Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza repilka dla kobiety


Recommended Posts

Witam

Szukam, przeglądam, czytam i zdecydować się nie potrafię... A jako że dopiero zaczynam zabawę i nigdy wcześniej nie strzelałam, to potrzebuje pomocy :)

Poszukuje repilki dla siebie czyli dla kobiety, na pewno elektryczna, coś w miarę lekkiego, coś do użycia i w budynkach i w terenie,cenowo myślę że tak do 400, 450 zł

Link to post
Share on other sites
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co jest, nikt nie pyta, czy kobieta gabarytowa, czy obdarzona przez naturę, czy drobna? :teeth:

 

Po prawdzie, to każdemu może podejść wszystko. Najlepiej przejdź się, Królowo, do jakiegoś sklepu ASG i pomacaj repliki karabinów. Poprzymierzaj się i sprawdź, jaka konstrukcja jest dla Ciebie najwygodniejsza.

Link to post
Share on other sites

niestety asortyment w okolicznych sklepach jest mocno ograniczony i nie ma co macać :icon_smile:

 

Gabarytowo dość marnie wypadam (155cm) stąd było uwzględnione "coś lekkiego" w pierwszym poście

 

Udaj się na jakąś strzelankę, znajdź kogoś z G36 C/MP5k Galaxy, uśmiechnij się do właściciela i poproś o możliwość "pomacania" repliki :icon_wink: Giety nie są może tak popularne jak M4 i AK, ale myślę że znajdziesz kogoś z taką repliką.

Link to post
Share on other sites

G36 mialam okazje podotykac i fajnie lezy w rece. Przejade sie raz jeszcze po sklepach i zrobie przymiarki.

 

Jeszcze mam pytanie odnosnie kolimatora gdybym zdecydowala sie na g36, ktory wybrac?

Edited by Queen
Link to post
Share on other sites

Queen, z mojego doświadczenia - moja (niestety zmarła niedawno) Pani, miala 152 cm wzrostu więc mniej więcej w Twoim przedziale, przymierzała się do SIG552, do G36K, do MP5SD6, wreszcie wybrała MP5K i z nim biegała 3 lata. Replika lekka, akurat do damskich rączek, niezawodna, doskonała do CQB a i wlesie - mimo niwielkiej mocy - doskonale zdawała egzamin. Mimo swoich parametrów technicznych posiada zaskakująco dobry zasięg a jej małe gabaryty są ogromną zaletą zarówno w transporcie jak i w użytkowaniu. Jeśli wolałabyś coś z kolbą zainteresuj się MP5KPDW, to jest dokładnie ta sama replika, tyle że doposażona w składaną kolbę i nieco dłuższą lufę (30 mm) zaopatrzoną w tłumik płomienia (w jego miejsce można zastosować tłumik dźwięku).

Pamiętaj żeby stosować tylko dobre kulki. Ma to znaczenie nie tylko przy lufach precyzyjnych, dobrze wykonane kulki zachowują stabilność lotu i powtarzalność strzałów co przekłada się zarówno na zasięg jak i celność.

Tyle ode mnie... :maniak_usmiech:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

niestety asortyment w okolicznych sklepach jest mocno ograniczony i nie ma co macać :icon_smile:

 

Gabarytowo dość marnie wypadam (155cm) stąd było uwzględnione "coś lekkiego" w pierwszym poście

Yessabel jest podobnych gabarytów, używa P90 i targa za sobą pełnoprawne wiosło snajperskie.

Kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

Ja bym chciała jednak coś z kolbą, wizualnie bardziej mi się podoba, choć wiem że to nie ma znaczenia, ale w końcu jestem babą, cóż zrobić.

 

PM5SD6 też fajna sprawa, minus taki że nie widziałam na żywo, ale jak pisałam wyżej, pojeżdżę jeszcze, być może uda mi się gdzieś podotykać

 

Wybór ograniczył mi się do Mp5 i GFG14, prawodpodobnie coś właśnie z tego wybiorę

Link to post
Share on other sites

Gieta ma naprawdę bycze magi. Jeśli zamierzasz szczelać z midów/lowów, to musisz przemyśleć temat ich przenoszenia.

 

Magazynki G36 pojedynczo mieszczą się do podwójnych ładownic od G3 (4 do 5zł za sztukę) przypinanych do pasa BW (5zł pas i 5zł szelki BW). Niewiele gorzej wypada sprawa przenoszenia ich w starych peerelowskich potrójnych ładownicach do AKM/S, zmieszczą się tam spokojnie dwa magi a jak dobrze się poupycha to i trzy wlezą. Cena ładownicy 1zł, przypinana jest do dowolnego pasa.

Dobrze pamiętać, że magi do gietek posiadają złączki do łączenia ze sobą magazynków.

Link to post
Share on other sites

Errhile ma rację. Choć ja jestem fanem G36K, ostatnio zdradziłem ją właśnie dla MP5SD6. Po tuningu osiąga 400-420 fps i zasięg SKUTECZNY > 50 m.

To replika stosunkowo lekka (oczywiście ta od JG) i wygodna, a poza tym ma w standardzie dość przyzwoity tłumik dźwięku. Wyraźnie słychać różnicę w odgłosie strzału między MP5SD6 a MP5J.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Choć ja jestem fanem G36K, ostatnio zdradziłem ją właśnie dla MP5SD6.

Na miły Bóg! Ten dzień przejdzie do annałów polskiego airsoftu. Nic już nie będzie takie samo jak dawniej! ;)

 

A tak serio to albo MP5K PDW Cymy albo, jeśli znajdziesz, Tokyo Marui (zagadaj do Axela, miał swego czasu używkę na spyl, a to uczciwy chłop jest).

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...