Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie. Jednak zdarza się, że śruby się luzują w tym montażu.

Odkręć pierścień z buffer tube, odkręć buffer tube i będziesz miał 2 imbusy, i ewentualnie płaską śrubkę z góry.

Podociągaj i masz spokój. Ewentualnie daj na gwint lakier do paznokci albo loctite, co by zapobiec odkręcaniu się śrub.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

#Miszak, mam zamontowane w moim 74 dekiel z szyną Apsa, po takim dopasowaniu o jakim mówi #jarekfn czyli docinanie montażu przy szczerbince, pasuje. Mam zrobionę nawet ze śrubą dzięki czemu główny zamysł został spełniony - mogę polecić.

Pokrywę wziełem do piwnicy - szlifierka w łapę i po "januszowemu" dopasowałem. Żaden problem wygląda dobrze bo się postarałem i działa w 20minut.

Link to post
Share on other sites

Cześć mam pytanie, kupiłem rok temu ELM (Gen. 2) E&L i szczerze mówiąc jestem zadowolony od roku śmigam na strzelanki i nic się z tym nie dzieje, nigdy nic w nim nie wymieniałem, i nawet nigdy się nie zaciął. Ale trochę mi się znudził, chciał bym się przerzucić na coś bardziej mobilnego i modyfikowalnego, i tutaj pytanie za ile mógł bym go wystawić, kupiłem go za 1800 zł (do tego dodatkowo 2 batki lipo i 2 oryginalne magi E&L wszystko idealnie pasuje)?

Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie czy warto kupić używany AK fc w dobrym stanie za 800zl czy lepiej dozbierać do e&l 2 gen które chodzi teraz za ok 1300zl? GB z tych nowych wersji warty jest takiej dopłaty (bo chyba tym głównie różnią się te generacje?) czy lepiej za oszczędzony $ dopiescic używkę ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie czy ktoś z was montował tę komorę w swoim AK: http://azteko.pl/retro-arms-komora-hop-up-cnc-do-replik-typu-ak-p-16405.html

 

Nosi mnie na zmianę komory, obecnie mam komorę Ultimate tę srebrną oraz gumkę Modifi z flat hopem, na sprężynie SP130 guardera mam 445 fpsów i bardzo płaski tor lotu kulki, ale zasięg porównywalny z gumką czarną systema.

 

Być może zmiana da mi większy zasięg i bardziej uszczelni układ.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Podbiję trochę temat, bo w temacie AK jestem kompletnie zielony. Nigdy się nimi nie interesowałem, aż do momentu w którym skończyłem pracować nad swoją KWA. Rozglądam się teraz za jakąś repliką z serii AK do trochę większych FPS'ów (rzędu 500), na którą wrzucił bym furniture Magpula i spokój.

 

Tu pojawia się mój problem - kilka dni dłubałem po sklepach rozglądając się za znośnie wykonanym AK z lufą długości powyżej 400mm (mam naprawdę dość tłumików, a nie spotkałem się z przedłużkami luf do replik AK).

Jedynymi kandydatami jakich znalazłem są albo ELS-74N albo EL-74 MN. Problem w tym, że tak czy inaczej do sprężyn pokroju SP140 większość ze środka będzie musiała polecieć, więc może niekoniecznie jest potrzeba wyrzucać od razu półtora tysia na samą budę? Może równie dobrze jakaś budżetowa Cyma się podciągnęła i da się coś z nich zrobić?

Z drugiej strony może się mylę i po drobnych przeróbkach (dysza, tłok, cylinder) te gen.2 sobie z tym poradzi i faktycznie "coś za coś"?

Jak to tak naprawdę jest? Podkreślę, że zależy mi na replice, na którą wsadzę Magpulowskie okładziny - zafiksowałem się na nich i koniec. :)

Zaznaczę, że na koszerności tej repliki nie zależy mi wcale. Oznaczenia mnie średnio interesują, bardziej jakość samego materiału.

Wiem też, że pod tym względem powinienem patrzeć na LCT albo E&L - pytanie raczej odnośnie konkretnych modeli.

Nakierujcie proszę świeżego w replikach AK.

Link to post
Share on other sites

Chcesz robić tuningi, chcesz wrzucać magpule, interesuje Cie jakość, a wyskakujesz z cymą... Przecież cyma to badziew straszny...

 

Chcesz AK to nie patrz na nic innego niż E&L i LCT. Gen 2 jest dobre.

 

A jak chcesz gruntownie złożyć cały GB, to możesz też pomyśleć nad kupnem samej budy E&L i samemu dobrać sobie części. Teraz są w ciekawych promocjach na GF.

 

A, no i jak chcesz wrzucać magpule (myślę, że magpulowska kolba "zhukov" chyba też się w to wlicza), to wydaje mi się, że chyba powinieneś wziąć AK z korpusem z obsadą do kolby stałej.

Link to post
Share on other sites

Chcesz robić tuningi, chcesz wrzucać magpule, interesuje Cie jakość, a wyskakujesz z cymą... Przecież cyma to badziew straszny...

 

Chcesz AK to nie patrz na nic innego niż E&L i LCT. Gen 2 jest dobre.

 

A jak chcesz gruntownie złożyć cały GB, to możesz też pomyśleć nad kupnem samej budy E&L i samemu dobrać sobie części. Teraz są w ciekawych promocjach na GF.

 

A, no i jak chcesz wrzucać magpule (myślę, że magpulowska kolba "zhukov" chyba też się w to wlicza), to wydaje mi się, że chyba powinieneś wziąć AK z korpusem z obsadą do kolby stałej.

 

Nie zrozum mnie źle, nie chodziło mi o kupno Cymy jako takiej, bardziej chodziło mi o to, że o ile coś tam wiem o Mkach i wiem jak nisko można zejść z budżetem "replikowym" żeby dalej był sens wsadzać tam Promyka, o tyle nie mam zielonego pojęcia o replikach AK i może tutaj rozstrzał budżetowy jest większy, niż mi się wydaje.

 

Składanie GB od "zera" jest opcją, ale wolał bym tego uniknąć - stąd też pytanie o gen. 2 E&L, które jakieś tam bebechy ciut lepsze podobno ma - analogicznie do KWA, w którym naprawdę nie musiałem wiele zmieniać w środku żeby zrobić z niej coś bardzo zadowalającego.

Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że te czarnopiątkowe promo obejmie modele które wymieniłem.

 

Co do samej kolby - docelowo jak najbardziej, ale raczej MOE, Zhukov z tego co pamiętam jest składany.

Zastanawiam się też nad użyciem kolby z Cymy 077, podobno plastiki ma znośne, a siłą rzeczy kolba będzie dostosowana do AEG'a.

Oryginalny Magpul wymaga sporo modyfikacji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...