Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[G&G] GC16 Warthog \ Wildhog \ Predator


Recommended Posts

  • Replies 535
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hm,tak sobie teraz uświadomiłem... Otóż miałem jeden problem z replika. Na tegorocznym CA, gdzie naprawdę BARDZO mało strzelałem, padło mi chyba z co najmniej 5 bateri o różnych pojemnościach i woltażach - od 1000mah do 2000mah 7,4V/11,1V. Wszystkie naładowane na full i sprawdzane tym gówienkiem co się wpina w biały wtyk od baterii LiPo. Nie był to jednorazowy wybryk, bo na zwykłych, niedzielnych jebankach też po 1-1,5h niezbyt intensywnego strzelania potrafiła mi paść bateria 1300mah 7,4V. Jakieś propozycje?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Niedawno wpadł mi w ręce Warthog 7", więc podzielę się kilkoma spostrzeżeniami w porównaniu z emką G&P.

Na wstępie napiszę, że poza podłączeniem baterii i kilkoma pustymi strzałami nie testowałem w "boju".

 

Zewnętrznie.

Replika jest bardzo lekka, na "test oka" minimalnie lżejsza od Cymy MP5k. W pierwszej chwili sprawia wrażenie jakby była wykonana z kompozytu. Spasowanie jest świetne, lepsze niż w G&P. Zobaczymy jak to będzie wyglądać z czasem. Poza luzami na kolbie (prowadnicy?) i magazynku (choć magazynek i tak siedzi lepiej niż stockowy w G&P) nic nie lata ani nie telepie. Nie wiem czy tak miało być, ale jeśli kolba nie jest zablokwana zatrzaskiem, to przy mocnym dociśnięciu wsuwa się. Dust cover po 2 albo 3 otwarciach złapał wyraźne odpryski :-|

Zaniepokoiła mnie tylko jedna rzecz. Nad lewym selektorem, w miejscu łączenia uppera z lowerem jest nieduże wybrzuszenie.

 

Jeśli ktoś lubi, aby body miało oznaczenia i udawało "koszerne", to Warthog nie jest dla niego. Na body znajdziemy tylko nadruki typu "G&G Armament", "Cal.6mm AEG", "Made in Taiwan", "CE", itd. Body od G&P pomimo tych wszystkich skull frogów jest imho dużo ładniejsze.

Niska waga, zabawkowe oznaczenia, krótki i cienki keymod - to trochę powoduje wrażenie obcowania z zabawkową repliką, a nie repliką próbującą udawać broń.

Trzeba też docenić, to co zostało już napisane, czyli świetny chwyt pistoletowy oraz przyrządy celownicze, fajna kolba (pomimo luzów na prowadnicy) z dużo wygodniejszą wymianą baterii od kolb SF G&P, ciekawy magazynek.

 

Tłumik płomienia niestandardowy. Nie pasuje na niego emkowy tłumik dźwieku typu Gemtech Halo. Z innymi QD może być podobnie.

Magazynki. Nie sprawdzałem jak podają, póki co tylko jak siedzą. Tu nie jest różowo, bo gniazdo jest dosyć ciasne.

Low cap od CA nie wypada, po pociągnieciu wychodzi sama skorupa :-) Stockowy Mid G&P również nie wypada i trzeba go pociągnąć. Dziś kupiłem dodatkowego mida G&P 130rd i z dużym trudem wchodzi do gniazda.

 

Kultura pracy - dużo lepsza w G&P (w GB wymieniona tylko głowica tłoka i cylindra na wyciszone oraz mocniejsza sprężyna). W G&G słychać metaliczne uderzenia.

 

Jeśli szukałbym pierwszej repliki to osobiście wolałbym dozbierać trochę i wziąć G&P.

Jeśli chodzi o G&G, to teraz na GF jest promocja i myślę, że obecna cena odzwierciedla wartość.

W replice będę robić downgrade do cqb i myślę, że ze swoją wagą i wymiarami sprawdzi się świetnie.

Generalnie sprzęt jest bardzo fajny i "będzie pan zadowolony", choć chyba nie za ~1,5k pln.

 

PS. jeśli ktoś ma ochotę robić mi shit storm, to uprzedzam, że są to moje subiektywne i pierwsze wrażenie.

Edited by gratek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Odcina przy zbyt niskim prądzie rozruchowym i to normalne. G&P przy stokowych zębatkach nie ma lepszej kultury pracy niż G&G. Nie przy dwóch zębach p-zwrotnych i nie z tym silnikiem. Niestety ale GP do normalnej pracy to część rzeczy out łącznie z zębami. GP to tak surowa konstrukcja do doinwestowania. Ogólnie ostatnio kupowałem GP 68c i tu się nic za bardzo w środku nie zmieniło w stosunku do emki z coltem co kupiłem parę lat temu. Bebechy te same od lat. Ale ja i tak połowę wywaliłem by dobić do pincet.

G&G CMW osobiście polecam z kilku względów. Pod kilkoma względami zdecydowanie lepsze od GP w stocku. Oczywiście porównując czyste stocki.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie potrzebuję porady od starych wyjadaczy i znawców tematu. W ASG mam wiedzę czysto teoretyczną, choć doświadczenie w lesie mam, bo jakieś 7 lat grałem w paintball. Czasy jednak się zmieniły, po długiej przerwie chciałbym wrócić do lasu i mam do kupienia właśnie G&G GC16 praktycznie nowe z kilkoma dodatkami lub G&P Defender M4 lub MK18 obie po lekkich tuningach i przebiegiem kilkunastu tysięcy kulek. G&G i G&P w podobnych cenach i teraz pytanie co wybrać? Mankamenty GC16 wymienione wyżej już znam, ale G&P nie, tym bardziej że mają już jakiś swój przebieg. CO byście radzili dla świerzaka? Oczywiście chodzi mi o G&G GC16 GR-L w metalowym pudle, nie w plastiku.

Edited by Morfeusz5555
Link to post
Share on other sites

G&P Defender M4 to jedna z lepiej wykonanych karabinków GP. Ale GP to surówka, zależy jaki tuning był robiony. Jak chcesz używać w stocku to gp ok, jeżeli chcesz wbijać fpsy to większość środka do wymiany. Natomiast GG parę rzeczy ma lepszych, silnik, mosfet, mikro styk, lepiej wyważona, solidnie zrobione, trochę fajniejszy wygląd. Bardziej poręczne gg, obustronny selektor ognia, jak i magazynka. Choć ten defender jest równie fajny. A no że to temat do GG to ja bym wziął GG. Z kilku względów mimo wszystko bardziej agresywny wygląd, troszkę lepsze bebechy i bajeczne wyważenie. Ale jak weżniesz GP będzie równie dobrze, bo to zewnętrznie solidny sprzęt z bebechami dopasowanymi na styk. W stoku prosto z pudła GG mimo wszystko strzela lepiej.

 

JJ

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...