Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Różnica przy upgrade do rasowej snajpy.


Recommended Posts

Nie wiem czy taki temat istnieje nie mogę znaleźć i nie wiedziałem też jak go nazwać więc sprecyzuję.

Chodzi mi o to czy robiąc snajpę tzn. wymieniając wszystko tj. lufa, gumka, komora, zestaw cylindra, spring, zestaw spust jest sens kupowania przykładowo repliki VSR10 MARUI ? Czy można pokusić się o kupno przykładowo kopii cymy CM701 (kopa vsr 10) gdyż i tak w przyszłości zostaną wszystkie części wewnętrzne wymienione.

Bo jeśli mam płacić przykładowo dodatkowe ileś tam złotych do Marujca który ma rzekomo napis marui a na końcu zostanie tylko łoże i lufa zewnętrzna z komorą zamkową od marui to nie wiem jaki jest sens przepłacania. Ja wiem że Marui to jakość sama w sobie bo miałem parę replik marui i są fajnie wykonane itd. ale niech mi ktoś nie wmawia "kup marui bo to marui i jest lepsze" - właśnie w czym jest lepsze jeśli wszystko części w wspomnianej przykładowo cymce zostaną wymienione i tak i zostanie tylko łoże i lufa cymy ?

Z tego co wiem to wszystkie chinskie kopie są w 100% kompatybilne z częściami takich firm jak LAYLAX czy PDI.

Link to post
Share on other sites

Szczerze jak by tylko się różniły wyglądem zew i wykonaniem łoża i lufy zew to to bym też wziął chińczyka, byle by po wymianie części i dobrym serwisie chińczyk był tak celny/bezawaryjny/cichy/kompatybilny jak VSR 10 TM . Wiadomo TM to TM, kupiłem i mam oraz wiem że za te cenę mam to coś czego chińczyki nie mają, ale czy warto będzie dla kogoś inwestować więcej? Jak nie będzie go za bardzo interesowało że jest gorzej wykonane i że nie wygląda już tak fajnie oraz nie ma już dobrej komory. Pomijając już sam fakt że TM to klasyka i warto na to akurat wydać te pieniążki to też jest fakt że zarabiamy w zł a wydawać trzeba jak się chce w $, Kupiłem TM vsr nowe dlatego że i mam nadzieje że nie będę miał żadnym z nim problemów pod czas zabawy, serwisu, kompatybilności. Ale za kwotę którą już wydałem na samą replikę, lufę, gumkę oraz adapter tłumika oraz szynę pod lunetę miałbym po lekkiej dopłacie np. jg bara 10 na BDB częściach po tuningu mocowym. Także sądzę i tak że nie będę żałował tego bo jest bardzo fajnie ale pytanie czy tak jak jest napisane w poście wyżej czy tylko różnią się wyglądem/wykonaniem chińskie kopie i komorą TM która jest mega. Czy są jeszcze jakieś różnice za które warto dopłacać?

Link to post
Share on other sites

Chińskie snajpierki są np. wykonane jak gówno. Nie każdy lubi wpakować kilka tysi w snajpę, by koniec końców i tak wyglądała jak zabawka z odpustu.

Klasyczna odpowiedz. Spodziewałem się czegoś więcej. To że gorzej jest wykonane to wiadomo, lecz nie zgodzę się że tanie snajpy wykonane wizualnie są do D. Miałem kiedyś wella w łapach i marui też miałem i miałem porównanie. Wyglądem Marui na pierwszy rzut oka wyglądało praktycznie tak samo, po bliższych oględzinach faktycznie jest różnica ale nie taka moim zdaniem jak opisujesz. No ale jeśli tylko wyglądem zewnętrznym różni się takie marui od wella czy cymy to sory ale nie wiem jaki sens jest dopłacania 600zł za trochę lepszą wersję wizualną która i tak pójdzie pod tuning bynajmniej dla mnie.

