Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabiny wyborowe


Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chyba trudno strzela się do siebie z 30m, trzeba by mieć długie łapska...

 

Masz chyba kolegów prawda? Przed każdą imprezą może przetestować na Tobie czy wypada się z tym bawić.

 

warat- oh jestem pewien że znają ich parametry, nie dziwi mnie to zbytnio i nie podważam tego. Jedynie nie wiem czy zdają sobie sprawę co faktycznie taka "replika" może zrobić normalnemu graczowi.

 

 

Nie odbieram wam możliwości zabawy, poprostu przekraczacie granice rozsądku.

 

Ps. Przeraża Ciebie AK z 550 fps, to pomyśl jaką siekę robi jakikolwiek karabin wyborowy z powyżej 700. Dodaj do tego zasięg i odczuwalne "efekty" po postrzeleniu.

Edited by mejt
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz 600 fps to strzelasz np na minimum 30 m , ale wraz z wzrastającym zasięgiem granica przesuwa się . To logiczne , nikt ze sznajperką do cqb nie wchodzi więc nie rozumiem o co ci chodzi , szczególnie że pewnie nigdy nie byłeś snajperem , nawet nie miałeś sznajperki w ręku .

Link to post
Share on other sites

Nie, nie zdajemy. Z tego powodu, jak Cię spotkam na strzelankę to walnę Ci serię z APS96 którego obecnie używam z 10m w twarz. Dlatego rada- nie przychodź po prostu na strzelanki na których jestem JA. Będziemy zadowoleni oboje, a nawet ja bardziej.

 

 

Czy leci z nami moderator? Ciekawa dyskusja a jak zawsze zeszło na płacze osób które ze snajperstwem mają wspólnego niewiele...

Link to post
Share on other sites

Czyli jak dobrze rozumiem sam byś nie dał się postrzelić z własnej repliki? Tak tylko dla jasności. Oczywiście mowa o tym "granicznym" punkcie.

 

Ps. Tylko odpowiedź i już wam nie przeszkadzam w "snajperskich" sprawach :icon_wink:

 

Ps.2 Jak widać, poziom to poziom ;)

Edited by mejt
Link to post
Share on other sites

Nie ponieważ ja płaczę jak dostanę z 350fps a co dopiero z 700! Wtedy biegnę po tatę albo starszego brata i on robi porządek z tymi gałganami co to do mnie strzelają. Zadowolony? To narazie.

 

 

EDIT

To może wrócę w stronę tematu i zapytam: kto z Was woli z bipodem a kto bez?

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Nie, nie zdajemy. Z tego powodu, jak Cię spotkam na strzelankę to walnę Ci serię z APS96 którego obecnie używam z 10m w twarz. Dlatego rada- nie przychodź po prostu na strzelanki na których jestem JA. Będziemy zadowoleni oboje, a nawet ja bardziej.

 

 

Czy leci z nami moderator? Ciekawa dyskusja a jak zawsze zeszło na płacze osób które ze snajperstwem mają wspólnego niewiele...

 

 

Wyczuwam tutaj nutkę groźby bo ktoś wyraził sobie opinię, sorry ale to chyba trochę chamska wypowiedź "nie bądź tam gdzie ja bo walnę Ci serię w ryja". Brawo jawne łamanie regulaminu strzelanek aby umyślnie nie walić w głowie. Tutaj ktoś przed chwilą pisał, że ten oto tutaj pan jest bardzo doświadczonym airsoftowcem a wypisuje takie rzeczy. GOOD JOB!

Edited by gloomer
Link to post
Share on other sites

Nie. Nie przeczytałeś poprzednich postów? Napisałem- na strzelankach z pluszowymi zasadami MNIE NIE SPOTKA. Więc idąc na strzelankę ze mną- jednocześnie idzie na strzelankę z zasadami "full kontakt". I o to właśnie chodzi. Jawne łamanie regulaminu strzelanek? Jakiego regulaminu i jakich strzelanek? Co Ty wiesz o tym jaki regulamin mają strzelanki na które JA chodzę? Ktoś wprowadził jakiś zakaz walenia w głowę który obowiązuje wszędzie i wszystkich a ja o tym nie wiem? Nie? To odejdź w pokoju, chodź na takie strzelanki na jakie lubisz, z zasadami jakie akceptujesz i nie płacz jak na strzelance "full kontakt" zerwiesz w czerep.

