Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5, czy AUG dla początkującego


Recommended Posts

Jeśli chodzi o repliki mp5 mogę Ci polecić JG MP5 RAS -> full metal (producent nawet zaszalał i zrobił chwyt pistoletowy z metalu ;o).

Sam obecnie składam tą replikę na najlepszych częściach dostępnych na rynku i jest naprawdę warta polecenia.

Co do części które daje nam Jing-Jong -> szkielet jest wzmocniony, prowadnica jest łożyskowana, sprężyna jest dość gruba więc szybko się nie zbije, tłok typowy stock, silnik na magnesach neodymowych, zębatki wzmocnione. Niestety głowica tłoka jest wykonana z aluminium, a przy gearboxie typu 2, źle się kończy..

 

Podsumujmy: żeby replika długo "żyła" wystarczy zmienić dyszę, tłok [to zależy od Ciebie], głowice tłoka, kabelki, wyjdzie Cie to około 120zł +/-.

 

Do tego oczywiście pakiet lipo oraz ładowarka mikroprocesorowa.

 

 

Pss. Przy Twoim funduszach można zrobić bardzo wiele....

Edited by Kohan warrior
Link to post
Share on other sites

Nie wiem która dokładnie replika MP5 TM jest ta "zła", ale jest jedna wersja, w której body się rozłazi na 2 połówki i ogólnie replika taka, lekko mówiąc, nieudana.

Co do repliki MP5 VFC:

W replice CA wymienić na pewno trzeba kable (stockowe przypominają tylko kable), wymienić śrubki (na pewno tam, gdzie front łączy się z body i w gnieździe magazynka) i wstawić lepszą gumkę. Najlepiej dać komuś, żeby poskładał to jak należy i wszystko powinno być ok. Po takim zabiegu już mamy coś, co można nazwać repliką asg. :P

Link to post
Share on other sites

Co do repliki MP5 VFC:

Dzięki za filmik- na tym od producenta wypadł lepiej, nie dziwi mnie dlaczego, choć uważałem, że skoro firma niemiecka, to repliki będą dobrze się sprawdzały. Pozostanę, więc przy elektrykach. :)

Więc tak: albo zdecyduje się na tego od Top Tech, albo wezmę od CA i poddam lekkiemu tuningowi. Opinii jest dużo i prawie każda inna. Co do CM i JG- już nie raz zawiodły mnie chińskie produkty elektryczne, a nie wiem czy ma sens wymieniać tyle bebechów, aby chińczyk przyzwoicie pracował.

Link to post
Share on other sites

VFC niemiecki? Od kiedy? :icon_biggrin:

VFC i Umarex to nie ta sama firma? Pisząc o gaziaku miałem na myśli replikę od niemieckiego Umarex'a. Na filmikach spotykałem napisy VFC/ Umarex, więc myślałem, że to ta sama marka. Czyli replika Umarex'a jest lepszej jakości, bo już się trochę pogubiłem. :)

 

I jeszcze pytanie o tuning do modelu od CA. Tak jak pisał Kantek zielona gumka G&G, lufa precyzyjna (jakiej długości?), i czy coś jeszcze, aby poprawić osiągi?

Link to post
Share on other sites
(...) I jeszcze pytanie o tuning do modelu od CA. Tak jak pisał Kantek zielona gumka G&G, lufa precyzyjna (jakiej długości?), i czy coś jeszcze, aby poprawić osiągi?

Na początek nic więcej, a długość lufy ma znikome znaczenie, najlepiej zastosuj taką samą jak stockowa.

Link to post
Share on other sites

Może ciut za późno ale dorzucę jeszcze swoje 3 grosze. Wiele osób Ci go nie poleci ze względu na odmienność działania, wyglądu i to że nie są tak często spotykane. Można przy tym usłyszeć wiele opinii z czapy i zabobonów : ) AUGi mają swoje wady, ale nie takie jak twierdzą laicy. Ma przy tym mnóstwo zalet, takich jak układ bullpup, modularność czy bajecznie łatwy dostęp do bebechów.

 

Z AUGiem to nie kupuj tak z rozpedu, dla mnie to bydle jest kosmicznie niewygodne, obyś się nie naciął (wyważenie beznadziejne całkowicie).

