Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam.

W piąteczek dostałem swoją SA B03.

Giwerę zakupiłen na azteko. Poprosiłem ,,azteków" o wymianę gumki na guardera, lufy na guardera 6.02 363mm, przesmarowanie GB i wypodkładkowanie go. Zgodzili się to zrobić w cenie usługi wymiany lufy i gumki z racji tego, że robiłem u nich duże zakupy.

Być może moje oczekiwania były zbyt wielkie jednak gdy kulka po 40 metrach leci w prawo lub w lewo, kilka leci prosto, potem znowu zbaczają w lewo lub w prawo to według mnie jest coś nie tak. Dziś czułem się jakbym strzelał ze stocka. Nie wiem czy ten precyzyjny guarder jest taki ciulowy czy o co chodzi? Kolega z gietką GFC z precą shs, gumą g&g ma takie same a nawet lepsze osiągi bo precyzja strzałów jest zdecydowanie większa.

Co robić?

Zaraz porozkręcam to ustrojstwo i zobaczę jak złożony jest zespół lufy i komory, może w serwisie coś spaprali.

Link to post
Share on other sites

Głównie wina nieszczelności lub zasyfionych elementów. Może z dyszy zieje smarem po komorze (swoją drogą stock dysza też jest kijowa i to podstawowa rzecz do wymiany). Może nieszczelność na nowej gumce, lub na dyszy.

Lufa najlepszym wyrobem na świecie nie jest, ale takiego czegoś na pewno by nie odstawiała.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Lufa jest brudna. Znajdują się w niej drobinki jakiegoś syfu. GB pluje smarem ale nie jest jakoś mega strasznie, na husteczce pojawiają się czarne kropeczki. Wyczyszczę lufę, poskładam i dam znać jutro.

Jakby ktoś miał jakieś sugestie to będę wdzięczny.

Rocker o ile dobrze pamiętam chwalił się świetnymi osiągami SA B03 w podobnej konfiguracji. Właściwie nie tylko on, a w mojej coś mi nie pasi. Mam nadzieje, dzisiejszy zabieg pomoże.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie może jakoś doradzicie.

Mam w planach zaopatrzyć się w coś krótkiego i w miarę taniego pod stricte tylko i wyłącznie cqb.

Na oku mam Tanka od specny:

http://gunfire.pl/po...152203171_6.jpg

 

Tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie głównie skierowane do ewentualnego użytkownika tego modelu.

Jak z luzami na risach? Trzyma się to jakoś w kupie w raz oczywiście z dopasowaniem body?

Na kolbie pewnie luzy standardowo ale i tak kolba idzie na dzień dobry do wymiany na magpula. Może luzy będą mniejsze.

 

Oczywiście emka nie będzie stockowa. Mam zamiar włożyć do niej na dzień dobry mniej więcej to:

bwyjOf.jpg

Górny pułap kosztów modyfikacji to do około 400 zł

 

Może macie rady odnośnie tego zestawu części. Będzie jako tako to banglać aby powolutku specna przestała być specną?

 

Edit na szybko.

Kurka wodna mogłem ten post w oddzielnym temacie odnośnie tuningu specny zamieścić. Za późno się zreflektowałem. Przepraszam za szybkie kliknięcie. Może jest możliwość przeniesienia postu jeśli tak był bym wdzięczny.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edited by Sneakazzz
Link to post
Share on other sites

Mistrzu - to, że replika pociągnęła M170 podczas chronowania to akurat nic nie znaczy i nie wyklucza, że rozpadła by się po np. 1k kulek...

Aczkolwiek szkielet wyglądał na taki, który na normalnych sprężynach pociągnie długo.

 

 

Głowicę cylindra można sobie darować.

Link to post
Share on other sites

Właśnie zauważyłem, że replika dziwnie strzela. Wyjmując magazynek i zostawiając kilka kulek w komorze to podczas strzalu wylatują one nie lufą lecz z komory HU nawet gdy replika jest do "góry nogami". Z włożonym magiem 7/10 to puste strzały. Co może być nie tak ?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do osób, które modyfikowały Specny zewnętrznie. Jakie chwyty pistoletowe tu podchodzą?

Ja swego czasu kupiłem kopię G27 od P&J, no i... dupa. Chwyt za nic nie chciał wejść na gearbox. Po szlifowaniu, spiłowaniu tyłu i nabiciu młotkiem na szkielet, jako tako siedział. Niestety nie było mowy o normalnym działaniu repliki z tym chwytem, bo naciskał na łożyska.

Chętnie wrzuciłbym do swoich Specnuchów coś niestandardowego, ale nie chcę znowu puszczać kasy z dymem. Jeśli coś wmontowaliście bez problemu u siebie, to dajcie namiary na takie chwyty ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...