Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tjaa, od razu AGAT przyjedzie z .50 cal na humvee odbic kamizelke :D

 

Żarty żartami, ale były przypadki, że Żetony fatygowały się po hełmy z allegro i inne gadżety, więc nie widzę przeszkód, żeby zainteresowali się kamizelką. Szczególnie jeśli zniknęła w tajemniczych okolicznościach, albo ktoś by to zgłosił :) /EOT

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Pytanie o pana (2 operator od lewej - jedyny bez nakrycia głowy) http://konflikty.wp.pl/gid,14517935,img,14517988,kat,1020231,page,2,title,Trening-strzelecki-wojsk-specjalnych,galeria.html

1. Czy dobrze widzę czy gość ma na sobie Recona Lubawy ?

jeśli tak czy zna ktoś może krawca który podejmie się uszycia PODOBNEJ kamy?

2.Pas również podobny do tego który proponuje nam firma Lubawa chyba że się mylę ?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

No dobra. A to?

10845993_354301971415720_2947799128273290117_n.jpg?oh=050da53cb9f10941caa7575579ca5184&oe=55302FFB&__gda__=1429373766_985ad939078fc4c0673184dbc36e9c26

 

Wygląda mi na kamuflaż MAPA i CHYBA jest to Agat. Ktoś coś na ten temat? A może po prostu to Pencott Greenzone? I w ogóle ktoś inny?

 

Kamuflaż to PenCott GreenZone od Hyde Definition. Uszyte przez Direct Action (lub jeszcze przez Helikona, bo wtedy jeszcze nie było produktów DA). Zdjęcie pochodzi z sesji zdjęciowej robionej przy okazji produkcji tego filmiku:

 

Nie jest to żadna jednostka. Gdzieś wyczytałem, że w tym filmiku wzięli udział byli operatorzy JW GROM. Po prostu Direct Action "poprosił" byłych specjalsów do promocji ich produktów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Firma Pro-Tec jest oficjalnie zaaprobowana przez U.S. ARMY, U.S. Government oraz NATO jako dostawca sprzętu dla potrzeb wojskowych. Jest także zarejestrowana w Central Contractor Registration (CCR) System. To by tłumaczyło czemu wojsko używa sprzętu akurat tej firmy.

 

A czemu akurat ten model? Pewnie dlatego, że jest lekki, wytrzymały na uderzenia, zachowuje swoje właściwości w dużym zakresie temperatur, nie ogranicza pola widzenia itd. No i jest stosunkowo tani jak na kontrakty dla armii (15x tańszy od hełmów np. FAST). Z tego co mi wiadomo to on trafienia pociskiem by nie wytrzymał, dlatego jest używany głównie przy skokach spadochronowych/ćwiczeniach ze wspinaczki itp. Po wylądowaniu na ziemi operatorzy zmieniają ten kask na np. Boonie Hat'y lub FASTy. Albo od razu skaczą w FAST'ach, bo po co zabierać dwa hełmy? :icon_wink:

 

Stąd zrodził się charakterystyczny obraz komandosa z tym kaskiem w trakcie skoków HALO/HAHO. A żeby być "uber pro tactical" to ludzie kupują takie kaski lub ich kopie i biegają z nimi na strzelankach w lesie/CQB nie znając ich prawdziwego przeznaczenia. Nawet Žiga z Polenar Tactical biega w tym kasku, a przecież oni na strzelnicy używają ostrej amunicji, więc po co mu kask z ABS'u?

Edited by B-E-D-A
Link to post
Share on other sites

Mnie tam osobiście kask jest potrzebny do ochrony przed przykrymi niespodziankami w CQB. I chcę coś, co faktycznie będzie chronić przed tymi niespodziankami, a nie tylko udawać. Dlatego interesuję się Pro-Tecami. A nikogo nie rekonstruuję/stylizuję. EOT.

 

Dzięki za odpowiedź.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...