Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[G&G] GC16 Warthog \ Wildhog \ Predator


Recommended Posts

Witam,

 

dostałem właśnie warthoga 7, zamówiłem od razu wymianę springa na guarder 110, uszczelniona dysza i głowica tłoka shs. Na tym zestawie generuje koło 355 fps. Czy mi się wydaje, czy gdzieś po prostu jest bardzo nieszczelne ?

Powinno być 400++

 

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 535
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy to prawda, ze aku 7,4 maja problem, bo mosfet je odrzuca. Chcialem kupic, ale rozne sa opinie. Na chwile obecna mam nimh'a 1600. Co do lipo 11v to czy nie będzie za mocne dla repliki, jak z żywotnośćia czesci ?

Replika jest niemal stworzona pod 11.1

Zastanawia mnie, dlaczego w naszym kraju lipo 3s jest traktowane jak jakiś diabeł?:)

 

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

7,4 potrafią źle działać. Mam dwa LiPo: 1200mAh (prawie nówka, Turnigy) i 1300mAh (2-letni VB Power), oba sprawne i oba odcina przy około 3,8V na celę (niedowiarkom mogę podrzucić video). Niestety serwis GF umywa ręce twierdząc, że wszystko jest OK i mosfet poprawnie odcina aku, choć jak wszyscy wiemy wartością poniżej, której nie można rozładowywać są 3V.

 

Czy wytrzyma 11,1 czas pokaże. Ceus wrzucał w tym wątku fotkę popękanej głowicy tłoka, i to chyba nawet niezbyt katowanej.

Edited by gratek
Link to post
Share on other sites

No to oddaj i kup 11.1 :)

 

Arma Tech - LiPo - 11,1V 1000 mAh 20C [1+1+1] - nie ma lepszej batki do tej repliki. Kolba składa się cała, rof i reakcja na spust jest świetna. Jedyna wada, to jej pojemność. Jedna batka starczała mi na wieczór w killhouse, ale już na dłuższe rozgrywki musiałem mieć dwie. Łącznie posiadałem 3, ale nigdy nie zdarzyło mi się, żebym tej trzeciej musiał użyć.

Link to post
Share on other sites

Jednak zostane z tym 7, 4 1400 mah i 30c. Moze pozniej 11.1 :icon_razz:

Serio lepiej tam wsadź 11.1 do tego napięcia to jest właśnie przystosowane. Ja mam 7,4 redox 2600 30C i raz załącza raz nie, więc tak jak kolega mówi masz loterię, szybkostrzelność jest bardzo ok. Jednak na 11.1 jest tak jak powinno być, czyli kozak.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ok, wiec tak posiadam juz baterie, dokladnie lipo Nuprol 11.1 v 1450 mach/30C. Oraz ladowarka imax b3 pro.

Natomiast mam maly problem, replika nie podaje dokladnie kulek. Testowalem dwa mid capy zaladowane do pelna i do polowy i zawsze to samo. Tzn strzelajac co jakis czas przestaje podawac kulki, trzeba wyjac magazynek wlozyc ponowanie i znowu strzela. Wyglada to tak jak brak kulek w magu, czyli po prostu przestaje strzelac, trzeba wyjac, wlozyc i znowu strzela... spotkal sie ktos z podobna sytuacja ? Temperatura ma jakis wplyw na takie zachowanie, bo na dworze bylo okolo -10. Replika to g&g gc16 warthog 9.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzisiaj replika przestala strzelac, nie mam pojecia co sie dokladnie stalo, ale przestala podawac kulki i dzwiek wystrzalu jest taki "pusty". Zdjalem upper reciver, strasznie ciasno siedzial... podlaczylem akumulator i z dyszy wyleciala jakas czarna guma... nie mam pojecia co to bylo, kawalek gumy... nastepnie chcialem zlozyc replike i nie chce wskoczyc do konca upper, tez u was tak ciasno wszystko siedzi ? Boje sie, ze uzyje za duzo sily i cos polamie ;/ Replika poleci na serwis, ale moze ktos mial podobny problem, albo moze mnie nakierowac co padlo. A jeszcze lepiej jak powiecie co zmienic... zeby to pochodzilo bardzo dlugo, bez zadnych awarii na lipo 11.1. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1.Jakich kulek używasz? Do midów niestety najlepsze są GG, MB, lub ewentualnie specna, tak według mnie. Inne kulki typu AramTech i pochodne mogą się blokować w midach co powoduje problemy przy podawaniu kulek.

2. Warthog nie ma sorbo, wiec wydaje mi się, że mogła polecieć któraś uszczelka, ale to trzeba na pewno do serwisu wysłać, jeżeli chcesz gwarancje utrzymać. Mi w tej replice poleciała głowica tłoka, ale wymieniłem w czas, gdybym nie rozebrał to by pewno też część gratów wyleciała przez dyszę

3. uper wchodzi bardzo ciasno trzeba trochę siły użyć, ale raczej nie powinieneś tego zniszczyć. góra do dołu jest spasowana na styk. Tez tak mam.

