Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74u (DG-07)


Recommended Posts

Porównujesz plastikowego Dragona, zrobionego w standardzie TM, do stalowo-znalowego Bojacza, w standardzie VFC?

Tak daleko bym się nie zagalopowywał z tym vfc (kabłąk przy chwycie pistoletowym jest bardziej zaokrąglony w palnej wersji - to tylko jeden szczegół bo jest ich więcej). Podejrzenia co do przynależności DG do Boyi są nie tylko względem tych samych pudełek. Bateria, ładowarka dokładnie to samo. Prezentowany w sklepie TM RK-01 jest jeszcze metalowy i tę samą komorę hopup przezroczystą z kompozytu. Jak znikneły wszystkie DG i to nie tylko AK ale i m-ki to Boyi rozpoczął produkcję tak samo budżetowych wersji z plastiku tak dobrze wykonanych i tak samo wyglądających oczywiście w wersji plastikowej, a fabryki DG nie ma. Czyżby zbieg okoliczności.

(Sprostowanie poprzedniego postu - kulki 20g)

Link to post
Share on other sites

Tak daleko bym się nie zagalopowywał z tym vfc (kabłąk przy chwycie pistoletowym jest bardziej zaokrąglony w palnej wersji - to tylko jeden szczegół bo jest ich więcej). Podejrzenia co do przynależności DG do Boyi są nie tylko względem tych samych pudełek. Bateria, ładowarka dokładnie to samo. Prezentowany w sklepie TM RK-01 jest jeszcze metalowy i tę samą komorę hopup przezroczystą z kompozytu. Jak znikneły wszystkie DG i to nie tylko AK ale i m-ki to Boyi rozpoczął produkcję tak samo budżetowych wersji z plastiku tak dobrze wykonanych i tak samo wyglądających oczywiście w wersji plastikowej, a fabryki DG nie ma. Czyżby zbieg okoliczności.

(Sprostowanie poprzedniego postu - kulki 20g)

A) Chyba nie wiesz co to jest standard VFC i TM.

B) Ładowarki i baterie tłucze pewnie ta sama firma, ale raczej jest to podwykonawca dla obydwu tych firm (przy czym DG to tylko rebrander).

C) Następuje kawałek nieczytelnego tekstu, Czym jest niby sklep TM?

D)Boyi nie robi budżetowych plastików, robi je Cyma (dla siebie i Spartaca).

E) Plastikowe, przezroczyste komory siedzą w chińczykach od przynajmniej dwóch producentów.

F) Owszem, DG nie ma prawdopodobnie własnej fabryki, z tego co mi wiadomo to firma amerykańska.

G) Świetne sprostowanie....

Edited by Kopcik
Link to post
Share on other sites

 

A) Chyba nie wiesz co to jest standard VFC i TM.

B) Ładowarki i baterie tłucze pewnie ta sama firma, ale raczej jest to podwykonawca dla obydwu tych firm (przy czym DG to tylko rebrander).

C) Następuje kawałek nieczytelnego tekstu, Czym jest niby sklep TM?

D)Boyi nie robi budżetowych plastików, robi je Cyma (dla siebie i Spartaca).

E) Plastikowe, przezroczyste komory siedzą w chińczykach od przynajmniej dwóch producentów.

F) Owszem, DG nie ma prawdopodobnie własnej fabryki, z tego co mi wiadomo to firma amerykańska.

G) Świetne sprostowanie....

 

vfc to standart bliższy palnej wersji, tam gdzie piny, kołki a tm skręcany na śruby ( osobiście nie ma to dla mnie żadnego znaczenia w modelach asg). Broń palna to palna. Jeżeli już miałbym mieć replikę ak będącą w 98 % zgodną z orginałem to tylko gaziak i nie na gg tylko co2 ( nie występują problemy temperaturowe).

