Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabiny wyborowe


Recommended Posts

>czyli są i tacy z 490 zapewne

Jak ktoś ma u nas 490 i zostanie przyłapany to wylatuje na kopach :)

 

To może, żeby zmienić temat. Jak u was jest z celnością waszych replik?

Ja albo zupełnie nie mam cela albo mam źle ustawioną optykę albo niezwykle często trafiam na terminatorów.

Czytam tutaj o 9/10 trafieniach w postać ludzką z 80 metrów. 8/10 trafień w kartkę A4 z 60 metrów. Chętnie bym wziął korki u kogoś kto by mnie tej sztuki nauczył. Takie normalne korki za pieniądze. Tylko najpierw chcę zobaczyć, jak dana osoba sama trafia w te A4

w warunkach taktycznych, celując nie dłużej niż 2 sekundy i nie wstrzeliwuje się wcześniej w cel kilkunastoma kulkami.

Edited by Aurendil
Link to post
Share on other sites
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mejt Chyba sobie za dużo pozwalasz obrażając kogoś kogo nie znasz. A po twoich wypowiedziach widać że nie masz nic do powiedzenia w temacie .

TO NIE JEST TEMAT DLA CIEBIE

forum też nie .

 

Pan wybaczy, ale niestety nie jest mi Pan w stanie rozkazywać. Rozumiem, iż uraziłem waszą dumę "snajperów" przepraszam za to, nie wiedziałem, iż jesteście tacy delikatni, iż przytaczanie tego co sami piszecie nazywacie obrażaniem.

 

Na chwilę spuścić wzrok z fajnego wątku i jest flame :icon_smile:

 

 

Tak się składa, że ja akurat zaproponowałem kolegom przed strzelanką, żeby strzelali do mnie z 20 kroków. Kilku skorzystało. Generalnie bardzo uspokaja to atmosferę gry. Z drugiej strony będę musiał przejść ten sam test w lato, jak ubranie będzie cieńsze :icon_smile:

 

 

Dziękuję za głos rozsądku w tym temacie, bardzo przyjemnie czyta się mądrą wypowiedź ( w końcu ). Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Dobra, a teraz bez flejmu, wytłumacz mi powoli dexterkrak ( bez flejmu ), czemu tak dążycie do tego podkręcania, że prawdziwa zabawa jest powyżej 700 fps? Bawiłem się karabinem wyborowym, SVD spring osiągającym do 600, na typowej mazowieckiej imprezie z ograniczeniami fps ( typu: full auto max: 500 fps, semi auto: 550 fps, limit 600 fps tylko single. ) i przy czymś takim spokojnie wystarczyło, by nawet zasięgowo eliminować przeciwników. Stąd też to podwyższanie sobie zasięgu tylko "nakręca" szturmowców na podwyższanie sobie limitów fps żeby nie tracić tak bardzo dystansu. Rozumiem, że airsoft się rozwija, więc i rosną prędkości, ale to też tak naprawdę wzajemnie się nakręca w "czystą moc" zamiast dajmy na to precyzji.

 

Ps. Tak, flejm się znudził, ale zrozumcie ( mówię do tych co potrafią myśleć, a nie tylko krzyczeć ), że jednak przy różnicy 250 fps i więcej gra robi się... bezsensowna.

Link to post
Share on other sites

Fox, ponieważ z moich doświadczeń wynika, że systemu APS (na cylindrze 20mm) sprawują się minimalnie gorzej od systemów VSR (cylinder 22mm). Tyczy się to też komór HU acz to raczej zbieg okoliczności, po prostu VSRkowe komory są sensowniej zrobione i lepiej moim zdaniem kręcą niż komory PDI (te są z kolei szczelniejsze). Aby replika na cylindrze 20mm dawała mi taka samą satysfakcję ze strzelania jak replika na cylindrze 22mm to musi miec te 40-60fps więcej. Ponadto repliczki na cyl 22mm są z natury cichsze ;].

 

 

Po co parcie na podkręcanie? Bo na tym opiera się snajperstwo. Masz mieć większy zasięg niż przeciwnik. Im większa jest różnica tym bardziej snajperska jest snajperka, wynika to z definicji. To niestety trzeba przyjąć za pewnik, chyba, że chcesz inaczej definiować snajperstwo w ASG (jest od tego osobny wątek). A już ostatnie Twoje zdanie w poście jest (i też mi się tu nie obrażaj :D) kwintesencją "bieda-gracza". Znaczy tak: to bez sensu bo Ty do mnie dostrzelisz a ja do Ciebie nie! Nie masz na tunning? Czy to snajperki, czy to pistoletu czy szturmówki? No... bardzo mi przykro. Z tego powodu chcesz zabrać tą możliwość innym?

