Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabiny wyborowe


Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Albo jak tak zazdrościsz, to se poskładaj wspomniane m4 na 600+. Ciekawe czy się w ogóle da :icon_biggrin:.

 

Dex, a dlaczego ma się nie dać? Dobrze złożona eMka wyciągnie te 600. Podatność na awarie to inna sprawa.

 

Ja nie zazdroszczę, to raczej druga strona nie może ścierpieć, że im kulki nie dolatują :P.

Link to post
Share on other sites

Albo jak tak zazdrościsz, to se poskładaj wspomniane m4 na 600+. Ciekawe czy się w ogóle da :icon_biggrin:.

A żebyś wiedział że taką mam:)

Używam SPR z 610FPS~

Z niejako 2 powodów 1 o którym rozmawiamy, a 2 to że 3 kuliki puszczone na semi to pewnie trafienie co przy 1 takie oczywiste nie jest.

Tylko dalej mam zasięg taki jak szturmani, a nie jak na snajpera przystało większy.

Do tego moja replika ma 130cm~, waży swoje i wygląda jak karabin snajperski, czego o takich mkach czy kałaszach powiedzieć nie można.

 

Cały płacz o równe szanse jest bzdurą bo jakie szanse ma użytkownik kałasza ze snajperem strzelającym z półcalówki czy lapua magnum.

Edited by SaintRose
Link to post
Share on other sites

Pogoń za fpsami jest po prostu pogonią za zasięgiem. Jak szturmówki bedą miały nawet max 350fps, wszystkie, czy to auto czy semi, czy pm czy kbk to nadal ja, mając 750fps przykładowo nie mam takiej przewagi zasięgu jak (proporcjonalnie) przewaga zasięgu L115 nad m4. Nikt mnie do niczego nie "zmusza" i ja też nikogo do niczego nie "zmuszam". Mam tyle fps a nie inna ilość bo tak chcę.

Link to post
Share on other sites

No, podobno..

Tylko czy przy mocy ok. 900 fps na kulkach 0,20g czyli tych 700 fps na 0,40g te ostatnie będą stabilnie fruwać?

No i kwesta HU. Mnie kiedyś wychodziło, że system HU staje się niewydolny powyżej pewnej prędkości wylotowej kulek - chociaż dex twierdzi, że nie..

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Mendi mówił, że i tak woli sprężynę, dla mnie fajne jest to, że praktycznie się tam nie ma co zepsuć, części są bardzo wytrzymałe, nie trzeba baterii ani butli z gazem ;) Tylko bajce i trajce ;)

 

No Lambert, mogą źle latać, ale można napompować ile się chce, i to się tak nie przelicza właśnie w gazówkach może mieć na 0,2g np. 650fps a na 0,4g - 620fps... Co do HU to ja nie zauważyłem straty efektywności, pewnie kwestia gumki/komory/wyregulowania.

 

No i tutaj jest fajna rzecz, możesz mieć snajperkę, która wyciąga 600fps na 0,2g i spełniasz wszystkie normy, limity itd, bez żadnych oszustw a na 0,4 możesz mieć te 500-550 i jest git ;)

Link to post
Share on other sites

Eee..? Chyba nie skumałem: w jaki sposób rozprężający się gaz ( taki sam i taka sama ilość ), który nadaje kulce o wagomiarze 0,20g prędkość 600 fps miałby ropędzić w tej samaej giwerze kulke dwukrotnie cięższą do prawie takiej samej prędkości ( 550 fps )?

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

No, ok. Ja wiem, że w gazówkach otwarcie zaworu oznacza "natychmiastowy" wzrost ciśnienia gazu za kulką, czyli startuje jak F-18 z katapulty lotniskowca, nie zaś jak marna wyścigówka Kubicy. Ale chodzi o różnice w prędkości, którą uzyskuje kulka opuszczając przewód lufy. Jak jeszcze sobie mierzyłem moją starą Tanake i kulki o wagomiarze 0,20g wylatywały z prędkością ok. 565 fps na GG to kulka 0,30g miała już tylko ok. 440 fps. Czyli spadek prędkości był wyraźny wraz z wzrostem masy kulki. Dlatego tak dopytuję Wojdatuza o to co napisał..

