Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bron uzywana przez policje na meczach


Recommended Posts

Witam,

 

nie jestem pewien, czy powinienem zadac to pytanie wlasnie w tym dziale, ale zaryzykuje :)

 

Otoz mam pytanko do znawców - czy moglibyscie mi powiedziec, z jakiej broni i amunicji korzystaja policjanci na meczach? Chodzi mi o te "armaty", z ktorych wala do kiboli (nie, nie armatki wodne) :D

 

Kolega mi mowil, ze to sa strzelby asg, ale nie jestem do konca przekonany, dlatego tez chcialbym poznac Wasze opinie na ten temat :wink:

 

Aha, i bylbym rowniez wdzieczny za adres jakiejs stronki, na ktorej opisana jest owa bron... Sam juz googlowalem, ale nic nie znalazlem :|

 

Z gory dzieki za wszelka pomoc

 

P.S Sry za brak polskich fontow, ale mam drobne klopoty z klawa

Link to post
Share on other sites

Twój kolega ma bujną wyobraźnie :lol: Gdyby policja uzywała ASG to nie było by tych wszystkich wypadków.

 

Taa, fajnie by sie strzelało z takich shotgunów do siebie. Na następną strzelanke kupuje strzelbe i gumowa amunicje i bedzie super  .

 

Hehe a po strzelance odpoczynek w szpitalu :wink:

Link to post
Share on other sites
Okulary ochronne SPECS (używane przez US Army, i paru AS maniaków) wytrzymują strzał śrutem ze strzelby kal. 16.
Dlaczego akurat kalibru 16? Wielkość śrucin wystrzeliwanych z każdej strzelby jest przecież taka sama, tyle tylko, ze będzie ich mniej :wink:
Link to post
Share on other sites

Chłopcy, nie generalizujcie "śrut". Śrutów jest masa cała, od drobnych jak niemal piasek po grube jak groch!

 

Co się tyczy wytrzymałości, tak Guarder reklamuje swoje pingle (postrzał ze śrutu ale nie podali jakiego):

 

gc2_3.jpg

 

W sumie strach pomyśleć jak wyglądała by reszta twarzy... ale lepiej mieć skaleczoną twarz ale oczy całe.

Kurcze, chciałem wkleić fotkę kolegi któremu petarda podziabała twarz na zlocie w Twierdzy, ale nie mogę znaleść, gdzieś na frum była. Wyglądał jakby dostał śrutem, ale oczy miał całe, ha.[/img]

Link to post
Share on other sites
Ciekawe ile te gogle kosztują? Pewnie w Polsce nigdzie się ich nie dostanie.
169PLN na machinegun.

 

Na marginesie - ktoś tam marudził że to źle że odstają od twarzy.

Nieprawda, wprost przeciwnie.

Dzięki temu że odstają jest przepływ powietrza i nie parują, ponadto sądzę że ten margines odległości pomaga poniekąd wytłumić siłę udeżenia,

pod warunkiem że okulary trzymają się na twarzy porządnie.

 

Sęk cały w tym, że okulary ochronne muszą równiesz chronić boki, domyślam się że dlatego w twoim odczuciu "odstające" są złe.

Moje Guardery ładnie chronią boki. Jedyny minus jaki miałem to odłamanie kawałka osłony nosa tam gdzie trzyma się szybki, ale to tylko wada estetyczna.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak widać na zdjęciu moje okulary zachodzą do tyłu. Problem w tym, że istnieje realne ryzyko trafienia z ukosa z tyłu czy z dołu (np przy schodzeniu ze schodów). I wtedy kulka może dostać sie pod okulary.

I bez przesady, AS nie ma takiej energii, żeby zachodziła potrzeba "amortyacji uderzenia". Wielokrotnie dostawałem w szybe i poza słyszalnem lekkim stuknięciem nie czuć trafienia.

Link to post
Share on other sites
Problem w tym, że istnieje realne ryzyko trafienia z ukosa z tyłu czy z dołu (np przy schodzeniu ze schodów). I wtedy kulka może dostać sie pod okulary.

 

No prawda, ale to już cecha okularów. Takie trafienie uważam za niemal niemożliwe, kto się nie zgadza powinien dla własnego spokoju nosić gogle.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...