 

Nie wątpię, że bawiłeś się doskonale z SWD sprężynowym z niemal 600fpsami. Ja często bawię się świetnie z sama klamką, bo lubię. Ale znajdź kiedyś użytkowników np Tripix, Vanyel, Redrad (ło, temu to nawet chyba dwie składałem?), poproś ich aby pozwolili Ci godzinke polatać z ich replikami a potem oceń z czym zabawa była lepsze ;].

A

rgument, że idziemy w moc zamiast np w precyzję jest chybiony. Nie da się iść już bardziej w precyzję niż większość rozmawiających tu snajperów. Nie ma komór lepszych niż TM/PDI, nie ma luf lepszych niż PDI i promyki i nie ma lepszych kulek niż MB (wiem, ceramiki są lepsze ale za drogie :D, nawet jak na snajperstwo), nie ma gumek lepszych niż G&G, systema a do VSR- KMH i ARMY. Dalej nic już z precyzją nie podziałasz.

Link to post
Share on other sites

Po co parcie na podkręcanie? Bo na tym opiera się snajperstwo. Masz mieć większy zasięg niż przeciwnik. Im większa jest różnica tym bardziej snajperska jest snajperka, wynika to z definicji. To niestety trzeba przyjąć za pewnik, chyba, że chcesz inaczej definiować snajperstwo w ASG (jest od tego osobny wątek). A już ostatnie Twoje zdanie w poście jest (i też mi się tu nie obrażaj :icon_biggrin:) kwintesencją "bieda-gracza". Znaczy tak: to bez sensu bo Ty do mnie dostrzelisz a ja do Ciebie nie! Nie masz na tunning? Czy to snajperki, czy to pistoletu czy szturmówki? No... bardzo mi przykro. Z tego powodu chcesz zabrać tą możliwość innym?

 

Podoba mi się ten fragment. Owszem, kasa misiu kasa, ale czy czasem nie jest to niepotrzebna kasa ( kwesionuję puste fps, nie ogólne dopieszczanie repliki )

Nie wątpię, że bawiłeś się doskonale z SWD sprężynowym z niemal 600fpsami. Ja często bawię się świetnie z sama klamką, bo lubię. Ale znajdź kiedyś użytkowników np Tripix, Vanyel, Redrad (ło, temu to nawet chyba dwie składałem?), poproś ich aby pozwolili Ci godzinke polatać z ich replikami a potem oceń z czym zabawa była lepsze ;].

 

Doprecyzuję: Z odpowiednimi limitami fps na imprezie ( jeee, lincz prosze ), nie potrzeba ścigać się "kto pierwszy do 1000". Przewaga zasięgu jest "rola snajpera/strzelca wyborowego" została wyróżniona i posiada on przewagę zasięgu wystarczającą by unikać ostrzału grupy szturmowej i pozostania niewykrytym na więcej niż dwa strzały.

 

Argument, że idziemy w moc zamiast np w precyzję jest chybiony. Nie da się iść już bardziej w precyzję niż większość rozmawiających tu snajperów. Nie ma komór lepszych niż TM/PDI, nie ma luf lepszych niż PDI i promyki i nie ma lepszych kulek niż MB (wiem, ceramiki są lepsze ale za drogie :icon_biggrin:, nawet jak na snajperstwo), nie ma gumek lepszych niż G&G, systema a do VSR- KMH i ARMY. Dalej nic już z precyzją nie podziałasz.

 

Stąd też kolejna rzecz: tworzysz bardzo precyzyjną replikę z "granicznym możliwym" osiągiem fps. Jesteś poza zasięgiem kogokolwiek. Gdzie zabawa? :icon_neutral2: W pewnym momencie poprostu rozgrywka z Twoją repliką staje się nieznośna dla innych, gdyż jesteś poza zasięgiem kogokolwiek. Po co pakować się do granic możliwości, kiedy w zupełności wystarczyłoby posiadanie 100 - 150 fps mniej i tuning precyzyjny miast mocowy? Oczywiście te dodatkowe metry zasięgu to alibi dla Ciebie i miejsce na ucieczkę, ale... nie stanie się to nudne?

