Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Celuj raczej w gen3 niż gen2. Budżet na granicy, ale raczej coś znajdziesz.

Gdybyś zdecydował się jednak na sprzęt z podanego linku, to niech sprzedający zrobi fotki tuby po odkręceniu okulara i obudowy baterii. O fotce prezentującej jakość obrazu to nawet nie wspomnę.

Jak już będziesz je miał, to wrzuć na forum i będziemy się pastwić :-)

 

Napisz też coś więcej czego szukasz - celownika, monokularu doręcznego, noszonego na głowie itp.....

Link to post
Share on other sites

Witam koledzy przymierzam się do zakupu noktowizora mój budżet 6 do 7 tys zł. Mam też na oku używane nokto https://www.olx.pl/o...html#1203f05932

Proszę was o opinię

To jest Gals M21.

Jeszcze niedawno kosztował 5 tys.

Nowy egzemplarz kosztuje 1320 $ - taką cenę otrzymałem od producenta, gdy jeszcze interesowałem się tym modelem.

Na rosyjskich portalach, w zależności od wyposażenia, kosztował od 35 tys. do 60 tys. rubli (2,5 tys. - 4 tys. zł)

Myślę, że jeśli się na niego zdecydujesz, warto ponegocjować cenę.

Link to post
Share on other sites

1: Cyfrowe nokto, bez względu na producenta, odpuść od razu.

2: Musisz się zastanowić czego potrzebujesz i jakie masz oczekiwania.

3: Jeśli budżet którym dysponujesz pozwala na zakup sprzętu gen3, to nie zastanawiaj się nad gen2 lub cyfrowymi wynalazkami. Różnica w jakości obrazu pomiędzy gen2/2+ a gen3 jest naprawdę duża.

 

4: Jeśli nie przekonuje Cię zdanie osób które miały w łapkach (używają) sporo różnego sprzętu i na bieżąco się tematem interesują to można :

a) przeczytać recenzję porównawczą (polecam ar-15, na wmasg chyba LogaN napisał artykuł),

b) zorganizować spotkanie ludzi z różnym sprzętem nvg, zrobić testy (i koniecznie napisać recenzję:-)

c) pooglądać trochę filmików na youtube (reklamówki producentów omijać szeroko)

i wyrobić sobie swoją opinię na która też oczywiście czekam.

Link to post
Share on other sites
na wmasg chyba LogaN napisał artykuł

Na razie ten artykuł utknął na etapie około 60% - stwierdziłem, że jednak jeszcze zbyt mało czasu spędziłem z dwoma urządzeniami, o których piszę, żeby być w stanie stosunkowo rzetelnie przedstawić sprawę - a lać wody nie chcę ;).

Link to post
Share on other sites

Chciał bym wydać na sprzęt max 7 tys zł ale

1: Cyfrowe nokto, bez względu na producenta, odpuść od razu.

2: Musisz się zastanowić czego potrzebujesz i jakie masz oczekiwania.

3: Jeśli budżet którym dysponujesz pozwala na zakup sprzętu gen3, to nie zastanawiaj się nad gen2 lub cyfrowymi wynalazkami. Różnica w jakości obrazu pomiędzy gen2/2+ a gen3 jest naprawdę duża.

 

4: Jeśli nie przekonuje Cię zdanie osób które miały w łapkach (używają) sporo różnego sprzętu i na bieżąco się tematem interesują to można :

a) przeczytać recenzję porównawczą (polecam ar-15, na wmasg chyba LogaN napisał artykuł),

b) zorganizować spotkanie ludzi z różnym sprzętem nvg, zrobić testy (i koniecznie napisać recenzję :-)

c) pooglądać trochę filmików na youtube (reklamówki producentów omijać szeroko)

i wyrobić sobie swoją opinię na która też oczywiście czekam.

 

Dziękuje za twoją opinię ale czy znajdę nokto 3 gen za max 9 tys zł jeśli tak to co polecasz i gdzie to kupić

Link to post
Share on other sites

Raczej bez problemu znajdziesz gen3 z tym budżetem

Envis M703E (6,5-7,5 k pln)

B.E Meyers (różne typy) - od 6-9kpln

pvs7b/d - na granicy (może z ciut starszą tubą by się udało zmieścić w budżecie)

pvs7a/c - czasami pojawiają się w dobrej cenie.

 

Celowniki gen3 zazwyczaj są droższe, ale czasem trafia się okazja.

Szczegóły raczej na PW.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć i czołem :icon_smile:

 

Przepraszam, że wetnę się w dyskusję, ale mam kilka pytań

 

Otóż mam PNW 57E i:

 

1) Chce sprawić sobie doświetlenie laserowe -

a) czy jest sens bawić się w budowanie, czy lepiej kupić?

b) czy muszę rozkręcić nokto, żeby wiedzieć jaki mam przetwornik, czy mam celować w jakiś konkretny zakres fal?

 

2) Czy jestem w stanie zredukować ten cholerny pisk? :D

 

3) Czy testował ktoś jakie napięcie jest dla niego najlepsze? Mam teraz 9v i zastanawiam się czy duża różnica byłaby przy lipo 11

 

4) Czy jest szansa zakombinować coś z regulacją optyki, żeby łapać ostrość już 'pod nogami'?

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Edited by witaltas
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...