Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Pod LKM brałbym najmniejsze PC lub armor carrier jakie sie da czyli typowe 6 rzędówki jak wyżej wymienione slicki czy inne apc. Większość szpeju pod LKM pchaj na boki ( cummerbund ) lub belt kit tak by nie mieć obawy przed rzuceniem się na glebę.

 

Jeśli jesteś sprawny na tyle by grzebać z tyłu to buttpack typu LRRP zamocowany na dobrym beltkicie będzie ci robić za maly plecak, ograniczajać jednocześnie zajmowaną przestrzeń.

 

Camelbaki mają 3 litry pojemności . Serio do tego potrzebna jest manierka?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W camelu ciężko jest kontrolować zużycie wody. Jakieś ciężkie podejście pod górę w słońcu po którym wypije się pół litra wody na raz albo nawet zbyt częste popijanie i nagle w wężu robi się sucho. Ja mam zawsze manierkę na pasie albo butelkę w nadupniku na wypadek jakby znienacka skończyła mi się woda w camelu - wtedy wiem że to ostatni litr i muszę oszczędzać.

 

@Przemek770 - jeśli już masz camela to wrzuć manierkę do nadupnika - nie zajmie miejsca na pasie a szybki dostęp do niej nie będzie potrzebny.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem 3 litry wody to dużo. Nie twierdzę, że starczy na tydzień, ale starczy na tyle, żeby RZADKO dolewać wodę przy wielogodzinnych akcjach.

 

Wg moich doświadczeń 3 litry to aż za dużo na tak zwaną niedzielną rypankę, zawsze po powrocie do domu miałem jeszcze sporo wody w camelu.

 

Moje zapasowe źródło wody to Nalgene 1L w izolowanym pokrowcu Condora. Ten Camelbaka też jest super

Link to post
Share on other sites

A co stoi na przeszkodzie, żeby magazynki trzymać na jednym i drugim cummerbundzie? Ogólnie to mam jeszcze giete i emke i chce w razie potrzeby w kamizelce zmienić tylko ładownice i coś tam pozmieniać w konfiguracji - nie chce mieć jednego zestawu pod świnie i drugiego zestawu pod karabiny. Na ten moment najbardziej myślę nad Krukiem od Miwo, ale może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły :P

Link to post
Share on other sites

A co stoi na przeszkodzie, żeby magazynki trzymać na jednym i drugim cummerbundzie?

 

To, że zazwyczaj się przeładowuje lewą ręką (lub prawą jak się jest mańkutem). Sięganie po magi na prawym cummerbundzie zajmuje zdecydowanie za dużo czasu. Tak, sprawdzałem.

 

Osobiście noszę dwa shingle do góry nogami na lewym cummerbundzie. Znacznie wygodniejsza opcja niż sięganie pod pachę. Całkiem też szybka. I magów do tej pory ni pogubiłem

Link to post
Share on other sites

@Obi-Wan

A gdzie wrzucasz puste boxy? Do worka czy z powrotem do ładownicy? I z jakiej kamizelki korzystasz?

 

Ogólnie to teraz zauważam, że źle skonstruowałem swoje pytanie, gdyż nie uwzględniłem kilku spraw.

1.Szukam kamizelki, w której będę mógł korzystać z m249 lub m4 lub g36 - czyli takiej, w której będę musiał zmienić tylko ładownice i ich konfigurację. Kamizelka musi być dostosowana do noszenia płyt SAPI bądź ich atrap i musi posiadać cummerbundy. Cena nie powinna przekroczyć 500zł - chcę z niej korzystać podczas niedzielnych strzelanek a także na milsimach, dlatego komfort użytkowania powinien być wysoki, tak samo jak jakość użytych materiałów.

2.Szukam pasa, na który mógłbym wrzucić minimalny zapas amunicji, jedzenia i środków medycznych, manierkę, boczniaka i bagnet na milsim lub po prostu ładownice z amunicją na niedzielną strzelankę. Cena do 200zł, niekoniecznie zmuszający do noszenia szelek.

 

Moje wybory na ten moment to Kruk, Orlik, LBT 6094. Póki co najbardziej skłonny jestem na Kruka.

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie wrzucam pustych boxów, bo ich nie używam. Latam z emką i zwykłymi mid-capami. Puste lądują w zwyczajnej torbie zrzutowej.

 

Korzystam z plate carriera LOKI 2 od PSTG. Tak, tego, którego przed chwilą Ace polecił. Jestem mega zadowolony i podpisuję się pod słowami Ace co do comfort padów.

Osobiście zamówiłem comfort pady z grubej gąbki u bombla, z których też jestem bardzo zadowolony.

 

Osobiście łączyłem pas taktyczny MOLLE z kamizelką za pomocą fastexów. Nie używałem szelek. Dlaczego? Cenię sobie prostotę. Połączenie szelki + kamizelka byłoby dla mnie zbyt skomplikowane i problematyczne.

Wiem, że moje rozwiązanie jest dziwne, ale zadziwiająco wygodne, przetestowane i działa.

 

"KRUK" od Miwo to bardzo dobry plate carrier i powinieneś być zadowolony. LBT też powinno być dobrym wyborem, chyba że kupisz kiepską kopię (bo z przyczyn dość oczywistych wątpię, byś inwestował w oryginał). Co do Orlika już nie byłbym taki pewny. Mnie się nie podoba. Co nie musi znaczyć, że jest zły. Przeczytaj piekielną recenzję. Swoją drogą, Kruka też piekiełko recenzowało.