 

 

Lambert, a patrz, nikt nie zwrócił uwagi na "serię z APS96" :D:D:D. Ot, żarcik taki hehehe

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Ja to uznałem za wybieg, takie małe alibi na wypadek, gdyby nietutejszy podkablował po bezrozumnym przeczytaniu.. ;)

 

@musashi: Dla ma sens i chciałem się o tym przekonać luzując dyscyplinę ;) wpisów na tym podforum. Bo zobacz; z jednaj strony wieje tu trochę grozą przed rozpoczynaniem rozmów, które mogą zostać uznane za trywialne i ucięte ostro na samym starcie ale z drugiej strony dopuszczenie takich pogaduch powoduje, że trafiają tu, zachęceni taką dyspensą, jacyś kurna krzewiciele oświecenia i zaraz nas na stosie spalą za fpsy i inne dewiacje. Nie?

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Jeziu, idźcie sobie z tymi kłótniami, macie kilka takich śmieć-tematów na forum, tam wylewajcie swoje żale. Włazi to robactwo na forum snajperskie i się dziwi, że ludzie gadają o replikach po 700fps... Paszoł, do własnej piaskownicy a nie między wódkę a zakąskę się w...cinać i nawracać.

 

Hej patrząc po Twoich imprezach to nie dziwne, że mnie tam nie spotkasz w klimacie airsoftowym,

Udział w oficjalnych imprezach

Chlanie u Karola (Edycje: 1;2;3;5;7)

Chlanie u Jaja (Edycje 1;2;3;4;5;6;7;8;10;12)

Chlanie u mnie (Edycje 2009, 2010, 2011)

 

 

Rozsądny airsoftowiec, 22 lata i bardzo doświadczony. :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz 600 fps to strzelasz np na minimum 30 m , ale wraz z wzrastającym zasięgiem granica przesuwa się . To logiczne , nikt ze sznajperką do cqb nie wchodzi więc nie rozumiem o co ci chodzi , szczególnie że pewnie nigdy nie byłeś snajperem , nawet nie miałeś sznajperki w ręku .

 

AMEN.

 

Nie widzę większej różnicy kiedy dostaje ze snajpy 600fps w plecy z 80m a ze znajpy 700fps z 100m. Wiem bo? sprawdzałem. A jaka różnica? a no taka że mając 700+ fps nie obawiam się psychola na full auto z ak posiadającym ok 500 fps i nawalającym przed siebie. Jak już jeden z kolegów powyżej napisał. Wole oberwać raz z dużej odległości z mocnej snajpy niż dostać serię ze stosunkowo nie dużej odległości z ak'a..

Link to post
Share on other sites

mejt Chyba sobie za dużo pozwalasz obrażając kogoś kogo nie znasz. A po twoich wypowiedziach widać że nie masz nic do powiedzenia w temacie .

TO NIE JEST TEMAT DLA CIEBIE

forum też nie .

 

Temat jest dla "snajperów" i osób które posługują się replikami strzelającymi semi i posiadającymi moc powiedzmy +500fps. Więc jak kolega napisał prosił bym o wypowiedzi osób które do tej grupy należą.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na chwilę spuścić wzrok z fajnego wątku i jest flame :icon_smile:

 

Przy okazji, mam nadzieję, że prowadzicie na sobie testy tej broni? Z odległości 30 metrów powiedzmy, dla bezpieczeństwa innych strzelających, dobrze na sobie samym wiedzieć co potrafi replika zanim się jej użyje.

Tak się składa, że ja akurat zaproponowałem kolegom przed strzelanką, żeby strzelali do mnie z 20 kroków. Kilku skorzystało. Generalnie bardzo uspokaja to atmosferę gry. Z drugiej strony będę musiał przejść ten sam test w lato, jak ubranie będzie cieńsze :icon_smile:

 

mam go na dystansie ponad 100m, strzelam jak jest już ok 90m ode mnie, drugi biegnie dalej już wypuszczając we mnie serie z AK

Dla mnie brzmi to jak jakiś kosmos. Z 90 metrów, jak masz dobre stanowisko i nie popełnisz błędów, to możesz strzelać i strzelać i kolega z AK może się najwyżej rozglądać skąd te kulki lecą.

