Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obie kolby Magpula wymagają korpusu z obsadą kolby stałej. To, że kolba jest do AEGa Cymy, wcale nie oznacza że podejdzie do E&La.

Nie twierdzę, że będzie. Wydaje mi się jednak, że łatwiej ją będzie dopasować.

 

Ta kolba od CM077A ma swój własny montaż do body, nie wiem jak CM077:

 

Kolbę mam i chce ją zamontować do Suki.Planuje zrobić stalową płytkę na którą będzie pasowała ta kolba, a płytkę się potem przyspawa do body.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Myślę że ta replika powinna Cię zadowolić :icon_wink:

https://gunfire.pl/p...stom-Gen-2.html

 

 

Sam był kupił gdyby nie to że dla mnie dłuższa lufa bardziej przeszkadza niż pomaga więc zdecydowałem się na skróconą wersję SBR

Patrzyłem na nią ale dwie rzeczy mnie martwią - po pierwsze lufa wewn. ma 370mm.

Jakbym chciał wsadzić tam coś rzędu 400 to bez jakiegoś przedłużenia się nie obejdzie.

Druga sprawa to rura/kolanko gazowe - jest ewidentnie inne niż w zwykłych AK, przez co mógłby być problem z montażem nakładki na rurę gazową.

A tu paniak z magpulami:

 

Śliczny. :icon_smile: Chociaż ten chwyt bardziej podoba mi się krótszy.

Ta kolba od CM077A ma swój własny montaż do body, nie wiem jak CM077:

 

Kolbę mam i chce ją zamontować do Suki.Planuje zrobić stalową płytkę na którą będzie pasowała ta kolba, a płytkę się potem przyspawa do body.

Po opisach sklepowych wersja składana faktycznie pasuje tylko do 077, ale już stała podobno "do większości replik AK", więc jej montaż chyba będzie inny.

Edited by Ajwory
Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi się, żeby tam faktycznie siedziała lufka 370mm. Kolanko gazowe jest umieszczone praktycznie tak samo jak w AK-105 (https://gunfire.pl/product-pol-1152202734-Replika-karabinka-EL-104-PMC-C-Gen-2.html), które ma lufę 385 (wedle opisu). A RD702 zalinkowany wcześniej ma za kolankiem/muszką jeszcze kilka cm lufy. Rura gazowa powinna być standardowej długości, niemniej musiałbyś ją wymienić na standardową, żeby założyć nakładkę magpula. Zaznaczam, że nie są to informacje sprawdzone, a to co wnioskuję po zdjęciach, upewnij się jeszcze co do tego.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc, w zasadzie wszystkie wątpliwości rozwiane.

Będę polował na EL-74MN, zbliżają się święta więc może uda się je wyrwać za ciut mniej. Jeśli się nie trafi to wezmę 702 i będę polował na rurę i kolanko gazowe.

Zanim zabiorę się za lekturę tych 40+ stron tematu - czy oprócz standardowego pakietu części które muszą pójść do wymiany pod powiedzmy taką SP140 (kable, tłok z głowicą, cylinder z głowicą, dysza, zęby) powinienem też szykować się na wymianę samego szkieletu i innych bebechów?

Link to post
Share on other sites

Przy tuningu trzeba pamiętać że są repliki gen 1 i gen 2, różnią się bebechami.

Żeby wsadzić SP140, teoretycznie nie trzeba nic wymieniać, replika w stocku to pociągnie.

Jednak na pewno przyda się uszczelniona dysza, co by na wyższych fpsach zlikwidować duże wahania (w gen 2 jest w stocku doszczelniona).

Kable, wtyki i mosfet ja zawsze robię. Jest to bardzo odczuwalny tuning: lepsza reakcja na spust i większy rof.

Szkielet V3 jest dość wytrzymały, trudno go rozwalić.

Link to post
Share on other sites

Orientuje się ktoś czy do e&l-a będą pasować magazynki Magpul PTS US Palm?

Przy okazji czytania a propos furniture Magpula natknąłem się na artykuł, w którym ktoś m. in. korzystał z magów US Palm w modelu 104 PMC.