Działa to na zasadzie luf PDI i Promyka, PDI jest lepsze ale nie na tyle ile trzeba dopłacać moim zdaniem.

Bardziej chodzi mi tutaj też o kwestie takie jak np. kompatybilność części czy wszystko pasuje bez żadnego zbędnego grzebania itd.czy przykładowo taka cyma jest w 100% odwzorowana i czy wszystkie części tj. lufa, komora, zestaw spustu i cylindra są wymienialne bez żadnych przeróbek ? O takie informacje mi głównie chodzi bo jeśli wszystko jest tak samo wymienialne i różni się to tylko wyglądem po Upgradzie to wolałbym kupić chinską kopię.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edited by NooBSaiboT
Link to post
Share on other sites

A ja bardziej polecam jednak TM-a. Całkiem inna jakość wykonania i nie chodzi tu tylko o walory estetyczne. Kultura pracy jest również o wiele lepsza w markowej giwerze. Nie wspominając już o magicznej komorze jaką daje TM w porównaniu z chiniolami.

Link to post
Share on other sites

Kolejna nic nie wprowadzająca wypowiedź to ja już napisałem że TM to TM i jest lepsze bo samo w sobie jest droższe i jest to pierwsza klasa replik o komorze też pisałem, nie wymienia się bo jest BDB, ale czy są jakieś jeszcze różnice chodzi tutaj o konkrety. Bo kupujesz bara od JG który jest o połowę tańszy i lepiej z jego dostępnością a komorę możesz dokupić (laylaxa która jest lepsza od TM ponoć) i masz na samym początku 300 zł w kieszeni... Ja bynajmniej nie dorzucał bym tych 300 zł by trochę lepiej wyglądało (bo i tak będzie malowana/maskowana) czy też lepiej strzelało w stocku ponieważ i tak wszystko będzie wymieniane na części renomowanych firm. Czy są jakieś różnice o których jeszcze nikt nie wspomniał?

Link to post
Share on other sites

Pon Pon celny/bezawaryjny/cichy - po tuning na tych samych częściach będziesz miał to samo . Jak może być głośniejszy jeżeli taki sam tłok uderz z taką samą prędkością w tak samą powierzchnie . A chińczyki nie są aż tak źle wykonane by po strzale brzęczały śruby od łoża .

 

Krwawy - O jakiej kulturze pracy mówisz ?

 

Przecież jak wyjmiesz wszystko z TM czyli zrobisz z tego snajperkę to masz już po tej kulturze . I będzie taka sama jak w JG po tym samym zabiegu .

 

Osobiście dopłacił bym tylko dla komory TM , którą można czasem dokupić osobno w komisie .

 

 

A i jeszcze jedno w sumie - Fajnie powiedzieć ze ma się TM,a

Edited by musashi
Link to post
Share on other sites

Np spasowanie pierścienie centrujące-cylinder-komora zamkowa. Gwint łączący komorę zamkową z lufą zewnętrzną. Gwint łączące szynę montazową z komorą zamkową. Gwinty łączące spust z komorą zamkową. Działanie guzika od zwalniania magazynka. Jakość samej komory HU ale i gwintów w niej. Mocowanie przelotek do zawieszenia. Łapanie luzów na rączce zamka. Tego typu pierdółki wpływają nie tylko na wytrzymałość i trwałość samego guna ale i (pierścienie!) na kulturę pracy oraz (komora) osiągi.

 

Tak więc: "Przecież jak wyjmiesz wszystko z TM czyli zrobisz z tego snajperkę to masz już po tej kulturze . I będzie taka sama jak w JG po tym samym zabiegu ."- nie będzie taka sama. Oraz fajnie powiedzieć, że się ma TM.

Link to post
Share on other sites

W końcu ktoś coś konkretnego napisałem a nie kup TM bo tak i tyle w temacie. Jeśli ktoś chce mieć w stocku snajperkę to niech kupi TM bo wtedy wydaje mi się że warto ale jeśli wymienia się dosłownie wszystko to gdzie tutaj logika. Ale może miło było by ktoś się jeszcze wypowiedział jasno i rzeczowo jak kolega wyżej. I uzasadnił to argumentami i wnioskami wyciągniętymi przez samego siebie.

