Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Materiał o tym, że policja przygotuje (?) sobie możliwości i (zacznie tego bardzo używać) do wyłapywania "podszywających się" pod tę instytucję. Co pokazali? Jakiś SPAT + 'Krystiana', który w plamiaku i czarnych gadżetach, z repliką "na kulki" stał po środku osiedla i pozował do kamery :teethh:

 

W ciągu godziny będzie pewnie na stronie.

Link to post
Share on other sites

Widziałem też, wyczesana manipulacja:

  • rekonstruktor SPAPu
  • brama weselna z "wytłuszczonym" przyjęciem wódki
  • wzmianka o ludziach Rutkowskiego (podobne odznaki)
  • wzmianka o dwóch osobach wlepiających mandaty na smyczkę i długopis z napisem "Policja" :maniak_strach:
  • screeny z allegro pt. "Kup sobie odznakę, czapkę i lizak"
  • wesołe zakończenie z panami z MO

Link to post
Share on other sites

No właśnie też to mnie zdziwiło. Pokazali "bramkę" ślubną w sposób iście TVNowy, pokazali biorącą w tym udział grupę rekonstruującą/stylizującą się na AT i wyjaśnienie reportażu. Nie podoba mi się to...

 

Krystianie- jeżeli jesteś na tym forum, pozdrawiamy Cię! I pomaluj zamek w glocku!

Link to post
Share on other sites

Fakt, nie ma co panikować póki nie pojawi się nic oficjalnego - niepokojące jest jednak, że w ogóle się nami zainteresowali... Już to widzę, jak zakażą 'udawania' DWSu - połowa rzeczy o charakterze militarno-trekkingowym musiałaby zniknąć ze sklepów :teethh: :teethh:

 

^ - albo Legiony Rzymskie :teeth:

Link to post
Share on other sites

Zakazać sobie mogą, pytanie tylko jak to będą sprawdzać? Rozumiem, że wtedy nici z jakichś pokazów, czy coś.. ale na strzelanki wbijać nam nie będą przecież :teethh: TVN już chyba robił coś o replikach ASG. Chyba w "Uwadze" był jakiś reportaż lub dwa.

Link to post
Share on other sites

To, że ktoś się zainteresuje to było wiadome już dawno, zostawało pytanie "kiedy?".

 

Zakazać sobie mogą, pytanie tylko jak to będą sprawdzać? Rozumiem, że wtedy nici z jakichś pokazów, czy coś.. ale na strzelanki wbijać nam nie będą przecież :teethh:

Ja się zastanawiam jak to podobieństwo ma być sprawdzane d: To mi w tym reportażu nie pasowało i śmierdzi tanią sensacją. Zabiorą metalom czarne bojówki? :teeth:

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites
Ja się zastanawiam jak to podobieństwo ma być sprawdzane d: To mi w tym reportażu nie pasowało i śmierdzi tanią sensacją. Zabiorą metalom czarne bojówki? :teeth:

 

Zrobią sobie albumy ze zdjęciami z FB i będą z nimi jeździć na zloty :F Tak jak piszesz. Tania sensacja, musieli czymś wypełnić niedzielne wiadomości.

Link to post
Share on other sites

Ale Panowie znają obowiązujące przepisy dotyczące umundurowania wojskowego i policyjnego? I treść art. 61 kw, tak przy okazji...

Do tej pory z reguły przyjmowało się, że rekonstrukcja była jakimś tam "kontratypem". Ale jak się milicjanty z KGP zbiorą i napiszą okólnik do pozostałych milicjantów, to się skończy. Tyle.

 

A jak komuś nie podoba się obowiązujące prawo albo zachowanie organów mających je egzekwować, to przypominam, że co cztery lata mamy wybory. Warto sobie przypomnieć co się robiło w czasie ostatnich... :icon_wink:

 

Swoją drogą oglądnąłem ten "reportaż". Abramowicz, czy to polskie nazwisko? :hahaha: /sarkazm/

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Przy art. 61 znowu wraca jak bumerang definicja munduru - czy ciuch Helikona będzie mundurem?

A co z mundurem np. SPECOPSu, który jest używany w SPAP Gdańsk - czy zakup takowego w A-TACS (bo inne kolory już nie będą 'się kojarzyć?) jest równoznaczny z podszywaniem się pod nich?

Link to post
Share on other sites

W sumie jak się na spokojnie obejrzy to gościowi z komendy chodziło o stylizację np. odznaką czy mundurem jak mają w drogówce, a czynności jak "wypisywanie mandatu" czy coś podobnego. A, że TVN odwalił szopkę to przynajmniej mamy temat do gadania. Alles.

Link to post
Share on other sites

Ja się zastanawiam jak to podobieństwo ma być sprawdzane

Będą szukać na fejsbuczku i potem będzie prawdziwe AT na chatę wpadało. :) Oczywiście nasi "dziennikarze" znów musieli zrobić sensację, byle była jak największa oglądalność. Paranoja...

Link to post
Share on other sites

Przy art. 61 znowu wraca jak bumerang definicja munduru - czy ciuch Helikona będzie mundurem?

A co z mundurem np. SPECOPSu, który jest używany w SPAP Gdańsk - czy zakup takowego w A-TACS (bo inne kolory już nie będą 'się kojarzyć?) jest równoznaczny z podszywaniem się pod nich?

 

Odnośnie munduru wojskowego to sprawa chyba jest prosta- odpowiednie rozporządzenie.

Wynika z niego, że coś produkcji Miwo, Helikona, Specops, czy jakiejkolwiek innej firmy, nie będące ubiorem "we wzorze i kroju" nie może być nazwane mundurem. Co do ciuchów WS- nie widziałem nigdzie regulacji, co jest, a co nie jest mundurem.

Link to post
Share on other sites

61 kw pozostaje w relacji z właściwymi przepisami "mundurowymi". Przy założeniu, że nie ma się na sobie nic "państwowego", teoretycznie sprawa jest czysta. Praktycznie milicjanty, jak się uprą, to i tak mogą skierować wniosek o ukaranie, a sąd w 9/10 wypadków, wyda wyrok nakazowy. Przy założeniu, że zostanie wniesiony (skutecznie) sprzeciw, zacznie się kołomyjka, w której (w praktyce) będzie trzeba udowodniać, że jest się niewinnym. Co w zasadzie powinno się udać, choć możliwe, że dopiero w II instancji...

 

Natomiast jeśli KGP sobie uroi jakieś przepisy o "przedmiotach podobnych" - których egzekwowania sobie za bardzo nie wyobrażam (bo gdzie jest granica podobieństwa?) - to nie miejcie złudzeń - klepną to wszyscy, włącznie z obecną opozycją. I wtedy ten burdel zmieni się w cyrk... :icon_wink:

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...