Link to post
Share on other sites

Stąd też kolejna rzecz: tworzysz bardzo precyzyjną replikę z "granicznym możliwym" osiągiem fps. Jesteś poza zasięgiem kogokolwiek. Gdzie zabawa? :icon_neutral2: W pewnym momencie poprostu rozgrywka z Twoją repliką staje się nieznośna dla innych, gdyż jesteś poza zasięgiem kogokolwiek. Po co pakować się do granic możliwości, kiedy w zupełności wystarczyłoby posiadanie 100 - 150 fps mniej i tuning precyzyjny miast mocowy? Oczywiście te dodatkowe metry zasięgu to alibi dla Ciebie i miejsce na ucieczkę, ale... nie stanie się to nudne?

 

Kolego zastanów się po raz X nad rolą snajpera. Skoro to wszystko takie fajne to czemu w zawodowym wojsku nie ma samych snajperów? przecież trafiają z 1000m+ ? a szturmowców z zasięgiem 3x mniejszym jest pełno? Przecież to nie uczciwie, że w bitwie ludzie giną od ludzi których nie widzą. Broń to jedno, musi mieć zasięg, ale kamuflaż, znalezienie odpowiedniego miejsca, wyczekiwanie itd to drugie. Snajper raczej nie stoi na środku obszaru działań i nie strzela w kogo popadnie bo przecież ma większy zasięg? Nie rozumiem Twojego toku myślenia nawet w 1%. Twoja argumentacja jak dla mnie jest wręcz dziecinna. "On mnie może zabić z daleka a ja go nie więc się nie bawię" To po co chodzisz na strzelanki skoro zawsze znajdzie się ktoś kto Cię może dopaść z większej odległości? Nie koniecznie musi to być snajper. Mi wystrzelenie 2 strzałów zajmuje ok 20-30 sekund. Gości biegnący z karabinem w ciągu minuty wysyła we mnie ponad 100 kulek. To też nie sprawiedliwe? więc może wszyscy kupmy identyczne bronie z identycznym zasięgiem i z identyczną mocą, rozgrywka będzie tak ciekawa, że aż mi się przykro robi.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dla 4-taktów nie powinno być ograniczeń takich jakie obowiązują. No powiedzmy 6J, ale to i tak już traci sens przez brak dobrych kulek.

 

Tak odbijając od tematu, przez chwilkę zająłem się poszukiwaniem fabryk degicona, no i niestety nie znalazłem, znalazłem zamiast tego, chińskie firmy produkujące kulki do aegów, i twierdzą, że są w stanie zrobić dowolne o dowolnych parametrach, czytałem o kulkach 0,48 i 0,53 bodajże, zapodaje linkiem:

 

http://www.airsoft-bbs.com/

 

http://www.bbkingball.com/index.html

 

http://www.exactairsoft.com/

 

I tak się zastanawiam, kto robi kulki dla G&G i biovala, a jeśli robią je na prawdę sami, dlaczego nie zabiorą się za ciężkie kulki?!

Link to post
Share on other sites

Robią cieżkie kulki, Wojdatuz. Tyle, że w ich odczuciu.

W tzw. "świecie" gdzie stockowa szturmówka ma 300-350 fps a stockowe snajpy dochodzą do 450-550 fps, wszystko pasuje i kulki 0,30g są tymi ciężkimi i precyzyjnymi jak np. Marushin lub Maruzen.

 

Ograniczenia mocy w ogóle nie powinno ich być - wystarczy MED.

Ograniczenia są zawsze drogą zna skruty i zawsze krzywdzące ale.. łatwiejsze.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że jedna z tych firm oferuje "customowe preferencje", ale nawet jeśli to pewnie są to ciężkie kulki, ale jakościowo cieńkie po prostu, np. tak jak te zielone WE, są to po prostu czarne 0,43 z innym barwnikiem...

 

Rozwiń MED? Że minimalny dystans?

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

@mejt

Widząc że jesteś z Warszawy twoje wypowiedzi wydają mi się nadmiar śmieszne.

Lub widocznie nie znasz warszawskiego środowiska.

Tak są limity 450 auto 600 semi.

Tylko że w obecnych czasach coraz więcej szturmanów biega z Systemami na czerwonym cylindrze z 580FPS~.

Ale przecież strzela na semi(no chyba że się wkurzy, to wtedy pośle serie)? Więc wedle zasad mu wolno?

Bo pro-uber-soldaty z true ostrym sprzętem za 20+ tyś zł. nie mogą znieść że ktoś ma większy zasięg od nich.

I to jest przy tych wszystkich limito-napinaczach śmieszne, ponad 600 to bee ale sami naginają zasady na maxa.

Poprzez to własnie snajper ze sprężyną ma przesrane, bo nawet jakby miał 700FPS to z takiej systemy lobem do niego seria doleci.

