Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 [Umarex/VFC]


Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na pewno głowicę tłoka możesz wziąć ultimate POM - koszt przez pół, a daje radę.

Tłok również może być jakiś tańszy, od siebie polecę Madbull Alien (jak już ma być markowy, jak nie to SHS 14 zębów, ten z prostokątnymi otworami po bokach) w przypadku madbulla, koszt to coś ok 100zł, a SHS ok 35-40zł.

 

W sumie, to przy tak drogich zębach i tej sprężynie to rozważyłbym nawet tłok z plastikową szczęką - w razie ścinki pójdzie tłok, a nie zębatki.

 

Gumki g&g osobiście nie polecam, doświadczenia nabyłem montując ostatnio 2 sztuki do różnych replik i wymontowując je ponownie w celu zastąpienia systemą energy czy niebieskim madbullem / fioletowym prometheusem.

 

Głowica cylindra, którą podesłałeś jest przystosowana do pracy z cichą głowicą tłoka. Ty wybrałeś zwykłą, płaską. Znajdź taką, która posiada pełny zderzak na spodzie, do pracy z płaską głowicą. Możesz ją zastąpić odpowiednim sorbopadem, odciążając szkielet i poprawiając AOE. Tutaj nawet SHS alu CNC się na da.

 

To tyle ode mnie, co do reszty dam wypowiedzieć się innym .:)

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanko. Moja Hakasia obecnie generuje 440 fps (sprężyna 120 guarder, zmieniony tłok na shs, stockowy zmieliło ;p, lufę i gumkę pominę bo to chwilowo nieistotne). Czy jest sens instalować taki system wzmocnienia gb: http://gunfire.pl/product-pol-1152199901-System-wzmocnienia-gearboxa-replik-rodziny-M4-M16-H-Clamp.html i czy instalacja jest bezinwazyjna (nie musi to być akurat ten model, pytam ogólnie)? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Tuning zacznij od określenia ile chcesz osiągnać fps i rps.

Lufe i gumkę można wymienić zawsze dla lepszej celności.

montuję to

wiec chyba rps może wzrosnąc drastycznie..

 

spręzyna jest 110 i chyba nie chce jej ruszac.myślałem poprostu o wzmocnieniu wszystkiego aby unikac częstego serwisu no i stokowo nie wygląda imponująco po rozebraniu na częsci pierwsze..

Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanko. Moja Hakasia obecnie generuje 440 fps (sprężyna 120 guarder, zmieniony tłok na shs, stockowy zmieliło ;p, lufę i gumkę pominę bo to chwilowo nieistotne). Czy jest sens instalować taki system wzmocnienia gb: http://gunfire.pl/pr...16-H-Clamp.html i czy instalacja jest bezinwazyjna (nie musi to być akurat ten model, pytam ogólnie)? Z góry dzięki.

 

Nie zamontujesz Mblocka bez wymiany komory na standardową i zeszlifowania go trochę po bokach (można też zrobić trochę miejsca w upperze), a to rodzi kolejny problem, bo atrapie zamka robi się wtedy ciasno. Trochę kombinowania z tym jest, ale już w dwóch hakasiach tak zrobiłem i się udało.

Edited by Dustok
Link to post
Share on other sites

Ale śmieszny ten GB next gen v2, można to gdzieś kupić?

 

Wracając do tematu.

Chcesz doinwestować replikę z dość dużym budżetem, niekoniecznie wsadzać mocniejszego springa, ale zwiększyć rof.

Na początek:

Lufa - promyk

Gumka HU - może być GG, polecam czarną systeme lub promyka

Dysza - wymienić dyszę na uszczelnioną o odpowiedniej długości

Kable - zmienić na dobre modelarskie

Mosfet - zawsze dobrze jest wsadzić mosfet, ludzie polecają jefftrona, ja lubię gatee. Albo ten BTC, chyba Chimera jest bardziej popularna niż Spectre.

 

Od uszczelnienia i precki trochę wzrośnie fps, od kabli i mosfetu trochę rof, ale bez przesady.

Pobiegaj chwile i zobacz czy chcesz więcej rps, jak chcesz to najpierw wymień silnik na high speed, jak jeszcze więcej to lipo 11,1, jak jeszcze więcej to zębatki na 16:1 albo od razu na 13:1. Jeszcze dalej można się bawić w short stroke czy dual sector.

Gdzieś po drodze trzeba też będzie wsadzić opóźniacz.

Przy większym rofie można wsadzić sorbo.

Link to post
Share on other sites

Ale śmieszny ten GB next gen v2, można to gdzieś kupić?

 

Wracając do tematu.

Chcesz doinwestować replikę z dość dużym budżetem, niekoniecznie wsadzać mocniejszego springa, ale zwiększyć rof.

Na początek:

Lufa - promyk

Gumka HU - może być GG, polecam czarną systeme lub promyka

Dysza - wymienić dyszę na uszczelnioną o odpowiedniej długości

Kable - zmienić na dobre modelarskie

Mosfet - zawsze dobrze jest wsadzić mosfet, ludzie polecają jefftrona, ja lubię gatee. Albo ten BTC, chyba Chimera jest bardziej popularna niż Spectre.

 

Od uszczelnienia i precki trochę wzrośnie fps, od kabli i mosfetu trochę rof, ale bez przesady.

