Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porządna strzelba.


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Niedawno zacząłem moja przygodę z asg. Jak się później dowiedziałem, nie był to najlepszy początek bo kupiłem tanią replikę g36c z plastikowym gearbox-em. Sprzedałem ja po miesiącu. Później poczytałem trochę na forach i uznałem że warto sobie kupić strzelbę. Jej cena nie może przekroczyć 200 zł. Najbardziej chwalono modele z serii m58, m56, mp003, m180 itp.. Zazwyczaj były to firmy DE, GA, AGM.

Jednak nie satysfakcjonował mnie wygląd, brak długiej kolby i narządów celowniczych itp. Czy moglibyście ocenić niżej podane modele i podać swoje propozycje wypróbowanych strzelb do 200 zł? Z góry dzięki :)

 

http://www.redberet.pl/p/168/1152201521/replika-strzelby-zm61a-strzelby-repliki-sprezynowe-repliki-asg.html

http://www.sklep-asg-rc.pl/product-pol-3176-Replika-Shotgun-Mossberg-Long.html

http://www.redberet.pl/p/168/1152218011/replika-strzelby-m58a-strzelby-repliki-sprezynowe-repliki-asg.html

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152194850-Replika-strzelby-M186-B.html

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz się tym dobrze bawić, to weź AGM 003. Zasięg ma przyzwoity, bo na tych trzy strzałowych zasięg spada dość mocno. Chociaż są bardziej klimatyczne, to w terenie się nie sprawdzają specjalnie.

 

 

To ja się wtrącę, trochę nie na temat, ale dnia wczorajszego z racji tego, że posiadam trzy sztuki DE M56AL postanowiłem jedną z nich rozkręcić. Dotarłem do tłoka, sprężynki i innych flaków, które porządnie wyczyściłem i zamontowałem z powrotem. Zachciało mi się wymienić sprężynę na mocniejszą, ale akurat nie miałem niczego innego pod ręką tylko...sprężynę środkową z wiatrówki (montowane są dwie, zewnętrzna i wewnętrzna) skróciłem ją i zamontowałem w strzelbie :D. Replikę przeładowuje się kolbą opartą o podłoże, a kulki 0.25 fruną ku niebu po jakiś 15 metrach. Ciebie jak sprawa na cięższych wygląda ;).

Link to post
Share on other sites

Dwukrotnie droższe od AGMu, z połową ich zasięgu, awaryjnością i celnością która wymaga albo ogromnego poczucia humoru albo anielskiej cierpliwości? Nie kpij, pompy z trzema lufami od Chińczyków to kał.

Absolutna racja. Mossberg 500 to aktualnie najlepszy wybór.

Jeśli chodzi o przyrządy celownicze, to strzelby generalnie ich nie posiadają. Zresztą w ASG i tak celuje się głównie "po lufie", a najczęściej obserwując lot kulki.

Link to post
Share on other sites

Z tym celowaniem w ASG "po lufie i obserwowaniu toru lotu kulki", to trochę taka chyba legenda przenoszona na tym forum z jednego na drugiego użytkownika..

Z innych replik też po lufie celujecie? Bo ja tam sobie wyregulowałem przyrządy celownicze i całkiem nieźle się sprawdzają ;).

Link to post
Share on other sites

Osobiście celuję głównie obserwując lot kulki i mi się to najlepiej sprawdza. Repliki ASG to nie broń ostra i wpływy atmosferyczne mają ogromne znaczenie, np boczny podmuch wiatru, w tym przypadku nie pomogą żadne przyrządy i urządzenia celownicze (nie wyłączając koli i laserów), nawet najwyższej klasy i najlepiej wyregulowane.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nawet i 50, w porywach do 55m (ale to dobry strzelec i kulki G&G .25).

 

Trzylufowe chińskie są świetne, ale tylko w budynku - w lesie dają sobie jakoś radę do ok. 30m (mówię o praktycznym użytkowaniu, w mojej M56 któregoś dnia po prostu odpadło mocowanie kolby).

 

Były metalowe, gazowe - Marushiny bodajże i ich chińskie kopie (te drugie dostepne w wersjach 8mm i 6mm - na raz szło 5 kulek 6mm albo 3 8mm). Najbliższe rzeczywistosci, co zdażyło mi się widzieć w akcji, kiedyś miałem chińskiego 6mm. Ciężkie, dźwięk przeładowania - poezja, strzał 5 kulkami dawał niezły rozrzut. Ale HU nie miało, i przy ~300fps po 30m kulki spadały na ziemię niezależnie od zastosowanych sztuczek, temperatury czy gazu (fakt, CO2 nie próbowałem). Jednocześnie postrzał był wściekle bolesny - kolega skomentował, że nie wiedzał, czy dostał kulkami, czy kamulcem.

No i żarło sporo gazu, plus 200zł kosztowało raz, jak Krakman je wyprzedawał. Piękna i klimatyczna zabawka, ale totalnie niepraktyczna.

Link to post
Share on other sites

Z Jodą(a przynajmniej z kimś kto ma go w avatarze) się nie dyskutuje, mimo, że często się z nim nie zgadzałem to teraz zdałem sobie sprawe, że jednak miał wtedy większe pojęcie o asg, teraz kiedy trochę replik przerzuciłem trochę, poserwisowałem replik kumpli stwierdzam, że wie co mówi. Żeby nie było że tylko chwalę Powałe, to jeszcze dorzuce od siebie AGM 003, taki mały "wściekły byk" wśród strzelb :P

Link to post
Share on other sites

Akurat miałem okazję ostatni zmierzyć zasięg mojej giety aresa i przy okazji mierzyłem zasięg skuteczny właśnie tego shotguna. I jak słyszę bajki że na 55m strzela on celnie to nie wiem z którego shotguna wy strzelacie ale dobra. Zasięg skuteczny to 30-35m dolot do 45-50 i ani metra dalej... Czym wy to mierzycie linijką czy jak? Ogółem polecam tego shota niezawodny i osiągi ma przyzwoite ale nie przesadzajmy :D.

Link to post
Share on other sites

Akurat miałem okazję ostatni zmierzyć zasięg mojej giety aresa i przy okazji mierzyłem zasięg skuteczny właśnie tego shotguna. I jak słyszę bajki że na 55m strzela on celnie to nie wiem z którego shotguna wy strzelacie ale dobra. Zasięg skuteczny to 30-35m dolot do 45-50 i ani metra dalej... Czym wy to mierzycie linijką czy jak? Ogółem polecam tego shota niezawodny i osiągi ma przyzwoite ale nie przesadzajmy :icon_biggrin:.

 

Misiu puszysty, wzięłiśmy kiedyś z Tuksiakiem taśmę mierniczą i odmierzylismy 60m, kładąc gałązkę co 5m. W moje ekipie co jakiś czas się takie rzeczy robiło. Na pięćdzieisątym metrze postailismy puszkę po piwie. Ja stałem na jej wysokości, Tuks strzelał, tylko mu poprawki podawałem. Siódmą kulką trafił.

 

Tak, z Mossberga AGM. Bez przyrządów celowniczych. W cholerną puszkę od dużego Lecha.. Na 50m.

Chcielismy sprawdzić czy na tym dystansie ma dość impetu, żeby kulka była odczuwalna. Tuks kucnął na 50 metrze, ja do niego strzelałem. Oj, było słychać, że czuje. Na 55m moment potem też.

 

Jasne, nieruchomy cel, jasne, brak bocznego wiatru, bo mierzyliśmy na osłoniętej drzewami, leśnej drodze. Niemniej - widziałem to na własne oczy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...