugiej strony przynajmniej mamy temat do dyskusji a ten dział (snajperów) ostatnio powiewa pajęczynami.

 

Co do broni - zdecydowałem się złożyć l96 sprężynową. W tuning "trochę" włożyłem, wyciągam ponad 600fps (ponoć 670 ale to jeszcze muszę zmierzyć) i z jednym się muszę zgodzić - ładowanie zbyt wygodne nie jest. Naciąganie sprężyny kosztuje trochę siły, a zrobienie tego przy minimalnym ruchu ciała jest prawie nie możliwe. Ostatnio znajomy pokazał mi projekt tzw gaziaka, na sumę ponad 3500zł nad którym się zastanawia. Wszystko świetnie, pytanie tylko gdzie On postrzela tą repliką (750fps) ? Więc jaki sens robić potężne sprzęty dające nam jako snajperą choć w miarę solidniejszą przewagę nad AK, skoro i tak nie możemy ich używać? Drugą sprawą jest to, kto w jaki sposób jej używa. Strzelanie choć by z 30m bronią 600+ fps może być niebezpieczne i z tym w pełni się zgadzam. Sam nie strzelam z poniżej 40-50m. Ale tu kolejna sprawa, która mi wydaje się oczywista. Jeśli ktoś podchodzi bliżej, wiadomo, że użyjemy broni podręcznej. Więc po co te ograniczenia?

Edited by yakuz
Link to post
Share on other sites

Dobierając "moc" snajpy warto ją dostosować do własnego sposobu gry.

Inaczej dla "klasycznego snajpera", który raczej pasywnie oczekuje na dalekie, pojedyńcze cele a inaczej jeśli preferujesz dynamiczną rozgrywke, wymuszającą mniejsze dystanse strzału i wiekszą ilość celów.

Oczywistym jest, że w pierwszym przypadku najważniejsza będzie duża "moc" i duży zasięg skuteczny ( z dopiskiem "bardzo" ). W drugim już nie. Tu większego znaczenia nabiera szybkostrzelność ( w rozumieniu "szybkostrzelność dla snajpera" - nie ROF ) i manewrowość. Im mniejszy dystans tym wartość obu tych czynników wzrasta a "moc" należy redukować. Ja do CQB też używam skarłowaciałej snajpy ( MC51 ) mając nadal przewagę zasięgu ale to skrajny przykład.

 

Miałem kiedyś prawie 680 fps w DSRze i myślę, że nadal bym go używał gdybym był snajperem pierwszego typu.

Ale dla mnie akurat ta "moc" była swego rodzaju ograniczeniem i wkurwiało mnie ;) , że tyle się dzieje wokół po drodze a ja muszę czekać na bezpieczny strzał - no ile można patrzeć przez lunetę na fajne i niezrealizowane akcje?!

 

edit:

Masz rację, z tego działu wieje gnuśnością.

Dobrze, że pojawiają się ludize, którym chce się to przewietrzyć.

Idę pokajać się rownież do sąsiedniego wątku. ;)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

W swoim galilu ICS mam 520-530 efów i daje mi to 10-15 metrów przewagi nad maksymalnym fpsem dla auto w moim środowisku (450) i powiem Ci szczerze, że jest to wystarczające, żeby bawić się w "strzelca wyborowego". Większą frajdę czerpię, gdy jednym, dwoma strzałami kogoś zdejmę, aniżeli miałbym serią pociągnąć, ale to subiektywna opinia.

Link to post
Share on other sites

Swego czasu jak posiadałem jeszcze Vsr 10 TM (Świeć Panie nad jej duszą ) , miałem w niej coś ok 640 fps . W Wawie repliki są ograniczone do 620 fps więc ciężko było się dostać na strzelanke . Zasięgowo miałem ze 30 pare procent przewagi nad innymi replikami , wystarczało mi to w zupełności . Starałem się nie strzelać na mniej niż 45 m więc wiele ciekawych przeciwników przeszło koło mnie . Myśle że te 620 fps w zupełności wystarcza .

Link to post
Share on other sites

No cóż ja muszę jeszcze zmierzyć dokładną siłę mojej snajpy, zbudowałem ją na podstawach l96 (sprężyna) aczkolwiek z niej została już chyba tylko buda, która i tak jest pomalowana. Lambert mój styl gry wygląda dokładnie tak, jak opisałeś jako pierwszy. Nie jestem typem szturmowca, wyszukuje odpowiednie miejsce i tam zapuszczam korzenie na większość rozgrywki, czasami bardzo powoli podchodzę bliżej. I teraz trochę matematyki. Widzę gościa biegnącego w moim kierunki (nie daj Boże 2), mam go na dystansie ponad 100m, strzelam jak jest już ok 90m ode mnie, drugi biegnie dalej już wypuszczając we mnie serie z AK, jeśli mnie zauważy. więc teoretycznie mam ok 40-50 metrów na to aby naciągnąć sprężynę, wycelować i trafić po raz drugi. Jeśli to mi się nie uda czekam aż podejdzie na 20m (zakładając że ciągle nie dostałem) i wtedy mogę go ubić bronią podręczną. Mając broń którą planuje skręcić mój znajomy (gaziak 750fps) mogę strzelać 2x szybko i celnie na dystansie nawet 150m metrów. Tu według mnie jest zabawa ale... i ograniczenia które mi ją uniemożliwiają..

