Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część III


Recommended Posts

Właśnie szukam wzorca Smiersza, bo jednak o oryginale póki co, mogę sobie pomarzyć, bo nie szastam tak kasą. Bo jeśli plecy są zbędne w sumie (nie licząc ładownic na magi do CQB dla kumpli, na które i tak nie chadzam), to wezmę nawet ten zestaw, jaki oni mają.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Normalnie przerasta mnie to wszystko. Nie chcę wydać więcej, niż 450 zł na ten nowy zestaw. Nawet już patrzę po stronach Miwo, czy mają coś dobrego, to już sam nie wiem co wziąć, bo się za bardzo na ich towarze nie znam. Ładownice to na bank z RZ wezmę, bo mają takie, jakie ja chcę akurat i takie dwie (razem 8 magów, bez przegródki 12) mi wystarczą. Ale jednak wolałbym pas na molle, a nic konkretnego znaleźć nie mogę. Pomógłby ktoś?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W jaki sposób i w jakim miejscu przenosicie nóż z głownią stałą na oporządzeniu? I jakich modeli używacie?

Ja mam gumowy M9 w pochewce puszczony od pasoszelek wzdłuż uda, z jednym paskiem na dole, żeby mi się to za bardzo nie dyndało. Wcześniej próbowałem na panelu udowym - działało, ale haczyło o wszystko. Próbowałem też na piersi, niczym postać z Resident Evil, ale przeszkadzało w celowaniu :icon_razz: W sumie mógłbym go wywalić w cholerę, albo zamienić na prawdziwy, ale lubię obładowywać się takim szmelcem, a w realiach ersoftowych czegoś więcej niż scyzoryka mi nigdy nie brakowało, nie chcę też wyjść na jakiegoś wykręta noszącego długie noże do gier.

No i zależało mi na czymś, co przypominałoby chociaż odrobinę uprząż STABO :icon_razz:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Możesz podać konkretnie link do oferty!

 

Mam od RR mini chest-rig'a i magi na 30 nb od AK wchodzą, ale nie jest to wygodne rozwiązanie.

Natomiast magi na 20 nb do AK i na 30 od Beryla wchodzą bez probleów i jest OK.

 

Nie wiem konkretnie o jaką ładownicę Ci chodzi więc ciężko mi doradzić bo JPC nie mam, ale raczej wątpię, aby czymś się różniła.

Link to post
Share on other sites

Jest to jakaś opcja. Czasami jednak szybciej znaleźć odpowiedź na wuemagu ;)

Mail poszedł - zobaczymy co odpiszą.

Jeszcze jedno pytanko, przy okazji;

Czy ktoś z Was użytkował TPPO od Miwo z szelkami ST-2 lub ST-3?

Zastanawiam się czy da on radę jako pas do zielonej, czy raczej jest to opcja pod CQB, ew. krótkie akcje w lesie. Cały czas rozważam czy wziąć ten właśnie jako wystarczające rozwiazanie, czy będę musiał docelowo nabyć jeszcze TCP.

Edited by tomazo1974
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wrzucam przy okazji swojego konfiga, może komuś się przyda :icon_smile:

 

Stan aktualny (od lewej):

1 ) Kieszeń na granat + GD-10

2 ) Ładownica 'irasek' na 2 magazynki AK

3 ) Kieszeń na gaz pieprzowy (montaż na ładownicy)

4 ) worek zrzutowy 'jacobag' (zajmuje 5 komórek, ale jedna z lepszych konstrukcji jakich używałem)

5 ) nóż Mora :icon_smile:

6 ) IFAK

7 ) kieszeń na radio + Motorola

8 ) Kabura do Glocka19 (szczegóły tutaj: http://forum.wmasg.p...do-glocka-1923/ )

9 ) Kieszeń na granat + GD-10

 

Pas: F-11 i F-02 z Miwo L. Na to wszystko plate carrier z ładownicą na 6 magazynków AK.

 

Szukam jeszcze:

1) pionowego cargo na szerokość dwóch komórek, montaż w wolnym miejscu za kaburą. Prawdopodobnie to: http://allegro.pl/la...5584405302.html albo ta http://allegro.pl/la...5038749691.html

2) dwie ładownice na magazynki do G19 (te są spoko? http://allegro.pl/no...5576644098.html )

 

 

CAM01437.jpgCAM01439.jpgCAM01440.jpg

Naszywka dla jaj, była gratis do kabury :icon_smile:

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Ładownica z pierwszego linku ma niby tylko dwa paski do przewlekania, ale szerokość tej ładownicy zajmuje 3 komórki.

Mnie się nie udało przewlec przez dwie sąsiadujące komórki.

 

Wysłane z mojego SM-T311 przy użyciu Tapatalka

Edited by argawen
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam,

jestem posiadaczem m249 i robie w drużynie za wsparcie, w związku z czym szukam oporządzenia, które spełni moje wymagania. Zestaw musiałby być ułożony przede wszystkim pod milsim - najbardziej interesuje mnie kamizelka, która ma miejsce na wkłady balistyczne i do tego pas biodrowy na szelkach i opcjonalnie z możliwością zamontowania panelu udowego. Na pasie planuje trzymać rzeczy do I linii - broń boczną, nóż, manierkę, minimalny zapas amunicji, środków medycznych i żywności.

Kamizelka ma być zabudowana z miejscami na balistykę, gdzie mogę spokojnie umieścić 2-3 boxy, pouche na granaty i zapas żywności, camelback na plecach i radio.

Myślałem na kamizelkami typu Kruk i Orlik od MIWO, LBT 6094, ale może niektórzy mają lepsze i sprawdzone patenty.

Link to post
Share on other sites

Jesli koniecznie chcesz nosić ładownice do minimi na PC to myślę ze najlepszy będzie Kruk . Ale to rozwiązanie nie bedzie należało do najwygodniejszych z powodu kiepskiego rozłożenia ciężaru -3 ładownice do minimi na klacie będą strasznie ciągły w dół - a dodatkowo skutecznie pozbawisz się możliwosci wygodnego leżenia na brzuchu .

Osobiście proponowałbym Ci kupić Orlika + Pas TCP lub Pt3 + szelki st1 ,

Na PC zostawić Panel admin , granaty , wodę na plecach itp. a resztę (magi, boczną ,apteczkę itp.) z dodatkową butelką wody rozlokować na pasie.W takiej konfiguracji nawet jak będziesz musiał pozbyć się balistyki to zostaje Ci wszystko co niezbędne do prowadzenia dalszej walki . Możesz tez dodać Linię 0 poupychaną w kieszeniach spodni .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...