Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z kaburą sobie poradziłem.

Teraz mam trochę inny problem, bo nie wiem jak sobie samemu z nim w sumie poradzić. Ogólnie cały pas jest obładowany dwiema ładownicami na kałacha, buttpackiem (od Samaela ;)) i nie wiem gdzie upchać zrzutówkę. Na nadupnik nie da rady i pod niego, bo przy kucaniu z magami mogę je połamać, no i mogą utrudniać w poruszaniu się. Pod ładownicami też nie da rady, bo nie mam pod nimi miejsca na to. Między ładownicą a nadupnikiem też nie da rady, bo za mało miejsca i ciasno. :/

Link to post
Share on other sites

Potrzebuję złożyć set pod Scara mk 17. Dość oczywistym rozwiązaniem jest Haley Strategic D3 Heavy, ale cena troszkę mnie odstrasza. Ktoś spotkał jakieś podobne rozwiązanie, które nie będzie kosztowało wiadra pieniędzy? 5-6 magazynków, radio, 2x1 magazynek do glocka, cargo?

Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu testowałem coś takiego:

http://www.hanet.com.pl/Modularna-Torba-Na-Pistolet-Kabura-Hip-Bag-Molle

 

w roli mini chestriga.

 

Oczywiście dodałem tąśme 25 mm na pętli z shockcordu 2 mm, która przechodziła przez szyję.

Zamysł był taki, aby stworzyć mini chesta "low profile" z tego co mam pod magazynki 20 nb do AK, ale całość niestety i tak jest dość "gruba".

Jednakże noszone na zewnątrz powinno się sprawdzić na krótkie akcje.

 

Środek można rozbudować o panel velcro.

Link to post
Share on other sites

Siema. Potrzebuje wyposazyc swojego plate carriera czy tam inna kamizelke w przyszlosci i mam dylemat co do ukladu ladownic.

 

Opcja A to ulozenie 3x1 na przednim panelu i 2x1 na bocznym panelu i 2x1 na pasie do pistoletu

 

Opcja B to ulozenie 2x1 combo (5,56 i 9 mm) i 1x1 (5,56) na przednim panelu i 2x1 na bocznym panelu.

 

Domyslam sie ze to kwestia kosmetyczna i prywatnych preferencji ale moze ktos moze stosowal obie i moglby powiedziec cos o plusach i minusach obu opcji?

Link to post
Share on other sites

Ja bym szedł w pierwszą opcję z dwóch względów.

 

Przy leżeniu, czołganiu i przeciskaniu się w ciasnych miejscach lepiej nie odstawać na froncie.

W wypadku pozbycia się kamizelki (nic częstego, ale zawsze) masz na pasie zarówno kaburę jak i magi do pistoletu- wszystko w jednym miejscu.

 

Osobiście jeden z magów przeniósłbym z panelu bocznego na pas, bo możliwe że będzie centralnie pod pachą i będzie go ciężko wyciągać, ale może masz inną sylwetkę- sprawdź. No i znowu, w razie kaprysu biegania bez kamizelki masz przy sobie jakiś awaryjny zapas ammo.

Link to post
Share on other sites

Im niższy profil na pc tym lepiej. Jeśli płytonosz nie ma wbudowanego kangura to jakieś płaskie 3x1 na przód (ew. fastmagi), resztę wal na pas, w razie czego dokooptuj do zestawu płaskie ucieczkowe szelki, tak żeby pas Ci pod obciążeniem nie zjeżdżał.

Link to post
Share on other sites

Potrzebuję porady bardziej doświadczonych graczy. Mianowicie po roku w asg przyszedł czas na pierwszą kamizelkę. Po kilku godzinach zbierania informacji zdecydowałem się na Pas + Szelki.

 

Najbardziej mi odpowiada taki zestaw :

 

http://www.miwo-military.pl/?p=8.226.PT-3.F-08.MIWO-MILITARY lub http://www.miwo-military.pl/?p=8.88.PT-2.F-07.MIWO-MILITARY

(wolał bym PT-3)

 

http://miwomilitary.pl/?p=8.1323.SZELKI-%27JACKO-PLUS%27.F-16.MIWO-MILITARY

 

Tylko tu jest mały problem, gdyż chciałbym aby były z cordury co wyniesie mnie 225 zł (jacko plus i pt-3) co uważam za bardzo uczciwą cenę. Ale gdy doliczę ładownicę na 3 magi ak/beryl od miwo lubliniec ładownicę typu fast od baribala torbę zrzutową i jakiekolwiek cargo to by mi wyszło około 380 / 390 zł bez przesyłek co w porównaniu do dobrych kamizelek nie jest dużo ale i tak jest to wydatek i się zastanawiam czy nie dało by rady to skompletować tego jakoś taniej (tak patrzyłem w komisie) na początek najbardziej zależy mi na pasoszelkach i ładownicy na magi a resztę mogę dokupić później.

Link to post
Share on other sites

Widzę trzy opcje:

-Polowanie na używany szpej porządnych producentów;

-użycie pasoszelek BW i motaniem ładownic do nich (FIAcy kiedyś tak robili, efekty tego są np. na yt);

-olanie pasoszelek i nabycie brytolskiego chest rigga http://dpm-soldier.p.../chest_rig.html i haver sacka (torba na maskę pgaz, której będziesz używał jako zrzutówki).

 

Jeśli koniecznie muszą to być pasoszelki (szanuję wybór) i nie muszą być zielone to mam thora cb od PSTG w dobrej cenie.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...