Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM 040 - problem ze skupieniem


Recommended Posts

Witam,

Mam problem ze skupieniem w stockowej replice cymy 040.

Strzelałem na jakies 20 metrów na leżąco żeby pozbyć się wszelkich wątpliwości, że to moja wina i co około trzecia/czwarta kulka przy bezwietrznej pogodzie schodziła WYRAŹNIE czy to bardziej na lewo czy to na prawo. Kulki 0,23 G&G. Mógłbym przyjąć to za normalne gdyby nie to, że kumpel zamówił dokładnie tą samą replikę w tym samym czasie i strzela się z niej po prostu... lepiej : ). (może chińczyk który składał jego broń miał podwójne racje żywnościowe...)

 

W ASG jestem od tygodnia, ale z trzymaniem odpowiedniego skupienia w wiatrówkach na około 40m bez lunety nie mam problemu a siedzę w tym już sporo.

 

Przechodząc do sedna. Co może być nie tak, i co ewentualnie musiałbym zmienić, zmodyfikować?

Gumka, precka? a może nie da się tak łatwo?

 

Jestem TOTALNYM laikiem w tych sprawach mimo czytania forum już od 2 miesięcy przed kupnem pierwszej repliki, chciałbym się dowiedzieć czy kogoś również irytował podobny problem i jakoś go rozwiązał.

 

z góry dziękuję za zrozumienie, mam nadzieje, że mnie nie zjecie : ))

 

pozdro :icon_smile:

Edited by DemonekX
Link to post
Share on other sites

Ja zaś polecę czarną systemę i niebieskiego madbulla, przeźroczysty guarder ujdzie, ale jest delikatny, nie kupuj na pewno zielonej G&G, popsuły się ostatnimi czasy.

Jeżeli chcesz poprawić skupienie powinieneś kupić preckę, ale minimalnie Guarder lub Systema.

Link to post
Share on other sites
(może chińczyk który składał jego broń miał podwójne racje żywnościowe...)

to widac ze ty zyjesz dalej w latami 50 tymi ubieglego stulecia. Obecnie przeciety chinczyk w chinskiej fabryce zarabia wiecej niz przecietny polski robol.Czasy sie zmieniaja w a Azji jeszcze szybciej

 

Swoja droga- wymien precke i gumke, doszczeln cylider i komore aby miec stala wartosc fps.

Ale do tematu:

 

Z luf budzetowych:

- madbull black python v2.

- systema mosiezna

- stokowka KWA (mozna ja wyrwac na komisach za grosze )

 

Z drogich-

- prometheus

- laylax ( wiecej wart niz twoja replika )

- tanio koba ( tylko do 350fps ) - kulki lataja jak po nitce.

 

Gumki hu-

- madbull :czerwona, niebieska ( do 380fps idealne )

- guarder biala ( do 420fps )

- zielona gg ( +420fps )

 

Kulki:

- dobieraj wagomiarem do predkosci wylotowej. Musisz przetestowac jakie sa dobre.

- firmy ktore polecam: madbull. poki co to lepszych nie znalazlem.

Link to post
Share on other sites

Ja zaś polecę czarną systemę i niebieskiego madbulla, przeźroczysty guarder ujdzie, ale jest delikatny,

 

Popsułeś go, czy powtarzasz co pisali na forum 5 lat temu?

 

Z drogich-

- prometheus

- laylax ( wiecej wart niz twoja replika )

 

 

Nie chodziło czasem o PDI?

Link to post
Share on other sites

To jesteś chyba pierwszym człowiekiem, który zepsuł tego Guardera od czasów kiedy zacząłem regularnie wchodzić na forum. Zawsze czytałem "uważaj na Guardery bo są delikatne", ale jakoś nie pamiętam by ktoś pisał "uważaj na Guardery bo osobiście porwałem". Chyba, że nikt się nie przyznał.