 

@Huba: Dzięki za informację, w zasadzie świetna wiadomość. Miałem na myśli oczywiście gen 2.

Dla świętego spokoju wymienił bym tłok na pełną metalową szczękę. A jak stockowe komory? Warto wymienić na jakiegoś ProWina czy ASPro?

Edited by Ajwory
Link to post
Share on other sites

Pytanie z tych głupich. Mam suczkę, ale ForceCore, ale jak wiadomo jest to rebrand E&L-i - tych pierwszych. No i problem polega na tym, iż posiadam bateryjkę od Turnigy, którą też miałem kiedyś kiedyś w starym Boycu. Tam tego problemu nie było, bo pakiet fajnie chował się w atrapie rury gazowej. Tutaj z racji, że ta rura jest inaczej skonstruowana, to już bateria tam się nie schowa. Co mi na to możecie poradzić? Nie chcę tam pchać na siłę, bo tak robiłem z poprzednią baterią i nie był to dobry pomysł. Sugestia, by wyprowadzić kable na zewnątrz do kolby - też mi się to nie podoba. Nie chcę dziurawić pokrywy, a drugie, musiałbym na nowo kable ulepić, bo mam wsadzony mosfet Gate'a i ot tak to sobie nie wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Jak suka to puść kable na kolbę, pakiet schowaj w saszetce po opatrunku i owiń żgutem / detką czy czymś innym. Koszerne, łatwe w wykonaniu no i praktyczne.

Nie kalecz dekla, tylko puść kable przez otwór w kolbie.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Kurczę, ten sposób z kablem przez zatrzask też spoko, tylko tak jak mówię - musiałbym robić nowe okablowanie albo mocno w to ingerować, bo są idealnie wymierzone pod dekiel. Stąd to jest taki pomysł ostateczny, a nie bardzo bym chciał w ten sposób jak podajesz @Nitro, bo mam kolbę owiniętą bardzo ładnie, paracordem. :D Więc jeszcze pomyślę o tym z rurą gazową. Akurat nie zależy mi na tym, by to ładnie wyglądało w środku, bo i tak nikt tam nie zajrzy. Dla mnie chyba jedyny minus tego, że jest tak "idealnie" odwzorowany co do pierwowzoru. :)

Link to post
Share on other sites

Jaka to bateria od turnigy? W AKSU mam jedno turnigy 11v i jest idealne. Jak mieściła się w rurze bojca, to spróbuj wcisnąć batkę w rurę "na ukos", aby kant wchodził w rozcięcie na rurze.

 

Nie wywlekaj kabli na zewnątrz, bo zawsze wieśniacko to wygląda :/

Link to post
Share on other sites

Większą robi tandetny chwyt pistoletowy, jaki jest w sukach FC :icon_wink:

 

 

Jaki by chwyt nie był, wystający drut zawsze sprawia, że replika wygląda tandetnie.

 

eot

 

Co do batki. Turnigy 7.4v, 1300 mAh. Próbowałem w te wcięcia wpychać, ale nie wchodzi, a poprzednia batka na tym ucierpiała. Rogi miałem pocięte, co pewnie wpłynęło na jej żywotność.

 

Przecież ta bateria normalnie się mieści, więc nie wiem w czym problem. To może spróbuj "odwrotnie" - włóż baterię pod dekiel kablami w stronę lufy, po czym poprowadź je wzdłuż baterii. Sam do Aksu używam takiej baterii, tyle że z dodatkowym listkiem - jedno ogniwo idzie w rurę gazową, a dwa sklejone ze sobą leżą na GB.

Link to post
Share on other sites
O, to teraz czysto technicznie. Jeśli naciskam spust i gearbox nie wykonuje pełnego cyklu, tylko tłok staje gdzieś w połowie, to czego to wina? Żeby spuścić napiętą sprężynę, muszę trzy razy nacisnąć spust. Wina kostki stykowej?
Może bateria słaba? Albo silnik już zdycha.

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

Edited by szymo86
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...