 

 

 

Pon Pon celny/bezawaryjny/cichy - po tuning na tych samych częściach będziesz miał to samo . Jak może być głośniejszy jeżeli taki sam tłok uderz z taką samą prędkością w tak samą powierzchnie . A chińczyki nie są aż tak źle wykonane by po strzale brzęczały śruby od łoża .

 

Krwawy - O jakiej kulturze pracy mówisz ?

 

Przecież jak wyjmiesz wszystko z TM czyli zrobisz z tego snajperkę to masz już po tej kulturze . I będzie taka sama jak w JG po tym samym zabiegu .

 

Osobiście dopłacił bym tylko dla komory TM , którą można czasem dokupić osobno w komisie .

 

 

A i jeszcze jedno w sumie - Fajnie powiedzieć ze ma się TM,a

Link to post
Share on other sites

No temat się trochę rozkręcił. Czyli dowiedzieliśmy się tyle że jakość chinczyka jest gorsza czyli tak jak myślałem, gwinty, odlewy komory zamkowej już nie będą takie fajne jak w Marui i może być gorzej przy składaniu tego natomiast jak się potrafi takie rzeczy robić lub zna się kogoś kto umie to pewnie warto brać chinczyka niż przepłacać.

Innymi słowy dochodzę do wniosku że jak masz hajs kupujesz TM jak nie masz hajsu kupujesz przykładowo BARa od JG lub cymę czy coś z tego pokroju i liczysz się z tym że cała konstrukcja zewnętrzna po wymianie wewnętrznej będzie gorsza jakościowo niż w Marui i takie rzeczy jak rączka, ucha zawieszenia czy inne tego typu pierdoły mogą ulec szybszemu zużyciu.

Ale jeśli ktoś dba o replikę i nie będzie nią mieszał betonu itd. to myślę że nawet chinska kopia da radę.

Fajnie żeby ktoś jeszcze coś opisał, zależy mi na opiniach ludzi którzy mieli styczność z Marui jak i ich wiernymi kopiami. :]

Link to post
Share on other sites

W końcu ktoś coś konkretnego napisałem a nie kup TM bo tak i tyle w temacie. Jeśli ktoś chce mieć w stocku snajperkę to niech kupi TM bo wtedy wydaje mi się że warto ale jeśli wymienia się dosłownie wszystko to gdzie tutaj logika. Ale może miło było by ktoś się jeszcze wypowiedział jasno i rzeczowo jak kolega wyżej. I uzasadnił to argumentami i wnioskami wyciągniętymi przez samego siebie.

Kolejna Twoja bezsensowna wypowiedz. Zaprzeczasz sam sobie...Przecież masz wyraźnie napisane że TM jest o wiele lepiej spasowany. Kolega wyżej napisał jakie zalety ma markowa i chyba warto się zastanowić co będzie lepiej chodzić nawet jeśli wywali się z niej wszystko.

Link to post
Share on other sites

Cały czas gadasz o stocku, TM jak i chińskich odpowiednikach. Tam spasowanie jest zdecydowanie gorsze niż w TM, ale jak wymienisz wszystko a lufa zew i łoże zostaną włożysz do niego najlepsze flaki oraz złoży to ktoś kto ogarnia temat to czy będzie albo chociaż podobnie tak samo jak przy TM na tej samej konfiguracji? O to mi się rozchodzi...