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

1 pytania. Jakich sprzętów używacie - gaziak, sprężyna,elektryk - jako karabinów wyborowych?

2 Pytanie:

Ile posiadacie fps?

3 stwierdzenie:

Na strzelankach często widzę ograniczenia fps na karabiny wyborowe... np do 500-600fps, a na maszynowe 450fps przykładowo... to daje 50-150 fps różnicy co przekłada się na nie dużą przewagę, a przecież to główna broń prawdziwych snajperów... Ubiór,maskowanie,sposób inteligentnego działania to jedno, ale nie duża (bo ograniczona przez organizatora) przewaga mocy to drugie... Jak sobie radzicie/co o tym myślicie?

 

1. Gaziaki HP air:

a) APS RAM AR-11 (wizualnie stylizowany na SR12, tuning i usunięte auto) + dodany wieelki tłumik, razem 123 cm długości (żeby było ciszej no i oczywiście żeby bardziej się bali :icon_smile: - niskie morale u przeciwnika, to już połowa sukcesu).

 

b) Barrett M82 (body Snow Wolf, wewnątrz technicznie projekt autorski, czyli system gazowy zamiast gearboxa, w środku ukryta butla HP Air z najmniejszym regulatorem Myth i zawór on/off, lufa 800mm Deep Fire 6,02; no auto, brak hopup - czysta balistyka, magazynek zmieniony na mida, żadnych wężyków itd. - szczegóły to narazie tajemnica. Na zlocie jak będzie i będę, to się pochwalę). Replika jeszcze nie była na strzelankach - świeży projekt.

 

2. FPSy

a) jak to RAM

b) dużo

 

3. Nie jeżdżę na imprezy z ograniczeniami (a już na pewno na imprezy typu 550fps snajperki, 500fps SAWy).

 

 

Ze względu na "energetyczność" strzelam tylko na duże dystanse, w zasadzie zaczynam od 50m + AR-11 i planowo 60m+ M82.

Trafienie w cel ubrany w t-shirt z odległości 80m nie powoduje obrażeń (brak siniaka). Raz zdażyło mi się trafić chłopaka z odległości 45m w odsłoniętą skórę, za co go wtedy i teraz szczerze przepraszałem i przepraszam (na szczęście obrażenia były powierzchowne).

 

Wg mnie duży zasięg wnosi sporo realizmu, bo odkąd zacząłęm używać RAMa, to skończyło się paradowanie przez środek pola z uśmiechem, bo "jestem poza zasięgiem". A i terminatory się przyznają bez bicia.

Link to post
Share on other sites

@dex

Brak hopa nie zawsze jest wadą - masz czystą balistykę. Brak podkręcenia powoduje że jest pierwsze i drugie zero, a poprawki na wysokość po dotach w MilDocie sprawiają niesamowitą frajdę. Oczywiście żeby celnie strzelać trzeba nauczyć się oceny odległości, ale tu pomaga stałe powiększenie (zawsze używam x6 do strzelania) i MilDot.

 

@Wojtaduz

Myślałem o tym, ale ostatecznie w M82 z hopa zrezygnowałem (podobnie jak nie ma go w AR).

 

@Lambert

O jakich RAMach mówisz? O tych strzelających kulkami z farbą i wyrzucających łuski? (to paintball). Mój RAM to AR11, czyli fabryczna konwersja firmy APS na kulki 6mm - począwszy od maga, a skończywszy na rozwiązaniach zamka (swoją drogą niezby udanych, wymaga tuningu, ale to w innym dziale). Wiem, że niektóre środowiska nie dopuszczają replik AR-11, bo... im się tak podoba.

Edited by Kusza
Link to post
Share on other sites

@Lambert - mówisz i masz :icon_wink:

 

dsc00057ao.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

M4 CQB-R jako punkt odniesienia do porównanie wielkości.

 

W AR-11 nakładka na kolbę ma maskować "brzydką" butlę, część regulatora, fill nippla i brzydką kolbę.

W m82 widać drobne zmiany w body - wprawne oko dostrzeże (musiałem dorobić inne mocowanie systemu gazowego oraz widać u dołu końcówkę fill nippla, bo butla w środku).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...