Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[G&G] GC16 Warthog \ Wildhog \ Predator


Recommended Posts

Zarówno G&G, jak i G&P prosto z boxa nadają się do zabawy. Natomiast ta druga wydaje się bardziej przyszłościowa, ale i droższa (przerobiłem 2 x GG i 1 x GP).

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edited by Kacik
Link to post
Share on other sites
  • Replies 535
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie jako żółtodziub, załączam pytanie. Czy któraś z tych dwóch replik jest spoko? Może ten drugi nie w temacie GC ale jako porównanie bym chciał jakąś opinię waszą. Bo mnie wizualnie kuszą, cenowo przystępne, ale nie mam pojęcia o wnętrznościach itd, bo się nie znam jeszcze na tym po prostu. (z góry proszę o wyrozumiałość:)). Jeżeli któraś z tych dwóch jest spoko, to pytanie jeszcze jak to z tuningiem. Warto rozkręcać i upgradować?

http://redberet.pl/p/37/1152248722/g-amp-g-replika-gc16-predator-battleship-grey-seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

https://www.militaria.pl/g_g/karabinek_szturmowy_aeg_cm16_srxl_-_red_edition_egc-16p-sxl-rnb-ncm_g_p71686.xml?cat=121

Link to post
Share on other sites
Panowie jako żółtodziub, załączam pytanie. Czy któraś z tych dwóch replik jest spoko? Może ten drugi nie w temacie GC ale jako porównanie bym chciał jakąś opinię waszą. Bo mnie wizualnie kuszą, cenowo przystępne, ale nie mam pojęcia o wnętrznościach itd, bo się nie znam jeszcze na tym po prostu. (z góry proszę o wyrozumiałość:)). Jeżeli któraś z tych dwóch jest spoko, to pytanie jeszcze jak to z tuningiem. Warto rozkręcać i upgradować?

http://redberet.pl/p/37/1152248722/g-amp-g-replika-gc16-predator-battleship-grey-seria-m-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

https://www.militaria.pl/g_g/karabinek_szturmowy_aeg_cm16_srxl_-_red_edition_egc-16p-sxl-rnb-ncm_g_p71686.xml?cat=121

GC > CM

Powyżej 1000 zł nie lądował bym się w tworzywo, mimo że jest wysokiej jakości.

Co do pierwszej repliki poczekał bym na promo lub napisał do nich o jakiś rabat :)

GG da radę od razu po wyjęciu z boxa.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edited by Kacik
Link to post
Share on other sites

Druga, ta czerwona opcja nie tylko korpus ma z innego materiału, ale silnik jest wolniejszy (18k) w stosunku do wersji metalowej, ale jeszcze parę części jest w środku uproszczonych. Kiedyś Fari w tym temacie dał pełne porównanie wersji kompozytowej do metalowej.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam problem z magazynkami, otoz kupilem magi G&G te z jezyczkiem, i mam problem z podawaniem kulek... Wyglada to nastepujaco:

laduje magi szybkoladowarka, wkladam do gniazda magazynka i pusty strzal, potem normalny, znowu pusty. Wyjmuje maga wylatuje pare kulek (te ktore siedzialy w komorze)

Nastepnie znowu laduje i pusty strzal, znowu pusty... wyjmuje maga znowyu wylatuja kulki, wkladam i pusty strzal i tak w kolko, czasem uda mi sie wystrzelic z 10 kulek. Dodam, ze strzelam ogniem pojedynczym.

W czymt tkwi problem ? Na hi capie nie ma tego problemu. Na mid capie Airsoft System jest ok, czasem tez sie zdarzy podobna sytuacja, ale zadko.

Gdzie lezy problem ? Myslalem, ze kulki, ale skoro kulki wchodza do komory to chyba to nie wina kulek ? Uzywak kulek P&J 0,25.

Link to post
Share on other sites

Zrób test: załaduj swój magazynek kulkami, których używasz. Wyceluj wylot kulek w stronę pudełka lub woreczka i pociągnij za zwalniacz kulek. Jeśli wszystkie wyskoczą w tempie ekspresowym, to magazynek i kulki są ok. Jeśli nie, to spróbuj na lepszych kulkach. Jeśli to nie pomoże to będzie wtedy wina magazynka. Nie wiem jak jest w emkowych ale czytałem, że w magach do M14 G&G pomaga wyjęcie wkładu i poluzowanie śrubek o dosłownie pół obrotu.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Po kilku latach przerwy wracam do ASG, kompletuje powoli sprzęt na strzelanki, mundur, buty itd.