 

W swoim galilu ICS mam 520-530 efów (..) Większą frajdę czerpię, gdy jednym, dwoma strzałami kogoś zdejmę

Ja Ciebie rozumiem. Mi największą frajdę sprawiało zdejmowanie uzbrojonych w AEG'i silentkilem. :icon_smile: Ale z drugiej strony zrozum moją frustrację. Czytasz tu na forum Dexa i innych. 650 fps. 700 fps. "Poniżej 600 to w ogóle nie masz szans z AEG mającym 450fps".

A potem idziesz na strzelankę ze swoim marnym 540 fps i słyszysz, że masz morderczą broń i że wygrywasz tylko dzięki kasie włożonej w fps. A biedak z kałaszem cymą nie ma przyjemności z tobą grać, bo ma 100 fps mniej.

 

Spring, 680fps, na strzelanki z fanaberiami o limitach fps- nie chadzam, przesrane, wbrew temu co Aurendil pisze nie mam.

Ale ja nie uważam, że masz przesrane. Choć jak ktoś w ogniu dyskusji po mnie jedzie to "oddaję".

Dex, ja bardzo chętnie zagrał bym z Tobą i na Twoich zasadach. Osobiście jestem przekonany, że nawet jak będziesz miał te swoje magiczne 700 fps to nie będzie Ci to dawało aż takiej przewagi. :icon_smile:

 

ale z drugiej strony dopuszczenie takich pogaduch powoduje, że trafiają tu, zachęceni taką dyspensą,

Wiesz co, ja chyba wolę jak czasem ludzie się o coś pokłócą niż jak "forum zarasta pajęczyną". Tyle, że z niektórymi kolegami (również z tego forum) mogę się spotkać w weekend i wyjaśnić te wszystkie "teorie" w praktyce. Gorzej jak ktoś ma "monopol na prawdę" i mieszka na drugim końcu Polski. :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Aaa Aurend, też się zgadzamy w kilku punktach ;] :

 

Czytasz tu na forum Dexa i innych. 650 fps. 700 fps. "Poniżej 600 to w ogóle nie masz szans z AEG mającym 450fps".

 

Nigdy i nigdzie chyba (a przynajmniej w takim kontekście) nie twierdziłem, że nie masz szans z AEGami z 450fps. Dowodem jest to, że w karabinku mam 340fps, w klamkach 340, 320 i 300 (no i jeszcze ze dwie mniej fps mają). Nie uważam też że jak masz w replice karabinu snajperskiego 550fps to nie masz szans z elektrykami. Oczywiście, że masz szanse! Tylko w pewnym momencie przestaje to być snajperstwo ASG a zaczyna to być raczej czajenie sie pod krzokiem, niewiele różniące się od latania z pompka AGM (jak np jest "snajper" z 450fps i elektryki z 450fps to gdzie tu snajperstwo?).

 

Różnica fps nie daje przewagi "wprost", w starciu jeden na jeden i to do tego snajper na snajpera. Ja przewagę widzę bardziej w tych nędznych kilku metrach wiecej zasięgu, w lepszym efekcie psychologicznym oraz w szybszym locie kulku do celu. Lepsza penetracja krzaków. Mniejsza podatność na wiatr. Kiedy dwaj snajperzy usiłują się wzajemnie podejść (sytuacja abstrakcyjna, baaardzo sporadyczne przypadki) to przypuszczam, że nawet słabsza sprężyna może dać przewagę z racji tego, że jak dojdzie do kontaktu to można szybciej przeładować. Ale to jest już abstrakcja. Generalnie- lepiej mieć 730 nić 540, to fakt niezaprzeczalny jeśli oceniamy skuteczność repliki.

Link to post
Share on other sites

Foxtrot, tak jak pisałem w swoim pierwszym poście w tym temacie 500 albo troszkę ponad spokojnie starcza na te 10 metrów więcej, przy walce pozycyjnej, bardzo częstej (niestety).

 

EDIT: ale to wszystko zależy od subiektywnej opinii użytkownika ;)

Edited by Miszak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...