Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [Specna Arms]


Recommended Posts

Specna = E&C, więc nie tyle powinno, co musi.

 

Faktem jest że swego czasu GF prowadził łożyskowane prowadnice "Specna Arms". Zakupiłem jedną razem z repliką.

 

Wizualnie wygląda identycznie jak ta ze AsiaAirsoft.

 

Jedna uwaga tylko, bo może ktoś być nieświadomy: Ta prowadnica jak widać na zdjęciu dość mocno kompresuję sprężynę. Jeśli ktoś więc ma FPS'y na jakimś obranym limicie może go przekroczyć.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tyle że 11,1 V nie zmieszczę do prowadnicy, no cóż pomyślę... a jak zmieniłyby się osiągi na 7,4? Byłaby mniejsza szybkostrzelność, a jak z reakcją na spust? I jaki wpływ ma na osiągi maks. prąd rozładowywania? Na logikę moim zdaniem tylko na żywotność, konkretniej jaki prąd nam usmaży ogniwa, jednak na stronach czytam że ma wpływ na jakieś coś, tyle że spotykam się ze sprzecznymi informacjami. Mógłby mnie ktoś olśnić? Sorry jeśli nie ten temat, ale chodzi mi o konkretnie SA, więc może mnie adminy nie ukrzywdzą za offtop :P

Link to post
Share on other sites

Akurat z tym 11,1 ktoś zrobił sobie jaja, bo o odpowiedniej baterii było pisane ze 100 razy. Twierdząc że czytałeś temat i nic nie znalazłeś, sprawiałeś wrażenie leniwego grzdyla jakich tu ciągle przybywa na forach. Szczęście dla Ciebie że podjąłeś inicjatywę i znalazłeś prawidłową odpowiedź. Warto czytać ;)

Uprzedzając zarzuty, 11,1 też da radę używać, ale żeby było to zdrowe to replikę trzeba odpowiednio przystosować. Ładując to do fabrycznej konfuguracji długo nie zabalujesz bez awarii któregoś z podzespołów.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Pod 11,1V sugeruje wymienić tłok na wersję ze wszystkimi metalowymi zębami (20-40zł) i wrzucić jakiś nawet najprostszy mosfet (50-80zł) przy okazji wywalając bezpiecznik. W takiej konfiguracji reakcja na spust jest już znacznie fajniejsza i można się spokojnie bawić krótszymi seriami.

Minus taki że prawdopodobnie dokonując tych zmian utracimy gwarancję - ważną dla świeżych w airsofcie gdy jest to ich pierwsza/jedyna replika.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

@MrMCET - mówiąc, że przeszukałem temat, miałem na myśli ten ,w którym teraz piszemy, liczyłem na to, że ktoś poruszył już temat o batkach konkretnie do SA. Tak wiem, trzeba było w temacie o akumulatorach pytać o akumulatory, wybaczcie, jestem chory, nie kontaktuje tak troche....

@Brzuski - z tym maks. 15C się nie zgodzę, moim zdaniem C nigdy nie za wiele. Już uzasadniam: współczynnik C jak wiadomo pomnożony przez przez pojemność pakietu daje nam maks. prąd rozładowywania w A. Jak sama nazwa mówi jest to prąd maksymalny, silnik pobierze tylko tyle ile potrzebuje, w SA podejrzewam to jakieś 20A. WIdziałem sugestie, żeby dawać LiPo 11,1V 15C i maks. 1200 mAh. Przecież to będzie 18A co najwyżej, czyli taka batka nie da takiego natężenia jakiego GB sobie życzy, a ja mu odmawiać nie mam zamiaru :P

 

Zależy mi na realistycznym rofie na M120, na 11,1 V to będzie pruło 20/s, a na M90 dołączanej do zestawu? Real capy na auto będą schodzić w sekundę :o fakt ze używam semi aleeee no... w każdym razie biorę 7,4 V dwulistkowe do prowadnicy :3 dzięki za pomoc chłopy

Edited by Seterus
Link to post
Share on other sites

Seterus Ty mi nie mów co to C itd. ;) Następnym razem lepiej zadaj swoje pytanie po prostu. 15 C dlatego że chodziło mi o pakiet typowy listkowy które mniej więcej tyle mają. To że Ty chcesz więcej C to sobie kupuj nikt Ci nie broni. :) Ja używam w 100% tylko semi w rozgrywkach więc reakcja na spust u mnie jest kluczowa a na 11,1v będzie lepsza niż na 7,4 tego raczej tłumaczyć nie trzeba. 20A bierze silnik w SA hmm mierzyłeś bo podejrzewać to se możesz :P

Po drugie kup sobie lepszy silnik, zrób podkładkowanie, lipol 7,4 i tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

Media kłamio! :D

Mi na obydwu Specnach pokazało w stoku 15 z hakiem. Teraz już wyniki się rozjechały, bo repliki są nieco inaczej poskładane.

Edit

Możliwe, że Wiciok mierzył rofa na słabszym pakiecie. Ja brałem co miałem pod ręką, padło na Zippa z 3Ah i dość wysokim C. Na listkach do kolby wyniki mogą wyjść gorzej.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Turnigy 2S 2000mAh 15-30C - pakiet w stylu idealnym do prowadnicy, czyli ogółem szału nie ma. Z dużym i mocnym pakietem raczej nie ma co porównywać. Poza tym podkładkowanie w stocku było tragiczne, natomiast może w innych egzemplarzach było lepiej.

Link to post
Share on other sites

Turnigy 2S 2000mAh 15-30C - to wejdzie do prowadnicy? :o Pytalem azteko, obsluga mówi ze o takich samych wymiarach ElectroRiver nie wejdzie. W odpowiednim temacie o aku. pytałem też o to, mógłby mnie ktoś tam olśnić co wchodzi a co nie? Bo tutaj trochę offtop robimy :v

Link to post
Share on other sites

Darowałbym sobie, ale w SF kabelki płaczą, że je przycinam, za leniwy jestem żeby tą stopkę za każdym razem zdejmować, no i CTR chce zamontować. Poza tym jakoś tak uwidziala mi się ta prowadnica :P szybki dostęp, nijak jej tam nie uszkodzę... a i jeszcze w SF mnie denerwuje jak batka lata po kolbie. Tak wiem, można czymś tam dopchać, jakaś wata pianka itd

Link to post
Share on other sites

Kurcze, faktycznie dałoby radę upchnąć. Tylko mam zmienione kable, są w mięsistej izolacji z silikonu, więc w moim przypadku nie wiem czy to przepchnę. No i kiedyś to napuchnie, będzie wtedy problem. Teraz mam Redoxa 1200 i póki ciągnie to nie będę go zmieniał, ale dzięki za info, bo 2Ah na pokładzie to spory bonus dla silnika.

Btw

Adminowie ogarnijcie w wolnej chwili Specny w arsenale, bo prawie wszystkie to "M4 RIS", a sporo da się sprecyzować ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...