Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Części customowe -podsuń pomysl


Recommended Posts

Marzycieli było tutaj wielu, chwalili się sprzętem, zbierali pomysły i potem nic z tego nie wynikało.

 

Jako osoba od kilkunastu lat związana z branżą stalową jestem prawie pewien, że to też nie wypali:). Nawet jeśli uda Wam się napisać kilka programów i obmyśleć jak pewne rzeczy wykonać, ludzie zrobią wielkie oczy jak usłyszą cenę. No chyba, że będziecie robić to charytatywnie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przejrzałeś mnie, kurczę nic z tego nie będzie . A tak na serio , Często spotykam sie z takimi osobami od pisania programów i zastanawiam sie jak w dzieisjzych czasach kiedy mamy solidworksy inventory plus potężne cam'y ktoś jeszcze pisze programy. Jak konsultuje projekt z firma i pokazuje im ze "program" na 4 osie generuje sie 2 minuty patrzą na mnie jak na kosmitę. Także powodzenia w branży stalowej a ja wracam do pracy nad wzmocnionym gearboxem do aep'a:)

Link to post
Share on other sites

@Beryl

Szukam takiej podkładki między dupkę body M4 a nakrętkę prowadnicy kolby. Są takie plastikowe, ale po pierwsze są za wąskie a po drugie - są plastikowe :). Jest to idealne miejsce do umieszczenia mos-fetu dla kabli "na tył" (wtedy mos-fet nie zajmuje miejsca w prowadnicy kolby i można zastosować CTR-kę i batkę w prowadnicy) ale z racji ograniczeń miejsca trzeba go tam "upychać". Jakby była taka podkładka o grubości co najmniej 6 mm to byłoby super. Może być grubsza np. z gniazdami pod "wciśnij kropek" to byłoby idealnie (wtedy nawet +AB może by wlazł :) ). Są takie elementy (np. właśnie z gniazdami pod "wciśnij kropek") na rynku ale właśnie nie mają miejsca na mos- fet przez co dla mnie są bezużyteczne (do tego rozwiązania).

Pomyśl czy można by było zrobić "takie cóś" :) z alu. W razie pytań mogę służyć rysunkami poglądowymi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ze względu na targi na które jadę z firmy cierpię na chroniczny brak czasu. Jednak stało się takie nieszczęście że znalowa obsada kolby AK w moim BOYI się złamała więc siadłem do cad'a i zaprojektowałem stalową część. Teraz pytanie czy byli by jacyś chętni bo będę zamawiał blachy w przyszłym tygodniu. Co do ceny brak info ale mogę zrobic ze 2-3 sztuki po kosztach na tzw testy dla chętnych. Montaż będzie nie przez kołkowanie bo nie każdy może/potrafi a przez śruby na torx.

Edited by Beryl
Link to post
Share on other sites

Na rynku brakuje komory HU do AUGa przykręcanej do szkieletu GB. Coś jak: http://deltashop.pl/p/216/1755/full-cnc-g36-hopup-komora-komory-hop-up-czesci-replik-elektrycznych-czesci-i-dodatki-do-replik.html Wydaje mi się, że takie coś wyeliminowałoby największe bolączki Augustynów co z pewnością przełożyłoby się na sukces komercyjny :icon_lol:

Jak zrobisz tą komorę do AUG to z ręki biorę 3 sztuki.
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie do końca... Robią się powoli różne rzeczy nie tylko na CNC ale i na laserze i innych sprzętach. Nie będziemy ruszać dopóki nie będzie strony www, kilkunastu gratów które mogą zainteresować ludzi itd. Nie jest tak hop siup sprzęt to połowa sukcesu zaledwie teraz pozostaje ciężka praca nad modelami w CAD aby było co robić. Powoli powstają elementy do pewnej repliki którą pokażemy przy starcie całego przedsięwzięcia. To co pisałem na początku pomysłodawcy rzeczy które zrobimy dostaną egzemplarze swoich "pomysłów" ale z nimi będę się kontaktował jak już coś zrobimy. Wstępne daty odpalenia całości to początek 2016r

Link to post
Share on other sites

@Kopcik co ze stali już jest w CAD dzięki zajefajnym zdjęciom z magazynu FragOut jeśli chodzi o lower'y to wzbraniam się ale muszą kiedyś powstać.

@wojtekk

Bardzo chetnie jednak zawodowo jestem obłożony wg grafiku do 20 grudnia już więc na airsoftem pracuje wieczorami także pomysły są mile widziane ale ten kwartał to już raczej nic więcej nie wcisnę

Edited by Beryl
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

"Blok gazowy" do giety w standardzie TM. Zrobiony taki z metalu ładnie dociąży replikę i wyeliminuje problem, który uśmiercił już nie jedną gietkę.

 

Albo niską, górną szynę montażową, także do giety.

 

Brałbym ! nie tyle o wytrzymałość a o sztywność kostrukcji chodzi :D

 

Niska górna szyna to taka na wzór szyn KSK (co prawda można kupić $$ lub można przerobić orginał wtedy potrzebne sa zaślepki to miejsca po przezierniku

AC-G36-01.jpg

Na takie zaślepki byłbym chętny bo cena w internecie jest za wysoko w stosunku do wartosci elementu :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jak K. w deszcz... Roboto zawodowa troche blokuje bo jednak najpierw musze nakarmić dzieci a potem zajmowac się hobby. W tym momencie kończy się projekt customowego frontu ( o tym później) Są juz magwell do ak, dystanse do ak aby maga za daleko nie wepchnąć ostatnia iteracja adaptera stanag do AK, kolba ak, i w sumie narazi etyle wkrótce wrzucę post.

 

Wirtualne części do replik?

między innymi cyfrowa dystrybucja ale nie jest to głowna cecha.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...