Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Airsoft dla mniej zamożnych - poradnik


Recommended Posts

Naprawdę nie wiem skąd ta negatywna opinia na temat desantów. Chodziłem w nich kilka lat w często po kilkadziesiąt godzin bez przerwy, w lecie, w zimie, w deszczu i jakoś złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. W porównaniu do haixów, karimorów, magnumów, Cofry, Bety, PPO jakoś bardzo nie odstają. Jedyna różnica to desanty trzeba rozchodzić.

Ok z tymi haixami to przesadziłem tyle że haixy kosztują 700PLN

Link to post
Share on other sites

Rozchodziłem (a zanim rozchodziłem to co zakrwawiłem skarpety to moje), a teraz noszę codziennie do roboty. NIe są jakieś bardzo niewygodne, ale miałem wygodniejsze buty. Problem taki, że dość szybko marnieją w oczach - niemal codziennie pojawiają się jakieś nowy zadziorki na skórze, a nie pracuje na stanowisku, które mocno obciążałoby wierzch buta. Czasem się o coś zahaczy, ale niecodziennie. No i jeszcze dodam, że mam już niemal całkiem zjechane podeszwy - jeszcze trochę i przetrą się na wylot. Bieżnika na nich już właściwie nie ma. Dużo ich nie nosiłem. Jakbym policzył ile w nich 8 godzinnych dni przechodziłem to myślę, że nie wyszłoby więcej niż 90, może 120. Czyli 3-4 miesiące.

Niewiele jak na but.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie np. dużą zaletą tych butów jest to że nie maja materiałowej podszewki. Po całkowitym przemoczeniu wnętrze buta nie nasiąka wodą, fakt że skóra schnie długo ale nie ubiera się mokrej gąbki na stopę.

W haixach z membrana gore całkowite utopienie buta to jakaś masakra, suszenie 7h na podgrzewanej podłodze w hotelu dało efekt praktycznie zerowy więc chodziłem 2 dni w mokrych butach.

 

Nie twierdzę że desanty są lepsze od haixów, ale w niektórych sytuacjach wolałbym mieć na nodze moje stare desanty niż jakiekolwiek inne buty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

To co jest tutaj napisane na pewno mi się przyda, od trenera z treningów już załatwiłem sobie kamizelkę i kask nie wiem po co ale chciałem się zapytać czy karabin M4 A1 (np z tego sklepu http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-542-Karabin-M4-A1-Dwa-x-Magazynki.html#projector_components_hidding) będzie idealny czy w sam raz na początek kariery? Wiele się zastanawiałem i chciałem się jeszcze zapytać czy gdybym chodził do lasu obok małego miasteczka i strzelał do tarcz to będzie to nielegalnie? Chyba nie co?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

g36. Tak mi się wydaje. W cymce szybko padają zębatki i tłok(podobno). Ale w g36c jg body z ABSu.

 

Cyma ma dobre bebechy ale brzydki i łamliwy korpus z gównolitu. Nawet kulki z mocniejszych replik mogą go przebić przy strzale z niewielkiej odległości. O G36 się nie wypowiem bo nie miałem i nie widziałem

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ufffff

Przeczytałem cały pierwszy post i stwierdzam, że fajny poradnik ale na pewno nie dla zielonego początkującego miłośnika ASG.

Za dużo tekstów dla typowych zawodowców ASG, których początkujący nie ogarnia a cały tekst skróciłbym o jakieś 50%.

Wiem, że autor chciał jak najlepiej wytłumaczyć pierwsze kroki ale w pewnym momencie nowicjusz zaczyna "nie kumać o co kaman"

Dziękuje autorowi tego tematu za pomoc w podjęciu pierwszych kroków w ASG icon_okok.gif

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...
W dniu 27.04.2016 o 14:07, szmerglu napisał:

Pod tym linkiem masz ten sam tekst po małej edycji naszego majstra od formatowania i stylistyki ;-)

 

Dzień dobry,

wskazany link prowadzi do strony głównej wmasg.pl. 

W temacie tego poradnika oraz przejrzanych artykułów ("wybór repliki" części I, II, III), chciałbym spytać co na dzień dzisiejszy zastąpi Shotgun AGM, które nie ma już w popularnych sklepach internetowych? Zabawę w ASG planuję na razie rozpocząć wraz z 9letnim synem, który bardzo zapalił się po działkowych strzelaniach wiatrówką Sig Sauer P220.