Link to post
Share on other sites

Kolejny raz te same tematy...

Za szafą stoi L96 przerobione na HP. Udało się wycisnąć ponad 900 fps na 0,2, można więcej, ale po co?

Przy dużej mocy zdarzają się skoki fps (z reguły 1-2 na dziesięć strzałów), dlaczego- nie wiem. Maksymalnego zasięgu nie sprawdzałem, może wiosną uda się coś pomyśleć. Do strzelania i tak nie ustawiam więcej jak 650-670, a i tak to za dużo dla Warszawy, dlatego nie zamierzam ciągać Eli na tutejsze strzelanki. Nie chce mi się sprzeczać z osobami, które wiedzą swoje.

Link to post
Share on other sites

Spring, 680fps, na strzelanki z fanaberiami o limitach fps- nie chadzam, przesrane, wbrew temu co Aurendil pisze nie mam.

 

 

Jak macie zrobioną porządną snajpę, z 700 czy 750fps i nie macie gdzie strzelać to zapraszam w moje rejony, tutaj ta zaraza dociera ale wolniej. Albo wystarczy zorganizować własna strzelankę.

 

Pitolenie, że 550 wystarcza do dobrej zabawy:D. Zabawa to się zaczyna powyżej 650 a najlepiej 700. Polecam! Wtedy to zupełnie inne strzelanie.

Link to post
Share on other sites

Dobry śmiech z was Panowie. Może zaciągnijcie się do wojska. Tam jest jeszcze więej fps. Skoro chcecie bawić się nonstop w wojnę zasięgów to nawet wam pasuje, a nuż będziecie obsługiwać jakiś moździeż. Więcej niż 700 fps. Myślałeś kiedyś o bezpieczeństwie innych osób na imprezach czy tylko na wyrównaniu sobie wielkości innych pomiarów?

Ps. Uważam, iż bezrozumność wielu osób tutaj powinna być ukarana warnem :icon_wink: Airsoft to też sport dla myślących ludzi, a nie debilny wyścig "700 fps i więcej, bo chcę być poza zasięgiem i najlepiej mieć auto by wycinać wszystkich ze 150 metrów i nikt nie mógł do mnie podejść". Limity fps do 600 to akurat dobra rzecz. No, ale każdy ma swoje zdanie.

Edited by mejt
Link to post
Share on other sites

Na 0,25g - 4,6J, na 0,4g - 5,2J, czyli jakoś między 700-750fps nie mam 0,2 dlatego na cięższych kulkach, dla mnie wymierne jest ile J masz na kulkach których używasz na strzelance, btw, Dex gdzie Ty strzelasz w ogóle? Na F50?

 

 

EDIT: doszedł nowy post (jest!!!) apeluję do moda, aby za takie posty w tym dziale był warn albo co...

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Akurat moim zdaniem napisał słusznie. Osobiście najlepiej bawiłem się na imprezach z niskim limitem fps (500 max dla aegów), ale to kwestia upodobań. Zresztą- podstawowa zasada- asg ma sprawiać przyjemność.

"Lubię wielkie moce= jestem świadom tego jak mnie może boleć= zapisuje sie na imprezy z nieograniczonym wiatrem w replikach" w przeciwnym wypadku, nie zapisuje się i już. Co tu dywagować :D

Link to post
Share on other sites

Dobry śmiech z was Panowie. Może zaciągnijcie się do wojska. Tam jest jeszcze więej fps. Skoro chcecie bawić się nonstop w wojnę zasięgów to nawet wam pasuje, a nuż będziecie obsługiwać jakiś moździeż. Więcej niż 700 fps. Myślałeś kiedyś o bezpieczeństwie innych osób na imprezach czy tylko na wyrównaniu sobie wielkości innych pomiarów?

Ps. Uważam, iż bezrozumność wielu osób tutaj powinna być ukarana warnem :icon_wink: Airsoft to też sport dla myślących ludzi, a nie debilny wyścig "700 fps i więcej, bo chcę być poza zasięgiem i najlepiej mieć auto by wycinać wszystkich ze 150 metrów i nikt nie mógł do mnie podejść". Limity fps do 600 to akurat dobra rzecz. No, ale każdy ma swoje zdanie.

 

Mniej się boje snajpera z 700 fps niż gościa mającego ak z 550 fps .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...