Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[PORADNIK] Stylizacja brytyjska (i pochodne - kanadyjska, australijska, PSZ)


Recommended Posts

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Dla kolegów brytofili, używających czterotakta:

Wymyśliłem sposób na noszenie magazynków do czterotaktów w systemie TM. Do tej pory nosiłem je w kieszeni bluzy. Było to wygodniejsze, niż szukanie magazynka w czeluściach ładownicy do Stena.

Postanowiłem dostosować potrójną ładownicę na naboje do LeeEnfielda. Dolna para kieszeni jest wykonana z jednego kawałka materiału. Wystarczy rozpuć środkowe przeszycie, żeby otrzymać jedną kieszeń, w której mieszczą się dwa magazynki. To samo można zrobić z podwójną ładownicą. Wygląd zewnętrzny ładownicy prawie się nie zmienia.

 

Zdjęcia dostępne na FB (niestety nie potrafię wklejać zdjęć tutaj :-( )

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1932862710299172&set=pcb.1488526574603205&type=3&theater&ifg=1

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cortes, ja byłbym chętny.

 

 

Mam jeszcze inną kwestię do poruszenia. Co prawda nie jest to temat dotyczący tylko aspektu brytyjskiego, a raczej wszystkich aspektów ASH, lecz gdzieś go muszę wcisnąć.

Czy nie należy wykorzystać tak zacnego grona i zawiązać grupę? Oczywiście, nie chodzi mi o sformalizowanie tego ruchu, ani - tym bardziej - o pobieranie składek, a raczej o wyciągnięcie korzyści z kontaktów ze sklepami. W tym zakresie zorganizowane grupy ASG w niektórych sklepach mogą korzystać z permanentnych zniżek (na broń, akcesoria, mundury). Jako grupa będzie można również podyskutować na ten temat także ze sklepami, które takich zniżek oficjalnie nie przewidują. Zawsze te 5-10% zniżki byłoby miłe. W końcu i tak wiele rzeczy kupujemy w sklepach na "N", "T" czy "G"...

 

Temat rzucam pod rozwagę.

Link to post
Share on other sites

A ja myślałem już o czyms więcej - o stowarzyrzyszeniu. Nie w kontekście kontaktów ze sklepami tylko raczej z władzami samorządowymi , policją, leśnictwami itp. (np. z IPN, żeby nie ścigał naszych SSmanów). Ale to temat na nowy wątek, który mam zamiar założyć. Jak ktoś ma jakieś przemyślenia, to niech je sobie zapisze, dla pamieci, na konto dalszej dyskusji.

Link to post
Share on other sites

A już myślałem Marek, że zmieniasz strony jak Cię tutaj zobaczyłem. :icon_wink:

 

Nie jestem Włochem by od tak zmieniać strony, ale kto wie, może kiedyś się skuszę na zrobienie herbatnika ;) Przynajmniej angielski znam w przeciwieństwie do niemieckiego :D

 

Marek przychodzi na przeszpiegi :-).

 

Plany wroga warto znać ;) Widzę, jak się tu zbroicie i doposażacie. To nie są raczej "pokojowe" działania :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Domin007 changed the title to [PORADNIK] Stylizacja brytyjska (i pochodne - kanadyjska, australijska, PSZ)
  • Domin007 pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...