A nawet nie trzeba serią, jak ktoś ma szybki palec to i na semi puszcza sznurek kulek.

Link to post
Share on other sites

Dlatego jak dla mnie snajperka to karabin wymagający przeładowania po każdym strzale. Nie m4 ustawione na semi. Widziałem już "snajperki" przerobione z m'ki ale nawet już nie miały możliwości przełączania na auto i to już prędzej zrozumiem.

Link to post
Share on other sites

Ja też się zastanawiam, bo chodzę na strzelanki z 2 środowisk "Warszawsko-Mazowieckich" i w jednym średnio ludzie mają około 400, a w drugim około 500 efów- wiadomo, zdarzają się goście którzy mają znacznie więcej ale to jedynie 10 % całego środowiska... Ponadto za tłuczenie ponad 450 full auto lecą bany.

Link to post
Share on other sites

Nie będę wymieniał z nicka bo nie w tym rzecz.

Gdy zobaczysz kogoś z systemą to zapytaj jaki ma cylinder, standardowy czerwony to 520, podkręcony dobija do 600.

Generalnie na sobotnich jebankach mało takich ludzi, ale już na zorganizowanych imprezach bywa sporo.

 

@Aur

Zasady strzelanek znasz, 450 na auto, 600 semi, w teorii zgodnie z zasadami jest.

 

@Miszak

Skąd wiesz ile FPS ludzie mają?

Systema jest niepozorna, wygląda prawie jak zwykła Mka.

 

Kiedy widziałeś bana za strzelanie na auto z 450+?

Bo ja nigdy, natomiast już kilkukrotnie widziałem bądź słyszałem o strzelaniu seriami.

Edited by SaintRose
Link to post
Share on other sites

@mejt

Widząc że jesteś z Warszawy twoje wypowiedzi wydają mi się nadmiar śmieszne.

Lub widocznie nie znasz warszawskiego środowiska.

Tak są limity 450 auto 600 semi.

Tylko że w obecnych czasach coraz więcej szturmanów biega z Systemami na czerwonym cylindrze z 580FPS~.

Ale przecież strzela na semi(no chyba że się wkurzy, to wtedy pośle serie)? Więc wedle zasad mu wolno?

Bo pro-uber-soldaty z true ostrym sprzętem za 20+ tyś zł. nie mogą znieść że ktoś ma większy zasięg od nich.

I to jest przy tych wszystkich limito-napinaczach śmieszne, ponad 600 to bee ale sami naginają zasady na maxa.

Poprzez to własnie snajper ze sprężyną ma przesrane, bo nawet jakby miał 700FPS to z takiej systemy lobem do niego seria doleci.

A nawet nie trzeba serią, jak ktoś ma szybki palec to i na semi puszcza sznurek kulek.

 

Saint, mam podobne zdanie.

Generalnie chodzi o to, że niektórzy nie chcą (nie potrafią?) zrozumieć, że należałoby rozgraniczyć karabiny snajperskie i "snajperki". I tak, mówiąc karabin snajperski mam na myśli 4-takt lub inny, który trzeba przeładować po każdym strzale. "Snajperka" to dla mnie M4/M16/SPR/SR/M14 i cała reszta, która po odpowiednim tuningu wyciąga 600+ fps. W takim przypadku albo podnosimy próg dla karabinów snajperskich pozostawiając "snajperki" na poziomie 600, albo zostawiamy karabiny jak są, ale dla "snajperek" schodzimy do 500max.

Był też pomysł brania pod uwagę zamiast fpsów- energii kinetycznej kulki, ale jakoś nie było poparcia. Podobnie z ciężkimi kulkami.

 

Oczywiście jestem świadom, że to tylko teoretyczne pitu-pitu, a sam pomysł nie przejdzie z powodu lamentu o nierówne szanse.

Link to post
Share on other sites

Aha. To ja jeszcze tylko dopowiem, bo tak tu sobie trochę gadamy;

Cała ta pogoń za fpsami, której konsekwencją jest wprowadzanie ograniczeń ( najczęsciej głupich ) i biadolenie wyznawców trybu AUTO, została spowodowana o ironio, "śrubowaniem" właśnie szturmówek. A my jesteśmy niejako zmuszeni do podkręcania jeszcze wyżej swoich snajp by zachować przewagę zasięgu, która jest poprostu niezbędna. Tego niestety spora część ersoftowców najzwyczajniej nie chce uznać - bo nie wierzę, że można tego nie rozumieć.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...