Reasumując nie było moim założeniem twierdzenie że DG-07 to fantastyczna i och ach. Chciałem tylko powiedzieć że nie należy marginalizować tego produktu do zupełnego chłamu w stylu zabawek firmy DE. Szkoda że już się tego nie produkuje bo jest to nie najgorsza opcja dla tych którzy zaczynają przygodę z ASG. Jeżeli ktoś zadaje pytanie czy ten produkt jest dobry na początek jeżeli nie dysponuje wiekszymi zasobami finansowymi to poprostu należy odpowiedzieć że tak. Ma standartowego gearbox-a, magazynki pasują od innych producentów. Jak człowiek stwierdzi że ten sport mu się podoba to opchnie lub odłoży na półkę tego aks74u i kupi bardziej zaawansowany produkt. Jak się zepsuje gearbox na gwarancji to zrobią (12 miesięcy z bani). Ja akurat kupiłem ten produkt bo lubię postrzelać do tarczy a ASG mnie wogule nie kręci. Oczywiście musiałem dokonać upgradu aby postrzelać cięższymi kulkami metalowymi. "replika" wiatrówki crosmana nie podoba mi się więc poszukałem innej alternatywy. Część rzeczy wykonałem sam jak lufa zewnętrzna, tłumik płomienia ze stali, inne kupiłem i wymieniłem, gearboxa zrobiłem w serwisie bo na gwarancji aby uzyskać te 180m/s prędkości wylotowej i nie były to wcale duże koszty. Ale to tylko moja opinia. Pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych świąt i nowego roku.

Link to post
Share on other sites

Chwila, dobrze rozumiem, że niby masz w tym 180m/s (czyli koło 600fps)? Ciekawe.

Tak. Sprężyna m150, głowica tłoka podwójnie uszczelniona, głowica tłoka to moje rozwiązanie z zastosowaniem skórzanej uszczelki oraz dysza doszczelniona. Takie rozwiązania rodem z wiatrówek. Nie zawsze mocą sprężyny się zwiększa parametry wylotowe. Oczywiście do metalowych kulek musi być stalowa lufa wewnętrzna ze względu na ścieralność materiału. Tak już pisałem wcześniej gearbox v3 który jest tym dg jest spoko ( koła zębate stalowe, łożyska kulkowe 7, tłok z jakiegoś dobrego kompozytu z wstawionymi zębami ze stali, stalowa prowadnica sprężyny). Na obudowach oszczędzali ale na gearboxie nie.

Link to post
Share on other sites

Tak. Sprężyna m150, głowica tłoka podwójnie uszczelniona, głowica tłoka to moje rozwiązanie z zastosowaniem skórzanej uszczelki oraz dysza doszczelniona. Takie rozwiązania rodem z wiatrówek. Nie zawsze mocą sprężyny się zwiększa parametry wylotowe. Oczywiście do metalowych kulek musi być stalowa lufa wewnętrzna ze względu na ścieralność materiału. Tak już pisałem wcześniej gearbox v3 który jest tym dg jest spoko ( koła zębate stalowe, łożyska kulkowe 7, tłok z jakiegoś dobrego kompozytu z wstawionymi zębami ze stali, stalowa prowadnica sprężyny). Na obudowach oszczędzali ale na gearboxie nie.

 

I czym to zasilasz teraz? na jakim silniku? masz może filmik z chrono?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam wiem ze robie odkop roku i pewnie zaraz dostane złota łopatę odkupu ale mam zamiar kupić właśnie ta replikę dg-07 firmy dragon dla mojej dziewczyny która chce się ze mną postrzelać a ta replika obojgu nam się podoba a oglądając filmy "tych" replik lecz amerykańskiego producenta lancer tactical znalazłem coś takiego

i zastanawia mnie czy po zmianie samej bateri na lipo 11.1 rof będzie podobny w stoku czy lepiej zmienić jeszcze sprezynę ?
Link to post
Share on other sites

Rof będzie podobny jednak długo ta replika nie pożyje w stocku na takiej baterii. Bez takich modyfikacji jak mosfet( najlepiej z ab), porządne wypodkładowanie tłok z pełną metalową listwa zębów oraz korekta aoe raczej nie warto montować lipo 11.1 do repliki bo jak nie spalą się styki, to replika zje zębatki lub ogołoci tłok z zębów.

Link to post
Share on other sites

A co polecisz na delikatne poprawienie rola by nie pomielić gb

 

Lecz powiem że te repliki nie są tak złe znajomy ma m4 cqb od dragon guns w stoku i osiągi są bardzo dobre 45-50 m w kartkę a4 a przerobiła juz 12000 kulek i nic z gb się nie dzieje

 

Poprawiene Rofa **

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...