Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Cuś" dla początkującej dziewczyny


Recommended Posts

Hej,

Dopiero co zaczynam moją przygodę. Przeczytałam poradniki, trochę mi się rozjaśniło w głowie, chociaż być może nie do końca. Nadal nie wiem jaką replikę powinnam dla siebie wybrać. Moi kumple tylko sieczkę z głowy mi zrobili i sama nie wiem kogo mam słuchać :icon_smile:

Wiem, że chciałabym mieć replikę długą, elektryczną. Wiadomo, jako dziewczyna wolałabym tego "kałacha" nie dźwigać, więc wolę coś stosunkowo lekkiego. Z powodu różnych rozgrywek, w których chcę brać w przyszłości udział, potrzebuję czegoś o mocy nie większej 350 fps. I tu zaczyna się klops :icon_biggrin: Chętnie zakupiłabym tak bardzo polecany dla początkujących CM.028, ale właśnie nie wiem czy by mnie z tym wpuszczono, gdzie jest to ograniczenie. Czy ktoś ma z Was ma już z tym doświadczenia (ot, miał tę replikę, wlazł normalnie na event)? Ile to naprawdę wyciąga? Może macie jakieś inne propozycje dla szalonej dziewoi?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witaj!

Widzę, że z mojego środowiska/rejonu :icon_wink:

 

Wszystko zależy od tego czy będzie to prosta strzelanka w lesie lub budynku czy impreza typu milsim...

Cm.028 i jego odmiany to dobra replika na start ale jej osiągi mogą się różnić w zależności od konkretnego egzemplarza.

Jednak z tego co się orientuję u nas w Poznaniu można spokojnie z nią wejść na każdą strzelanke chyba, że ktoś się naprawdę przypieprzy o te 10-15 fps'ów.

 

Swoją drogą wszystko zależy od tego jakim funduszem na replikę dysponujesz :icon_wink:

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

Cześć Dziewczyno. Jest Was nieliczne grono w tej masie siewców plemników, więc trzeba szanować każdą chętną do zabawy w ASG, jak porcelanowy bibelot.

Napisałaś, że nie chcesz ciężkiej repliki, nie chcesz dźwigać kałacha, a przecież CM.028 to kałach. Jednocześnie napisałaś, że chcesz replikę długą, mało jest replik długich i jednocześnie lekkich.

Polecona przez Garnka MP5PDW jest repliką średniej długości, lekką i trwałą, swoimi osiągami dorównuje CM.028, a jeśli ją nieco ulepszyć wymieniając gumkę (jak by to nie zabrzmiało) i lufę można uzyskać zupełnie niezłe rezultaty. Kupując tę replikę możesz zażyczyć sobie od razu wymianę tych elementów. Ten sklep ma przyzwoity serwis, przestrzelają Ci replikę, podadzą wyniki pomiarów.

Tutaj jest ta replika do nabycia taniej, ale serwis budzi we mnie ambiwalentne odczucia.

 

Drugą opcją dla Dziewczyny (nie określiłaś budżetu, więc się ośmielam) jest PDW99L, choć dla mnie to straszna "paskuda", no i waży kilogram więcej.

 

Pamiętaj o dobrej ochronie oczu i uzębienia, te elementy ciała ludzkiego nie odrastają a Kobieta z klapką na oku i brakiem siekaczy była atrakcyjna tylko wśród piratów i zbójców... :icon_lol:

 

Niezależnie od używanej repliki warto stosować dobre kulki, a do takich należą G&G, 5,95 i MadBull gramatury 0,25.

 

Będziesz miała jeszcze jakieś pytania, może bardziej szczegółowe, nie krępuj się, każdy kiedyś zaczynał. :icon_wink:

 

Ps

CM.028 daruj sobie, to już przebrzmiała legenda i waży też kilogram więcej od MP5PDW... :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

MP5PDW jest dobrym wyborem i na pewno dużo bardziej pasującym do wymogów Anne niż CM028.

Jesli już zdecydowałabyś się na kałacha to nie CM028, a odrobinę droższe RK (któryś z krótszych modeli) od Boyi.

Zaletą MP5PDW jest jej waga, wielkość i stosunkowo dobre osiągi.

 

Niestety nieopisałaś budżetu, więc cieżko dobierać coś konkretnego, opieramy się głównie na budżecie w okolicach podanego CM028. W grę mogą wchodzić też G36k od JG, które nie są za ciężkie ani za wielkie.

Edited by Spoon
Link to post
Share on other sites

Mój budżet opiera się na tym, aby moje konto nie krzyknęło, że totalnie zwariowałam (czyli te tysiąc zł plus).

