Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UC sie przywalił do paczki o wartosci 175$ ...


Recommended Posts

Wydawało mi sie ze do kwoty 150Euro do paczek z HK nie powinni sie dowalac a tak sie stało.

Oczywiscie razem z kosztami wysysłki bo bez to jest 115$. To sa tylko spodnie i bluza wojskowa. Czy to jest zgodne z prawem ze wysylka sie dolicza? Moge sie jakos bronic? Czy musze zaplacic 23% Vat od calej kwoty 175$ jak mi pan szanowny celnik powiedzial? Zamawialem w DragonRed Airsoft.

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

Widzę, że kolega naczytał się postów "mała paczka to nie oclą " albo " mi jeszcze żadnej paki celnicy nie sprawdzili bo wartość była zaniżona " lub "kurierem to nie sprawdzają" . Sorry ale nikt nie napisze, że został wyciśnięty jak ostatni ...

 

Zamawiając coś z zagranicy zawsze się liczę że dowala 6.5% cła i 23% Vatu

Link to post
Share on other sites

40 Euro to limit dla paczek z poza Unii europejskiej. Dla państw członkowskich nie wiem jaki jest limit, wiem że dopłaca się różnice w Vatach. Usługa transportu również podlega opłatom.

 

Kolega literówkę miał ;-) Szmer

Edited by szmerglu
Link to post
Share on other sites

Piniondz to piniondz.

Łatwiej przepchnąć paczkę ze wschodu, bo ludzie siągają z chin na potęgę i po prostu nie ma czasu na sprawdzanie każdej. Dlatego często małe przechodzą luzem. Paczuchy z bardziej cywilizowanych stron niestety są niezłą gratką dla celników, zazwyczaj to coś konkretnego, no i dla tego wpadłeś

Link to post
Share on other sites

w sensie DragonRed jest z czesci bardziej cywilizowanej ? :) To ktore sklepy sa z tej mniej cywilizowanej częsci ?

 

Zwłaszcza jak paczka idzie przez celne piekło, czyli "WER ZABRZE" ^^

 

no dokladnie oni mnie rabneli, jestem z Gliwic wiec chyba nie ma innej opcji.

Link to post
Share on other sites

Fajnie jest z pakami z chin. Nie mają takiej mocy przerobowej, więc na pierwszy ogień biorą duże pakunki, bo takie w większości podlegają opodatkowaniu. Małe paczki to w większości kupka, więc często zdarza się, że coś wartościowego się uchowa.

Druga sprawa to nadawanie paczek przez chińczyków. Wliczają przesyłke w cenę produktu, wypisują farmazony na deklaracji zawartości, zaniżają warość. Przez to strach do tych paczek zaglądać.

HK to inne chiny, ogarnięte i bez skłonności do przejrętów i kombinowania. Paczki z chin kontynentalnych są dla celników często udręką.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Ja pierdziele, kupujesz coś z zagranicy, nie znasz ustaw i płaczesz, że urzędnicy zastosowali się do obowiązującego prawa, skończ waść z tymi żalami. Z watu jesteś zwolniony do 45 euro, cła do 150 euro.

Arafat wywal te smutki w kosmos bo naprawdę, gość zachowuje się jak dziecko.

Link to post
Share on other sites

Trzy kamzy to już może być spora paka, ergo szykuj portfel na trzepanie :/. Płemieł przecież kiełbasę wyborczą (pozdro dla tych co oglądali ostatnio debatę w sejmie) musi za coś kupić.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Bylem odebrac pake... ale sie dalem orznac !!! Zakichany pomiot ryżego złodzieja zrobił taki numer że mieli czarno na białym na paczce napisana wartosc (14$) a nic nie powiedzieli i ja idiota doniosłem im wyciagi z paypala! Kurde nastepnym razem bede mowil ze wszytsko jest na paczce!

Link to post
Share on other sites

Ale to wcale nie nowość że na paczki z poza EU doliczany jest vat i cło.

Jest już informacja o tym na forum w innym temacie. Nawet wiadomo ile doliczają.

Dokładna informacja jest w informacji urzędu celnego ( cło ) oraz urzędu skarbowego ( vat ).

Obstawiam że informacja o tym na stronie sklepu z którego kupowałeś.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...