Link to post
Share on other sites

@Ace

No powiem, że podoba mi się ten LOKI2 - trochę poczytałem, napisałem maila do PSTG z kilkoma pytaniami. Ile kosztuje sama kamizelka, bo na necie nie mogłem znaleźć? W starych ogłoszeniach w komisie widziałem ceny rzędu 150 zł, więc strzelam, że 200-250 zł, co jeśli jest prawdą to prawdopodobnie na tą kamizelkę się zdecyduje :) No chyba, że ktoś ponownie mnie zaskoczy.

 

Co do pasa, to póki co uznałem, że dam sobie z nim spokój - pierw zobaczę, jak wszystko współgra mi z kamizelką, gdy zacznę dostrzegać jakieś mankamenty i braki to wtedy nad tym pomyślę.

 

edit:

@Obi-Wan

Nie odświeżałem strony i dopiero po opublikowaniu posta zobaczyłem twój post. Zapoznałem się z recenzjami Piekiełka dot. Kruka, Orlika i LBT. Póki co napisałem wiadomość do PSTG i zobaczę, jak to wszystko różni się kosztami - jeśli będę miał dopłacić tą stówke i mieć Kruka od miwo to raczej wybiorę miwo - jeśli różnica będzie większa, to zdecyduję się chyba na LOKIego. Nie śpieszy mi się jakoś z kupnem, więc czasu do namyślenia mam sporo.

Link to post
Share on other sites

Puste boxy wędrują do tej ładownicy z której wyciągasz świeże.

 

Tu masz przykład użycia PC + beltkitu w konfiguracji pod RKM.

na pasie i na cummerbundzie boxy, radio, tool, broń boczna, cargo, zrzut. na plecach camelbak.

Wszystko w takim układzie by nic nie przeszkadzało w trakcie leżenia, by do wszystkiego na glebie był łatwy dostęp.

10400043_725837364137150_3025007248692763398_n.jpg?oh=24545679e016aed733d3fa16e34f12eb&oe=568FD3B7

Link to post
Share on other sites

@Obi-Wan

Dzięki wielkie, wiem wszystko co chciałem. Prawdopodobnie zdecyduję się na LOKIego :) Jeszcze tylko mam pytanie, ile płaciłeś za lepsze comfortpady i ile czekałeś?

@Axel

Widziałem wiele razy tę fotkę, teraz dopiero zauważyłem w tym rozwiązaniu przyszłość dla mnie, także dzięki bardzo :)

Link to post
Share on other sites

@Obi-Wan

Dzięki wielkie, wiem wszystko co chciałem. Prawdopodobnie zdecyduję się na LOKIego :icon_smile: Jeszcze tylko mam pytanie, ile płaciłeś za lepsze comfortpady i ile czekałeś?

 

Dałem 40 złotych, czekałem jeden dzień. On mi to dosłownie "na poczekaniu" uszył.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę edytować.

 

Właśnie dostałem odpowiedź od PSTG. LOKI II w kolorze Ranger Green (niestety Olive Green na ten moment nie ma) z taśmami 25mm poliamidowymi to 240zł. Czas tworzenia kamizelki to 14-21 dni, raz szybciej raz później. Dodatkowe naramienniki kosztują w zestawie 30zł zamiast 55zł i tutaj muszę zadać mu pytanie o co w tym chodzi - czy ma na myśli lepsze comfort pady czy coś innego.

 

Powiem tyle - wszystko wskazuje na to, że zaopatrzę się w LOKIego :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Zamawiając w kupie zawsze jest taniej ;)

 

Lepsze comfort pady są wykonane z grubej gąbki, są szersze (lepiej rozkłasają ciężar). Dodatkowo zamówiłem sobie wersje z pętelkami na rurke od camela i rzepami na e lita, ale to moje małe dodatki. Za swoje dałem 50zl, wiec chyba o to chodzi :)

Jeżeli masz zamiar nosić dużo na PC to polecam brać z lepszymi comfort padami, standardowe nie dają żadnej amortyzacji.

Link to post
Share on other sites

Osobiście zamówiłem wersję BEZ zintegrowanej ładownicy shingle 3xM4 na przednim panelu (bo jest ona chyba częścią podstawowego modelu).

 

Dzięki temu mieszczę z przodu CZTERY magi do emki. Zawdzięczam to kwadratowi od miwo praszki

 

Radzę też wyraźnie zaznaczyć, by cummerbund MOLLE miał elastyczny element z taśmy gumowej. Nie wiem czy to jest w standardzie, być może jest, ale ja na wszelki wypadek o tym wspomniałem. Super wygodna sprawa. Dzięki temu kamizelka dobrze przylega do ciała, a jednocześnie można robić głębokie wdechy i nic nie uciska

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Kieszeń na magi chyba nie jest w standardzie (a przynajmniej nie byla 2 lata temu).

 

Popieram tez pomysł o zamówieniu elastycznego mocowania boków - sam o tym nie pomyślałem i teraz żałuję (no ale w planach mam wymiane), znacząco zwiększyłby wygode użytkowania.

Z dostosowaniem raczej nie będzie problemów bo każdy egzemplarz jest szyty od zera.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy są na rynku jakieś plate carriery oferujące faktycznie przyzwoitą wentylację pod płytami? Chodzi mi o takie, które FAKTYCZNIE DZIAŁAJĄ i robią istotną różnice, a nie takie, które są reklamowane jako wentylowane, a po kilku godzinach i tak masz mokre płyty SAPI odbite na koszulce.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...