BTW. Ile z tej repliki wystrzeliłeś plastiku?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ktoś kiedyś tutaj pytał, gdzie mi owe gc16 pękło. Odpowiadam, że na tylnych haczykach w upperze. Gunfire z pocałowaniem ręki wymieniło mi na upper Green beret, czy coś w tym stylu, również g&g. Wygląda tak samo, chociaż ponoć jest z serii toptech.

Nie mam pojęcia co myśleć o replice. Z jednej strony ciekawy design i dobre wykonanie zewnętrzne, przy super jak na stock celności i zasięgu oraz dobrej reakcji na spust śmiem twierdzić że replika jest bardzo fajna. Z drugiej zaś widzę, co wyprawia mosfet przy 7,4 widzę, że zamiast podanych przez gf 400fps mam ich 390, że złamałem Ahh, jeszcze jedno - jeśli pęknie wam upper w gc16 mpw to możecie zapomnieć o dopasowaniu uppera innej firmy. Tylko i wyłącznie g&g. Hyhy

Edited by Cyranek
Link to post
Share on other sites

Z tymi fpsami dziwna sprawa. Tak jak pisałem wcześniej, na chrono gunfire wyszło niewiele poniżej katalogowych 420fps.

Na ostatniej strzelance na kulkach 0,28 najpierw pokazało 340-350, a przy drugim strzale trochę ponad 300. Raczej to nie była kwestia zmarznięcia gumki, bo 5-10min wcześniej replika leżakowała w ogrzanym samochodzie.

Miałem robić downgrade do ~350fps, ale póki jest na gwarancji to nic nie tykam. Niech walnie co ma walnąć i dopiero wezmę się za kombinowanie ;-)

Replika bardzo fajna, jak ktoś złowił za ~1kpln to uważam to za świetną cenę. Powiem nawet, że póki co jest mniej problematyczna i wybredna od mojej emki G&P, w której już trochę klopsu utopiłem.

Ps. mosfet ciężkie nieporozumienie. Dla mnie to był ich błąd konstrukcyjny, bo nawet w manualu było początkowo, że zalecane jest LiPo 2s, a potem to zakleili na 3s.

 

(...) Niestety ułamałem element muszki (...)

 

Badziewny znal, u mnie też szybko się zgięło i ułamało.

Edited by gratek
Link to post
Share on other sites

1.Jakich kulek używasz? Do midów niestety najlepsze są GG, MB, lub ewentualnie specna, tak według mnie. Inne kulki typu AramTech i pochodne mogą się blokować w midach co powoduje problemy przy podawaniu kulek.

2. Warthog nie ma sorbo, wiec wydaje mi się, że mogła polecieć któraś uszczelka, ale to trzeba na pewno do serwisu wysłać, jeżeli chcesz gwarancje utrzymać. Mi w tej replice poleciała głowica tłoka, ale wymieniłem w czas, gdybym nie rozebrał to by pewno też część gratów wyleciała przez dyszę

3. uper wchodzi bardzo ciasno trzeba trochę siły użyć, ale raczej nie powinieneś tego zniszczyć. góra do dołu jest spasowana na styk. Tez tak mam.

BTW. Ile z tej repliki wystrzeliłeś plastiku?

Pozdrawiam

 

- Kulgi G&G 0,25/ PJ 0,25. Co do magazynkow to sa to midy Airsoft Systems. Fajnie siedza, ale nie podaja dokladnie, czesto musze wyciagnac, wysypac kulkiz komory i wlozyc ponownie.

- Bylo tak, ze replika przestala strzelac kulkami, dziek strzalu pozostal... ale pusty. z dyszy cos polecialo, i jakas guma byc moze kawalek uszczelki.

-Replika idzie do znajomego, tylko dopiero gdzies w polowie lutego, napiete rerminy.

 

Tak sie zastanawiam co zmienic, uzywam lipo 11.1 nie chce tuningu mocowego, chce tylko miec pewnosc, ze dlugo pociagnie. Myslalem o dyszy, glowicy tloka, tloku ze stalowymi zebami. Czy cos jeszcze warto zmienic ? Zeby bezproblemowo i bezstresowo uzywac 11.1 ?

 

 

Ktoś kiedyś tutaj pytał, gdzie mi owe gc16 pękło. Odpowiadam, że na tylnych haczykach w upperze. Gunfire z pocałowaniem ręki wymieniło mi na upper Green beret, czy coś w tym stylu, również g&g. Wygląda tak samo, chociaż ponoć jest z serii toptech.

 

Cyranek - posiadasz moze zdj repliki z innym uperem ?, sam chcialem zamontowac mk18DD, ale chyba nie skrece srub, bo przy laczeniu z frontem ten upper sie robi coraz grubszy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...