Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Yahalom

Konfiguracje Oporządzenia: Część III

Recommended Posts

Linki do poprzednich części:

 

http://forum.wmasg.pl/topic/30961-konfiguracje-oporzadzenia/

 

http://forum.wmasg.pl/topic/98392-konfiguracje-oporzadzenia-czesc-druga/

 

Temat ten służy do konsultacji wszelkich pomysłów związanych ze składaniem własnego oporządzenia - poprzednie części są nieocenioną skarbnicą wiedzy, więc nawet pobieżne ich przejrzenie sprawi, że każdy kto czuje się zielony, posiądzie wiedzę pozwalającą mu w miarę samodzielnie podejść do tematu i znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie dla siebie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSCF2301.JPG

DSCF2303.JPG

 

Praktycznie uzyskałem swój ideał.

Chest Rig to "panel amunicyjny" w kamuflażu myśliwskim (1000D MAX 4 HD) produkcji PSTG.

 

Od lewej, słabszej ręki.

-shingle z kydexem + kieszonka na rękawiczki jednorazowe a w niej czerwona szmata (PSTG)

-cargo w mc produkcji Wkurzonego + pod cargo nóż Mora z kydexem od Supera

-shingle z kydexem + opatrunek

-ładownica na mag pistol (PSTG)

-ładownica na mag pistol (PSTG)

-małe cargo (PSTG)

 

Idealne rozwiązanie jak dla mnie. Wszystko czego potrzebuję na milsim/jebankę mam pod ręką.

Do małej kieszeni w cargo wrzucam telefon, klucze etc, do większej jakieś żarełko.

Uzupełniam to thermobakiem 3l, ps20, nfm balder. Czasem przypnę zrzut do paska od spodni plus jakieś cargo. To chyba tyle.

 

Jakieś sugestie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Zakupiłem kamizelkę firm FLYYE model MBSS plate carier. Posiadam 5 magayznków do g36 MAGPULA, które chce rozmieścić na przedniej części. Jednak mam pewne obawy co do ilości miejsca. Posiadam już 1 standardową ładownicę na 2 magazynki do m4:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152200519-Pojedyncza-ladownica-na-dwa-magazynki-M4-M16.html

 

Znajduje się ona na pierwszych trzech rzędach, od góry, pasków molle i wystaje trochę na 4 rząd. Aby ułatwić o co chodzi zamieszczę zdjęcie:

 

http://www.greekairsoft.gr/eshop/img/p/9/2/1/7/9217-thickbox.jpg

 

I teraz w przypadku zakupu jeszcze 4 takich ładownic i zamontowaniu ich tylko na dwóch ostatnich rzędzach pasków mole tak żeby wystawały po za kamizelkę całość się zmieści. Ale ja chciałbym zakupić coś takiego:

 

http://miwo-military.net/-produkty/pid,676/KWADRAT-2-na-dwa-magazynki-do-G-36

 

x2 i umieścić to również na dwóch ostatnich rzędach od doły. Ale nie wiem czy magazynki nie będą się stykały z tą ładownicą od flyye którą mam i którą przyczepiłem już wyżej.

 

Czy ktoś mi może coś poradzić w tej kwestii?

 

Pozdrawiam,

 

Sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwa kwadrat na dwa magi do G36 zajmą całą dostępną szerokość kamizelki (8 komórek), powinieneś je zamontować na drugim od dołu rzędzie, nad nimi nie możesz już zamontować niczego co utrudni dostęp do magazynków a przypięcie powyżej ładownicy na dwa magi do M4 go wręcz uniemożliwi (pomijam sens zakładania ładownicy tak wysoko).

 

Jeśli chcesz 5 magazynków to może kup to http://miwo-military.net/-produkty/pid,677/KWADRAT-3-na-trzy-magazynki-do-G-36 zamontuj po lewej stronie panelu a na pozostałych po prawej komórkach zamontuj tą ładownicę którą już masz.

 

Wszystko powinno się zmieścić będziesz miał 3 magi do szybkiej wymiany i dwa kolejne w razie potrzeby.

