Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolimator Aimpoint T1


Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 5 months later...

Odświeżę temat. Posiadam aktualnie Aimpoint'a T1 firmy Element na niskim montażu, jednak punkt nawet na nowej baterii jest zbyt ciemny. Czy ktoś mógłby polecić T1 w którym kropka jest jasna i widać ją w słoneczny dzień?

Edited by okarkut
Link to post
Share on other sites

Sprowadzałem jakieś pół roku temu coś takiego i szczerze polecam - matowy, oznaczenia, czerwona kropka bez tęczy innych kolorów, 11 poziomów jasności - jeszcze nie było takiego słońca żeby przysłoniło znak celowniczy, nieczęsto spotykane pomarańczowe lustro na przedniej soczewce i co dla mnie najważniejsze nie jest to "ta długa" kopia - można to odróżnić w odległości pomiędzy bocznym pokrętłem do regulacji znaku celowniczego a pokrętłem do regulacji natężenia tej kropki.

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja nie wiem co to mam, coś na pewno chińskiego (ACM albo Element). Kropka jest o słabej jasności niestety.

Ktoś próbował modernizować tego typu kolimatory czy coś ? Bateryjka jaka u mnie wchodzi to BR2032 do max. pojemności 230mAh i tylko 3V.

Na świeżej bateryjce jeszcze jakoś da się strzelać w słoneczne dni, ale później są problemy. Kropeczka fajna, bo mała i można precyzyjnie strzelać.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Panowie, szukam wysokiego montażu pod T1, bo swój kolimator mam na niskim. A przy aktualnej konfiguracji repliki po prostu nie pasuje. Ktoś z Was wie, gdzie mógłbym go dostać albo pod jakim hasłem szukać? Bo przy tych hasłach, które przyszły mi do głowy, nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

A co ma model kolimatora do doboru powiększenia? Sprawdzone są PWSy. Ja po taniości upolowałem udaną kopie "No Name" na aliexpress (52$ dałem). Paralaxy był brak, do póki nie oparłem się na nim i lekko nie wgniotłem soczewki do wewnątrz. Przekosiła się w pionie, góra cołneła się z 1mm, a dół został na miejscu. Teraz kropka trochę ucieka podczas zbliżania się do górnej krawędzi. I tak działa lepiej niż zdecydowana większość airsoftowych wyrobów, przy dynamicznym strzelaniu ta niewielka awaria nie przeszkadza wcale. Do tego nie przyciemnia obrazu, ma 11 sensownych nastaw czerwonej kropki, w miejsce 5+5 red/green w tanich ACMowskich T1 dla taktycznej na siłę gimbazy. Dorwę się do komputera, to wygrzebię link.

Link to post
Share on other sites

Wspomniany link:

http://www.aliexpress.com/item/Aimpoint-Micro-T1-1x24-Red-Dot-Sight-Scope-with-Quick-Detach-High-Mount-Black/1592324972.html

 

Przeczytałem posty z pierwszej strony i dotarło do mnie, że ameryki nie odkryłem. Wygląda na to, że to tylko kolejna, alternatywna aukcja z tym sprzętem. Chyba najprościej rozpoznać to po pomarańczowej soczewce i 11 nastawach.

Jeśli mam wnieść coś nowego to wypowiem się co do jasności kropki w tym modelu. Stockowo przyjechał z baterią cr1620. Nie nadawał się do użytku w słoneczny dzień. Chociaż może to nie wina samego typu baterii, a szemranej jakości tej gratisowej pastylki. Sprzedawca informował, że zasilane to jest z cr1632. Faktycznie, kupiłem sobie 100szt takich (za 8$ :icon_mrgreen: ) i po załadowaniu do kolimatora, moc powróciła. Już od nastawy 5-6 zaczyna być fajnie przy takiej lampie jak przez ostatnie tygodnie.

Chociaż gniazdo baterii jest nieco skopane. Działa bardzo dobrze, chodzi tu o dociski baterii i dość szeroką płytkę która ją otacza. Są strasznie toporne i niestety zamiast cr2032 jak w oryginale, wchodzi tu jedynie cr1632, no ale trzyma się jak skała.

Link to post
Share on other sites

Chyba tak, nie przypominam sobie, żebym widział jakąś kiepską kopię z "tylko" czerwoną kropką w zakresie 0-11 zgodnym z oryginałem. Żeby wylansować kupę na tle konkurencji, chińczyki dają, zamiast nieopłacalnej dla nich przyzwoitej jakości, te kolorowe diodki. Wtedy wiadomo, że warto to omijać.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...