Sig Sauer pójdzie pod młotek, a w zamian chciałbym zainwestować w dobrą ochroną oczu i dwa bliżniacze sprzęty ASG do strzelania 1 vs 1 na terenie działki (2300m.kw) lub w pobliskim lesie.

Będę wdzięczny za naprowadzenie mnie na bardziej aktualne wątki, w których mógłbym znaleźć wskazówkę co kupić na amatorski początek ojca z synem.

Pozdrawiam
Łukasz

Link to post
Share on other sites

Ja z 10 letnim synem to się strzelam z Nerfów. Kulka nawet przy 200fps potrafi zaboleć i zostawić małe krwiaki. Wyobraź sobie, że ktoś się syna zapyta w szkole skąd ma takie ślady i on odpowie, że tata do niego strzelał... będzie jazda.

Link to post
Share on other sites

Tak na szybko przeglądając Gunfire i Taiwangun, to jeśli zależy Ci na tanim rozwiązaniu, to poszedłbym:

a) w M58B od Double Eagle: biorąc pod uwagę wielokrotnie zgłaszany spadek jakości pompek z AGMu na przestrzeni ostatnich lat, ta replika może być fajną alternatywą. Miałem ją kiedyś, wykonanie było okej, zasięg okej, celność mojego egzemplarza nieco ustępowała AGMowi, ale to wszystko było kilka lat temu.

b) w klamki - ST92F od STTI: tanie, bezawaryjne, można się bawić nimi praktycznie o każdej porze roku. Wymagają gazu zasilającego, ale nie zużywają go dużo, a w zamian oferują samopowtarzalny tryb ognia. Minusem będzie natomiast mniejszy zasięg i gorsza celność, co może mieć wpływ na zabawę w terenie leśnym. Na działce o podanej przez Ciebie powierzchni powinno być jednak w miarę OK, choć sensowny zasięg tej repliki zamyka się w około 30 metrach.

I faktycznie, warto wziąć pod uwagę, że nawet takie repliki mogą zostawiać siniaki i krwiaki. Podejdźcie na poważnie do kwestii bezpieczeństwa i ochrony.

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, mareq napisał:

Ja z 10 letnim synem to się strzelam z Nerfów.

Ja też.

 

21 godzin temu, mareq napisał:

Wyobraź sobie, że ktoś się syna zapyta w szkole skąd ma takie ślady i on odpowie, że tata do niego strzelał... będzie jazda.

Tak raczej nie powie, bo rozmawiam z nim dużo o tym co robimy i jakie mogą być tego konsekwencje. Nie mam na myśli bezmyślnej zabawy, a on nie jest bezmyślnym dzieciakiem, który tak wyjaśniłby siniak zdobyty podczas zabawy w ASG. Tak czy siak, dziękuję Ci bardzo za komentarz. Faktycznie odpuścimy strzelanie "się" (nazwzajem) bo to jeszcze za wcześnie.

Natomiast repliki mu poszukam. Kiedy chce postrzelać do tarczy z wiatrówki Sig Sauer to ja jestem na takim poziomie czujności, że nie mam w tym zbyt wiele przyjemności i syn się irytuje, że "ciągle pilnujesz mi tych dłoni!". Obaj mamy gogle z atestem. Z repliką nie będzie tyle stresu, że blowback odstrzeli mu kciuk przy naciąganiu kurka ;-)

@LogaN, serdeczne dzięki za te propozycje. Coś pewnie z tego wybierzemy. Kwestia bezpieczeństwa jest u mnie na pierwszym miejscu i to samo staram się zaszczepić synowi. Jemu pewnie chodzi o pobieganie po lesie z "super" wyglądającą repliką, nawet nienaładowaną. Może oddanie serii wspólnych strzałów do tarczy... ojciec ze swojego Siga, a on ze swojego ASG.

To mój pierwszy kontakt z tym zacnym Forum. Jestem pod wrażeniem poziomu (merytorycznego i kulturalnego) prezentowanych tu treści. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy to współtworzą.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nic nie zapewni większego funu młodzierzowi niż AEP. Fakt nie jest to zabawka najtańsza ale trójka moich  dziesięcioletnich komandosów ( dwójka siostrzeńców i sąsiada)odstawiła w kąt i pompkę DE i atrapy kałaszy kiedy odkryła aepowego skorpiona, mp7 i elektroglocka.

Cena niestety porównywalna będzie z tatową wiatrówką, ale założę się że tata też szybko młodemu zabawki nie odda.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...