 

Wszystko trzeba jeszcze wymierzyć bo nie wiem z linijką, nie gwarantuję że to co zaproponowałem się zmieści.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie lepiej te dwa podwójne kwadraty zamontować na siebie (centralnie na kamizelce na dwóch dolnych taśmach), obok ładownicę na M4 i jeszcze zostaną dwie komórki np. na radio czy granat. Ładownica na M4 może robić jako mikro cargo lub micro apteczka bo zasadniczo jest ci zbędna (gdyż jeden magazynek w replice więc potrzebne 4 miejsca na magazynki na kamizelce)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za Wasze porady. Obie opcje są ciekawe. Musze pomyśleć, w którym przypadku będzie mi wygodniej użytkować całość.

 

Ja jeszczę myslę nad tym aby dokupić 3 ładownice takie jak już mam i zamieścić je tak aby były zaczepione za ostatnie 2 dolne rzędy molle i wystawały u dołu po za kamizelkę. A potem dokupić 1 ładownicę na górę na szybkie przeładowanie w sytuacjach tego wymagających. Taka opcja sprawi, że dolne magi będą dobrze osłonięte i nie wypadną np. przy czołganiu gdzie w przypadku opcji Wukasza mogło by być to problemem. Tak mi się wydaję ale może się mylę.

 

http://i235.photobucket.com/albums/ee266/jbourne_13/111220092014.jpg

 

Tak by to miało wyglądać a zamiast tego admin puncha czy jak to nazwać była by ta 1 ładownica ze sznurkiem zamiast rzepy i jeszcze bylo by miejsce na cos obok na przyszłość. Jak widać ładownice wystają u doły po za koniec kamizelki bo są zaczepione o 2 rzędy molle a nie 3. W takim przypadku siedzą dobrze i sztywno bo sprawdzałem na tej jednej co mam.

 

http://www.iv.pl/images/42283994138181136450.jpg

 

Dodam, że magazynków mam 6 więc ten 1 w karabinie nie jest liczony. A w ładownicę na 2 magi od m4 wchodzi max 1 magazynek go g36 od magpula.

 

Pozdrawiam,

 

Sus.

Edited by Susinron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie ładownica tak wysoko, nawet otwarta to słaby pomysł, wyciągnięcie tego maga wcale nie będzie szybkie (a można zaczepić o zęby :).

Jeśli chcesz coś do szybkiego dobywania to taka otwarta ładownica umocowana na lewym biodrze na pasie od spodni będzie znacznie "szybsza"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukam jakichś lekkich szelek do 1 linii. (Obciążyłem mocniej pas, i mimo regulacji po dłuższej chwili zaczyna mi opadać) Szelki nie mogą być zbyt "grube", bo jako 2 linia używam KLV z balistyką, a na tym KSP12. Myślałem o szelkach ucieczkowych (http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,527/Szelki-ucieczkowe-SU-2) lub szelkach 1 linii (http://www.miwo-military.pl/?p=8.1377.SZELKI-1-LINII.F-18.MIWO-MILITARY). Ewentualnie jakiś custom szyty przez znajomego, ale też nie wiem jakie rozwiązanie było by najlepsze. Zastanawia mnie też czy szelki nie będą się za mocno wpijać przy takim obciążeniu. Można by tez pewnie spróbować doszyć małe "poduszeczki" na same ramiona. Przy dobrym układzie zmniejszyły by nacisk, nie przeszkadzając przy tym na prawidłowym rozłożeniu ciężaru balistyki. Macie jakieś pomysły, co by się najlepiej sprawdziło w tej sytuacji? Z góry dzięki za odpowiedź :icon_wink:

 

 

1 linia:

- Pas specjalny MIWO L

- Comfort PAD MIWO P

- Mini cargo MIWO L (pod nim uchwyt do mocowania kabury udowej IWO-Hest)

- Pokrowiec na manierkę MIWO P

- Nadupnik Helikon

- Worek na odzysk MIWO L

- Apteczka Janysport (pod nią uchwyt do małego panelu udowego)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szelki ucieczkowe z Lublińca to moim zdaniem bubel. Na ramionach masz 6 warstw materiału- taśmy, rzepa i gumy. Nie wiem jaka w tym była logika. Ktoś z grupy bardziej doświadczonych sugerował żeby I linię szyć pod siebie bez regulacji, tylko z taśmy i doczepiać do pasa na shock cordzie. To chyba najbardziej ,,niskoprofilowe" rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojarzy ktoś jak się nazywa lub gdzię dostanę taki bandolier na magi od ARów przeciągany w poprzek przez klatę z fast magami? Widziałem to kiedyś w jakimś chińskim sklepie i nie mogę teraz znaleźć a chciałem zamówić : /

