Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej,

przyłącze sie do temaciku. 3 dni temu odebrałem swoją replike ( m4 g&p ) z serwisu gdzie przeszła przegląd plus smarowanie. Po wszystkim na chrono wyszlo ok. 430 FPS. I teraz mam do was takie pytanie, czy to nie jest zbyt malo jak na taki tuning ?

 

- precka systema 363mm

- komora KA

- gumka systema energy

- silnika systema energy

- bore up systema

- zębatki CA Super Torque UP

- kable niskooporowe + tconnector + mosfet

- tłok jakiś firmowy stalowe zęby- chyba KA

- sprężyna m120 Guardera

 

przebieg jest znikomy.

Do tego używam akusa turningy nono-tech 7,4 V 15-25 C, Li-po 120 mah.

Chciałbym osiągnąć około 480-500 FPS, czy coś jeszcze musze wymienic w nim ? Zastanawiałem sie nad sprężyna Sp 130 + precka 509 prometheusa + jakis tlumik zeby to zakryc, ale w tedy replika jest o wiele wiele dłuższa i mniej kompatybilna.

Czekam na jakies wskazóweczki :icon_smile:.

Pozdro

Wynik tuningu jak najbardziej OK.

W moim g&p udało się zrobić 510 fps ale na M140, było to raczej dla testu, niż dla konfiguracji w pole. Teraz mam m125 i 450 fps (muszę pokombinować wstawić typ bore 2 bo mam cylinder bore typ 1, a lufę 380 mm więc gubię jakieś 20-30 fps przez same niedopasowanie cylindra do długości lufy). Miałem takie wiosło z lufą Promykiem 550 mm wraz z tłumikiem i poręczne rozwiązanie to nie było.

Prawdopodobnie masz cylinder bore typ 1, więc sama dłuższa i lepszej jakości (Promyk 6,03 bądź Km Head) lufa da ci przyrost fps. Zębatki o dużym przełożeniu w twojej konfiguracji wytrzymają więcej, niż szkielet gearboxa (więcej niż m130 to już ryzyko dla niego). Możesz wstawić m130 (realne fps 470-480 przy dłuższej lufie) ale proponowałbym wtedy zmienić źródło zasilania - są dwa rozwiązania w tym względzie:

Estetyczny - bateria dopasowana do kolby czyli 11,2 V małej pojemności i wydajności prądowej

Pragmatyczny - bateria w pokrowcu i przewody wyprowadzone na zewnątrz ( np. lifepo 9,9 V, lipo 11,2 V o dużej pojemności i wydajności prądowej).

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, dopadłem G&P sentry i planowo chcę z niej wycisnąć 460-500 FPS - myślę, że mi nie pęknie w rękach :D?

 

Na razie mam :

 

Sp140 Guarder

Tłok JBU alu flight, full teeth, czerwony

Głowice ultimate POM

3.2 Gate

Turnigy 11,1V

Kable niskooporowe

 

Zastanawiam się jakie do tego zębatki (to na pewno), czy nie zmienić silnika i co jeszcze , żeby banglało. Leci do mnie jeszcze promyk. Nie zależy mi na ROF'ie.

Edited by Fussinsky
Link to post
Share on other sites

Inna sprawa-pomyśl czy nie lepiej włożyć GB KWA, tyle że musiałbyś rzeźbić korpus (komorę nabojową) pod niego i kombinować z dyszą żeby do komory podeszła (bo komory KWA nie przeszczepisz za chińskiego pana).

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Koledzy, minęło trochę czasu i chciałem zasięgnąć waszej opinii. Chciałbym trochę podkręcić broń i zastanawiam się poważnie nad następującym tuningiem:

- tuning level II http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2017

- komora bore-up http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1086

i do tego mosfet, okablowanie, nowe wtyki oraz gumka systema energy

 

Posiadam w swojej broni tj. http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5176 precke promyka 6.03 407mm

 

Czy do tej sprężyny m130 wymienić jeszcze baterię, tłok ? Czy raczej nie potrzeba do tak lekkiego tuningu

Myślę, że szkielet spokojnie to wytrzyma.

 

Chciałbym dojść do ok480fps bo jestem strzelcem wyborowym w mojej ekipie.

 

Pozdrawiam

Spychcio :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam już borek i komorę HU od Modify'a :maniak_usmiech: czy te zębatki SHS 18:1 są wystarczająco mocne do M130 bo są z lekka "tanie" w porównaniu to innych zębatek :zastanawia: a odnośnie tłoka SHS to jestem jak najbardziej "za" bo wszędzie go wychwalają.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...