Co do imprez - zamierzam głównie biegać na imprezy w budynkach (zamiłowanie do Metra 2033 i podobnych klimatów ;)) niż w lasach. Dlatego wątpię, aby panowie przymknęli oko, a ja bym tylko wywracała oczkami :D

O ochronie wiem, jakoś nie widzi mi się zostać pokiereszowana. Faktem jest, że jedno oko mam słabsze, ale jakoś jego tracić nie chcę :D

Te 2 kilogramy to jeszcze nie jest tragedia. Tragedia to zaczyna się dla mnie jeśli miałabym nosić coś, co miałoby z cztery - pięć kilogramów. Z takim obciążeniem to ja mogę ćwiczyć na aerobiku niż próbować strzelać :)

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, moja sieczka w głowie jest już mniejszą sieczką :)

Link to post
Share on other sites

PROSZĘ

Fajna replika, za niewielkie pieniążki - akurat na start. Dodatkowym atutem jest tu możliwość podczepienia wszelakiego rodzaju dodatków (latarka, kolimator, wskaźnik laserowy, atrapa wskaźnika na większą bateryjkę itd..)

 

Jak się znudzi, to nie będzie żalu ją odsprzedać, oddać lub wystawić na aukcję aledrogo - koniecznie z dopiskiem "używane przez kobietę".

 

Do tego dolicz parę złotych na wymianę gumki (polecona przez Powałę), ewentualne dodatkowe magazynki i masz komplet...

Link to post
Share on other sites

Popieram Arenda. Dla kobitki tylko p90 ;) Kompaktowe, ergonomiczne, i na budynki jak w mordę strzelił ;)

Mam kilka mp5, miałem emki, kałachy, giety, g3, itd. Najlepsza pod każdym względem nadal jest P90.

Link to post
Share on other sites

Owszem, ale nie ta wersja cywilna (PS90) z przedłużoną lufą... normalne P90, i lepiej TR, a nie integralny kolimator.

Jakoś do integralnych koli w P90 nie mam zaufania - tym bardziej, że w CQB parę koli straciłem, a to integralne trudno będzie zastąpić...

Link to post
Share on other sites

W sumie koledzy wyżej już poradzili.

Ja bym jedynie dodał - że moim zdaniem powinnaś rozważyć krótszy model - będzie wygodniej Ci to obsłużyć w boju, szczególnie jeśli myślisz o walkach w budynkach.

Ja bym postawił na modele : MP5 [Galaxy], G36C [JG] albo M4 CQB [sA]. Chłopaki widzę zachwalają też P90 - kwestia gustu, mi się nie podoba :-)

 

Przy wyborze warto pamiętać m.in., że:

- są egzemplarze wykonane z tworzywa i z metalu (i wtedy odpowiednio inna cena ; poza G36, które chyba jest tylko z tworzywa, ale w oryginale też jest z ABS),

- są modele z kolbą regulowaną (wysuwaną) albo składaną / stałą,

- w zależności od modelu i producenta są różnie jakościowo wykonane wewnętrznie (zębatki, silnik, komora HU, gearbox itd. ; wtedy zazwyczaj potrzebne są z czasem te drobne lub większe wymiany części, ale są też egzemplarze nieźle skonfigurowane już produkcyjnie - co ma odwzorowanie w cenie niestety),

- niektóre oferty są już z akumulatorem (co daje mniejszy o ok. 100 zł koszt na start ; ale trzeba tak czy inaczej kupić ładowarkę mikroprocesorową, w każdym przypadku).

- W G36 i M4 łatwiej domontować optykę (jeśli planujesz); w MP5 trzeba dokupić odpowiedni montaż za ok. 40 zł, ale za to MP5 jest mocno kompaktowe, poręczne, lżejsze.

 

I jeszcze od razu podpowiedź: oprócz okularów / gogli i ochrony twarzy (maska np. typ stalker), zaplanuj kupno nakolanników - kolana są często narażone na urazy, zarówno w terenie zielonym, jak i w budynkach. Warto mieć też jakieś buty za kostkę.

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites

Niemożliwe, nikt się nie kłóci :icon_wink: (...)

Mówisz i masz... :icon_biggrin:

 

PROSZĘ

Fajna replika, za niewielkie pieniążki - akurat na start.(...)

 

K2, jak możesz polecać coś tak paskudnego Kobiecie. :teeth:

Kobiety są piękne, a Ty chcesz na starcie "oszpecić" ogólny wizerunek nowej Koleżanki... :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

ja osobiście polecam tą replikę

 

http://taktyczny.com...d2-kwa-usa.html

 

- tania nie jest ale przy stockowych osiągach , a nawet bardzo mocnym tuningu jest praktycznie niezniszczalna i idealnie spełniająca standardy CQB do tego jest bardzo lekka ( przynajmniej dla mnie ) , wymiary idealne no i jednocześnie jest to "broń długa" przyzwoicie ergonomiczna - tylko zmienić kable na niskooporowe , zainstalować MOSFET + batka 11,1 lipo i siewca śmierci na krótkim dystansie

Edited by Niedźwiedź SP
Link to post
Share on other sites

W sumie koledzy wyżej już poradzili.