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie takie coś, ale bym se wcześniej dał rękę uciąć, że to miało zintegrowane fasty. Ale chyba mnie już pamieć zawodzi bo 3 godziny tego szukałem i nie ma :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukam jakichś lekkich szelek do 1 linii. (Obciążyłem mocniej pas, i mimo regulacji po dłuższej chwili zaczyna mi opadać) Szelki nie mogą być zbyt "grube", bo jako 2 linia używam KLV z balistyką, a na tym KSP12. Myślałem o szelkach ucieczkowych (http://www.miwo-mili...ucieczkowe-SU-2) lub szelkach 1 linii (http://www.miwo-mili...8.MIWO-MILITARY). Ewentualnie jakiś custom szyty przez znajomego, ale też nie wiem jakie rozwiązanie było by najlepsze. Zastanawia mnie też czy szelki nie będą się za mocno wpijać przy takim obciążeniu. Można by tez pewnie spróbować doszyć małe "poduszeczki" na same ramiona. Przy dobrym układzie zmniejszyły by nacisk, nie przeszkadzając przy tym na prawidłowym rozłożeniu ciężaru balistyki. Macie jakieś pomysły, co by się najlepiej sprawdziło w tej sytuacji? Z góry dzięki za odpowiedź :icon_wink:

 

 

1 linia:

- Pas specjalny MIWO L

- Comfort PAD MIWO P

- Mini cargo MIWO L (pod nim uchwyt do mocowania kabury udowej IWO-Hest)

- Pokrowiec na manierkę MIWO P

- Nadupnik Helikon

- Worek na odzysk MIWO L

- Apteczka Janysport (pod nią uchwyt do małego panelu udowego)

Jesteś bardzo chudy, że Ci tak obciążony pas spada? Testowałem z większym obciążeniem duty belt (tyle że EI) z comfort padem i się trzymał bez szelek, no ale powiedzmy że u mnie miał się na czym trzymać ;)

 

Ciekawą opcją są płaskie szelki od Aries Outdoor: http://www.ariesoutdoor.sklepna5.pl/towar/5/szelki-plaskie.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy PC (w moim przypadku CIRAS) może na klacie trochę odstawać? Rzecz w tym, że jakbym nie konfigurował ułożenia i spięcia kamizeli to na klacie, na wysokości piersi kamizela mi odstaje(tak od boku piersi). Dotyka mostka i środka klaty ale z boku jest jakby delikatny prześwit(między kamizelkę a samą pierś zmieści się pół dłoni-od boku złapię się za pierś ale na mostku już przylega). Przez to, że w środku jest płyta kamizela się nie ugina i nie układa w 100% do ciała. Czy to jest normalne? Czy to powinno jednak się jakoś ułożyć by całość przylegała?

 

Pozdrawiam

Edited by Wargator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze CIRAS nie jest PC...

Po drugie o, którym mowa? MAR czy Land?

 

dansunvillage2jy3qk7.jpg

 

Generalnie dużo może zależeć od budowy... Twojej klatki piersiowej, dopasowaniu rozmiaru i producenta kamizelki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A płyty masz w dopasowanym rozmiarze i profilowane? Nie znam się jakoś specjalnie- ale chyba w pierwszym poście powinieneś napisać jakie masz wymiary klatki piersiowej i jaka balistyka siedzi w kamizelce- teraz to prosisz o wróżenie z fusów jakby.

Edited by Karczu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, pomyslałem zeby z ciezkiej kamizelki RATS, przesiasc sie na cos bardziej wygodnego. Pomyslałem wiec o dwulinowym oporządzeniu. Planuje kupic PC + PT4 + szelki, mam 185cm wzrostu czy bedzie to odpowiednia konfiguracja dla mnie ?

 

czy ktos to ma takie oporzadzenie moze sie wypowiedziec jak ono sie sprawuje ?

 

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PT4 będzie duży, pytanie co masz zamiar nosić na pasie. Osobiście kupiłbym albo PT-3, albo któryś z pasów, który się poszerza na tyle (coś w stylu BPT-5 Specopsa, czy PT Górski MIWO).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie takie pasy są przeznaczone bardziej do samodzielnego noszenia, z PC może być niezbyt wygodnie. Swego czasu nosiłem Żółwia + PT3 i było to dosyć cudaczne połączenie. O jakim plejcie tak w ogóle jest mowa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×