Link to post
Share on other sites

Z gadania kolegów powyżej wynika że nie będzie tak samo ale będzie podobnie. Tzn. replika będzie strzelać podobnie albo nawet tak samo bo części odpowiadające za fps i celność zostaną wymienione ale nie będzie już tak ładnie wyglądać, przy jakimkolwiek smarowaniu rozbieraniu czy cokolwiek może być problem, części takie jak lufa zew. rączka przeładowania pewnie łatwo złapie luzy, i ogólnie wyglądać to będzie trochę gorzej a nie każdy co ładuje np 3kafle w części nie będzie ładował po to tyle kasy żeby się denerwować na jakieś luzy itd. i dlatego pewnie warto dorzucić do TM. Ale jeśli komuś nie przeszkadzają takie rzeczy jak wypisałem powyżej to pewnie można się pokusić o kupno taniej kopii i zrobienie z niej snajpy która strzelać będzie tak samo pewnie bo skoro zamontujesz te same części wewnętrzne to jakim prawem ma to nie strzelać tak samo ?

Edited by NooBSaiboT
Link to post
Share on other sites

Cały czas gadasz o stocku, TM jak i chińskich odpowiednikach. Tam spasowanie jest zdecydowanie gorsze niż w TM, ale jak wymienisz wszystko a lufa zew i łoże zostaną włożysz do niego najlepsze flaki oraz złoży to ktoś kto ogarnia temat to czy będzie albo chociaż podobnie tak samo jak przy TM na tej samej konfiguracji? O to mi się rozchodzi...

 

No tak, niby będzie działać podobnie ale jest dużo gorsza kultura pracy patrząc np. na luzy cylindra w chińskich odpowiednikach. Nie wspominajac juz o innych tańszych np MB03- kiedyś spotkałem się z źle odlanym korpusem co skutkowało dużo mniejszymi fps-ami bo dysza nie dochodziła komory HU. Przerabiałem ten temat i na pewno nie wziąłbym już nigdy chińskiej bazy.

 

Z gadania kolegów powyżej wynika że nie będzie tak samo ale będzie podobnie. Tzn. replika będzie strzelać podobnie albo nawet tak samo bo części odpowiadające za fps i celność zostaną wymienione ale nie będzie już tak ładnie wyglądać, przy jakimkolwiek smarowaniu rozbieraniu czy cokolwiek może być problem, części takie jak lufa zew. rączka przeładowania pewnie łatwo złapie luzy, i ogólnie wyglądać to będzie trochę gorzej a nie każdy co ładuje np 3kafle w części nie będzie ładował po to tyle kasy żeby się denerwować na jakieś luzy itd. i dlatego pewnie warto dorzucić do TM. Ale jeśli komuś nie przeszkadzają takie rzeczy jak wypisałem powyżej to pewnie można się pokusić o kupno taniej kopii i zrobienie z niej snajpy która strzelać będzie tak samo pewnie bo skoro zamontujesz te same części wewnętrzne to jakim prawem ma to nie strzelać tak samo ?

I tak i nie... tak jak napisałem wyżej spasaowanie odgrywa tu ogromną role co niestety w większości chińczykach mocno kuleje.

 

Eh czasami brakuje mi jednak na wmasgu Dextera, on szybko rozwiał by Wasze wątpliwości :teethh:

Link to post
Share on other sites

No tak, niby będzie działać podobnie ale jest dużo gorsza kultura pracy patrząc np. na luzy cylindra w chińskich odpowiednikach. Nie wspominajac juz o innych tańszych np MB03- kiedyś spotkałem się z źle odlanym korpusem co skutkowało dużo mniejszymi fps-ami bo dysza nie dochodziła komory HU. Przerabiałem ten temat i na pewno nie wziąłbym już nigdy chińskiej bazy.

 

 

I tak i nie... tak jak napisałem wyżej spasaowanie odgrywa tu ogromną role co niestety w większości chińczykach mocno kuleje.

