Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Panowie i Panie. Przypominam, że Komenda Głowna Policji, nie stanowi prawa w tym kraju. W najgorszym wypadku, może, Ministrer Spraw Wewnetrznych "spłodzić" jakieś rozporządzenie, które Nie może być sprzeczne z przepisami wyższego rzędu. Jeśli będzie sprzeczne, sprawa prędzej, czy później "padnie". Wszystko w temacie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poważnie? Dzięki, że mnie oświeciliście! Naprawdę, sam bym na to nie wpadł...

Szkoda tylko, że o art. 118 ust.1 Konstytucji RP (in fine) to już "eksperty" najwyraźniej nie słyszały...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

61 kw pozostaje w relacji z właściwymi przepisami "mundurowymi". Przy założeniu, że nie ma się na sobie nic "państwowego", teoretycznie sprawa jest czysta. Praktycznie milicjanty, jak się uprą, to i tak mogą skierować wniosek o ukaranie, a sąd w 9/10 wypadków, wyda wyrok nakazowy. Przy założeniu, że zostanie wniesiony (skutecznie) sprzeciw, zacznie się kołomyjka, w której (w praktyce) będzie trzeba udowodniać, że jest się niewinnym. Co w zasadzie powinno się udać, choć możliwe, że dopiero w II instancji...

 

 

ktokolwiek miał spór z policją w sądzie wie, że dokładnie tak to będzie wyglądało, a przy kosztach usług prawnych bardziej będzie się opłacało zapłacić mandat lub nakaz. Pozostaje mieć nadzieję że jak zwykle " z wielkiej chmury mały deszcz"
Link to post
Share on other sites

Panowie, nierzadko zdarza się że w grupach rekonstrukcyjnych biorą udział Policjanci, wydaje mi się, że nie będą swoim kolegom jakoś uprzykrzać życia. Ustawa, o ile wyjdzie raczej nakierowana jest na przebierańców wlepiających mandaty i oczekujących łapówek. Policjanci raczej trzymają się razem :)

Link to post
Share on other sites

Pokusilem sie o ustalenie,ktora to grupa wystepowala w tym tefalenowskim hicie. Na 99,99% jest to ekipa z miejscowosci Brzeg. Na filmiku widac rejestracje "OB". A robiac stopklatke na twarz tego goscia i porownujac ze zdjeciami na necie inaczej mi nie chce wyjsc. Dziekujemy Panowie

Link to post
Share on other sites

W sumie jak się na spokojnie obejrzy to gościowi z komendy chodziło o stylizację np. odznaką czy mundurem jak mają w drogówce, a czynności jak "wypisywanie mandatu" czy coś podobnego. A, że TVN odwalił szopkę to przynajmniej mamy temat do gadania. Alles.

 

Racja ale z drugiej strony jest też dużo pojedynczych "rekonstruktorów" którzy kupią bojówki, UTG założą kominiarkę i robią takie bramy albo chodzą po osiedlu a wątpie że starsza osoba czy nawet inny obserwator rozpozna cywila a nie prawdziwego operatora tudzież funkcjonariusza.

 

http://spatbrzeg.fora.pl/ To o tych panów chodzi ?

Link to post
Share on other sites

A mnie z kolei ciekawi ile temu "Krystianowi" zapłacili. Nie chce mi się wierzyć, że ktoś bałwaniłby się w TVN za "Bóg zapłać" :icon_biggrin:

Obawiam, że niektórzy za taką "szansę" są w stanie zrobić loda całej ekipie. A patrząc na tego bęcwała z klockiem... ;)

Link to post
Share on other sites

Racja ale z drugiej strony jest też dużo pojedynczych "rekonstruktorów" którzy kupią bojówki, UTG założą kominiarkę i robią takie bramy albo chodzą po osiedlu a wątpie że starsza osoba czy nawet inny obserwator rozpozna cywila a nie prawdziwego operatora tudzież funkcjonariusza.

 

http://spatbrzeg.fora.pl/ To o tych panów chodzi ?

Jup... naszywki się zgadzają przynajmniej co do bramy. Ale nie widzę powodu, by na nich wjeżdżać - filmików z bram weselnych jest cała masa w sieci, TVN równie dobrze mogło wziąć totalnie losowy i efekt byłby ten sam.

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Brama weselna jeszcze lajt, póki jest jakoś uzgodniona z policją. Ale koleś pozujący w plamiaku dzierżąc replikę glocka przed kamerą... PRZY BLOKACH? Wspaniały pomysł, mogli go jeszcze do centrum handlowego wziąć.

Mogli, i co z tego?

Link to post
Share on other sites

No np. ludzie w tym centrum mogliby pomyśleć, że on z tego Glocka chce zastrzelić "redaktora", który z nim "wywiad" nagrywa...

tego akurat by się przydało...

edit:

jakby co to u góry to żart, jakby następnemu się zachciało oskarżać o groźby czy terroryzm d:

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem tej jazdy na SPAT Brzeg. Z TVNu napisali pewnie maila, że robią reportaż o reko/stylizujących się na AT i chcą z kimś takim wywiad zrobić. Myślę, że każdy airsoftowiec z minimalnym obeznaniem w temacie zapytałby takiego redaktora o więcej szczegółów nt wydźwięku reportażu, no ale nie oszukujmy się, co jest dla takiego TVNowca kilka kłamstewek więcej czy mniej.

Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem tej jazdy na SPAT Brzeg. Z TVNu napisali pewnie maila, że robią reportaż o reko/stylizujących się na AT i chcą z kimś takim wywiad zrobić. Myślę, że każdy airsoftowiec z minimalnym obeznaniem w temacie zapytałby takiego redaktora o więcej szczegółów nt wydźwięku reportażu, no ale nie oszukujmy się, co jest dla takiego TVNowca kilka kłamstewek więcej czy mniej.

Normalny airsoftowiec powiedzałby "nie, dziękuję", lansiarze z parciem na szkło pójdą choćby i do TVNu, by się potem chwalić, że w telewizorze ich pokazywali. Sam pamiętam jak po jakiejś strzelaninie przyszli dziennikarze do sklepu gdzie pracowałem pytać jak weryfikujemy kupujących broń. Każde słowo mieliśmy obgadane z rzecznikiem firmy, po sto razy tłumaczone co jest bronią, a co zabawką, czy "urządzeniem", a i tak materiał został tak złożony, podparty pseudoekspertami i Dziewulskim, że wyszło, że jestem "handlarzem śmiercią". Dlatego jestem zdania, że mądry airsoftowiec nie powinien pchać się przed kamery, a tym bardziej robić wygłupów typu brama weselna w pełnym szpeju.

Link to post
Share on other sites
A jeśli robić to w momencie gdy konwój z młodą parą jest w miejscu najmniej narażonym na obserwacje osób postronnych.

Mam przynajmniej dwóch znajomych, którzy mają "anioła stróża", wynajętych ochroniarzy, co mają nie rzucać się w oczy. Wolę nie myśleć jakby się skończyła taka durna brama, gdyby ktoś ją wykonał na ślubie jednego z nich. Tym bardziej, że nie każdy wie, że uzbrojeni ochroniarze łażą za nimi krok w krok.

 

Naprawdę, są lepsze sposoby na umilenie zabawy weselnej, niż pchanie się z repliką i w szpeju w każde miejsce.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...