Ja bym jedynie dodał - że moim zdaniem powinnaś rozważyć krótszy model - będzie wygodniej Ci to obsłużyć w boju, szczególnie jeśli myślisz o walkach w budynkach.

Ja bym postawił na modele : MP5 [Galaxy], G36C [JG] albo M4 CQB [sA]. Chłopaki widzę zachwalają też P90 - kwestia gustu, mi się nie podoba :-)

 

P90 bez tłumika ma wszystkiego 50cm długości bodajże. Cięzko o krótszą replikę z normalnym oparciem o ramię (MP5K z kolbą od eMki muszę zmierzyć ,ale wiele krótsze nie jest - w wersji maksymalnie skompresowanej...).

 

Przy wyborze warto pamiętać m.in., że:

- są egzemplarze wykonane z tworzywa i z metalu (i wtedy odpowiednio inna cena ; poza G36, które chyba jest tylko z tworzywa, ale w oryginale też jest z ABS),

 

Podobnie P90 - body z tworzywa sztucznego także w oryginale, upper receiver metalwoy we wszystkich replikach (poza DH-90 Wella, na którego litościwe spuśćmy zasłonę milczenia, bo nadaje się wyłacznie do tego, żeby w chwilach złości i rozpaczy ciskać nim o podłogę...

 

- są modele z kolbą regulowaną (wysuwaną) albo składaną / stałą,

P90 ma tylko jedne typ kolby.

 

- W G36 i M4 łatwiej domontować optykę (jeśli planujesz); w MP5 trzeba dokupić odpowiedni montaż za ok. 40 zł, ale za to MP5 jest mocno kompaktowe, poręczne, lżejsze.

 

 

W P90 są wersje z wbudowanym kolimarem (o którym wyrażam się niepochlebnie) albo ze standardową szyną montazową (to je ono, jak mawiają Czesi ;))

Link to post
Share on other sites

P90 ma tylko jedne typ kolby.

 

 

 

 

Istnieje nakładka gumiana na P90 mieszcząca batkę o powiększonej pojemności.

Samo natomiast p90 mimo deskowatego kształtu jest zadziwiająco wygodne. Nawet dla osób strzelających z pozycji odwrotnej (leworęcznych). I również moim zdaniem jest jedną z najlepszych krótkich replik.

Link to post
Share on other sites

Istnieje nakładka gumiana na P90 mieszcząca batkę o powiększonej pojemności.

Samo natomiast p90 mimo deskowatego kształtu jest zadziwiająco wygodne. Nawet dla osób strzelających z pozycji odwrotnej (leworęcznych). I również moim zdaniem jest jedną z najlepszych krótkich replik.

Legenda głosi, że wersja "ostra" lub jak Blacha mówi "tak jak w oryginale" została stworzona z założenia dla leworęcznych i praworęcznych :icon_lol:

 

Pytanie czy jak już wybraliśmy za koleżankę replikę ( :icon_biggrin:) to czy nie potrzeba pomocy w doborze reszty szpeju jak np. okulary/gogle czy ładownice itp.

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

^ widziałem na wystawie staroci ale niestety w UCP :icon_wink:

 

*Co jakiś czas pod białymstokiem jest właśnie taki zjazd i tam nawet lampy naftowe są tanie... 60zł za lampę z wkładem?

Warto tez tam po części do replik jeździć bo np kolby i okładziny są tam w śmiesznych cenach... np lunetka Pso za 300zł itp :maniak_jezyk2:

Ładnie podchodzę i pytam za ilę ta "lornetka"? 200zł? 300! Ok :icon_cool:

Link to post
Share on other sites

Kup RK01S z WGC. Pełna stal, krótka i kompaktowa replika i nie będziesz mieć problemów ani z magazynkami ani z ładownicami, w przeciwieństwie do P90.

Genialny pomysł. NA pewno bedzie się świetnie zmieniać nastawy na tym ruskim selektorze mając małe ręce.

To coś kompaktowe? Chyba dopóki nie używasz kolimatora, bo wtedy kolby w tym sowieckim wymyśle technologicznym nie złożysz.

Nie ma nic bardziej kompaktowego niż P90. Z tego jedną ręką można strzelać, a drugą opierniczać kanapkę :maniak_luzik:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...