 

Eh czasami brakuje mi jednak na wmasgu Dextera, on szybko rozwiał by Wasze wątpliwości :teethh:

 

Ja nie mam wątpliwości co do jakości TM. Wiem że dexter to wyznawca Tm i Ponpon u niego kupował właśnie TM. Ja tylko założyłem z ciekawości ten temat bo każdy tylko potrafił głupio gadać bierz TM bo TM jest lepsze ale nie potrafił tego uzasadnić. Wszystko już praktycznie zostało powiedziane. Teraz wiem że moge sobie kupić chinczyka ale musze liczyć się z tym że mogą być problemy duże a jak dorzuce już te parę stówek to mam pewne TM które nie będzie miało żadnych niedociągnięć i łatwo będzie można wszystko wymienić i łatwo to poskładać żeby dzialalo to jak powinno.

Dzięki za informacje i porady.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Ja stanąłem przed takim pytaniem jak założyciel wątku:

 

"900 zł za TM VSR, czy 250 zł za WELL MB03"

 

Założenie głowne: wszystkie bebechy do wymiany. Zostanie skorupa i lufa zew. Jako, że ilość bebechów do wymiany osiąga 100%, to kupiłem WELL MB03 A. Ogólnie stock jest bardzo słabej jakości i są problemy z pasowaniem częsci stockowych. Uzyte materiały nadają się do ... wymiany. Tak więc zamówiłem MB03 i od razu porządne graty polecane w tuningu.

UWAGA! Jak kupicie MB03 to sprawdźcie sposób nagwintowania lufy. U mnie masakra. Opiłki + musiałem użyć lewarka z wkrętaka by odkręcić. Dźwignia regulacji Hu wkręcona w tworzywo wkrętem do metalu, więc po jednym wykręcaniu regulacja HU nie działa. Poza tym powtarzalność w skupieniu (poz. leżąca + stojak) na 35-40m tragedia... Po korektach przyrządów (luneta 3,5-10x50) skupienie z ww. dystansu = A4, gdyz lufa wew. to... to... rurka. Nie ma mowy o celności itp. Ogień skuteczny określam subiektywnie na 30 metrów na wyregulowanych bebechach stockowych. Jednak za 250 zł mam skorupę VSR i o to mi chodziło.

Link to post
Share on other sites

Pisząc "rasowa" mam na myśli rasową snajpę :)

 

Opowiem na przykładzie, to tak, jakbyś tuningował rower. Wymieniasz koła, korbę, przerzutki, amortyzator, a nawet sztycę pod siodełkiem. Myślisz sobie, że zrobiłeś cacuszko za grube tysiące, a jednak nie udaje Ci się wydobyć potencjału drzemiącego w częściach, bo zamocowałeś to wszystko do byle jakiej ramy. Pewnie, na amatorskie zawody rama roweru z marketu też wystarczy, no, ale nie będzie to "rasowy" rower :)

 

W airsofcie bardzo często części zewnętrzne są nie mniej ważne, niż części wewnętrzne. W tanich replikach skorupy wykonane są syfiaście i nie mam na myśli jedynie brzydkiej kolby czy nie ten kolor farby. Częściej chodzi tu o otwory na śrubki zamocowane ćwierć milimetra dalej niż trzeba, albo lufy zewnętrzne zamocowane lekko skośnie, czego Ty nie zobaczysz gołym okiem, ale kulka zauważy. Dokładne wykonanie i powtarzalność elementów to właśnie ta cała legendarna "magia" niektórych replik, gdzie do dzisiaj niektórzy pojąć nie mogą, że replika TM na 350 FPS ma lepsze osiągi, niż tuningowane chińczyki z drogimi, markowymi częściami w środku.

Link to post
Share on other sites

Ale np ma więcej plastiku niż inne firmy (emka TM a emka CA czy G&P). Coś za coś. Jedne rzeczy wezmę chetnie od TM, przy innych się zawaham a jeszcze innych od TM nigdy nie kupię. Natomiast miałem ten komfort, ze za ASG zabierałem sie kiedy już dość dobrze zarabiałem i nie musiałem kupować nigdy chińczyków :P. Od jakiegoś czasu mam VSR i miałęm podobny dylemat, czy warto dopłacać do VSR. Obecnie wiem, że warto. Bo mom :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...