Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1100 to pancerna i bardzo gruba tkanina. Myślę, że w warunkach airsoftowych (a i w 'bojowych' pewnie też) jest nie do zajechania. Pytanie tylko czy Ci taka właściwość materiału jest potrzebna...

Kieruj się głównie kolorem, który Ci bardziej pasuje :)

Link to post
Share on other sites

Niezarzynalności nigdy nie za wiele :D a kolor to sam nie wiem, chciałbym poprostu zielony, używany z wz. 93 a w przyszłości może i A-Tacs FG. Chyba wezmę te Oliv MP, bo trochę głupio brać mniej wytrzymały, droższy materiał (Olive Drab, różnicy jest tylko parę zł, ale zawsze jest) tylko dlatego, że odcień drugiego jest passe :D

Link to post
Share on other sites

Nie odcień. Masa. Jak masz trochę więcej szpeju na sobie, to róznica w wadze pomiędzy cordurą 1100d i 770d jest zdecydowanie wyczuwalna.

 

A "mniej trwała" cordura 770d wcale nie jest przez to nietrwała. Generlanie, z punktu zwykłego strzelacza kulek, nawet sensowny jakościowo poliester (np. taki, z którego szyje Miwo) też jest bardzo, bardzo trwały. Nawet chiński nylon potrafi sporo wytrzymać (z mojego doświadczenia - w chińszczyźnie zwykle szlag trafia szwy, nie samą tkaninę, plus z reguły jakość wykończenia i dokładność można sobie o kant kuli potłuc).

 

Jasne, jak zaczniesz szorować po asfalcie albo pojedziesz po żwirze - różnica będzie dostrzegalna. Jak nadziejesz się na wystający pręt, to chiński nylon strzeli najłatwiej, a cordura 1100d będzie miała największe szanse wytrzymać (nie, wcale nie musi wytrzymać - duzo zależy na co się nadizałeś i jak mocno). Tylko weź pod uwagę, że jak wpierniczyłeś się tak mocno w w wystajacy, twardy i prawdopodobnie ostry przedmiot to to, czy szpej się przedrze czy nie z reguły jest na ostatnim miejscu listy Twoich zmartwień.

 

Mam bądź miałem parę elementów brytyjskiego szpeju (z czasów PLCE), szytych właśnie z cordury 1100d. Owszem, wyglądały, jakby wyciurano je na każdym poligonie od czasów bitwy pod Hastings. Owszem, wyglądały, jakby mogły wytrzymać drugie tyle. Co było niewątpliwie miłe w przypadku szpeju kupowanego z demobilu za naprawdę nieduże pieniądze. ale jak kupujesz nówki ze sklepu albo prawie nówki na forum, to nie widzę sensu, żeby płacić (w gotówce i w masie, którą potem będizesz nosił) za tak wielki zapas żywotności...

Link to post
Share on other sites

Nawet chiński nylon potrafi sporo wytrzymać (z mojego doświadczenia - w chińszczyźnie zwykle szlag trafia szwy, nie samą tkaninę, (...)

 

O to to to. Nigdy nie rozumiałem brandzlowania się nad cordurą. Używałem różnego szpeju, zarówno markowego, jak i chińskich gówien. Nie przypominam sobie, żeby KIEDYKOLWIEK to materiał się podziurawił/rozerwał/podarł/przetarł/zniszczył w jakiś inny sposób. Nawet najbardziej chińska cerata. Jak już, to zawsze szwy szły.

 

Nie twierdzę, że katuję szpej w ekstremalnych warunkach, ale z drugiej strony nie oszczędzam go.

Link to post
Share on other sites

Z chińskim nylonem działy się czary-od użytkowania robił się śliski i lila-różowy w kolorze, miałem też jedną ładownicę z miwo (ale nie wiem którego), w którym miałem identyczny efekt, najpierw materiał zrobił się gładki i śliski, potem zaczął zmieniać kolorek.

Link to post
Share on other sites

Mam kieszenie flyyea, ktore 5 lat temu kupowałem używane, i jak do tej pory tylko w jednej mam malutkie przetarcie (a mam 4 z tego samego zakupu). Osobiście uważam że warto dołożyć i mieć sprzęt na dekade używania :icon_smile:

 

Pod warunkiem, że przez tę dekadę nie zmienisz tego sprzętu 20 razy ;)

Link to post
Share on other sites

Ładownice do sawa od EI i Aites mam od 8 lat więc zbliżam się do tej dekady.

Z doświadczenia - ładownice mogą być 'wytrzymalsze', bo w 90% to właśnie nimi się trze . Sama kamizelka czy PC mogą być z 500d i wcale nie obniży to ich żywotności , zwłaszcza w warunkach ASG gdzie typowy kanapowy komandos spędza w terenie 6h tygodniowo.

 

Sam używam PC i camelbak-a z 500d , a mam opinię psuja chinoli w środowisku. Jak coś wytrzyma pół roku u mnie jest pancerne ;)

Link to post
Share on other sites

Prą państwa draństwa, jest taki interes, że chodzi mi po głowie P90. Móżdżę intensywnie jak sobie pod tą platformę skonfigurować szpej i nie mogę tego w ogóle wymyślić. Problem który widzę to długie magazynki-sięgając po nie z pc albo chesta łatwo sobie w zęby walnąć a i nadgarstkiem trzeba wykonywać jakieś dziwne zgięcia. Z góry skreślam wszelkiej maści panele udowe bo to są jakieś chore majaki a nie szpej-ani to wygodne, ani ja to umiem nosić. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...