Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam. Otóż szukam czegoś nowego :icon_wink:, ale czy się opłaca wymieniać? Aktualnie posiadam taką kamizelkę. Szukam czegoś do kwoty 360zł obowiązkowo w cordurze, delikatnie więcej miejsca lub tyle samo co na tej którą posiadam.

Myślałem nad http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,620/KAMIZELKA-MODU-OWA-P-S-P-B-2

Czytając o niej, ludzie mówią, że bez atrap płyt lata to jak szmata. Chciałbym się zapytać czy będzie to aż taka różnica przesiadając się z tamtej kamizelki na coś takiego?

Polecilibyście może coś innego?

Link to post
Share on other sites

Kupując PLATE CARRIERA (MBSS też nim jest...) kupujesz jak sama nazwa wskazuje NOSZAK PŁYTY. Tym samym plate bez płyty to jak samochód, który nie jeździ, albo długopis który nie pisze. Niby można mieć, ale pytanie - po ki uj?!

 

Zmień kamizelkę (MIWO to MIWO, na pewno zostawia w tyle chiński wynalazek) i kup sobie choćby atrapę płyt.

Link to post
Share on other sites

Po zdjęciach widać, że ta kamizelka z ebay'a to SPC od TMC. Mam dokładnie ten sam model, ale kupiłem z drugiej ręki bez dołączonych ładownic, więc nie będę się o nich wypowiadał, ale sam insert na 3magi do eMki jest lichy i szybko się rozpadł. Palsy przyszyte prawidłowo, w równych odstępach, tutaj nie ma się czego czepić. Materiał to nie Cordura, ani żaden nylon (bo oryginalnego nylonu do oporządzenia używa chyba tylko Blackhawk), ale też nie jest to chińska cerata. Dla mnie trochę mocniejszy niż poliester z Miwo, więc prędzej Ci się znudzi i ją sprzedasz, niż się rozpadnie. Rzepy w porządku, nie są tak bezsensownie "twarde" jak w kamzach ACM'a. Dla mnie jedna z wygodniejszych kamizelek, na którą załadujesz masę szpeju, a jak będziesz chciał mieć lżejszą platformę wystarczy, że wymontujesz cumerbunda i comfort pady z naramienników. Dodatkowo możesz nosić boczne płyty, ale musisz dokupić kieszenie na nie, bo TMC ich nie dodaje, tak jak Flyye - konraktowe chodzą po 100-150zł. Trzeba pamiętać, że SPC nie ma siatki dystansowej, więc grzeje jak jest słoneczko, ale jest znośnie. Do tej kamzy wchodzą zwyczajne płyty SAPI - w moim egzemplarzu rozmiary M/L. Jednak, jeśli chcesz nosić taką małą ilość szpeju i nie nosić płyt, to tak rozbudowana kamza mija się z celem (chyba, że w "najlżejszej" wersji). Może ogarnij jakiegoś fajnego, markowego chesta, a jak będziesz potrzebował balistyki to dokupisz sobie PACA i git.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jedynymi warunkami ma być fakt, że będzie z lepszych materiałów + będzie miała trochę większą powierzchnię montażową, to MIWO możesz śmiało brać. Do tego dokupisz płyty (atrapy) i będzie git.

Obejrzyj jeszcze ORLIKA, ciekawy sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Może kopia HSGI Weesatch'a jako Flyye WSH? Niby chest rig, ale płyte też włożysz i możesz 12 magów eMkowych włożyć bez poszerzania obwodu ciała, a materiały 1 klasa. Jak nie masz 2 metrów to powinna być, choć ten model jednak lepiej przymierzyć, bo nie każdemu może się spodobać.

Link to post
Share on other sites

Więc tak - potrzebuję split chest'a - w oliwce albo wz93. Będzie używany wraz z SR25. Co chcę wrzucić, i co będę potrzebować.

- cargo na paczkę z kulkami i pierdołami

- radio (Midland GXT)

- 2 magazynki (chciałbym fastmagi, myślałem żeby podwiesić pod radiem)

- kieszeń/małe cargo cokolwiek na rolowany mapnik/coś na wzór organizera

- apteczka - najpewniej Miwowska zrywka.

 

Jedyny wymóg to wz93 w przypadku ładownic, split może być oliwkowy. O ile ładownice to mniejszy problem, o tyle na split chesta nie mam pomysłu. Wolałbym póki co uniknąć krawców. Cena nie gra roli, jeśli o pieniążki chodzi. Ktoś coś podpowie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...