Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 Katana System [WE]


Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na pewno z puszczającej, a nie z łapiącej zęby tłoka?

 

sam zamierzam zrobic short stroke w jednej Mce, żeby zwiekrzyc rof(lufa 280mm, cylinder typu 2, więc polowa drogi tloka i tak jest zbędna-jestem świadomy utraty fps) i z zeby nie zaburzac pracy dosyłacza dyszy zbyt szybko zwalnianym tłokiem(rozpoczęcie sprężania powietrza, przed zlapaniem szczelności dyszy z gumką) , o trzeba odciąć zeby, które pierwsze łapią za tłok.

w cylindrze katany jest z racji budowy, krótsza droga po jakiej porusza sie tłoki dlatego zębatka ma mniej zębów.

Chyba, że czegos o katanie nie wiem, lub mam błędny tok myślenia, to mnie poprawcie.

Link to post
Share on other sites

Robiłem już wiele SS i zawsze usuwałem zęby z sekcji puszczającej bo logiczne dla mnie jest to iż chcę skrócić drogę naciągania tłoka a nie wydłużyć przerwę między cyklami usuwając zęby z sekcji naciągającej.

No ale to Ty czytasz i Tobie się wydaje, a ja SS wykonuję...

Link to post
Share on other sites

Mnie ss robił jeden z lokalnych magików (a raczej Matka Boska od trudnych replik) i też wywalał zęby puszczające+zęby na tłoku tak jak w linkowanym filmie. Ponoć usuwanie zębów łapiących może powodować problemy z podawaniem kulek (dysza nie cofa się do końca).

PS. Może warto wydzielić tę dyskusję o SS do osobnego tematu?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Rogaś nie wiem ile razy robiłeś Katane, ale mówisz o standardowym SS w standardowej replice AEG i moim zdaniem wprowadzasz ludzi w tym temacie w błąd mogący uszkodzić dość drogą zabawkę.

Do SS w Katanie wycinamy nietypowo zęby atakujące.

Wynika to z charakterystyki pracy zębatki z dźwignią przerywacza ASCU i tego w którym momencie przerywa ona cykl zębatki i tego w jakiej zostałby pozycji tłok.

 

Właśnie kończę testy repliki Keisima i jest aktualnie miodnie.

Zęby w wersji CNC z dodatkowymi łożyskowaniami na zębatkach + SS

 

Wyniki na poszczególnych cylindrach:

Srebrny + komora ProWin + zielona GG + lufa 590mm 6,02 (Guarder) ~470 FPS

Czerwony + komora ProWin + zielona GG + lufa 363mm (Promyk?) ~387FPS

Niebieski + komora ProWin + zielona GG + lufa 229mm (jakiś noname?) ~298FPS

 

Wnioski dodatkowe - Katana, a raczej ASCU nie lubi się z silnikami Tornado - zresztą to nie pierwszy układ mosfetowopodobny, który ich nie lubi ;)

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam to co napisał Mad Rat, po jego serwisie replika wymiata.

Na zestawie Czerwony + komora ProWin + zielona GG + lufa 363mm (Promyk?) ~387FPS mam zasięg 70m! ( 10/10 kulek w kartkę A4). Tak więc szacun za serwis.

 

Mad Rat nie napisał jeszcze na co wymienił silnik, okazało się że dopiero wygrzebany gdzieś z jego zapasów UHT firmy SRC dobrze współpracował i się ustawiał tak, że po serii na auto tłok nie zostawał w pozycji pół naciągniętej (bo to właśnie na auto występował problem złego ustawiania zębatki - i to również mogło być przyczyną zjechania zębów seryjnych).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam jestem posiadaczem repliki we katana raptor. W replice wymieniłem zębatki na shs 100:300 i na zębatce tłokowej usunąłem 3 pierwsze zęby a tłok wymieniłem na ptw shs do tego ASCU i mam mały problem pomimo przyjemnej kultury pracy na stock lufe i komorze hu na czerwony cylindrze mam 260-343 fps (mierzone na kulkach 0.2 ) a na cylindrze szarym przy stockowym tłoku 250 -320 fps. Proszę o pomoc bo nie wiem co jest grane.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witajcie ! Dziś bawiłem się moim czerwonym cylindrem i zauważyłem że "wieje" koło dyszy. Czytając cały ten temat znalazłem wskazówki jak to rozwiązać. Przy okazji wymieniłem plastikowy oring łapiący dyszę. Po zabiegu uzyskałem przyrost 30 FPS. Zadziwiające że nikt z projektantów nie wpadł by fabrycznie oring tam umieszczać.

 

nOHbobo.jpg

 

qrqG97K.jpg

 

nQ4ogCg.jpg

 

p06paaC.jpg

 

fG5SwcU.jpg

 

Zastosowane oringi:

pod dyszę to - 6x1

pod zabierak - 6x2,2

 

Strasznie wdzięczny jest ten system :icon_smile:

 

Pytanko szukając oringów na co zwracac uwagę -?

a może macie jakieś sprawdzone które można kupic w necie ?

 

ten sie nada

http://allegro.pl/oringi-silikonowe-oring-silikonowy-6x2-i5694808424.html

Edited by mandao
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...