Zastanawiam się nad tym, którą replikę wybrać.

Warthoga 9' czy Wildhoga 12'

Wiem, że obie repliki różnią się od siebie budową, pierwsza korpus wykonany ma z metalu, druga zaś z plastiku. Plus w stronę Warthoga.

Warthog niestety na internecie dostępny jest tylko w wersji 9 calowej, z kolei Wildhog od 7 cali wzwyż (plus w stronę Wildhoga)

Do wydania mam 1300 zł nie więcej.

Na reberet jest aktualnie promocja na warthoga, 250 zł w kieszeni by mi zostało.

Którą replikę kupić?

Dzięki Panowie za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Wildhog jest też metalowy. Tylko celuj w wersję GC16, a nie CM16, bo to są budżetówki.

W środku masz to samo, oczywiście porównując Warthoga GC16 z Wild Hogiem GC16.

CM16 oprócz korpusu z plastiku mają biedniejsze bebechy.

Podsumowując, jeśli w środku masz to samo, to weź to co Ci się bardziej podoba :-)

A jak się nie możesz zdecydować to weź to co dostaniesz z dłuższą lufą.

Link to post
Share on other sites

Zabieram się za wymianę kabli w moim Warthogu 7''. Z tego co widzę G&G dało tutaj ciała na całej linii. Kable są kiepskie i przez FTU jest ich dużo.

Czy ktoś z Was wymieniał kable na silikon 1,5mm?

Czy dobrze myślę, że kable sterujące można zostawić tak jak jest, bo prąd w nich jest znikomy i niskooporowe nic nie zmienią?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Rada dla potomnych - przy

odkręcaniu selektora ognia użyjcie dobrej jakości kluczy. Śruby są z plasteliny i łatwo ją uszkodzić. Ja niestety musiałem rozwiercić jedną z nich :/

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zależy na jaki rodzaj gry się nastawiasz. Jeżeli strzelasz pojedynczymi to jednak może być warto, gdyż madbull st uzyska lepsze skupienie w stosunku do stoka. Szczególnie da się to zauważyć strzelając na dystansie +30. Co nie znaczy, że stock jest słaby, jest ok.

Jeżeli nastawiasz się na strzelanie seryjką lub tym burstem to daje radę spokojnie i nie ma potrzeby zmiany. Ale jeżeli chcesz podnieś skuteczność i mieć większe prawdopodobieństwo trafienia pierwszą kulką to zmiana lufy ma znaczenie. Osobiście testowałem MB ST vs stok. Wzrasta precyzja, plus niebieska wersja GG 0.28 i na 40/50 metrów można dość precyzyjnie strzelać. Natomiast jak pisałem, gdy strzelasz na auto to stok, będzie ok.

Link to post
Share on other sites

Zależy na jaki rodzaj gry się nastawiasz. Jeżeli strzelasz pojedynczymi to jednak może być warto, gdyż madbull st uzyska lepsze skupienie w stosunku do stoka. Szczególnie da się to zauważyć strzelając na dystansie +30. Co nie znaczy, że stock jest słaby, jest ok.

Jeżeli nastawiasz się na strzelanie seryjką lub tym burstem to daje radę spokojnie i nie ma potrzeby zmiany. Ale jeżeli chcesz podnieś skuteczność i mieć większe prawdopodobieństwo trafienia pierwszą kulką to zmiana lufy ma znaczenie. Osobiście testowałem MB ST vs stok. Wzrasta precyzja, plus niebieska wersja GG 0.28 i na 40/50 metrów można dość precyzyjnie strzelać. Natomiast jak pisałem, gdy strzelasz na auto to stok, będzie ok.

Właśnie chodzi mi o celność na ogniu pojedyńczym ew. jeszcze flat hop do tego. A może lepiej szukać precki 6.01?

Edited by seb603
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...