Bezedura. AUGi A1 i A2 są wyważone właśnie bardzo neutralnie, ze środkiem masy przy spuście a nie z przodu jak w większości replik. Ułatwia to manewrowalność i mniej męczy łapska.

Na wyważenie można narzekać w modelach JG A3 i A4 (tu jest trochę lepiej niż w A3) ze względu na dodane szyny.

 

Do MP5 łatwiej o magazynki.

Nie trzeba się namęczyć żeby znaleźć magazynki do AUGów, więc to nie problem.

Link to post
Share on other sites

marcinus- dzięki, ale chyba zostanę już przy MP5. Może gdyby AUG był dostępny od jakiegoś lepszego producenta jak G&G czy TM to jeszcze bym się zastanawiał, a tak zostałoby tylko CA, a i tak pewnie musiałbym poddać go tuningowi.

Właśnie to, że nie są często spotykane i wyglądają bardzo niepozornie, podoba mi się w nich. A MP5 to swego rodzaju klasyk. Przeczytałem dzisiaj świetną recenzję MP5 od Top Tech'a na wmasg.pl. Bogactwo zdjęć i szczegółowy opis jeszcze bardziej mnie zachęciły.

Link to post
Share on other sites

Bezedura. AUGi A1 i A2 są wyważone właśnie bardzo neutralnie, ze środkiem masy przy spuście a nie z przodu jak w większości replik. Ułatwia to manewrowalność i mniej męczy łapska.

Na wyważenie można narzekać w modelach JG A3 i A4 (tu jest trochę lepiej niż w A3) ze względu na dodane szyny.

 

marcinus, to nie jest naturalnie. Lepiej jak broń ciąży do przodu...

Aug nawet ciąży do tyłu, co jest makabryczne.

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

AUG był (i nadal jest) moją pierwszą repliką. Czy środek ciężkości z tyłu jest mi nie wygodny? Nie, mimo wszystko. Moim zdaniem lepiej właśnie jak broń ciąży do tyłu, większe oparcie na ramię. Jak uważasz że środek ciężkości powinien być gdzieś w okolicach tłumika płomienia, to polecam ci chwycenie w łapska SR-25 z kilogramową lunetą i kilogramowym bipodem. Efekt masakryczny.

Link to post
Share on other sites

Co byś nie powiedział, ciążenie broni na tył nie jest naturalne, typowe i normalne. Naturalne, typowe i normalne jest kiedy broń ma środek ciężkości przed ręką strzelającą a za ręką którą trzymasz łoże, mniej więcej pomiędzy chwytem a łożem. Środek ciężkości nad ręką strzelającą to wada, niemal cały ciężar broni spoczywa wtedy na tej jednej ręce.

 

 

AUG jest i był Twoją pierwszą repliką więc piszesz z perspektywy sroczki co to swój ogonek chwaliła. Wolno Ci.

Link to post
Share on other sites

Co byś nie powiedział, ciążenie broni na tył nie jest naturalne, typowe i normalne. Naturalne, typowe i normalne jest kiedy broń ma środek ciężkości przed ręką strzelającą a za ręką którą trzymasz łoże, mniej więcej pomiędzy chwytem a łożem. Środek ciężkości nad ręką strzelającą to wada, niemal cały ciężar broni spoczywa wtedy na tej jednej ręce.(...)

 

W pełni zgadzam się z tą opinią. Wyważenie na tył zarówno broni ostrej jak i repliki jest nienaturalne i wręcz męczące. :icon_confused3:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

No patrzcie, a mnie srodze źli, jak mi spluwa na front leci... M14 EBR to dla mnie nieporozumienie, a AUGa znacznie wygodniej mi się trzymało, niż G36 (zdarzyło mi się macać te dwa w wersji ostrej właściwie jednocześnie. Niestety postrzelać nie dali :().

Znaczy, co człowiek - to inna opinia.

 

Więc może na powyższym stwierdzeniu poprzestańmy, bo się tu robi dysputa o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy i na odwrót :icon_smile:

 

@ autor - idź do sklepu albo jeszcze lepiej na strzelankę, i obmacaj wszystko, co będą mieli. Wybierz to, co Ci będzie najbardziej pasować, i wtedy porozmawiamy nad tym, który model Ci będzie najbardziej pasować cenowo i jakościowo.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...