Pobiegaj chwile i zobacz czy chcesz więcej rps, jak chcesz to najpierw wymień silnik na high speed, jak jeszcze więcej to lipo 11,1, jak jeszcze więcej to zębatki na 16:1 albo od razu na 13:1. Jeszcze dalej można się bawić w short stroke czy dual sector.

Gdzieś po drodze trzeba też będzie wsadzić opóźniacz.

Przy większym rofie można wsadzić sorbo.

 

http://www.btcairsoft.com/spectre_v2gb

 

tu można kupic (firma z NY) ale zapas znika po paru godzinach jak tylko wypuszczą.

 

wracając do porad:

kable i mosfet (właśnie ten BTC ) już mam. Lufa+gumka to oczywistośc.

ale po rozebraniu na częsci pierwsze BG zastanawiam się odrazu nad wymianą wnętrzności jak to sugerowano w wielu tematach związanych z HK od vfc (ja mam Hk vfc M27)

Na 100% do wymiany głowica tłoka (alu) głowica cylindra też nie wygląda imponująco. o zębatkach ciężko coś powiedziec. wyglądają OK ale zasugerowano mi zmiane na jakies mocarne przy tym BTC i silniku.

Nie wiem czy jak już zmieniam obie głowice to czy powinienem jednocześnie zmienic reszte (tłok,cylinder)

Podejrzewam że nie koniecznie ale jeśli ten BTC tak zwiększa ROF to czy nie powinno się też zmienic tłoka na jakis mocniejszy żeby nie przemieliło..

Edited by otis8
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz kasę to inwestuj, zaszkodzić raczej nie zaszkodzisz jeśli chodzi o markowe części. Przeanalizuj sobie mój poprzedni post, masz tam kilka alternatywnych części, które moim zdaniem nie będą robić różnicy w funkcjonowaniu repliki względem tych, które wymieniłeś a trochę miedzi w kieszeni zostanie. Jeśli ROF ma znacznie skoczyć, odrzuć to co mówiłem o plastikowym tłoku, weź coś z pełną stalową szczęką, kup odpowiednią głowicę cylindra zrobioną z Alu na CNC i zastąp zderzak sorbopadem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz kasę to inwestuj, zaszkodzić raczej nie zaszkodzisz jeśli chodzi o markowe części. Przeanalizuj sobie mój poprzedni post, masz tam kilka alternatywnych części, które moim zdaniem nie będą robić różnicy w funkcjonowaniu repliki względem tych, które wymieniłeś a trochę miedzi w kieszeni zostanie. Jeśli ROF ma znacznie skoczyć, odrzuć to co mówiłem o plastikowym tłoku, weź coś z pełną stalową szczęką, kup odpowiednią głowicę cylindra zrobioną z Alu na CNC i zastąp zderzak sorbopadem.

 

dziękuję za wszystkie podpowiedzi. zapewne się do nich zastosuję. mam problem z dobraniem głowicy tłoka i głowicy cylindra oraz z wyborem samego tłoka..zbyt duży wybór i mnogośc opini a zbyt mała wiedza ;)

 

pozdrawiam i dziękuę za podpowiedzi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dla ciekawskich - komora hu od Airsoft Systems z modułem wykrywania pustych kulek pasuje do hakasiek bez większych kombinacji. Póki co samego kabelka nie podłączałem, nie mam za bardzo na takie zabawy akuratnie czasu ale komora jest całkiem zacna.

Trzeba delikatnie zjechać dremelkiem dźwignię od regulacji, inaczej jest dobra zabawa w ciuciubabkę

Odciągasz blaszkę zakrywającą komorę hu, regulujesz, zwalniacz bolta, blaszka wraca z powrotem. I w tym momencie zahacza o dźwignię regulacji hu i wszystko psuje :D Ale minutka piłowania i załatwione. Z lufą pdi 6.01 i zieloną g&g pracuje wzorcowo.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Przezacni, pomóżcie! Kupiłem HK416c i mam problem z kompatybilnością magów. Szukam mid-ów, względnie low-ów, najchętniej nieprzesadnie drogich, czarnych. Kupiłem polecanego przez niektórych maga od Boyi (mid-cap 130BB) i nie mieści się w gnieździe więc zanim wydam kolejne pieniądze, chciałbym upewnić się, że wydam je dobrze.

Aha, nie wiem czy moja replika to v1 czy v2, a to zdaje się ma wpływ na kompatybilność magów. Po czym poznam, którą mam wersję? Kupiłem ją na początku sierpnia na bron.pl, może to kogoś naprowadzi na to, jaka wersja może to być. Z Góry serdecznie dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pytanie - czy do HK416 VFC podejdzie komora hopup cnc typu ProWin, Retroarms gdzie gumę regulujemy dużym poprzecznym pierścieniem?

VFC ma tą ładną blaszkę z oznaczeniami i która udaje zamek i między nią a komorą jest dość ciasno. Czy taki pierścień w komorze się tam zmieści?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Cześć wszystkim, chciałbym odświeżyć temat.

Pytanie na początek. Ostatnio wyszła nowa generacja z układem MOSFET. Ktoś coś? Prócz ceny i tego wątłego dodatku są jakieś poprawy? Zewnętrzne, wewnętrzne? Obecnie stoi po 2600-3000, co trochę mnie zaszokowało i przyznam się, że nie za bardzo pasuje mi kupowanie niedopracowanego HK z gb do wymiany.

 

Jakieś sugestie, rady?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...