W każdym razie, nie demonizujmy Guarderów - skoro ja go założyłem w Cymie bez uszkodzeń to trzeba mieć na prawdę pecha by go zepsuć lub obie ręcę lewe, kulawe i koślawe.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

to widac ze ty zyjesz dalej w latami 50 tymi ubieglego stulecia. Obecnie przeciety chinczyk w chinskiej fabryce zarabia wiecej niz przecietny polski robol.Czasy sie zmieniaja w a Azji jeszcze szybciej

 

Swoja droga- wymien precke i gumke, doszczeln cylider i komore aby miec stala wartosc fps.

Ale do tematu:

 

1. Wiem, że w Azji może być teraz nie najgorzej, jednak nie mówiłem dosłownie. Sam wiesz, że mniej czy bardziej trefne repliki (i nie tylko) z Chin zdarzają się częściej.

 

2. Wracając do tematu, jeżeli chodzi o uszczelnianie to nie jest to wielka filozofia ale jednak mam parę wątpliwości co do tego co gdzie i jak dokładnie uszczelnić. Wymienię teraz to co wiem i proszę mnie sprawdzić/dodać/poprawić jeżeli źle myślę.

taśma:

-hopup- pod gumką (tak zeby nie zakrywało otworu w lufie) i na gumce

-pod uszczelką głowicy tłoka

-dysza? tutaj za dużo info nie znalazłem. Dałbym pod dysze, albo po prostu kupił nową

Edited by DemonekX
Link to post
Share on other sites

próbowałem na kulkach kumpla guardera 0.25 skupienie się troche poprawiło ale nadal co któraś kulka leci w totalnie inna stronę.i niestety pojawił sie dodatkowy problem - co ktoraś kulka w ogole nie jest podkręcana. Potem dowiedziałem się, że do paczki wlał parę kropel olejku takiego jakim przesmarowuje się naboje Co2. Więc to może być przyczyną.

 

gumka juz do mnie idzie, na precki narazie kasy nie mam ;) co z tymi uszczelnieniami które wyzej opisałem? :)

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za double

 

kupiłem guardera białą i do tego na zapas czarną.

Sprawdziłem najpierw szczelność stockowej - ani milimetr szescienny nie uciekł, aż mnie policzki bolały :teethh:

Zmieniłem najpierw na czarną by przetestować szczelność - w tym wypadku lipa, bez grubej warstwy teflonu sie nie obejdzie

Potem przyszła pora na przezroczystą - nieszczelności trochę mniej niż w czarnej. Ogólnie bez rewelacji. Żeby się upewnić czy nic nie spieprzyłem z powrotem założyłem stockową - szczelność taka jak była :icon_smile:.

 

Ostatecznie założyłem przezroczystą, doszczelniłem teflonem i testowałem na kulkach 0,28 G&G jak i na 0,28 Pejotach by się przekonać na własnej skórze czy to naprawdę takie złe kulki. Partia Pejotów miała bardziej chropowatą powierzchnię. Jakiejś większej poprawy nie zauważyłem od stanu pierwotnego.

 

Po przetestowaniu wielu kombinacji i osiągnieciu szczytu frustracji doszedłem do tego iż najlepsze efekty daje stockowa gumka z dystanserem od czarnego guardera (najtwardszym z wszystkich posiadanych) na kulkach G&G. Pejoty nie są gorsze pod wzgledem skupienia, na pewno bardziej podatne na podkręcenie pewnie z racji mniej wypolerowanej powierzchni, jedynym minusem ich, że około 5-10% się tnie w magu.

 

Wniosek taki, że gumka stockowa nie jest najgorsza. Może w niższych temperaturach będzie się gorzej zachowywała ale jak na warunki letnie jest ok.

No i do końca nie wiem czy poprawę spowodowała zmiana dystansera czy po prostu ponowne szczęśliwie dobre złożenie i przeczyszczenie repliki.

Edited by DemonekX
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...